Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Unde sa ne cazam in Romania

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1381 replies to this topic

#19
gabian22

gabian22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,630
  • Înscris: 26.01.2007

 ibitb, on Mar 1 2007, 15:55, said:

Iti recomand cu incredere vilele din jurul Manastirii Durau. Confort suficient, preturi minime, curate si primitoare, doar maicile le gospodaresc. Am stat de multe ori acolo, niciodata n-am fost dezamagit.
Multumesc mult, ai cumva si niste date de contact?

#20
ibitb

ibitb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 06.10.2006
Date de contact am gasit aici:
http://www.ccpdurau....o/contact_r.htm

Poze cu vilele:
http://www.ccpdurau.go.ro/accom_r.htm

Si poze splendide cu Ceahlaul:
http://www.ccpdurau....o/pictures.html

#21
iuliana1207

iuliana1207

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 28.07.2006
Frumoasa zona si sunt cativa ani de cand vreau sa merg. Renunt din teama de a nu lua plasa. Am un loc in Apuseni care este verificat si stiu ca nu am surprize. In fiecare an planuiesc sa schimb destinatia si in final, speriata de marlaniile de care aud , merg tot acolo. Oricum, voi urmari topicul acesta si poate anul acesta  voi vedea Ceahlaul.

#22
iuliana1207

iuliana1207

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 28.07.2006
Subsemnata, din Ploiesti, merg de multa vreme la Vila Corina si Cristi din Albac(Apuseni, valea Ariesului). Cazare si masa undeva in jur de 60 RON/pers/zi, in functie de camera, mancare excelenta, fara semipreparate de la alimentara, si in cantitati pe care doar gurmanzii le pot invinge. Nu este nevoie sa va spun ce se poate face in Apuseni, aveti informatii pe alte topicuri, nu-ti ajung 10 concedii pentru a vedea tot. Daca ajungeti la destinatie, spuneti-i gazdei, Mama Silvia se numeste, ca v-a trimis Iuliana de la Ploiesti . Nu veti regreta. Evident, nu este un loc pentru cei obisnuiti cu halat si papuci de unica folosinta in camera, piscina si foehn, este turism rural. Confort 2 stele spre 3.

#23
axxa424

axxa424

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 376
  • Înscris: 22.03.2003

 iuliana1207, on Mar 2 2007, 13:33, said:

Subsemnata, din Ploiesti, merg de multa vreme la Vila Corina si Cristi din Albac(Apuseni, valea Ariesului). Cazare si masa undeva in jur de 60 RON/pers/zi, in functie de camera, mancare excelenta, fara semipreparate de la alimentara, si in cantitati pe care doar gurmanzii le pot invinge. Nu este nevoie sa va spun ce se poate face in Apuseni, aveti informatii pe alte topicuri, nu-ti ajung 10 concedii pentru a vedea tot. Daca ajungeti la destinatie, spuneti-i gazdei, Mama Silvia se numeste, ca v-a trimis Iuliana de la Ploiesti . Nu veti regreta. Evident, nu este un loc pentru cei obisnuiti cu halat si papuci de unica folosinta in camera, piscina si foehn, este turism rural. Confort 2 stele spre 3.
și cam cât primești la afacerea asta ?

#24
catalin20022002

catalin20022002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 04.11.2006

 axxa424, on Mar 2 2007, 14:34, said:

și cam cât primești la afacerea asta ?



Esti rau!!!!
Daca ai observat, topicul se cheama "Unde sa ne cazam..."Este firesc sa dai nume, preturi, etc., daca intr-adevar, ai fost.


Dar, hai, fie!

Uite un loc misto, pentru cei care n-au pretentii:

Am plecat odata cu un prieten, cateva zile, sa cautam putina liniste. Zicea el ca stie "un loc" izolat, ieftin, dar modest. Ma interesa in principal un loc izolat, ieftin, frumos. Am plecat pe drumul Rucar-Bran. Prin Rucar se face un drum dreapta (este un indicator - Cabana Cascoe); este un forestier cam naspa de vreo 15 km., dar merita.
Cabana este modesta, nu are baie, are Wc  in curte, are o sala de mese, dar nu-ti face nimeni de mancare. Are sobe de teracote in camere, dar lemnele nu sunt o problema (lesini de cald in camera).
Peisajul e .... iar raul Dambovita care trece prin apropiere si pe malul caruia poti face focul, face toti banii.
Trasee turistice, gasesti destule: Lacul si barajul Pecineagu, creasta Pietrei Craiului, casa de vanatoare a lui Ceausescu, cabana Garofita Pietrei Craiului, etc.
Preturi: 20 lei/persoana; gasesti la cabanier de cumparat bere sau tigari, la preturi rezonabile.
Cabanierii, Gigi sau Irina, sunt de nota 10.
Daca dati un search cu google pe net, veti gasi si un site.

Repet, conditiile sunt modeste, dar merita.

As avea o rugaminte: manelistilor stati acasa, aici nu e de voi.

#25
rotnic

rotnic

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,793
  • Înscris: 28.11.2005
Apropo, nu fac reclama si nu sunt ruda cu proprietarul, chiar daca avem acelasi nume de familie. Numai ca sunt foarte pasionat de calatorii si e greu sa gasesti locuri unde sa merite sa revii. Am terminat turismul acu' vreo 10 ani si cand ma gandesc ce se intampla pe la noi ma apuca dracii. Nu stim "sa ne vindem tara". O sa incerc intr-un viitor apropiat sa fac un tabel cu pensiuni si hoteluri unde merita sa te duci pe baza a ceea ce ati scris voi. La vara sunt nas in Bran - Taverna Lupilor, vin o multime de straini si tot incerc sa gasesc cazare - 18 august. Am vila asta, inca una in Simon, mai vreau o recomandare, timpul nu prea i-mi permite sa stau pe net, conditii bune cu baie in camera. Conditia principala fara Bran si Moeciu

merci

#26
iuliana1207

iuliana1207

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 28.07.2006

 axxa424, on Mar 2 2007, 14:34, said:

și cam cât primești la afacerea asta ?
Tema topicului este clara si nu am incalcat nici o regula. Sarcasmul inutil nu face bine si-ti voi raspunde cu aceeasi moneda, chiar cu riscul de aprimi un avertisment:
- fie ca ceea ce primesc eu ca urmare a recomandarii facute sa fie tot ce va fi sa castigi tu anul acesta!

#27
[mz]

[mz]

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 352
  • Înscris: 21.11.2006
Intentionez sa plec intr-unul din weekend-urile viitoare la Moeciu. N-am fost niciodata pana acum, am auzit ca e foarte frumos. Imi puteti face o recomandare de locatie? Ma intereseaza o pensiune draguta (nu ma intereseaza hotel Acvila sau ceva de genul) si nu prea scumpa.
Astept cu interes recomandarile voastre.

#28
GDL

GDL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 07.02.2007
Incearca aici, ai de unde alege

http://inmoeciu.ro/

Edited by GDL, 08 March 2007 - 15:20.


#29
axxa424

axxa424

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 376
  • Înscris: 22.03.2003

 iuliana1207, on Mar 7 2007, 17:26, said:

Tema topicului este clara si nu am incalcat nici o regula. Sarcasmul inutil nu face bine si-ti voi raspunde cu aceeasi moneda, chiar cu riscul de aprimi un avertisment:
- fie ca ceea ce primesc eu ca urmare a recomandarii facute sa fie tot ce va fi sa castigi tu anul acesta!
Nu e vorba de informația în sine, care la drept vorbind e foarte bună ci chestiunea cu să-i spuneți că Iuliana de la Ploiești v-a trimis... ce înseamnă asta ? că cerșești o reducere de la tanti de la pensiune pe viitor cînd te vei caza spunându-i și arătîndu-i că i-ai făcut reclama ??? așa suntem noi românii, pentru o bucată de pâine facem oleacă de plecăciune...Poate greșesc, dar asta dă impresia...în rest, scuze, poate sunt sarcastic. E un topic foarte bun de unde folosesc informații pentru a îmi duce familia în concediu...Cu stimă !

#30
damuc

damuc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 10.03.2007
Pentru cei interesati de o casuta de vacanta intr-o zona montana splendida (Neamt), foarte linistita (aviz amatorilor de petreceri...RESTRICTED AREA), tot confortul, masa asigurata...mesaj pe PM.

#31
[mz]

[mz]

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 352
  • Înscris: 21.11.2006
Chiar pe acest site ma uitasem si eu. Intr-adevar, am la dispozitie numeroase optiuni insa, precum toti bine stim, detaliile de la fata locului sunt vitale adesea, de aceea am apelat la voi.

#32
ortega

ortega

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,433
  • Înscris: 02.08.2006
Am fost 3 zile la Predeal, la Cabana Vanatorul
Foarte frumos!
Cam departe de partie(e in capatul celalalt al statiunii, dar daca esti cu masina nu conteaza).
In rest, am fost super multumit de conditiile de cazare, de comportamentul angajatilor, de mancarea la restaurant(au un perete plin cu diplome ale bucatarilor si mancarea e intr-adevar excelenta  :OK:
Pretul la camera cu 2 paturi e 1,4 mil pe seara(1,2 parca daca stai mai mult de 2 nopti), iar la apartament pretul e 2 mil.
Foarte frumos.
Mancarea super buna si in portii mari :P,nu ca in alte parti :)
http://www.cabanavanatorilor.ro/

Edited by ortega, 10 March 2007 - 19:12.


#33
damuc

damuc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 10.03.2007
Vedere spate casuta de vacanta....

Attached Files



#34
catalin20022002

catalin20022002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 04.11.2006

 damuc, on Mar 11 2007, 08:42, said:

Vedere spate casuta de vacanta....


Damuc-ule!
Vezi ce am scris mai sus (apropo de reclama, etc., etc.)
Da' prea ai subscris pe prea multe topicuri cu pensiunea ta ....

#35
damuc

damuc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 10.03.2007

 catalin20022002, on Mar 11 2007, 18:43, said:

Damuc-ule!
Vezi ce am scris mai sus (apropo de reclama, etc., etc.)
Da' prea ai subscris pe prea multe topicuri cu pensiunea ta ....

Sa inteleg ca vrei mai multe detalii?

#36
georgemoeciu

georgemoeciu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 28.04.2006
eu stau in moeciu de sus -si daca vrei sa ma intrebi despre pensiuni ---sunt disponibil! preturile sunt de la 50 pana la 120

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate