Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Unde sa ne cazam in Romania

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1381 replies to this topic

#1369
moshbatran

moshbatran

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 04.02.2006
Recomandam Hotel Moldavia - Slanic  MOLDOVA, situat chiar in centrul statiunii si care este ,probabil, cea mai frumoasa cladire hotel din zona Moldovei !!!

#1370
d-ardeleanu

d-ardeleanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 12.02.2008
Am petrecut 22-24.01 la Complexul turistic Cheile Butii, loc fain de mers si vara, multe trasee de facut. Cazarea 215/noapte cu mic dejun incus - bufet suedez. Camera ok, doua terase faine dar inutile iarna (au fost -7 pana la  -18 grade!). Caldura, apa calda non-stop, mancare buna la restaurant: 20 lei o ciorba de fasole in paine, 34 coaste la cuptor. Parcare mare, dar fara prize. Am vizitat cascada Mariei (mai este si Cascada Lazaru, foarte aproape si aia) la circa 1 ora de mers prin zapada, am urcat la cascada Garbovul - 15 minute, apoi la stana Scorota, 2 ore de mers prin padure si apoi pe ultimele 2-300 m prin golul alpin prin viscol, la -13 grade. Nu am ajuns la Cabana Buta, sunt circa 13 km de drum forestier din care se pot face circa 11 cu masina -vara, acum era zapada prea mare.

#1371
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,060
  • Înscris: 20.12.2007
Conacul Domnesc de la Suceava Schei
Curatenie, restaurant foarte bun si intr-o cladire separata piscina cu jacuzzi, saune.
Parcare suficienta inclusiv un loc pentru masini electrice,

#1372
Cellini60

Cellini60

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 471
  • Înscris: 26.10.2022
Am si eu cateva recomandari:
La Tusnad - Olt_Part vendégház.
Curat, pret mic, amplasare ideala
La Moieciu de Sus - Pensiunea Tara
La fel curat, pret mic, aproape de intrarea in Parcul National Bucegi
La Malaia - Pastravarie (Casa Lili)

#1373
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,865
  • Înscris: 16.04.2007
Casa cu Tei - Sărata-Monteoru ( piscină cu apă sărată, camere curate, restaurant cu mâncare bună )
Complex Turistic Casa Românească 4* - Căciulata ( 2 piscine cu apă geotermală, saună, camere mari si curate, restaurant bun ). Atenție ! Aglomerat în week-end.

#1374
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,060
  • Înscris: 20.12.2007
Tg Jiu - conacul Danielescu hotel boutique
Pensiune-hotel Floare de Colt Nucsoara jud Arges pentru ascesdiuni Mtii Fagaras
Tg Mures -Pensiunea Capra Vecinului
Moldovita pensiunile Alexandra si Valcan
Oradea Vine Rooms


#1375
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,060
  • Înscris: 20.12.2007
Am mai fost inca o odata la hotelul Galaxy din Timisoara, ramane foarte ok, curat, mobilier inca modern, merg toate in camera, mic dejun bun. Accepta si bonuri de masa, locuri de parcare suficiente si gratis
Pentru Cluj a fost la ultima sedere hotelul Pami. Bine asezat , ceva locuri de parcare, este langa un mic mall. Camere maricele, totul functional si preturi ok. Patul tare pentru gustul unora dar pentru mine a fost perfect. Mic dejun bun si el

Edited by Kokoshmare, 27 November 2023 - 17:25.


#1376
paco rabanne

paco rabanne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,148
  • Înscris: 29.09.2006
Am fost in octombrie 2023 la Hotel Piatra Mare din Poiana Brasov cu 1500 lei, 2 nopti cu mic dejun.

M-am uitat si la Ana Hotels si Imparatul Romanilor, si costau aprox. 2900 pt 2 nopti cu mic dejun.

M-am uitat acum pt 2-4 feb 2024 cu mic dejun si costa 3800.

M-as simti inselat sa le platesc tariful asta.

In Egipt stai 7 zile la 5* all inclusiv cu aceeasi bani.

#1377
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,260
  • Înscris: 06.07.2007
Eu m-as simti inselat si sa platesc 750 de lei/noapte in Poiana Brasov, in conditiile in care nu consum mai mult de 100 de lei.

#1378
paco rabanne

paco rabanne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,148
  • Înscris: 29.09.2006
Cum adica nu consumi?

Amortizarile, salariile, utilitatile, consumabilele etc. cine sa le plateasca? Posted Image

#1379
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,260
  • Înscris: 06.07.2007
Cum cine? Angajatorul. La fel ca in pensiunile la care am lasat 300 lei/ noapte.

View Postpaco rabanne, on 11 ianuarie 2024 - 16:01, said:

Cum adica nu consumi?

Pai sa vedem. Ultimele dati cand am ajuns in poiana si cam prin orice zona de munte mi-am petrecut ziua pe munte, iar la cazare am ajuns seara. Am facut un dus, m-am culcat. Dimineata wc, dus, am baut un ceai si am mancat o felie de paine cu unt si sunca. Apoi am plecat mai departe.
Intrebare: cat am consumat?

Edited by DanyHiker, 11 January 2024 - 16:15.


#1380
consultc

consultc

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 25.11.2023
Recomandarile mele ar fi urmatoarele:
- Moeciu - Pensiunea Arnica
- Caciulata - River Hotel & Spa
- Cristian - Conacul Ambient

#1381
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008
Buna dimineata, dragi colegi.
Pentru Constanta, perioada 01-21 iulie 2024 aveti vreo recomandare de cazare la pret cat de cat pamantean?
Suntem 2 persoane (sot si sotie), si nu tinem neaparat la regim hotelier/pensiune, am dori sa inchiriem o garsoniera sau apartament cu 1 camera, fiind vorba de o perioada asa lunga.

Nu conteaza daca nu e foarte aproape de mare, conteaza sa fie in Constanta, fiindca avem de umblat mult prin oras.

#1382
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,060
  • Înscris: 20.12.2007
Esti cam in plin sezon. As zice sa cauti prin airbnb ca acolo poti sa gasesti ceva ok.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate