Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986
 Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...
 Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 

Batalia pentru Bucuresti - ND, Firea, Piedone, Burduja, Enache

* * * * * 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
613 replies to this topic

Poll: Noul primar general (266 member(s) have cast votes)

Pronosticul meu este ca va castiga:

  1. Nicusor Dan - ADU (229 votes [86.09%] - View)

    Percentage of vote: 86.09%

  2. Gabriela Firea - PSD (15 votes [5.64%] - View)

    Percentage of vote: 5.64%

  3. Piedone - PUSL (20 votes [7.52%] - View)

    Percentage of vote: 7.52%

  4. Burduja - PNL (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  5. Enache - AUR (2 votes [0.75%] - View)

    Percentage of vote: 0.75%

Cu cine votezi ca bucurestean sau ai vota daca ai fi bucurestean

  1. Nicusor Dan (240 votes [90.23%] - View)

    Percentage of vote: 90.23%

  2. Firea (10 votes [3.76%] - View)

    Percentage of vote: 3.76%

  3. Piedone (11 votes [4.14%] - View)

    Percentage of vote: 4.14%

  4. Burduja (3 votes [1.13%] - View)

    Percentage of vote: 1.13%

  5. Enache (2 votes [0.75%] - View)

    Percentage of vote: 0.75%

Vote Guests cannot vote

#19
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Nu-mi place ND, dar este singurul care a miscat si restul nu-mi inspira incredere sa le acord votul meu. Sper ca in 3 sa scapam de actualul primar.

#20
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008

View Post-Diana-, on 23 aprilie 2024 - 12:55, said:

Eu stau in 5 si il avem pe fi-su candidat, la cata prostime e in sector, parca il vad ca va fi primar.
Daca mai e si ta-su la PMB, putem sa ne internam la nebuni.

Acolo, da, are șanse să câștige Piedone Jr., dar la PMB tac-su nu are așa multe șanse. Acum, că a venit și Găbița, îi scad și mai rău șansele. Domnul și Doamna Smith se vor canibaliza reciproc pentru voturile ”electoratului” PSD.

Edited by miki07, 23 April 2024 - 13:14.


#21
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,648
  • Înscris: 14.10.2004

View Post-Diana-, on 23 aprilie 2024 - 12:57, said:

Daca erau doar bucurestenii dastepti, as fi zis. Dar e plin de taranusi care se cred bucuresteni si strica firma, deci e gresit ce afirmi.

De azi esti prietena mea pe veci.
Stai in S5 si gandesti ca mine.Posted Image

Cu piedone cel batran la capitala si piedone cel tanar la sector 5 de la Unirii pana la Alexandriei vor fi sute de mii de borduri de diferite forme si panselute, foarte multe panselute.
Cum este normal marea de borduri se uneste cu bordurile lui negoita.
O sa fie o nebunie totala.
Doamne ce vis urat.

Edited by xymzar, 23 April 2024 - 13:20.


#22
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,370
  • Înscris: 29.07.2013

View Postradumiki, on 23 aprilie 2024 - 12:46, said:


Este un tip destept si corect, mai rar asa politician!


Nicusor nu e politician!
Am avut ocazia sa-l cunosc iar, la cat ma pricep eu la oameni, e un tip preocupat permanent de targheturile pe care si le-a fixat in cap. Toata atitudinea lui e tributara acestui fapt.
Cand vorbeste cu cineva pare ca doar 30-40 la suta din atentie o dedica dialogului, restul sunt alte preocupari,mai importante pentru el.
Asta-i motivul pentru care pare aerian dar, cand tine un spici e coerent, isi mentine ideea si, cel mai elegant, vorbeste liber, fara fituici.
Votul meu si pronosticul se vad sus. :D

#23
Chriss_Summer

Chriss_Summer

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,857
  • Înscris: 22.05.2011

View Postconnectorxp, on 23 aprilie 2024 - 13:13, said:

Nu-mi place ND, dar este singurul care a miscat si restul nu-mi inspira incredere sa le acord votul meu. Sper ca in 3 sa scapam de actualul primar.
Nu e musai ca un primar sa aiba carisma sau sa fie simpatic cuiva. Trebuie sa munceasca si sa fie cinstit. Ilie Bollojan are carisma? Nu si nici nu are nevoie.

#24
bograd

bograd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 28.05.2004

View PostLex404, on 23 aprilie 2024 - 12:52, said:

Din pacate statisticile de pe forum au fost mereu departe de cele de pe teren.

Este normal sa fie asa. "Esantionul" SP nu este reprezentativ pentru populatia Bucurestiului/Romaniei.

#25
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,865
  • Înscris: 13.07.2011
Lupta se da clar intre ND si Piedone. Cred ca ND o sa ia 30-40% si Piedone undeva la 20%.

ND dupa parerea mea este cinstit, corect si are bun simt. Si dupa ce a preluat Bucurestiul plin de datorii de la Firea (nici autobuzele turcesti nu a fost in stare sa le achite), tot a reusit sa faca ceva. Imi spuneau niste prieteni din Bucuresti ca e prima oara in viata lor cand in 4 ani de zile au avut apa calda non stop fara intreruperi. Plus ca se vad diferente de dezvoltare in ultimii ani si sincer sa fiu din 1990 pana in prezent cred ca doar cu Basescu si cu ND am simtit schimbari in bine.

Chiar si asa mi-as dori totusi eliminarea primariilor de sector. Exista diferente majore in dezvoltarea sectoarele, asta in special datorita diferentelor politice. Daca in sectorul X majoritatea blocurile au fost izolate si modernizate, in sectorul Y totul este ca acum 30 de ani. Aceasi poveste si de sarbatori cand unele sectoare sunt triste si altele luminate frumos. Sau in unele sunt plantate primavara plante si altele sunt uscate ca in desert.

#26
Chriss_Summer

Chriss_Summer

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,857
  • Înscris: 22.05.2011
Cred ca celor de la psdnl le pare rau acum ca nu avem alegeri in doua tururi. Acesti mizerabili care nu dau 2 bani pe democratie se vedeau deja cu sacii in caruta.

Edited by Chriss_Summer, 23 April 2024 - 13:25.


#27
TheWarrior

TheWarrior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,065
  • Înscris: 16.10.2007

View Postbusiness11, on 23 aprilie 2024 - 13:19, said:

Imi spuneau niste prieteni din Bucuresti ca e prima oara in viata lor cand in 4 ani de zile au avut apa calda non stop fara intreruperi.
La cat a facut gigacaloria mai rentabil e un boiler electric si ai apa calda aproape instantaneu.

View Postbusiness11, on 23 aprilie 2024 - 13:19, said:

Chiar si asa mi-as dori totusi eliminarea primariilor de sector.
Eu stau in S4, ce crezi ca ar fi facut ND mai bine decat Baluta?

#28
noris08

noris08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,637
  • Înscris: 28.12.2005

View Postbusiness11, on 23 aprilie 2024 - 13:19, said:

...
Chiar si asa mi-as dori totusi eliminarea primariilor de sector...

ar fi frumos, dar sanse mici sa se intample.
primarul/guvernatorul regiunii Bucuresti (incluzand si oraselele satelit) ar fi de departe cel mai puternic om din Romania, chiar si peste presedinte.
ar vrea clasa politica actuala sa dea asemenea forta unei persoane, care eventual sa nu fie nici membru de partid?

#29
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,896
  • Înscris: 29.06.2006

View Postfansat, on 23 aprilie 2024 - 13:03, said:


  Iar cu rautacisme gratuite impotriva bucurestenilor...
pai daca atat se poate....

View Post-Diana-, on 23 aprilie 2024 - 12:57, said:


Daca erau doar bucurestenii dastepti, as fi zis. Dar e plin de taranusi care se cred bucuresteni si strica firma, deci e gresit ce afirmi.
ai vrut sa zici tarusi, au cartiere intregi, enclave in toata regula, dar cand ii vezi pe strada cum conduc zici ca au aterizat in america asa se cred

#30
Epdm

Epdm

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,679
  • Înscris: 15.01.2017
Daca as merge la vot as vota cu nicusor, doar ca nu pot sa trec peste faptul ca minte fara rusine si ca promite lucruri aberant de nerealiste. Data trecuta l-am votat pe Basescu, runda asta o sa am altceva de facut si nu o sa am timp.
Cred ca o sa castige infractorul primaria generala si “holigofrenul” de fi-su, sectorul5. Asta este.

#31
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,896
  • Înscris: 21.04.2011

View Postfansat, on 23 aprilie 2024 - 13:03, said:



                                      Iar cu rautacisme gratuite impotriva bucurestenilor...
Gratuite? Sa nu uitam totusi ca Firea a fost deja primar. Nu e gratuit rautacismul.

#32
Chriss_Summer

Chriss_Summer

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,857
  • Înscris: 22.05.2011

View PostTheWarrior, on 23 aprilie 2024 - 13:24, said:

La cat a facut gigacaloria mai rentabil e un boiler electric si ai apa calda aproape instantaneu.

Eu stau in S4, ce crezi ca ar fi facut ND mai bine decat Baluta?
Pai da, tu si altii ati vrea ca in continuare sa va plateasca restul tarii intretinerea, metroul si altele. Vrei sa stai in bucale, marcheaza tata banu. Ai idee ce diferente la preturi sunt intre New York  si restul USA? La absolut orice.

#33
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,648
  • Înscris: 14.10.2004
@TheWarrior
Mai multe poduri inutile?
Sau nenorociri din metal ca la Eroii Revolutie, garduri din fier, miliarde de borduri, etc.

Edited by xymzar, 23 April 2024 - 13:34.


#34
TheWarrior

TheWarrior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,065
  • Înscris: 16.10.2007

View PostChriss_Summer, on 23 aprilie 2024 - 13:31, said:

Pai da, tu si altii ati vrea ca in continuare sa va plateasca restul tarii intretinerea, metroul si altele. Vrei sa stai in bucale, marcheaza tata banu.
Hai sa citam pana la capat. Din PIB-ul Bucuresti-Ilfov se finanteaza provincia.
Faptul ca iti asfalteaza pe ulita vine si din munca mea.

Apoi, platesc, nu e o problema, dar se platesc pierderile.
Si lasa-mi si optiunea sa ma debransez cu costuri rezonabile daca vreau sa aleg alta varianta de incalzire si AC.

View Postxymzar, on 23 aprilie 2024 - 13:32, said:

@TheWarrior
Mai multe poduri inutile?
Sau nenorociri din metal ca la Eroii Revolutie, garduri din fier, miliarde de borduri, etc.
Sa sti ca m-am gandit si eu la asta. Dezvoltarea asta rapida vine la pachet cu alte belele.
De cand a facut podisca de la Metalurgiei, traficul de pe Obregia e la fel ca cel de pe Iuliu Maniu :(

#35
Chriss_Summer

Chriss_Summer

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,857
  • Înscris: 22.05.2011

View PostTheWarrior, on 23 aprilie 2024 - 13:37, said:

Hai sa citam pana la capat. Din PIB-ul Bucuresti-Ilfov se finanteaza provincia.
Faptul ca iti asfalteaza pe ulita vine si din munca mea.

Apoi, platesc, nu e o problema, dar se platesc pierderile.
Si lasa-mi si optiunea sa ma debransez cu costuri rezonabile daca vreau sa aleg alta varianta de incalzire si AC.
Pai pierderile alea sunt dintotdeauna fiindca pe toti ceilalti primari i-a durut in dos de termoficare. Macar asta a inceput sa lucreze la chestiune. Cat despre debransare, nu cred ca primarul poate legifera cum si in ce fel.

#36
geo76com

geo76com

    Maninc clone fara memorie si stresez userii bugetari

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,991
  • Înscris: 14.09.2004

View Postbusiness11, on 23 aprilie 2024 - 13:19, said:

Lupta se da clar intre ND si Piedone. Cred ca ND o sa ia 30-40% si Piedone undeva la 20%.

ND dupa parerea mea este cinstit, corect si are bun simt. Si dupa ce a preluat Bucurestiul plin de datorii de la Firea (nici autobuzele turcesti nu a fost in stare sa le achite), tot a reusit sa faca ceva. Imi spuneau niste prieteni din Bucuresti ca e prima oara in viata lor cand in 4 ani de zile au avut apa calda non stop fara intreruperi. Plus ca se vad diferente de dezvoltare in ultimii ani si sincer sa fiu din 1990 pana in prezent cred ca doar cu Basescu si cu ND am simtit schimbari in bine.

Chiar si asa mi-as dori totusi eliminarea primariilor de sector. Exista diferente majore in dezvoltarea sectoarele, asta in special datorita diferentelor politice. Daca in sectorul X majoritatea blocurile au fost izolate si modernizate, in sectorul Y totul este ca acum 30 de ani. Aceasi poveste si de sarbatori cand unele sectoare sunt triste si altele luminate frumos. Sau in unele sunt plantate primavara plante si altele sunt uscate ca in desert.
Asa zic si eu ca ND nu trece de 40%, Sarma si infractorul pe la 20% amindoi, Haur sub 10%, peleu sub 7-8% si restul fara importanta...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

3 user(s) are reading this topic

1 members, 1 guests, 1 anonymous users

doxan

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate