Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 

Seventh Wonder-caut membri trupa

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
nana13

nana13

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 17.11.2023
Buna! Posted Image
Daca sunteti aici inseamna ca ati auzit de ei, sau sunteti curiosi, ceea ce e tot bine.
Sansele sunt, daca ati auzit de ei iti place muzica prog metal melodic, in stilul celor de la Dream Theater, Circus Maximus, Haken, Orphaned Land, un hint mic de Myrath, Kamelot etc.
Daca nu stii multe de ei, dar suna interesanta lista de alte trupe recomand cateva melodii pentru ati forma o idee: Break The Silence, The Promise, albumul Tiara si tot asa inainte.

Despre mine: vocalista alto, cu o voce calda, mi s-a zis la un moment dat de catre producatorul de la God - Barberian Hord, ca seman la voce cu vocalsitul de Whitesnake cand cantam niste Kamelot, pe la sala lor de repetitii.

Ce "ideal am" : nu vreau sa sunam ca ei, sub nici o forma, vreau sa fie o trupa de prog metal cu multe influente de la un dnd aruncat inauntru, la un nai, la ceva anime/simfonic, heavy, cu posibil growls daca gasim si niste invitati, dar si cu solouri si arpegii frumoase intre bass/orga, chitara etc :D

What I like - de la djent la Oceans of Slumber, Spiritbox, Ginger, Arch Enemy, Lacuna coil, Kamelot, si anything sounds good vocal/instrumental.

Coveruri de catre mine :D

Tesseract -Smile and the Arrow
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/mggmOaDx4hg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Cyclocosmia - Freak on the leash
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/GPxLmCZOk9E?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Thanks,

#2
TamtamTicaticaPiupiu

TamtamTicaticaPiupiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,484
  • Înscris: 05.04.2023
Ai pierdut ideea pe drum :) te-ai prezentat dar nu ne-ai zis ce cauți concret, vreun drummer isteț, chitarist nervos, vocalist vizionar, keyboardist inventiv etc.
Oricum, bravo.

#3
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,711
  • Înscris: 16.03.2004

 nana13, on 03 decembrie 2023 - 01:54, said:

Despre mine: vocalista alto, cu o voce calda, mi s-a zis la un moment dat de catre producatorul de la God - Barberian Hord, ca seman la voce cu vocalsitul de Whitesnake cand cantam niste Kamelot, pe la sala lor de repetitii.

Nu este suficient, ne trebuie mai multe referințe și mai bune: producători importanți, concerte, apariții pe micul ecran etc.

#4
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,795
  • Înscris: 04.01.2018
Ce salariu oferi?

#5
TamtamTicaticaPiupiu

TamtamTicaticaPiupiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,484
  • Înscris: 05.04.2023
Nu așa merg lucrurile, aduci tu bani de acasă, ca să intri în istorie!

#6
nana13

nana13

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 17.11.2023
Multumesc de remindere :))
Nu pot da edit ca as da, dar multumesc de pointere, got too excited on the way :))

1. Membri cautati : chitara, bass, clape si tobosar. (multumesc Manelistule de succes) - online/Brasov

2. Eh, aparitii, prefer sa fiu anonima sa nu intimidez pe cei timizi, dar sunt 2 videouri acolo, daca chiar e musai. (dark)

3. Pe tot, salariu de politician (aldulescu) - metalistii nu au bani, numai Iron M, Metallica si Ghost si discutabil inca altii, dar nu noi astia de rand, noi traim pe caiet.


Multumesc tuturor de comentarii <3

#7
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,795
  • Înscris: 04.01.2018

 ManelistDeSuccesMaxim, on 03 decembrie 2023 - 10:38, said:

Nu așa merg lucrurile, aduci tu bani de acasă, ca să intri în istorie!

Lol, unde ai mai vazut tu loc de munca sa iti ceara asa ceva?

#8
TamtamTicaticaPiupiu

TamtamTicaticaPiupiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,484
  • Înscris: 05.04.2023
Păi na, te-ai fi crezând tu Robert Trujillo, căruia Metallica i-a oferit un milion de dolari la venirea în trupă, dar nici Seventh Wonder nu e chiar Metallica :P

#9
nana13

nana13

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 17.11.2023
guys, focus :)))

deci, va rog frumos stimabilor, este cineva tobosar, chitarist, bassist sau clapar care este interesat de un proiect de genul?

:D

multumesc

#10
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,520
  • Înscris: 21.04.2014

 nana13, on 03 decembrie 2023 - 01:54, said:



Despre mine: vocalista alto, cu o voce calda, mi s-a zis la un moment dat de catre producatorul de la God - Barberian Hord, ca seman la voce cu vocalsitul de Whitesnake cand cantam niste Kamelot, pe la sala lor de repetitii.


Producatorul avea urechile infundate? :lol:

Scuzata sa-mi fie sinceritatea, dar nici cu sosetele lui David Coverdale nu semeni la voce! :uhuhno:



#11
pateu_98

pateu_98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,972
  • Înscris: 12.11.2012

 nana13, on 03 decembrie 2023 - 01:54, said:

Buna! Posted Image

Despre mine: vocalista alto, cu o voce calda, mi s-a zis la un moment dat de catre producatorul de la God - Barberian Hord, ca seman la voce cu vocalsitul de Whitesnake cand cantam niste Kamelot, pe la sala lor de repetitii.

Ce "ideal am" : vreau sa fie o trupa de prog metal cu multe influente de la un dnd aruncat inauntru, la un nai, la ceva anime/simfonic, heavy, cu posibil growls daca gasim si niste invitati, dar si cu solouri si arpegii frumoase intre bass/orga, chitara etc Posted Image

What I like - de la djent la Oceans of Slumber, Spiritbox, Ginger, Arch Enemy, Lacuna coil, Kamelot, si anything sounds good vocal/instrumental.

Coveruri de catre mine Posted Image

Tesseract -Smile and the Arrow
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/mggmOaDx4hg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Cyclocosmia - Freak on the leash
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/GPxLmCZOk9E?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Thanks,

 nana13, on 03 decembrie 2023 - 11:25, said:

1. Membri cautati : chitara, bass, clape si tobosar. (multumesc Manelistule de succes) - online/Brasov

2. Eh, aparitii, prefer sa fiu anonima sa nu intimidez pe cei timizi, dar sunt 2 videouri acolo, daca chiar e musai. (dark)

3. Pe tot, salariu de politician (aldulescu) - metalistii nu au bani, numai Iron M, Metallica si Ghost si discutabil inca altii, dar nu noi astia de rand, noi traim pe caiet.

Eu n ascult muzica d asta Heavy metal music da pot sa spun cand cineva n are voce sau are voce pa orice gen da muzica si deci imi permit sa emit si eu opinia mea:
Tu ai fi buna ca managera a trupei, nu ca Lead vocalista ca n ai armonie in voce. Poate dacat ca backing vocalista in trupa ta!

Deci eu zic sa cauti membri da chitara bass, clape, tobosar si lead vocalist plus inca o voce pentru backing vocal cu tine in spate

In clipu Cyclocosmia - Freak on a Leash se vede ca iti e prelucrata vocea da nu prea bine ca s aude lipsa da armonie in vocea ta cand canti
Nu ti o spun cu rautate ci cu cele mai bune intentii!

Si vezi ca melodiile in care vocea s aude mai incet decat muzica e din doua motive:
1. Persoana care canta n are voce si incearca s ascunda asta
2. Persoana care s a ocupat da inregistrare n are toate cunostintele necesare in studio

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate