Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Centre de reciclare electronice Bucuresti

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
un_el

un_el

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,231
  • Înscris: 24.11.2006

View PostIonutzz2013, on 05 iunie 2023 - 07:01, said:

Gratis nu merita efortu. Imi rup spatele, consum motorina si sa nu iau nimic?

Tot gratis o sa le duci la tomberon, ceea ce nu-i de dorit si nici de laudat. De dorit nu-i pentru ca poti sa iei o amenda marisoara, de laudat nu pentru ca ai putea sa donezi din ele cuiva care are nevoie. Daca ceva functioneaza doneaza-le, sa vina ei sa le ridice de la tine de acasa daca nu vrei sa consumi motorina. Cine doreste si crede ca este in stare le poate repara. Americanii au o vorba: gunoiul tau e aurul altora!
Daca nici asa nu-i bine pune-le la vanzare si asteapta cumparatori. Asta-i tipic pentru romani: mie ce-mi iese? Cand o sa ne dezvatam vreodata de obiceiul asta? Unii dintre noi, nu toti suntem la fel.
PS: Cati bani crezi ca o sa faci tu din vechiturile pe care le ai in poze? O sa te imbogatesti? Nicidecum, stai linistit!

Edited by un_el, 05 June 2023 - 16:40.


#20
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,892
  • Înscris: 28.11.2006
La mine in orasel e un magazin unde am dus niste electronice vechi (o imprimanta, un radio-CD si nu stiu mai ce) si mi-au dat un voucher de reducere 100 de lei, daca iau un televizor de la ei in urmatorii 2 ani. E o idee buna, dar nu cred ca prea multe magazine fac chestia asta.

#21
Valy_User

Valy_User

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 02.08.2021

View Postpufonel, on 05 iunie 2023 - 20:52, said:

La mine in orasel e un magazin unde am dus niste electronice vechi (o imprimanta, un radio-CD si nu stiu mai ce) si mi-au dat un voucher de reducere 100 de lei, daca iau un televizor de la ei in urmatorii 2 ani. E o idee buna, dar nu cred ca prea multe magazine fac chestia asta.
Și Altex are uneori programe de Buy-Back. Doar trebuie să le prinzi.

Dar, uite la faza aia cu programul rabla pentru electrocasnice, de exemplu, mi s-a părut cam țeapă. Îți dădea la dispoziție ceva gen 2 săptămâni, o lună să faci achiziția, bineînțeles toți au crescut prețul în acea perioadă și au anulat efectul acelui voucher.

#22
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,457
  • Înscris: 24.02.2017
Centre de reciclare electronice Bucuresti


https://www.ecotic.r...e-de-colectare/

#23
Ionutzz2013

Ionutzz2013

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 05.10.2022
Pana la urma le-am dat pe bani. Nu am luat sa ma imbogatesc dar ma declar satisfacut ca nu le-am dat la tomberon fara sa iau nimic pe ele.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate