Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

sfat achizitie glc 200-197 cp benzina an 2020

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
kane123

kane123

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.03.2023
Buna ziua,

Doresc sa mi achizitionez la mana a doua un mercedez benz glc 200 197 cp benzina automata din anul 2020!  

Mentionez ca merg in oras 90% din timp si am optat pentru benzina!


Daca stie cineva dintre dvs daca este ok motorul , daca sunt prob cu acest motor, consum in oras cu mers normal, mentenanta etc


multumesc frumos!


cu stima,

#2
AWE

AWE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,540
  • Înscris: 12.10.2005
Despre motor pot sa iti spun ca e ok, nu am prea auzit de probleme cu ele (am si eu motorul asta pe masina). La consum, asteapta-te la vreo 10-12 litri in oras sau chiar peste, depinde si cum o calci, totusi e motor de 2L.

#3
kane123

kane123

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.03.2023
multumesc frumos pentru informatie! aveam de ales intre XC60 2.0 benzina 200 cp sau glc 2.0 benzina 197 cp. desi dieselul consuma mai putin, in oras nu este fiabil pt necesitatile mele!

#4
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,333
  • Înscris: 26.05.2022
Pai daca vrei musai Mercedes, cauta ceva prin programul junge sterne, apoi vezi daca mai ai posibilitatea pentru vreo garantie extinsă. Masina e destul de scumpă si merita sa dai un pic mai mult pentru ca apoi sa stai liniștit.

#5
kane123

kane123

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.03.2023
multumesc frumos NikoroB.  am avut multe masini pe lista la categ suv -am exclus grupul vag pe benzina(consuma ulei) si am condus XC60 si glc. am ramas pana la urma la glc! nu stiu daca am facut o alegere buna in detrimentul la volvo!

#6
caesar_sw

caesar_sw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 16.04.2003

View Postkane123, on 22 martie 2023 - 13:56, said:

multumesc frumos NikoroB.  am avut multe masini pe lista la categ suv -am exclus grupul vag pe benzina(consuma ulei) si am condus XC60 si glc. am ramas pana la urma la glc! nu stiu daca am facut o alegere buna in detrimentul la volvo!
Cum merge dom'le GLC-ul pe benzina? Esti multumit de el?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate