Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 

Trimitere plicuri (documente) catre instante prin curieri privati (in loc de Posta Romana).

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
dagobar

dagobar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,277
  • Înscris: 09.03.2019
Salut.

As vrea sa stiu daca plicurile cu documente catre instantele de judecata/judecatorii/tribunale/curti de apel se pot trimite/accepta si prin curieri de la firme private (ex. Fun curier, Cargus, e.t.c.) in loc de Posta Romana.

Incerc sa evit Posta Romana datorita cozilor aberante de la oficiile lor pentru tot felul de alte prostii care nu au legatura cu corespondenta.

Mersi.

#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Se pot trimite si prin curier, fax, email.

#3
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,885
  • Înscris: 14.10.2008
Bineinteles ca da. Noi lucram cu instante, banci si Anaf. La Instante ce este pana in 5 pagini fax, ce este pana in 30 pagini e-mail, ce este peste 30 pagini sau nu merge dat pe mail (de exemplu participarea la anumite proceduri de selectie la Anaf) prin posta, datorita preturilor mici, daca nu avem incredere ca ajunge corespondenta in timp util, la termenul fixat, mai ales la Anaf, apelam la curieri si chiar la red code, care e mai scumpa decat livrarea standard.

#4
dagobar

dagobar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,277
  • Înscris: 09.03.2019
In primul rand multumesc pentru raspunsuri.
Trebuie sa trimit o hotarare/decizie pe care sa puna stampila cu definitiva + plic auto adresat si timbrat.
Este minunat ca pot trimite prin curier privat insa... mi-a scapat ca trebuie sa trimit si plic timbrat...si ghici de unde se pot cumpara timbre postale ?! Da, tot de la Posta Romana ! Posted Image

Azi am facut un tur pe la mai multe oficii postale... dupa timbre de data asta... chiar daca nu le stiam adresa cum credeti ca le recunoasteam de la distanta... dupa coada enorma din fata cladirii !

Edited by dagobar, 07 March 2023 - 14:00.


#5
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Cred ca merge schema si cu un curier.
Intreaba la FanCurier, in trecut aveau acest serviciu.

Posta e acum si mai ocupata din cauza cardului de energie.

Edited by pasilla, 07 March 2023 - 14:06.


#6
dagobar

dagobar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,277
  • Înscris: 09.03.2019
Am inteles ca merge sa trimit si prin curier, insa nu am timbre Posta Romana ca sa le lipesc pe plicul auto adresat...
Poate stii de unde se pot comanda online timbre Posta Romana cu livrare la o anumita adresa ?

#7
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Prin curier iti dau aia AWB pentru returnare tot prin ei.

Ceva de genul asta.

Trebuie sa vorbesti cu ei pentru ca acea stampila cu DEFINITIVA, nu se pune pe loc.

Edited by pasilla, 07 March 2023 - 18:12.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate