Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Masturbarea-un subiect delicat

* * * - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
134 replies to this topic

#55
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,898
  • Înscris: 27.01.2016

View PostEngineer_xxl, on 16 septembrie 2022 - 09:10, said:

Eu am auzit ca iti creste par pe palma de la prea multa laba...Posted Image
Acum... daca si laba e un pacat
Nu e pacat dar e cea mai mare umilință pe care o poate suferi un bărbat.  Adica in loc sa te duci si sa f..i tu mergi la budă sa dai una scurtă.  E mai mult decat jenant.

#56
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,237
  • Înscris: 13.03.2017

View Poststteven, on 15 septembrie 2022 - 21:37, said:

Flori nu vrei ? Am citit-o acum 20 de ani, pt cultura mea generala, ceea ce tu nu ai facut. De unde sa mai stiu pagina ?!

Acu' dooj de ani cred ca ai citit Biblia pentru copii iar cultura ta generala a ramas la nivelul ala

#57
Paco_ste1

Paco_ste1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,518
  • Înscris: 19.03.2022

View PostNaijax, on 16 septembrie 2022 - 10:28, said:


Acu' dooj de ani cred ca ai citit Biblia pentru copii iar cultura ta generala a ramas la nivelul ala
Mai era unul care zice ca a citit biblia la 11 ani si a devenit ateu . Posted Image

Din pacate hormonii sexuali sunt extrem de puternici. Ai de ales intre a te masturba sau a avea contact sexual, sau a te damblagi. Se pare ca doar ejacularea potoeste acei hormoni. Cum functioneaza acest mecanism biologic nu imi e clar, insa dupa stiinta mea divinitatea daca a implementat acest mecanism biologic atunci nu il poate face pe om raspunzator de faptul ca simte dorinta de activitate sexuala indiferent cum si-o manifesta. Doar ca interzice sa fortezi pe altii sa-ti accepte pretentiile sexuale.
Relatarea biblica despre Onan, acesta nu se masturba ci recurgea la coitus intrerupt pentru a nu avea urmasi.

#58
astf123

astf123

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 11.10.2017

View PostPaco_ste1, on 16 septembrie 2022 - 10:54, said:

Mai era unul care zice ca a citit biblia la 11 ani si a devenit ateu . Posted Image

Din pacate hormonii sexuali sunt extrem de puternici. Ai de ales intre a te masturba sau a avea contact sexual, sau a te damblagi. Se pare ca doar ejacularea potoeste acei hormoni. Cum functioneaza acest mecanism biologic nu imi e clar, insa dupa stiinta mea divinitatea daca a implementat acest mecanism biologic atunci nu il poate face pe om raspunzator de faptul ca simte dorinta de activitate sexuala indiferent cum si-o manifesta. Doar ca interzice sa fortezi pe altii sa-ti accepte pretentiile sexuale.
Relatarea biblica despre Onan, acesta nu se masturba ci recurgea la coitus intrerupt pentru a nu avea urmasi.
Nu scapi pana nu intelegi urmatoarea chestie:sexul intrerupt si masturbarea duc amandoua la acelasi lucru si anume varsarea samantei pe jos.(adica juma de samanta,ca cel care a scris biblia credea ca femeia e doar un sac unde se produce copilul nu ca ar avea si ea o celula reproducatoare.Cu siguranta ala nu s a gandit la asta.).

Poti face cancer de prostata si tanar si aici vine "Cine a poftit o femeie(logic nemaritata cu el),a si preacurvit in inima lui",deci ce facem aici?
Riscam sa facem asta de tanar doar pentru ca e etic sa nu fufu inainte de casatorie?:)):)):))

Masturbarea ,coitus intreruptus si sexul cu prezervativ sunt  la fel in rezultate:
-sperma pe jos
-sarcina evitata
-le faci in viata asta pe cele trei de mai sus,mai des decat faci sex care duce la sarcina.

E cat se poate de clar ca prin deductie logica ,masturbarea (conform bibliei) e pacat.

Cum Dumnezeu o interzice ,dar stiinta dovedeste ca e un ajutor util in preventia cancerului concluzia e clara:
Dumnezeul biblic se invalideaza singur.

#59
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,731
  • Înscris: 21.03.2020
Deci concluzia: malahia = masturbare, iar onania = masuri contraceptive. Ambele se practica pe scara larga la toti credinciosii si necredinciosii din lume. In cazul acesta suntem demult blestemati pentru ca pana si popii au ajuns sa le confunde (posibil din cauza analfabetismului functional - ei fiind predispusi prin sfera activitatii lor la a delira niste texte pe care nu le inteleg, sau le inteleg atat cat ii duce capu si pe ei).. Posted Image

Nu stiu daca Dumnezeu exista, dar daca ar exista si ar fi atat de Atotstiutor, El nu ar incuraja suprapopularea, respectiv distrugerea planetei, pe care el insusi a creeat-o!

Edited by GlCA_Contras, 16 September 2022 - 11:20.


#60
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,342
  • Înscris: 26.01.2007

View Postastf123, on 16 septembrie 2022 - 11:07, said:

Dumnezeul biblic se invalideaza singur.
Aceasta era jalnica concluzie pentru care ai debitat atâtea prosteli? :lol:

#61
Olteanul_sfios

Olteanul_sfios

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,507
  • Înscris: 22.08.2012

View Postdark, on 16 septembrie 2022 - 10:13, said:


Sa nu curvim, cum au facut unii din ei, asa ca intr-o singura zi au cazut douazeci si trei de mii. (1 Cor. 10:8)

Apostolul Pavel.

Pai daca zicea insusi Dumnezeu, ma lasam, dar asa, Pavel e doar un tip prin Biblii...

#62
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,342
  • Înscris: 26.01.2007

View Postastf123, on 16 septembrie 2022 - 11:07, said:

Poti face cancer de prostata
Dacă totuși cancerul de prostată are de-a face cu ejacularea de ce ar fi masturbarea obligatorie când poți mult mai bine să faci sex cu nevasta ta, așa cum îți poruncește Biblia?
:habarnam:

View Postastf123, on 16 septembrie 2022 - 11:07, said:

Riscam sa facem asta de tanar doar pentru ca e etic sa nu fufu inainte de casatorie?Posted Image)Posted Image)Posted Image)
Dar de ce nu ai vrea tu să fufu chiar în cadrul căsătoriei?

De ce preferi mai bine să mori de cancer de prostată decât să ai o partidă de sex cu nevasta ta? :)
Dă-ne trei motive!

#63
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,697
  • Înscris: 16.03.2004

View PostOlteanul_sfios, on 16 septembrie 2022 - 12:05, said:


Pai daca zicea insusi Dumnezeu, ma lasam, dar asa, Pavel e doar un tip prin Biblii...

Vrei să ți-l aduc pe Dumnezeu, legat în lesă, ca să-ți vorbească ție personal? Ți-am arătat ce învață apostolul, adică un trimis al lui Dumnezeu ---> ar trebui să-ți fie de ajuns!Posted Image

#64
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,342
  • Înscris: 26.01.2007

View Postastf123, on 16 septembrie 2022 - 11:07, said:

Poti face cancer de prostata si tanar si aici vine "Cine a poftit o femeie(logic nemaritata cu el),a si preacurvit in inima lui",deci ce facem aici?
Facem ceva cu totul și cu totul radical: ne căsătorim!

Și scapi de toate cancerele!

#65
astf123

astf123

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 11.10.2017

View PostSfantul Jakob, on 16 septembrie 2022 - 12:04, said:

Aceasta era jalnica concluzie pentru care ai debitat atâtea prosteli? Posted Image
Clar esti troll.
Continua tot asa,imi place deja ma dor obrajii de la atata ras.:)):)):)):))

View PostSfantul Jakob, on 16 septembrie 2022 - 12:16, said:

Facem ceva cu totul și cu totul radical: ne căsătorim!

Și scapi de toate cancerele!
Cum spuneam troll:):):)
Du-te la biserica poate te spovedeste vreun pomohaci.

#66
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,342
  • Înscris: 26.01.2007
Distracție, distracție, dar hai du-te și fă-ți lecțiile acum, colegu'!
Altfel doamna învățătoare va fi supărată pe tine.

#67
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,898
  • Înscris: 27.01.2016

View PostSfantul Jakob, on 16 septembrie 2022 - 12:16, said:


Facem ceva cu totul și cu totul radical: ne căsătorim!

Nu, pentru ca de o singură femeie ne plictisim și iar ajungem la masturbare. Deci căsătoria nu e deloc o soluție.  Unde mai pui ca ne-am pus so lesa de gât prin căsătorie.

#68
astf123

astf123

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 11.10.2017

View PostSfantul Jakob, on 16 septembrie 2022 - 12:11, said:

Dacă totuși cancerul de prostată are de-a face cu ejacularea de ce ar fi masturbarea obligatorie când poți mult mai bine să faci sex cu nevasta ta, așa cum îți poruncește Biblia?
Posted Image


Dar de ce nu ai vrea tu să fufu chiar în cadrul căsătoriei?

De ce preferi mai bine să mori de cancer de prostată decât să ai o partidă de sex cu nevasta ta? Posted Image
Dă-ne trei motive!
Asta intelesasi tu din ce zisai esti vai de tine.:))

Narodule,nu am zis ca nu ma casatoresc si ca nu mi fut nevasta.
Da decat sa fac 15 copii sau mai mult ,mai bine 1 sau 2 si ma masturbez.
Am explicat mai sus ca asta se face cu moderatie.
Ca de obicei nici macar n ai citit,esti efectiv troll.

Fu-ti nevasta,iti dai o laba ,mananci sanatos,bei apa,faci sport.

#69
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,697
  • Înscris: 16.03.2004

View PostTestosteron, on 16 septembrie 2022 - 12:30, said:

Nu, pentru ca de o singură femeie ne plictisim și iar ajungem la masturbare. Deci căsătoria nu e deloc o soluție.  Unde mai pui ca ne-am pus so lesa de gât prin căsătorie.

Este ”lesa” lui Iehova, care aduce numai binecuvântări...Posted Image

#70
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,342
  • Înscris: 26.01.2007

View PostTestosteron, on 16 septembrie 2022 - 12:30, said:

Nu, pentru ca de o singură femeie ne plictisim și iar ajungem la masturbare. Deci căsătoria nu e deloc o soluție.  Unde mai pui ca ne-am pus so lesa de gât prin căsătorie.
Tu faci ce vrei, colegu.
Eu doar am prezentat care este varianta Bibliei pentru cei care nu vor sa facă un ditamai cancerul de prostată.

În rest, fiecare face ce vrea: unul se căsătorește, altul trăiește în curvii nenumărate, altul o arde cu homosexualitatea, altul cu zoofilia.
Care, cum și pe fiecare îl privește și dă socoteală pentru ceea ce face.

#71
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,697
  • Înscris: 16.03.2004

View PostSfantul Jakob, on 16 septembrie 2022 - 13:01, said:

Care, cum și pe fiecare îl privește și dă socoteală pentru ceea ce face.

Dap! există o Zi de judecată pentru fiecare!

#72
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,342
  • Înscris: 26.01.2007

View Postastf123, on 16 septembrie 2022 - 12:33, said:

esti vai de tine.Posted Image)
Narodule
Copilaș, te întreci cu gluma proastă!
Încă una din asta și ai report!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate