Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Persoanele care sufera de grandomanie

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014
Imi bat pl de ei fara ocolisuri :lol:. Ori pleaca ori se calmeaza. Dar de obicei pleaca.

#20
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,542
  • Înscris: 04.01.2006

View Postmaccip, on 29 iunie 2022 - 12:15, said:

Cum sa te chinui sa multumesti pe toata lumea?
Mai da-i in păpușoi. Flegmaticii fac asaceva. Eu sunt coleric.
Posted Image

Foarte multi grandomani se alimenteaza din reactia celor din jur care e "lasa-l, ca asa e el". Si toata lumea e "multumita".

Persoana din familie de care am scris are pareri la absolut orice. Si cu atitudine din aia superioara, cu dat din maini. In general spune tampenii, dar e prea mare placerea de a vorbi si a de a contrazice. Si mai are si un obicei foarte prost, pe care l-am vazut in general la grandomani - te intrerupe cand vorbesti.

In momentele cand ne vedem, la reuniuni de familie in general, daca vorbeste cineva trebuie el sa intrerupa, ori pe subiect ori total aiurea, ca se crede prea important ca sa nu vorbeasca peste altcineva. Eu i-am atras atentia de cateva ori ca ma deranjeaza. Cei din jur imi faceau semne discrete "lasa-l, ca asa e el". Cumva lumea il ignora cand incepea sa spuna tampenii si continua discutia. Mie nu-mi place asa. S-a suparat pe mine (mare paguba) dar am vazut ca si altii s-au suparat ca am stricat feng shui-ul si i-am sugerat sa vorbim pe rand si, daca se poate, sa vorbim despre ce stim bine, nu doar de dragul de a ne afla in treaba.

Edited by ambr0zie, 29 June 2022 - 13:16.


#21
Daredevil666

Daredevil666

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 27.03.2018
Grandomania îmi aduce aminte de bancul acela cu șofatul:
- toți cei care conduc mai încet decât tine ”Melcule, dă-te din drum !”
- toți cei care conduc mai rapid decât tine ”Ho, unde te grăbești așa ?”

Ceea ce oamenii numesc aroganță/grandomanie este de fapt încrederea de sine mai mare decât a lor.
La fel ca și cu materialiiștii: materialist e cel care are mai mulți bani decât tine, deci dacă tu ai în Ford și o casă cu 1 etaj atunci ăla cu BMW și casă cu 2 etaje e materialist, tu nu.

Ipocrizia umană e absolută și nelimitată.
Aroganța e relativă.


- Cine e alcoolicul ?
- Bețivul care nu e prietenul nostru.”

Edited by Daredevil666, 29 June 2022 - 13:46.


#22
hamal

hamal

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,493
  • Înscris: 23.09.2010

View Postzyppster, on 29 iunie 2022 - 10:37, said:

Cum va descurcati voi cu persoanele care sufera de grandomanie?

Ne toleram unii pe altii. Mai ales pe forumul SP...

#23
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,262
  • Înscris: 29.12.2006

View Postzyppster, on 29 iunie 2022 - 10:37, said:

Cum va descurcati voi cu persoanele care sufera de grandomanie?

Pe acest website eu spun că sunt suprinse cel mai bine cele patru tipuri de personalitate ale oamenilor. În funcţie de ce personalitate are fiecare, aşa se comportă şi faţă de alţi oameni.

De regulă temperamentele colerice şi sangvine tind spre grandomanie. Cunosc astfel de oameni care, dacă sunt în prezenţa unui grup, preferă să aibă ei cuvântul în cea mai mare parte a timpului, întrerup pe oricine, iar dacă vor să fie hazlii, ceea ce nu sunt, spun sau fac ceva prin care cred sunt hazlii, şi apoi se uită la toţi...să vadă dacă au fost observaţi.

Sunt enervanţi dar, cine are personalitate flegmatică, adică împăciuitoare, calmă, politicoasă, amabilă, ştie cum să se comporte cu ei: cu tact, dacă merită, sau prin ocolirea lor dacă grandomania e foarte supărătoare.

Edited by lupini, 29 June 2022 - 16:16.


#24
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Persoanele astea sunt pur si simplu toxice si trebuie sa elimini contactul cu ele. Grav e cand sunt din familia apropiata, dar in rest e simplu.

#25
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

View PostDaredevil666, on 29 iunie 2022 - 13:46, said:

Grandomania îmi aduce aminte de bancul acela cu șofatul:
- toți cei care conduc mai încet decât tine ”Melcule, dă-te din drum !”
Daca vii la Clooj si stai la doua semafoare iti gatantez ca devii grandoman cind vezi cum dorm pe ei :lol:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate