Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Honor Magic4 Pro 5G

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
180 replies to this topic

#109
Camataru10

Camataru10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 28.05.2012
Mda, prea mult nu ne putem lamuri..Dar, multumesc oricum tuturor pentru raspunsuri.
Asa, sigur ca poti sa comanzi orice telefon de pe Emag, il probezi si daca-ti place il tii, daca nu, nu.
Speram sa ne spuna cate ceva, despre Magic 4 pro, cineva din propriile constatari, din propria experienta. Daca-l are cineva de pe forum, desigur. Multumesc inca o data.

#110
Camataru10

Camataru10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 28.05.2012
Cum setez să-mi apară, atunci cand am notificari noi, cifre pe aplicația care contine mesajele noi si nu bulină intr-un colț?
Adica, daca cineva imi trimite 5 mesaje pe whatssap iar eu nu le-am citit, as dori sa vad pe display-ul telefonului, pe iconita de whatssap, cifra 5, nu o bulina (punct) care să ateste că am mesaje noi. Am tot cautat prin setari, dar nu am găsit. Pe P40 pro am rezolvat, dar Magic 4 pro se pare că nu are sau nu găsesc eu.Mulțumesc mult.


#111
Camataru10

Camataru10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 28.05.2012
Asa-mi apare la Magic 4 pro.

Attached Files



#112
cichity

cichity

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 891
  • Înscris: 18.03.2007
Exista o setare in optiuni pentru dezvoltatori "activare ecuson cu numar" dar nici asa nu afiseaza cu numar la toate aplicatiile.din pacate

Edited by cichity, 07 November 2022 - 12:22.


#113
Camataru10

Camataru10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 28.05.2012
Ce nașpa!
De ce nu or fi lăsate lucrurile care funcționează bine pe toate modelele Android?
Este o setare foarte utila din punctul meu de vedere. Am avut-o pe toate telefoanele iar pe asta care e un flagship, sa nu o aibă?!
Am verificat și la Magic 4 lite și la Honor 70, nici ele nu au această setare.


Oare nu o fi posibil sa introducă această setare printr-un update de soft pe toate modelele Honor? Ce bine ar fi!

#114
Camataru10

Camataru10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 28.05.2012
Unde trebuie sa sesizez, pe ce site oficial Honor sa scriu despre propunerea remedierii acestei probleme privind afișarea numerelor ca notificări ale aplicațiilor?
As vrea sa fac o astfel de sesizare, chiar dacă nu va fi luată în considerare.

Culmea, am găsit setarea privind afișarea numerelor ca notificări noi pe aplicații, am bifat-o, dar văd că nu se întâmplă nimic, nu are efect. Mai mult, când am mesaje noi pe WhatsApp sau SMS uri, nu-mi mai apare nimic pe aplicația respectiva in stand by, văd că am mesaje doar daca intru in WhatsApp sau in aplicația de mesagerie. Ciudat lucru.
Setarea din meniu așa arată:

Attached Files



#115
cichity

cichity

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 891
  • Înscris: 18.03.2007
Da.acea optiune cu numar apare doar dupa ce bifezi in optiuni dezvoltatori.eu am honor 50.aceasi problema.

Edited by cichity, 07 November 2022 - 16:09.


#116
Camataru10

Camataru10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 28.05.2012
Bine, bine că apare...Am bifat-o dar nu are nici un efect...Asta e problema...Sa speram că se vor găsi rezolvări..

#117
Camataru10

Camataru10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 28.05.2012
Mai sunt și alte persoane care au aceeași problemă cu lipsa notificărilor in mod vizibil, in stand by, ma refer la cifre pe iconițele aplicațiilor?
Parcă nu i-aș face retur la telefon doar din această cauză infimă, zic eu...

Pe lângă lipsa notificărilor cu numere pe aplicații,acum am și problema că nu mi se activează ecranul când primesc vreun mesaj, deși am toate setările activate in acest sens.
Pe P40 pro nu aveam astfel de probleme.Credeam că Honor Magic 4 pro e cam la fel în meniu, ce-i drept, seamănă izbitor,dar totuși,ceva nu-mi funcționează cum trebuie privind notificările.
Alti posesori de Magic 4 pro,aveți aceleași probleme sau doar eu...?
Mulțumesc.

#118
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,893
  • Înscris: 27.04.2010
Restart ai dat ?
Poate se rezolva dupa ...

#119
Camataru10

Camataru10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 28.05.2012
Am dat mai multe restarturi.. Tot așa e faza cu notificările. Nu-mi afișează cifre pe iconița aplicațiilor, daca bifez să-mi arate numere, iar daca bifez să-mi arate puncte îmi arată bulina aceea în colț, dar, deși am setat, (zic eu) să se activeze ecranul când primesc mesaje, tot nu mi se activează...Ori greșesc eu ceva, ori chiar nu funcționează cum trebuie setările. E chiar deranjant pentru mine asta.

#120
spymaster

spymaster

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 14.09.2005
La mine pentru unele aplicații, cum ar fi Biziday, se aprinde ecranul când primesc o notificare, cred ca trebuie activata opțiunea lock screen la notification style.

#121
Camataru10

Camataru10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 28.05.2012
Ceva-ceva am rezolvat cu activarea ecranului când primesc mesaje pe WhatsApp, in sensul că trebuia să activez notificări cu prioritate pentru fiecare cont/grup de WhatsApp.
Referitor la afișarea numerelor pe iconițele aplicațiilor observ că setarea este limitată, în sensul că meniul conferă afișarea numerelor doar in cazul a 2 aplicații, cea a dialerului cu care efectuezi apeluri și a iconiței cu setări telefon. Atât, doar cele 2. Adică, exact că în imaginea de mai jos.Ciudat lucru.

Attached Files


Edited by Camataru10, 08 November 2022 - 10:55.


#122
spymaster

spymaster

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 14.09.2005
Clar mai au de lucrat la soft. Voi la ce security update sunteți? Eu încă sunt la 6.0.0.154(C431E2R3P3)

#123
Camataru10

Camataru10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 28.05.2012

View Postspymaster, on 08 noiembrie 2022 - 11:16, said:

Clar mai au de lucrat la soft. Voi la ce security update sunteți? Eu încă sunt la 6.0.0.154(C431E2R3P3)
La fel și eu. Are 4 zile de când l-am luat. Încă mă gândesc dacă să-l păstrez sau nu.
Ce-mi place cel mai mult este faptul că face poze de calitate foarte bună, atât selfie cât și portret dar și peisaje, este clar peste Huawei P 40 pro, le-am comparat, le am pe amândouă.
Ecranul este foarte bun, calitativ, luminos.
Încărcarea este foarte rapidă.
Semnal foarte bun, comparativ cu Samsung.
Că minusuri constatate de mine ar fi:
- bateria ține aproximativ 24 ore, la modul meu de folosire, sensibil mai puțin decât P40 pro, care și după 2 ani mă ține mai mult.
- meniul are unele lacune, care ar putea fi soluționate prin update soft, cred eu.
Efectiv nu știu ce să fac, să-l returnez sau nu..
Pentru mine plusurile mentionate contează foarte mult, sunt extrem de incantat pe partea de foto, dar și minusul cu bateria care ține dar nu cât aș vrea și meniul necizelat încă atârnă ceva in decizia de păstrare...Off...



#124
Camataru10

Camataru10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 28.05.2012
Si inca ceva, nu se incalzeste deloc in timpul utilizarii, Youtube, browser, whatssap, poze etc, contrar multora care spun invers, dat fiind ca are acest procesor 8 gen 1.
Jocuri nu joc, la filme nu ma uit. Se incalzeste foarte putin in timpul incarcarii...nimic ingrijorator, tot asa e si la P40 pro.
Si este foarte rapid, se misca fluent la navigarea pe net. Daca si bateria ar fi tinut cu cateva ore mai mult si ar fi avut si meniul mai aranjat, ar fi fost clar un telefon de exceptie, dupa parerea mea. Nici asa nu e rau, la ce-l folosesc eu, dar parca nu m-a convins 100%...

Edited by Camataru10, 08 November 2022 - 15:39.


#125
spymaster

spymaster

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 14.09.2005
Părerea mea este ca vor rezolva problemele de software și va fi un telefon excelent, cum trebuia sa fie de la început.

#126
Camataru10

Camataru10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 28.05.2012
Varianta mea de inlocuire a lui Magic 4 pro, la care ma tot gandesc, ar fi  Honor 70, daca ma voi decide sa-i fac retur, dar, bineinteles ca va fi mai slab ca specificatii si pe alocuri, cu meniul, probabil o sa fie cam la fel, desi vad ca pe Emag sunt doar review-uri pozitive de la cumparatori/detinatori.
Insa, daca totusi il voi restitui cred ca voi lua Honor 70, pentru ca si bateria se pare ca tine mai mult, pozele sunt decente spre foarte bune, are la fel de multa memorie 8Gb/256, procesorul e ceva mai slab dar, per total eu zic ca e o varianta buna de luat in calcul...Si as mai ramane si cu destui bani...Nu stiu, ma mai gandesc...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate