Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...
 Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 

Honor Magic4 Pro 5G

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
180 replies to this topic

#91
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,637
  • Înscris: 28.11.2001
Or să apară ușor ușor.

#92
spymaster

spymaster

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 14.09.2005
Revin cu un mic update despre Magic 4 pro...încărcătorul de 40w pe care îl aveam la mate 20 pro funcționează la 40w, bateria externa, la fel, tot la 40w, iar încărcătorul de mașină, tot la 40w. Funcționează și nm card-ul de 128gb pe care îl aveam.

#93
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,637
  • Înscris: 28.11.2001
Interesantă informația privind NM card. Eu am încercat, dar nu-l vedea.

Edited by badmania98, 06 July 2022 - 18:34.


#94
costi_geo

costi_geo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 27.03.2004
Dragilor va salut,  sunt posesor de huawei p40 pro  iar de cand cu serviciile google m am enervat atat de tare incat am instalat o perioada serviciile google pe P40 pro. Au mers bine o perioada pana am dat fara sa vreau un update la programe si de atunci  numai peripetii. Am studiat piata destul de mult si cand am crezut ca am gasit un inlocuitor pentru P40 pro, Xiaomi mi 11 ultra, pe cat am fost de incantat de el pe atat de dezamagit am ramas.  Din pacate softul de pe Xiaomi inca are bug uri, amprenta nu prea functiona deloc, ma chinuiam sa o pun. Si am zis sa schimb cu Honor Magic 4 pro. Zis si facut. Il folosesc de aprox 1 luna.
Sa stiti ca regasesc 90% din Huawei in el. Aspect al Miui si Magic. Icons  meniu. Sincer Eu cred cu tarie ca este  tot Huawei sau huawei want to be.
Bateria ma tine 1zi, si l folosesc intens.
camera este buna tipic huawei. Personal cred ca mai sunt de rezolvat pe partea de photo si la huawei dar si la Honor mai ales.
Personal am avut si Apple si Samsung si Huawei. In momentul asta cred ca Tehnologia si optimizarea de la Huawei este peste multe brand uri de gaget uri.
Daca google nu i bana deveneau nr 1 in lume. Dar cu sa fie "peste american"?!

Daca nu exista problema cu google, eu nu schimbam pe alt Brand. Dar asa din cauza ca anumite aplicatii sunt conectate cu serviciile google a trebuit sa l inlocuiesc. Si cred cu tarie ca Honor Magic 4 pro este cel mai apropiat de ceea ce ofera Huawei pe telefoanele lor.
Cand zic asta zic la variantele Pro.

Va salut pe toti.
Ps:  si da, astept cu nerabdare un apk ceva sa activez call rec. Nativ.


#95
thorxx

thorxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 18.07.2022
Sa inteleg ca pe Honor nu merge Call Recorder de pe Huawei?
Cam aiurea ca nu au pastrat functia asta, ca doar softul e cumparat de la Huawei, n-au apucat ei sa modifice mare lucru dupa ce au cumparat Honor de la Huawei, poate de la anul incolo sa vina cu ceva diferit fata de Huawei, pana atunci folosesc ce au gasit prin fabrica cumparata.
La Huawei cel mai bun lucru cred ca erau procesoarele lor, care acum au reusit americanii sa le omoare si sa le scoata din productie. Procesoarele alea combinate cu optimizarea Android faceau Huawei ceva special, dar americanii nu suporta concurenta asa ca i-au atacat pana i-au omorat.

#96
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,637
  • Înscris: 28.11.2001
                                                                                       CALL RECORDER

Clar nu merge de la Huawei. Am să atașez aici ce am găsit până în prezent referitor la înregistrarea convorbirilor. Instalarea va strica înregistrarea de tip reportofon, dar va funcționa pentru convorbiri foarte bine. Va trebui să fie activate manual permisiunile  aplicației. Când o să apară altă versiune mai bună și dacă fac rost de ea, vă anunț. Momentan e bună și asta.

Mă citez:
”Se instaleaza ca si la EMUi, dar musai după instalare intri in telefon la Settings\Apps\Apps\ Call recorder
la permisiuni se acordă toate.

Înregistrările sunt în Telefon\Sunete\CallRecorder”

Attached File  com.hihonor.phone.recorder.zip   228.74K   43 downloads

View Postcosti_geo, on 17 iulie 2022 - 10:07, said:

Dragilor va salut,  sunt posesor de huawei p40 pro  iar de cand cu serviciile google m am enervat atat de tare incat am instalat o perioada serviciile google pe P40 pro. Au mers bine o perioada pana am dat fara sa vreau un update la programe si de atunci  numai peripetii. Am studiat piata destul de mult si cand am crezut ca am gasit un inlocuitor pentru P40 pro, Xiaomi mi 11 ultra, pe cat am fost de incantat de el pe atat de dezamagit am ramas.  Din pacate softul de pe Xiaomi inca are bug uri, amprenta nu prea functiona deloc, ma chinuiam sa o pun. Si am zis sa schimb cu Honor Magic 4 pro. Zis si facut. Il folosesc de aprox 1 luna.
Sa stiti ca regasesc 90% din Huawei in el. Aspect al Miui si Magic. Icons  meniu. Sincer Eu cred cu tarie ca este  tot Huawei sau huawei want to be.
Bateria ma tine 1zi, si l folosesc intens.
camera este buna tipic huawei. Personal cred ca mai sunt de rezolvat pe partea de photo si la huawei dar si la Honor mai ales.
Personal am avut si Apple si Samsung si Huawei. In momentul asta cred ca Tehnologia si optimizarea de la Huawei este peste multe brand uri de gaget uri.
Daca google nu i bana deveneau nr 1 in lume. Dar cu sa fie "peste american"?!
Daca nu exista problema cu google, eu nu schimbam pe alt Brand. Dar asa din cauza ca anumite aplicatii sunt conectate cu serviciile google a trebuit sa l inlocuiesc. Si cred cu tarie ca Honor Magic 4 pro este cel mai apropiat de ceea ce ofera Huawei pe telefoanele lor.
Cand zic asta zic la variantele Pro.
Ție ți-am scris pe OLX? Să ai grijă să nu plâng în pumni?

Edited by badmania98, 18 July 2022 - 14:22.


#97
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,529
  • Înscris: 30.01.2008
E distractiv sa vad cum scot astia de pe la toate firmele telefoane in 2022 -cu 8/256   si eu am  Mate-ul  30 de 2 ani cu specificatiile astea Posted Image)

Apropo ...tot IMPECABIL merge !

Edited by Daco_Get, 19 July 2022 - 14:47.


#98
stericuta

stericuta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 758
  • Înscris: 16.03.2005
P30 pro are 8/ 256 de mai bine de 3 ani! Bonus Google services.

#99
thorxx

thorxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 18.07.2022

View Postbadmania98, on 18 iulie 2022 - 14:20, said:

   CALL RECORDER

Clar nu merge de la Huawei. Am să atașez aici ce am găsit până în prezent referitor la înregistrarea convorbirilor. Instalarea va strica înregistrarea de tip reportofon, dar va funcționa pentru convorbiri foarte bine. Va trebui să fie activate manual permisiunile  aplicației. Când o să apară altă versiune mai bună și dacă fac rost de ea, vă anunț. Momentan e bună și asta.

Mă citez:
”Se instaleaza ca si la EMUi, dar musai după instalare intri in telefon la Settings\Apps\Apps\ Call recorder
la permisiuni se acordă toate.

Înregistrările sunt în Telefon\Sunete\CallRecorder”

Attachment com.hihonor.phone.recorder.zip

Asta oare merge pe orice model Honor?
Sau doar pe modelele Magic?

#100
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,637
  • Înscris: 28.11.2001
Dor pe cele cu Android 12

#101
ay03429

ay03429

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 30.03.2010
Actualizare nouă.

Attached Files



#102
sergiuhusca

sergiuhusca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 06.03.2009
E un wannabe cu pret prohibitiv , in comparatie cu Iphone 13 Pro si S22 Ultra.
Mai au drum lung pana sa concureze cu cele 2.Desi nu faci o achizitie de la premisa asta, ar trebui luat in calcul si pretul de revanzare.Cred ca aceasta va fi  crancena.

#103
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,637
  • Înscris: 28.11.2001
A murit acest topic?

#104
Hmmr

Hmmr

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 03.10.2020

View Postcosti_geo, on 17 iulie 2022 - 10:07, said:

Dragilor va salut,  sunt posesor de huawei p40 pro  iar de cand cu serviciile google m am enervat atat de tare incat am instalat o perioada serviciile google pe P40 pro. Au mers bine o perioada pana am dat fara sa vreau un update la programe si de atunci  numai peripetii. Am studiat piata destul de mult si cand am crezut ca am gasit un inlocuitor pentru P40 pro, Xiaomi mi 11 ultra, pe cat am fost de incantat de el pe atat de dezamagit am ramas.  Din pacate softul de pe Xiaomi inca are bug uri, amprenta nu prea functiona deloc, ma chinuiam sa o pun. Si am zis sa schimb cu Honor Magic 4 pro. Zis si facut. Il folosesc de aprox 1 luna.
Sa stiti ca regasesc 90% din Huawei in el. Aspect al Miui si Magic. Icons  meniu. Sincer Eu cred cu tarie ca este  tot Huawei sau huawei want to be.
Bateria ma tine 1zi, si l folosesc intens.
camera este buna tipic huawei. Personal cred ca mai sunt de rezolvat pe partea de photo si la huawei dar si la Honor mai ales.
Personal am avut si Apple si Samsung si Huawei. In momentul asta cred ca Tehnologia si optimizarea de la Huawei este peste multe brand uri de gaget uri.
Daca google nu i bana deveneau nr 1 in lume. Dar cu sa fie "peste american"?!

Daca nu exista problema cu google, eu nu schimbam pe alt Brand. Dar asa din cauza ca anumite aplicatii sunt conectate cu serviciile google a trebuit sa l inlocuiesc. Si cred cu tarie ca Honor Magic 4 pro este cel mai apropiat de ceea ce ofera Huawei pe telefoanele lor.
Cand zic asta zic la variantele Pro.

Va salut pe toti.
Ps:  si da, astept cu nerabdare un apk ceva sa activez call rec. Nativ.


salut,cum este honor fata de p40 pro strict calitatea foto si semnal?ms

#105
Camataru10

Camataru10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 28.05.2012
Si eu sunt posesor de Huawei P40 pro, cu GMS instalate de mine, care functioneaza foarte bine si de care sunt multumit, insa il am de 2 ani și parcă ar cam fi timpul sa-l schimb, desi e bun, bateria tine foarte bine, dar eu ma si plictisesc repede de telefoane. Este telefonul ce l-am tinut cel mai mult, record personal, 2 ani !!!
Tot stau in dilema care sa fie urmatorul telefon, si la prima vedere, ma cam indragostisem de Honor Magic 4 pro. Pe Emag sunt cateva recenzii de bine, aici pe forum vad ca nu sunteti tocmai incantati, efectiv nu stiu ce sa mai cred.
Eu nu sunt un mare forjator de telefoane, il folosesc doar la browsing, poze, whatssapp, facebook, waze, George si alte aplicatii uzuale.
Cel mai mult la un telefon apreciez: calitatea pozelor, baterie (sa tina minim o zi), semnal, rapiditate si fluenta pe browser (net) si sa nu se blocheze niciodata.
Dintre telefoanele ce mi-ar placea mentionez:
Honor Magic 4 pro, Vivo X80 pro, Google Pixel 7 pro, si mai de buget, Honor 70. Sigur, imi plac foarte mult telefoanele Huawei, respectiv: P50 pro, Mate 50 pro...Dar, parca nu as vrea sa mai experimentez diverse instalari cu mantă de GMS. Posted Image)
Dat fiind cele mai sus precizate, ce mi-ati recomanda dintre toate telefoanele sus menționate? Multumesc mult.

Edited by Camataru10, 25 October 2022 - 17:22.


#106
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,567
  • Înscris: 30.12.2007
Sunt persoane diferite, pareri diferite, asteptari diferite. Ce mie imi place tie poate nu iti place, sau invers. Cumpara-l de la emag, testeaza-l, daca trece testul tau si iti place il tii, daca ti se pare naspa il returnezi si treci la urmatorul model din lista personala.

#107
Camataru10

Camataru10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 28.05.2012
Honor Magic 4 pro este mai bun la poze decat P40 pro?

#108
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,637
  • Înscris: 28.11.2001
Iarăși răspunsurile sunt subiective. Probează-l. Dacă nu-ți place, dă-i retur.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate