Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...
 Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 

Cat costa mentoratul WellCode? Merita investitia?

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
120 replies to this topic

#73
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,058
  • Înscris: 24.02.2006
Eu sunt curios daca o sa avem vreun raspuns oficial la subiectul asta:

View Post_Smiley_, on 26 august 2020 - 07:06, said:

spune-ne si de filmuletul de pe la inceputul topicului, in care un mentor d'asta cu "standarde din industrie" gresea la ordonarea a 3 variabile

View PostMarianG, on 26 august 2020 - 13:34, said:

Chiar, si eu sunt interest de stilul grabit si haotic in care s-au "rezolvat acele exercitii de la Bacalaureat.


#74
BucsaMobilul

BucsaMobilul

    Bucșeanul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,852
  • Înscris: 02.11.2016

View Post_Smiley_, on 02 octombrie 2020 - 06:58, said:

Eu sunt curios daca o sa avem vreun raspuns oficial la subiectul asta:

Grabă, oboseală, neatenție, un răspuns clișeic, dacă va fi oferit vreodată.

#75
radu103

radu103

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,479
  • Înscris: 15.11.2003

View Postpetru_trimbitas, on 02 octombrie 2020 - 00:02, said:



Legat de ceea ce zici tu este adevarat, de aceea voi completa afirmatia:
Daca respecti toate indicatiile din programul de mentorat te vei angaja 100%, exceptie fac cazurile in care te loveste un meteorit, ai fost selectat de la nasa sa populezi luna sau orice alt motiv din aceasta categorie.

Legat de modul in care esti abordat in call-uri si de atitudinea pe care o avem fata de clienti, nu reflecta adevarul, cel mai simplu este sa te programezi la un call pentru a afla informatii despre programul de mentorat. In primul rand este gratiut, in al doilea rand iti dam noi toate detaliile actualizate si sigure.



Facultatea dureaza 3-4 ani ca sa inveti informatie similara ca si in programul de mentorat in 6 luni. Plus de asta si noi te luam de la 0. Iar legat de facultate, sunt sanse mari sa intrii la taxa si sa platesti o suma mare de bani, plus ca profesorii nu au aceeasi disponibilitate de a-ti oferi informatii ca si mentorii, care toata ziua sunt la disponibilitatea ta.

Chiar sunt curios daca la vreo facultate iti raspunde cineva zilnic la intrebari. Eu cand aveam intrebari la facultate in general mi se raspundea tarziu si aiurea si am facut o facultate considerata printre cele mai bune din tara.



Ajutorul oferit in programul de mentorat e strict de la 0 la angajare. Te invatam exact ce ai nevoie pentru a te angaja. In facultati inveti si lucruri pe care nu le vei folosi niciodata si nu vei avea nevoie de ele pentru a te angaja. Nu am mentionat nicaieri ca te vom invata exact aceleasi lucruri ca la facultate.

La ubb in cluj cel putin jumatate din materiile pe care le-am facut nu au fost relevante pentru crearea de aplicatii sau angajarea in domeniu. Acelasi lucru mi-au confirmat si alti oameni studenti la alte facultati in tara.
Dati si diploma acreditata cumva ptr postul de programator?
Macar un atestat ptr postul de ajutor programator?
Daca nu, "voi" scolarizati necalificati dpvd legal si se pot angaja ca atare dar nu programator sau ajutor programator

Edited by radu103, 02 October 2020 - 07:14.


#76
parabellum

parabellum

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,454
  • Înscris: 06.01.2010

Quote

Facultatea dureaza 3-4 ani ca sa inveti informatie similara ca si in programul de mentorat in 6 luni.
Oho, ati gasit calea regala! Foarte tare! Nu va bagati si in alte domenii? Incepeti cu matematica, pentru ca sunteti clar mai tari decat Euclid. https://en.wikipedia...wiki/Royal_Road

#77
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005

View Postpetru_trimbitas, on 02 octombrie 2020 - 00:02, said:

..... sunt sanse mari sa intrii la taxa si sa ....

E ok, Nu predati gramatica limbii romane ci programari pe calculator.

#78
BucsaMobilul

BucsaMobilul

    Bucșeanul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,852
  • Înscris: 02.11.2016

View Postparabellum, on 02 octombrie 2020 - 09:47, said:


Oho, ati gasit calea regala! Foarte tare! Nu va bagati si in alte domenii? Incepeti cu matematica, pentru ca sunteti clar mai tari decat Euclid. https://en.wikipedia...wiki/Royal_Road

Oh să n-aud :)), matematica chiar nu se păcălește

#79
parabellum

parabellum

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,454
  • Înscris: 06.01.2010
Nici un domeniu cat de cat dincolo de sapat de santuri / spalat de WCuri nu se pacaleste asa, se pacalesc doar cei care cred ca daca dau tspe mii de euroi vor invata in cateva luni cat invata altii in ani.

#80
BucsaMobilul

BucsaMobilul

    Bucșeanul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,852
  • Înscris: 02.11.2016

View Postparabellum, on 02 octombrie 2020 - 15:09, said:

Nici un domeniu cat de cat dincolo de sapat de santuri / spalat de WCuri nu se pacaleste asa, se pacalesc doar cei care cred ca daca dau tspe mii de euroi vor invata in cateva luni cat invata altii in ani.

Asta încep eu să realizez, și abia am început facultatea de matematică.

#81
vali

vali

    forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,895
  • Înscris: 03.12.2001
https://www.blogdeit...etru-trambitas/

#82
vali

vali

    forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,895
  • Înscris: 03.12.2001
https://stirileprotv...-27-de-ani.html

#83
M4V3RiCk_

M4V3RiCk_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,672
  • Înscris: 01.08.2007

View Postvali, on 02 iunie 2021 - 06:15, said:


Iar bah asta ?!
Bah, sa ne bagam ! A facut un milion de parai la 27 de ani...si vrea sa ne imbogatesca si pe noi
Si noi, prostii - NU vrem !

Vb aia din SUA: Cand nu stii sa faci nimic, fa-te mentor / coach / "profesor" / "guru"

Apropo, ce plm mai fac aia de acum 4-5 ani cu "dezvoltare personala", toti "masterchefii" si mai stiu eu ce cacaturi.
Ca de multe ori te intrebai ce dracu fumeaza

Gata, s-au fasait astia ?!

Acum orice prost, poate fi programator peste noapte ptr  "pretul corect" Posted Image

Da...da !

PS: Pe cand in trend "coach-uri" pe ceva gen karate, taekwondo - chestii de genul pe model "CobraKay" ?
Ca la ce siguranta si incredere avem in tara asta....

Cu masterchefii si dezolvarea personala ne-am lamurit !

Edited by M4V3RiCk_, 13 July 2021 - 00:10.


#84
BucsaMobilul

BucsaMobilul

    Bucșeanul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,852
  • Înscris: 02.11.2016
Eu tot zic de vreun an că vreau și eu să aflu care-i calea asta regească, să nu mai trebuiască să fac ca toți ăia cu facultățile lor inutile.

#85
george16437

george16437

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.12.2021
Eu am fost . nu am facut fata , acum sunt dat injudecata..

#86
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,473
  • Înscris: 10.08.2005
De catre cine?
Angajator sau mentor?

#87
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
Acuma tre sa ia un mentor de avocatura ca sa se apere in procesul cu mentoru de programare. It never ends.

#88
TS030

TS030

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,193
  • Înscris: 25.06.2012
Cred ca au trimis mascatii dupa el de nu mai raspunde :P

#89
georgegeorgescu2000

georgegeorgescu2000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.10.2014
Am făcut și eu programul, am platit 1000 de euro, îți promit diploma.... Nu vezi nimic la finalul cursului
Îți promit că te vei angaja, și nu vezi nimic. Te contactează ulterior sa mai intru in program bani mai multi, că de aici înainte te ajuta să îți faci un proiect să te angajezi.

Sunt multe păcăleli, in timpul programului nu te îndrumă nimeni oricâte întrebări le-ai pune pe forum sa wath up, sau Facebook.
Te descurci singur
Sunt o grămadă de situri la fel dar sunt in engleza de unde poți să înveți
Theodinproject este unul din ele
Succes in programare

View Postpetru_trimbitas, on 02 octombrie 2020 - 00:02, said:



Legat de ceea ce zici tu este adevarat, de aceea voi completa afirmatia:
Daca respecti toate indicatiile din programul de mentorat te vei angaja 100%, exceptie fac cazurile in care te loveste un meteorit, ai fost selectat de la nasa sa populezi luna sau orice alt motiv din aceasta categorie.

Legat de modul in care esti abordat in call-uri si de atitudinea pe care o avem fata de clienti, nu reflecta adevarul, cel mai simplu este sa te programezi la un call pentru a afla informatii despre programul de mentorat. In primul rand este gratiut, in al doilea rand iti dam noi toate detaliile actualizate si sigure.



Facultatea dureaza 3-4 ani ca sa inveti informatie similara ca si in programul de mentorat in 6 luni. Plus de asta si noi te luam de la 0. Iar legat de facultate, sunt sanse mari sa intrii la taxa si sa platesti o suma mare de bani, plus ca profesorii nu au aceeasi disponibilitate de a-ti oferi informatii ca si mentorii, care toata ziua sunt la disponibilitatea ta.

Chiar sunt curios daca la vreo facultate iti raspunde cineva zilnic la intrebari. Eu cand aveam intrebari la facultate in general mi se raspundea tarziu si aiurea si am facut o facultate considerata printre cele mai bune din tara.



Ajutorul oferit in programul de mentorat e strict de la 0 la angajare. Te invatam exact ce ai nevoie pentru a te angaja. In facultati inveti si lucruri pe care nu le vei folosi niciodata si nu vei avea nevoie de ele pentru a te angaja. Nu am mentionat nicaieri ca te vom invata exact aceleasi lucruri ca la facultate.

La ubb in cluj cel putin jumatate din materiile pe care le-am facut nu au fost relevante pentru crearea de aplicatii sau angajarea in domeniu. Acelasi lucru mi-au confirmat si alti oameni studenti la alte facultati in tara.


CRED CA NU STII CE SE INTAMPLA IN PROGRAMUL TAU DE MENTORAT , ORI TE MINTI SINGUR, ORI NU VERIFICI

NU SE RASPUNDE ZILNIC DELOC CHIAR SUNT LASATI SA ASTEPTE CATEVA ZILE PENTRU UN RASPUNS
IN MESAJELE TALE VIDEO, CHIAR EXPLICI CA LASI O PERIOADA DE GANDIRE... bullshits...
CAND VREODATA S-A RASPUNS ZILNIC LA INTREBARI. TE ROG SA NU MAI MINTI OAMENII.
LASA-I SA DECIDA SINGURI , CAUTI SA FACI BANI PE MANIPULARE .
BRAVO CA ITI MERGE, SUNT FOARTE MULTE SITURI CARE TE INVATA, DAR NU ITI IA NICI UN BAN. CE ARATI PRIN PROIECTUL TAU ESTE FOARTE BINE, SI DACA AI FI FOST SINCER, AS FI CONTINUAT. DAR M-AI MINTIT, OAMENII TAI M-AU MINTIT DE LA INCEPUT. NU ITI OFERA NICI O ANGAJARE PE PRIMUL PROIECT, POATE DACA VEI CONTINUA 2-3 RANDURI DE PROIECTE SI VEI PLATI FOARTE MULTI BANI AI GASI CEVA DE INCEPATOR CA JOB.


#90
BucsaMobilul

BucsaMobilul

    Bucșeanul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,852
  • Înscris: 02.11.2016
Normal ca omul impacheteaza totul in ceva frumos, el face bani frumosi pe spinarea credulilor care nu stiu cu ce se mananca.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate