Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Cat costa mentoratul WellCode? Merita investitia?

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
120 replies to this topic

#109
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,383
  • Înscris: 10.08.2005

 parabellum, on 09 martie 2022 - 10:32, said:

Oare ai citit tu ceva pe-aici, Cristina-Alin? Macar postul anterior, de ti se pare ideea 'interesanta'? Chiar nu ti se pare deloc suspect ca 'mentorii' nu au ce sa arate asa, mai concret?

Nu poate sti nimeni cat si cum te-ai descurca tu din informatiile furnizate.
Eu banui ca nu a citit nimic, fiinda crease un topic nou pe care l-am lipit eu la aceste cateva pagini.

#110
Fane1999

Fane1999

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.08.2021

View PostIryn3l, on 20 ianuarie 2022 - 16:45, said:


Am avut exact aceeasi experrienta ca si tine, exact aceeasi!

Edited by argonaut, 27 February 2023 - 22:54.


#111
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,528
  • Înscris: 06.03.2016
Hmm..interesant. "Clientii" de pe reddit spun altceva: https://www.reddit.c...despre_program/

#112
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006
Clientii care incep toti cu aceeasi formula de salut si au o singura postare pe reddit de cand au deschis contul, in topicul asta. Foarte credibili.

#113
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,383
  • Înscris: 10.08.2005
motiv pentru care "ghilimele",
nu zic ca nu exista clienti multumiti, doar ca este usor sa multunesti oameni care nu stiu exact ce vor

#114
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006
Firma considera metoda cinstita de promovare minciuna si manipularea, deci nici nu ma intereseaza daca e bun sau nu programul lor, desi sa fim sinceri ca sansele sunt mici de a avea vreo valoare cu astfel de mentori.

#115
victor29cr

victor29cr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,438
  • Înscris: 04.06.2016
Haideti sa va povestesc despre Tamara Levitt. Femeia care a insutrializat... respiratia si aerul.

Miliarde de dolari din vanzari invatand oameni sa... respire.

Offtopic? Deloc.

#116
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,383
  • Înscris: 10.08.2005
Puteti vorbi lejer despre Tamara sau Nestle si cu acestia au industrializat sau pus taxa pe respirat si apa potabila.
Dar nu aici.

#117
Grig13

Grig13

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.07.2022

 user9, on 16 octombrie 2019 - 19:12, said:

Salut. Trecand peste atitudinea si faptul ca in intrebarile de interviu se pune mare pret pe cat castigi si cat esti dispus sa oferi( unui coleg i s-a spus ca fara 2000 euro nu va fi :ales: , merita sa oferi acesti bani pentru noul lor program de mentorat?
De asemenea daca intrii la ei pe site te momesc cu anunt fals, dupa care aflii ca de fapt e doar un curs de cateva luni care costa 2-3000 euro
A platit cineva? merita?

Raspuns scurt: Nu.
Cam toate serviciile de mentorat nu prea merita. Sunt foarte scumpe si tot ce iti ofera in plus fata de ce poti invata acasa este indrumare,anume, ei iti zic ce sa inveti si in ce ordine, dar la urma urmei tot tu esti cel care trebuie sa invete. Cat despre Wellcode, sunt foarte multe topicuri in online despre Wellcode in care toata lumea se plange ca e scam. Eu nu am testat produsul oferit de ei, nu am incercat programul de mentorat, tot ce am facut a fost sa urmez cateva lectii gratis acum destui de multi ani cand erau gratis. Ele erau interesante si frumos structurate dar foarte basic. Revenind la prezent, lumea se plange de faptul ca nu au invatat nimic din programul lor de mentorat si faptul ca sunt niste tepari care nu ofera nici banii inapoi pentru cei care pur si simplu sunt nemultumiti de program si vor sa dea quit la el. Asta este ce marea majoritate a oamenilor spun. De asemenea, nu stiu la cine am vazut, dar din persoanele prezentate la ei pe site, mentori, cativa au fost verificati si sunt persoane de la care nu prea ai ce invata, doar pentru ca au fost la niste concursuri sau chestii de genul, majoritatea fara experienta reala in domeniu. Este important sa inveti programare dar daca tot inveti, macar sa inveti si partea de cum se desfasoara un job in domeniu, cum se incepe un proiect, cum se lucreaza in echipa, source control, etc, lucruri pe care ei nu le predau. Din toata polologhia aceasta, poti sa tragi ce concluzii vrei, dar eu consider ca nu merita programul lor avand in vedere raportul calitate-pret.

#118
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,939
  • Înscris: 18.09.2008
Cel mai bun mentorat este învățarea din propriile greșeli.

La cum îmi apar reclamele lui Dascălu din feed, cred că nu mai merge bine șandramaua.

#119
MariaM93

MariaM93

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.02.2023

View PostFane1999, on 27 mai 2022 - 16:27, said:

Am avut exact aceeasi experrienta ca si tine, exact aceeasi!

Si eu trec prin aceeasi experienta cu cei de la Well Code in momentul de fata. Nu stiu cum pot sa dau de tine ca sa te intreb mai multe lucruri. As avea nevoie de cateva sfaturi. Daca vezi acest mesaj si cred ca ma poti ajuta cu cateva informatii ma poti contacta la adresa de mail [email protected] te rog mult de tot. Multumesc.

#120
Colamicalexandru

Colamicalexandru

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.03.2023

 Iryn3l, on 20 ianuarie 2022 - 18:05, said:


Urmeaza sa ii dau in judecata
Deja am dicutat azi . Avocatul meu este plecat pana pe 26, deci imediat dupa se va deschide proces
Va tin la curent cu stirile ca sa stie si lumea. Unii poate nu isi permit sa piarda atatia bani ..Muncesc din greu pentru ei , plecati prin strainatate si le vinde d-nul petru vise ( tin sa specific ca stiu ce vorbesc , am discutat si cu alti oameni care au platit la ei )

Salut. Cum au decurs lucrurile, ca si eu ma gandesc sa ii actionez in instanta.
Also, mai sunt altii care au aceleasi probleme cu ei?


#121
guapocafe

guapocafe

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.09.2023
In opinia mea treaba e usor de combatut si oprit. Cateva zeci/sute de plangeri penale pentru inselaciune, cateva zeci/sute de plangeri la ANAF/ITM/ANPC/etc...ca doar nu se asteapta cineva ca toata echipa aia sa lucreze pe contract. Se pot inregistra sedintele si video conferintele cu ei si se demonteaza usor frauda. Apoi un avocat bun da de toti peretii instantelor de judecata cu acel contract in care prestatorul nu are nici o obligatie. Din cat drept stiu eu un contract in care prestatorul nu are obligatii este nul. Daca sta cineva de ei in mod serios in 6 luni se inchid definitiv.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate