Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 

4G LTE în banda de 800 MHz (B20)

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
1226 replies to this topic

#739
Alexandru79

Alexandru79

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 12.07.2022

View PostNikoroB, on 15 iulie 2022 - 18:43, said:


E normal uploadul, sunt totuși doat 5Mhz, iar pe upload modulația e oricum mai mica.
pai nu stiu de exemplu telekom are tot 5mhz pe banda 20 sau banda 8 si uploadul este mult mai bun sau la vodafone uploadul ajunge si la 30 de mega pe banda 20

#740
r_ionescu

r_ionescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,470
  • Înscris: 07.07.2010
La Telekom bate vântul, e rețeaua liberă! :lol:

#741
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,566
  • Înscris: 26.05.2022

View PostAlexandru79, on 15 iulie 2022 - 20:23, said:

pai nu stiu de exemplu telekom are tot 5mhz pe banda 20 sau banda 8 si uploadul este mult mai bun sau la vodafone uploadul ajunge si la 30 de mega pe banda 20
Vdf are banda dubla in B20. Totusi ce înseamnă upload mult mai bun si cum se traduce asta in utilizarea de zi cu zi?

Aka: daca stergi aplicatia speedtest de pe telefon, observi vreo diferență?

#742
Alexandru79

Alexandru79

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 12.07.2022
pai eu fac live pe youtube in 1080p si imi trebuie viteza de upload minim 7 sau 8 mega viteza stabila constanta care nu oscileaza ,folosesc aplicatia streamlabs si acolo setez la bitrate minim 6000 mbps la care trebuie sa am peste tot minim 6 mega sau 7 viteza pe  upload chiar si cand ma deplasez cu masina facand live

Edited by althea, 16 July 2022 - 03:38.
nu mai cita mesajul anterior, încarci inutil topicul


#743
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,798
  • Înscris: 10.10.2011
Atunci alege operatorul potrivit pt tine.

#744
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostAlexandru79, on 15 iulie 2022 - 14:56, said:

viteza de upload cam mica oare de ce? Apropo ce telefon ai? Eu am Samsung a52s dar din pacate nu mai pot sa selectez separat benzile 4g dupa ultimul update la android ,aplicatia Samsung band selection nu mai functioneaza din pacate

Eram in mers, spre Coresi, si deja ma indepartam de site si s-a dus repede uplodul, cu vizibilitate directa se ducea undeva la 11-12mbps maxim.
In cartierul Tractorul pe 13 Decembrie vad ca e B20 peste tot outdoor, indoor e No Service, poate se extind si ei cu acoperirea in banda asta. La Coresi Mall B20 peste tot outdoor cu semnal full de la site-ul din zona Rulmentul, pe principala B20 full de la site-ul din apropiere de gara.

#745
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,798
  • Înscris: 10.10.2011
Daca indoor e No Service, deci nici GSM, n-o sa ajute la nimic B20.

#746
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,566
  • Înscris: 26.05.2022
Probabil a blocat in b20 si nu-s upgradate toate siteurile din jur.

#747
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
E indoor No Service cand ii dau band lock in 800, in rest e si 3G si 4G B1/B8/B38 in zona unde stau eu, in imprejurimi sunt cateva siteuri upgradate la B20.

#748
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,931
  • Înscris: 28.09.2017
Sunt upgradate în așa fel încât să acopere zone mai mari. În cazul în care vor începe lucrările la celelalte stații să nu afecteze foarte mulți clienți.

#749
Alexandru79

Alexandru79

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 12.07.2022

View PostMembruAnonim, on 17 iulie 2022 - 14:50, said:

E indoor No Service cand ii dau band lock in 800, in rest e si 3G si 4G B1/B8/B38 in zona unde stau eu, in imprejurimi sunt cateva siteuri upgradate la B20.
salut cu ce ii dai band lock? La mine pe un Samsung a52s nu mai merge sa selectez banda cu
aplicatia Samsung band selection dupa ultimul update de software la Android ,update pentru luna iulie ,pe celalalt telefon tot Samsung note 9 functioneaza inca

#750
gigabiter

gigabiter

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 18.11.2018

View PostAlexandru79, on 17 iulie 2022 - 17:46, said:

salut cu ce ii dai band lock? La mine pe un Samsung a52s nu mai merge sa selectez banda cu
aplicatia Samsung band selection dupa ultimul update de software la Android ,update pentru luna iulie ,pe celalalt telefon tot Samsung note 9 functioneaza inca
instaleaza Netmonitor si selectezi benzile din aplicatie

#751
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostAlexandru79, on 17 iulie 2022 - 17:46, said:

salut cu ce ii dai band lock? La mine pe un Samsung a52s nu mai merge sa selectez banda cu
aplicatia Samsung band selection dupa ultimul update de software la Android ,update pentru luna iulie ,pe celalalt telefon tot Samsung note 9 functioneaza inca
Pe un A6+ 2018 cu Netmonitor din FieldTest, sau cu Samsung Band Selection, inca functioneaza, nici nu are mai mult de Android 10 telefonul, vitezele nu sunt foarte accurate fiind un terminal vechi, dar e singurul pe care pot face band lock :)

#752
Alexandru79

Alexandru79

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 12.07.2022

View PostMembruAnonim, on 17 iulie 2022 - 21:46, said:


Pe un A6+ 2018 cu Netmonitor din FieldTest, sau cu Samsung Band Selection, inca functioneaza, nici nu are mai mult de Android 10 telefonul, vitezele nu sunt foarte accurate fiind un terminal vechi, dar e singurul pe care pot face band lock :)
la fel si la mine pe un note 9 merge inca sa schimb benzile am si dezactivat update software Android ca nu cumva sa limiteze Samsung accesul la setarile de internet, din pacate Samsung incepand cu actualizarile pentru luna iunie a scos accesul la network settings iar pe telefonul celalalt galaxy a52s nu mai merge ca sa schimb benzile :( multa lume este dezamagita din cauza asta,gasiti pe internet postari in legatura cu acest lucru

#753
Alexandru79

Alexandru79

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 12.07.2022

View Postgigabiter, on 17 iulie 2022 - 20:55, said:

instaleaza Netmonitor si selectezi benzile din aplicatie
mersi dar nu merge din pacate:( nu am acces la Samsung network settings nu imi apare cu aplicatia Netmonster nici cu Samsung band selection, luna trecuta a mers inainte de update pentru luna iulie la Android, sper odata cu update pentru luna August sa bage din nou accesul cei de la Samsung

#754
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,757
  • Înscris: 06.03.2018

View Postgigabiter, on 17 iulie 2022 - 20:55, said:

instaleaza Netmonitor si selectezi benzile din aplicatie


Cred ca au dezactivat schema asta cu update-ul din Iulie, nici pe netmonitor modat nu mai merge.

#755
Znevna

Znevna

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,436
  • Înscris: 23.08.2020
N-are de ce sa fie lumea dezamagita pentru ca Samsung a scos intr-un final un meniu la care nu trebuia sa ai access ca si utilizator.
Poate asa n-o sa mai forteze diversi telefonul sa stea in nu stiu ce banda si dupa sa planga pe forum ca n-au semnal :)

#756
fiuny

fiuny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 950
  • Înscris: 26.03.2007
Ba are de ce să fie lumea nemulțumită, acel meniu era bun, cine nu știa ce funcții are n-ar fi trebuit să-l acceseze!
Nu știi ce-i acolo, nu umblii! Simplu!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate