Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

Romanian Trance

- - - - -
  • Please log in to reply
123 replies to this topic

#37
MCBohemian

MCBohemian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 29.03.2006
xICexDejaVu-cand am spus ca trebuie totusi sa ai un background in ale muzicii-asta inseamna ca a compune muzica necesita si teorie-aceasta se invata cu timpul;in acelasi mod se castiga si experienta.Atat am vrut sa spun-nu e usor sa faci muzica buna ,de calitate.

#38
tudoranadi

tudoranadi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 24.01.2007
salutare...cred ca muzica trance e abia la inceput in romania chiar daca lumea nu prea o vede cu "ochi" buni..prefera sa sara pe ritmuri de dance, pop, si altele da sper ca intr-o zi trance-ul va fi la fel de popular ca si in afara...pentru ca este de departe un stil special din muzica electronica :)

fac si eu muzica de vreo 4-5 ani ca sa zic asa...numai ca am inceput sa progresez binisor de aku 2 ani... muzica pe care o fac e produsa in FruityLoops
m-au influentat multi in muzica pe care o fac:)

am sa postez aici si cateva linkuri :

ATA - Alcyon ---> download
ATA - Delay Time ---> download
ATA - Rising ---> download (se numeste body rock air mix 2 pentru ca initial asa avea numele)
ATA pres. Anna - Delay Time (vocal mix) [DEMO] ---> download

sper sa va placa cat de cat :)
ultima creatie este ATA pres. Anna - Delay Time (vocal mix) [DEMO]

numai bine la toti si sper sa putem promova prin muzica noastra trance-ul in romania!

::walkman

#39
Red9

Red9

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 546
  • Înscris: 10.04.2007

View PostxICexDejaVu, on Aug 2 2007, 13:36, said:

dupa ce am vazut cazurile sonicvibe shi thornado mi-am zis ca DACA voi reushi sa comppun muzica trance voi incerca sa ies inafara, pentru ca aici nu e nici o shansa de promovare din cate am vazut ...
Cred ca cel mai mare succes va fi in afara tarii! Cand la noi prin cluburi se va renunta la "comercial" si la acest mizerabil gen intitulat "HOUSE", va fi un pas gigantic. Nu mi-a placut niciodata House, nici fake DJ-ii, si nici composerii de toata jena!! Si sa mai zica careva ca Armin este comercial... Comercial e Tiesto, care deja de ceva timp nu mai produce Trance, sa zice ca il mai salveaza Club Life, dar nu.... "Elements of Life" stinks!
A observat cineva ce Trance de calitate au cei de la Anjunabeats (respectiv ownerii A&B)! Am toate releasurile lor de la 1 pana la 85 (5 din ele cumparate, restul.... :nonobad: )..... deh, n-am 7 lire pentru fiecare release! As aminti Super8 & Tab, Mark Pledger, Oliver Smith, Daniel Kandi, Signalrunners, 2Devine, Sonicvibe (Vardran), Endre, Boom Jinx (un geniu norvegian) si mai nou Chunk & Twist, precum si alterego-urile lor Tranquility Base ("Oceanic" e genial!) si OceanLab, dar si Free State si Dirt Devils.

#40
tudoranadi

tudoranadi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 24.01.2007
Above&Beyond sunt super , nu mai zic de Leon Bolier, are niste piese fenomenale, Ronski Speed la fel, Andy Moor, Leama&Moor etc
Recunosc si eu ca Tiesto s-a cam dus la vale ca sa zic asa... :rolleyes:
Acum Above&Beyond si Armin van Buuren sunt la "putere" :P

Sper sa traiesc clipa cand trance-ul va fi popular si la noi in tara...dar cum noi suntem cu 100 ani in urma...nu prea cred k am sa prind clipa aia  :lol:

Respect la toti! :)

#41
Red9

Red9

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 546
  • Înscris: 10.04.2007

View Posttudoranadi, on Aug 7 2007, 11:48, said:

Sper sa traiesc clipa cand trance-ul va fi popular si la noi in tara...dar cum noi suntem cu 100 ani in urma...nu prea cred k am sa prind clipa aia  :lol:
Deh... nici DJ-ii nostri "cunoscuti" nu produc Trance! Am vazut, in schimb, ca sunt multi cu Minimal  :quietsign:
Daca e la moda, ca draq sa faci... <_<

#42
tudoranadi

tudoranadi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 24.01.2007
pai dc sa produca ei trance k apoi nu au succes...k deh..sa faci trance e greu...si e mai bine sa bagi un sintetizator, cateva tobe , o voce si gata-i melodia  :glare:

singurul dj roman e SonicVibe (Dj Vardran), respect pt el
ceilalti gen Adrian Eftimie , Dj Andy sau altii nu prea imi plac ce produc... :deadtongue:
nah parere personala

numai bine la toti si respect :peacefingers:

#43
MCBohemian

MCBohemian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 29.03.2006
asa e-la anjuna se pare ca este calitatea cea mai cea.Despre tiesto-elements of life -mi se pare jumatate bun,jumatate mai putin bun.sa nu deviez de la subiect totusi.Ati punctat bine-asa e -nu putem sa-i introducem pe andi,eftimie chiar dj project in sfera trance-in concluzie nu vorbim de ei.
***sonicvibe,digital nature sunt cele 2 nume care produc trance de calitate si au reusit sa iasa in evidenta la cateva labeluri mari-Bravo lor-Mult respect!-poate avem de invatat multe de la ei!-si poate au resusit sa deschida o portita pt muzica trance est-europeana(in special trance-ul romanesc-ca tot vb de el aici)

#44
DaRux

DaRux

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 08.10.2005
ar mai fi de mentionat si Mr Pit ...care si-a facut loc in unele din cele mai importante emisiuni de gen...ASOT, GDB sau Corsten’s Countdown...

#45
yoproject

yoproject

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 14.05.2005
MCBohemian, "Fallen From The Grey Sky" a intrat in colectia mea de muzica. Cred ca am zis destule cu asta ;).

De acord, si Mr. Pit si-a castigat locul alaturi de profesionistii de prin rang.

Nu am venit cu mana goala :D, asa ca las linku asta catre ultima mea creatie, united_we_stand (draft version). Enjoy!

#46
DaRux

DaRux

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 08.10.2005

View Postyoproject, on Aug 11 2007, 23:55, said:

Nu am venit cu mana goala :D, asa ca las linku asta catre ultima mea creatie, united_we_stand (draft version). Enjoy!
ti-am descarcat/ascultat piesa si nu cred ca o voi sterge de pe hard prea curand :D ...nu sunt expert intr-ale mixatului dar piesa suna f bine...Mi-a placut mult pianul pe care l-ai adauagat ...si fireste accentele de goa pe care le are piesa . Buna treaba :)
apropos...tu nu erai cumva si pe tranced.ro ?

#47
yoproject

yoproject

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 14.05.2005
Multzam DaRux! Intr-adevar, ascult mult psy, goa, asa ca ai intuit bine influentele, accentele.

Da, eram si in, deja raposatul, tranced.ro.

Edited by yoproject, 12 August 2007 - 01:45.


#48
Red9

Red9

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 546
  • Înscris: 10.04.2007
Va rog si eu ceva!!! Se poate sa va postati melodiile la 320kbps, si nu la 192 sau 128?? E vorba de Trance, de electronic, deci... de calitate.... la 192 pui r'n'b, hip-hop si altele.... Este doar o observatie, nu e critica! :P

Edit:
Si la 32kbps manelele!! :lol: :lol: :lol:

#49
yoproject

yoproject

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 14.05.2005
atunci sa folosim .flac, ce sa ne mai incurcam cu mp3u. :)

#50
Red9

Red9

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 546
  • Înscris: 10.04.2007

View Postyoproject, on Aug 12 2007, 15:55, said:

atunci sa folosim .flac, ce sa ne mai incurcam cu mp3u. :)
DA DAAAAAAAAA DA :inlove: :coolspeak:  DAAA :worthy: :worthy: :naughty:

#51
MCBohemian

MCBohemian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 29.03.2006

View Postyoproject, on Aug 11 2007, 22:55, said:

MCBohemian, "Fallen From The Grey Sky" a intrat in colectia mea de muzica. Cred ca am zis destule cu asta ;).

De acord, si Mr. Pit si-a castigat locul alaturi de profesionistii de prin rang.

Nu am venit cu mana goala :D, asa ca las linku asta catre ultima mea creatie, united_we_stand (draft version). Enjoy!


mersi pt apreciere !

+Cum sa nu-Mr Pit-cu totii uitam de el

Am ascultat melodia ta si pot spune ca ai facut o treaba buna in legatura cu linia melodica-bravo.Nu ma leg de detalii-poate un pic mai bine lucrata -master-dar ma refer aici la modul general.Succes!

#52
on.ice

on.ice

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 18.06.2006
Un roman, Anton Catalin, tocmai a castigat competitia organizata de Lange cu un remix al piesei 'Angel Falls' - Cata Remix, lansat acum pe Lange Recordings! Congrats! :coolspeak:

#53
Curcubitaceu

Curcubitaceu

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,306
  • Înscris: 22.06.2007

View PostRed9, on Aug 12 2007, 23:42, said:

DA DAAAAAAAAA DA :inlove: :coolspeak:  DAAA :worthy: :worthy: :naughty:
Si sa stau eu cu conex de 1 mbs 15 minute pt un remix gen Shivers :P

#54
yoproject

yoproject

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 14.05.2005

View Poston.ice, on Aug 17 2007, 18:40, said:

Un roman, Anton Catalin, tocmai a castigat competitia organizata de Lange cu un remix al piesei 'Angel Falls' - Cata Remix, lansat acum pe Lange Recordings! Congrats! :coolspeak:
super tare! Abia astept sa ascult.
Congratulations to Anton Catalin from Romania, a 20 year old student of the University of Bucharest;  His superb 'Cata Remix' was selected as the winning Mix in the 'Angel Falls' remix competition.

Pana una alta, luati de aici Saturn_V_-_Happy_end ;)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate