Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Tele7 ABC s-ar putea reîntoarce, din toamnă

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
94 replies to this topic

#73
_Gaby_

_Gaby_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,076
  • Înscris: 15.11.2021
Avem deja Disco Mix, H!T Music Channel, Magic TV, posturile MTV 80s/90s/00s... chiar și pe Atomic mai dau uneori. Eu zic că-s destule posturi cu muzică străină veche. De un post muzică românească veche și bună nu avem și noi parte...

Sigla aia pare făcută în Paint. 🙄

#74
BogdanI33

BogdanI33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,578
  • Înscris: 03.01.2019

 _Gaby_, on 03 ianuarie 2024 - 20:04, said:

Avem deja Disco Mix, H!T Music Channel, Magic TV, posturile MTV 80s/90s/00s... chiar și pe Atomic mai dau uneori. Eu zic că-s destule posturi cu muzică străină veche. De un post muzică românească veche și bună nu avem și noi parte...

Sigla aia pare făcută în Paint. 🙄
Ai Mooz RO! prietene

#75
dany23ro

dany23ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,177
  • Înscris: 16.08.2007

 _Gaby_, on 03 ianuarie 2024 - 20:04, said:

Avem deja Disco Mix, H!T Music Channel, Magic TV, posturile MTV 80s/90s/00s... chiar și pe Atomic mai dau uneori. Eu zic că-s destule posturi cu muzică străină veche. De un post muzică românească veche și bună nu avem și noi parte...

Sigla aia pare făcută în Paint. ��
In comparatie cu cele enumerate mai sus de tine zic ca e mai de calitate la piese tele7music.
Si Atomic cand a intrat avea o sigla acum au mai stilizato.Sa intre pe cablu si vor lucra la ea cei de la marketing
Uitate la atomic academy care a intrat pe cablu ,tele7music e mai atractiv decat atomic academy.

Edited by dany23ro, 03 January 2024 - 20:26.


#76
_Gaby_

_Gaby_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,076
  • Înscris: 15.11.2021

 BogdanI33, on 03 ianuarie 2024 - 20:23, said:


Ai Mooz RO! prietene

Știu, și chiar îl urmăresc, însă ei difuzează piese mai recente. N-are piese mai vechi de 2010, și nici alea din 2010 nu prea se difuzează. Majoritatea sunt cam din 2018-2020.

 dany23ro, on 03 ianuarie 2024 - 20:24, said:


In comparatie cu cele enumerate mai sus de tine zic ca e mai de calitate la piese tele7music.


Hai că e mai calitativ decât posturile MTV dacă e! Și Disco Mix mi se pare bun.

#77
dany23ro

dany23ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,177
  • Înscris: 16.08.2007
site-uri functionale  tele7abc si tele7music

#78
djreluk

djreluk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 760
  • Înscris: 31.01.2011
Merg ambele siteuri cu live în față.Mi-ar plăcea să ia licență să intre pe cablu.

#79
krokod1lusinc3r

krokod1lusinc3r

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 05.09.2020
Sigla de care spune cineva mai sus este mai degrabă o sigla veche "revopsita" pentru vremurile de azi. Asa imi pare mie, dar daca baga o animatie de buget de garsoniera degeaba se relanseaza. Nu prea ar fi audienta dar sunt sceptic.

#80
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,398
  • Înscris: 31.08.2006

 djl, on 13 august 2021 - 13:21, said:

Iară revin? Că parcă au mai revenit de vreo 2 ori.

                                  Incearca sa manance si ei o paine...

#81
krokod1lusinc3r

krokod1lusinc3r

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 05.09.2020

 c4n1b4lul, on 14 august 2021 - 00:11, said:

Bine că nu se mai propune reînființarea unor posturi precum Contact sau Uniplus, într-o lume dominată de CHR-uri de prost gust și de intervenții ale unor cititori de prompter, nicidecum ale unor DJ-i cu simțul umorului și spontaneitate, precum în anii de glorie ai radio-ului privat, 1990-2000.


Contact e Kiss in sine, dar mai praf ca inainte. Repeta piese, dar mai se întâmplă sa dea si una veche. Surpriza mea a fost acum cateva zile cand o dat "LaLa Song" de la Grasu 2XL, piesa de care am uitat dar mi-a pus un zambet pe fata cand am reauzit-o dupa multi ani. Uniplus, vai de el. Nu am vazut, nu am auzit. Daca ambele revin cu forte noi dar esenta e cam stoarsa. In zilele noastre, un post de radio adus dintr-o epoca mai buna înseamnă o pierdere din partea lui ca nu tine pasul cu ritmul actual.

#82
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,474
  • Înscris: 17.06.2007
Atât Contact cât și Uniplus există online pentru România. Sunt streamuri de tip tonomat. La fel și radio Total.

Edited by donmarinica, 10 January 2024 - 10:10.


#83
djreluk

djreluk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 760
  • Înscris: 31.01.2011
da adresa de stream la uniplus, contact, total.am incercat la uniplus si total si nu mai exista site-urile. stiu ca uniplus a fost inclus anul trecut intr-un program de incubator pt afaceri.avea adresa uniplusradio.com

#84
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,851
  • Înscris: 07.07.2009
Alea sunt doar cu numele și atât. Așa poate să facă oricine un playlist.

Topicul e totuși despre Tele 7 ABC.

#85
sorinqk

sorinqk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,025
  • Înscris: 08.02.2006
Un nenea a înregistrat la OSIM marca, profitând că firma lui Marcel Avram nu a contestat o (firma care la ultima verificare avea un angajat)
Profita și el de nostalgia denumirii postului tv și atât.

#86
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008

 sorinqk, on 10 ianuarie 2024 - 22:48, said:

Un nenea a înregistrat la OSIM marca, profitând că firma lui Marcel Avram nu a contestat o (firma care la ultima verificare avea un angajat)
Profita și el de nostalgia denumirii postului tv și atât.

Da, nu e ca și cum vom avea din nou Tele7ABC pe cablu, sau ceva.

#87
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,474
  • Înscris: 17.06.2007
Nenea ăsta a reușit totuși să facă câte ceva cu brandul tele7. Sunt câteva emisiuni acolo, ceva promo, este un post viu, chiar dacă încă este slăbuț. Plus un canal cu muzică tehno din anii 80. Este totuși de apreciat. Dacă mai bagă bani în proiect, se asociază cu cineva, obține licență de la CNA, poate își revine. Să nu uităm că Prima tv, care are în spate ditamai trustul e un canal slăbuț față de Pro TV și Antena 1, ce să cerem de la tele7.

#88
djreluk

djreluk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 760
  • Înscris: 31.01.2011
Am văzut promo că vor fi filme.seriale.telenovele.documentare .toate în curând.

#89
sorinqk

sorinqk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,025
  • Înscris: 08.02.2006
Eu nu înțeleg noua lege de la OSIM (de câțiva ani) prin care poți înregistra o marca identica daca cel care deține marca inițială nu se opune.
Până să se schimbe legea, automat nu puteai.
Sa spunem că se lansează Tele 7 abc cu telenovele și filme și după se trezește Marcel Avram că reînvie postul pe marca lui, cine câștigă în instanță? (asta doar de dragul discuției, nu cred că mai este interesat de marca)
Am urmărit relansările lui Serbu cu Atomic TV (multi ani)
Am urmărit relansările Tele 7 de către cel care emite acum, le regăsiți pe pagina de media anunțurile care spuneau că au nu știu ce casă de producție în spate.
S a relansat după ani de promisiuni Atomic TV și a fost un mare fâs.
Site ul tele 7abc nu promite altceva.

Sigur, sunt drăguțe ambele la nivel de amator și nostalgie.
Mai bine arata postul online făcut de un licean și promovat în alta secțiune a forumului.


#90
djreluk

djreluk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 760
  • Înscris: 31.01.2011
Neața. Văd pe siteul lor pe scroll sus că a intrat pe două rețele de iptv.Cred că foarte curând vor cere licență la Cna să intre și pe cablu.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate