Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

50 de bani, garantie pentru ambalaje

* * * - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
1498 replies to this topic

#1495
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,727
  • Înscris: 06.07.2005

View Postwertyck, on 21 aprilie 2024 - 16:41, said:

Dar le ai deja lângă bloc, sunt pubelele galbene unde poți arunca pet-urile.
Poate nu stiu sa citesc sau nu interpretez bine culorile de nu le-am vazut. Poate nu exista langa bloc ca doar aia am zis mai sus. O enigma....

#1496
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,691
  • Înscris: 13.03.2005
Fiecare bloc are pubele gri pentru gunoi menajer, si pubela galbena, pentru cel reciclabil.

Pana si la sate/comune in Timis au distribuit pubele galbene, in loc de sacii galbeni pentru gunoiul reciclabil.

#1497
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,735
  • Înscris: 06.08.2004
E frumos ca exista pubelele alea dar reciclarea se termina acolo din pacate (pentru banii aruncati pe propgram).
Masina care vine sa ridice gunoiul le pune de-a valma, cel putin in zonele de care am cunostinta.

#1498
futurist

futurist

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,761
  • Înscris: 09.05.2008

View PostAdm, on 15 aprilie 2024 - 05:15, said:

Secretul e sa nu mergeti in week-end.
Vin romanii cu porbagajul plin de saci si apoi dureaza un mileniu pana le potrivesc pe fiecare pe gaura. Zici ca le da cineva ca rigla peste degete daca nu le aseaza tacticos acolo.

In zona mea foarte rar am gasit aparate care nu merg sau care sunt pline.

Noapte sunt inchise pe motiv de vandalism, caci ati fi uimiti cati tampiti exista.
Nu mai e nimeni uimit in Romania, stai relax! :D

Si da, am luat pana acu' vreo 45 lei.
De la Lidl si Kaufland.
Ca mai sunt sincope, mai gasesti oameni care nu stiu clar ce au ei de facut, da, da' asta nu inseamna ca sistemu' e prost, e doar la inceput de cariera.

#1499
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,457
  • Înscris: 24.02.2017

View PostCris007, on 23 aprilie 2024 - 06:40, said:

E frumos ca exista pubelele alea dar reciclarea se termina acolo din pacate (pentru banii aruncati pe propgram).
Masina care vine sa ridice gunoiul le pune de-a valma, cel putin in zonele de care am cunostinta.


E posibil ca masina care le ridica sa aiba in interior sectiuni distincte care nu se vad din exterior. Deci deseurile sa fie totusi colectate selectiv.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate