Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mama Miresii (2024)

Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?
 Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...

Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia
 Nivelare placa + Fisuri

Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...
 Imagini generate de Inteligenta A...

Typo3 - tabel cu HTML

Amorsa inainte de adeziv

Tableta pareri
 

doar eu mai continui sa traiesc din inertie?

* * - - - 6 votes
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#37
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

 utopium, on 10 iunie 2020 - 00:03, said:

La cat te plangi ca e mic salariul, e cam ciudat ca poti sa pui 75% deoparte ...
Cred ca ii lipseste total alcoolul din viata. Pana aici nimic grav, daca insa lipseste si o femeie vindecarea e imposibilia .
Scopul vietii unui barbat e sa fericeasca femeile cu facaletzul din dotare. Posted Image

#38
Beko10

Beko10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 03.06.2015

 Andreysc7, on 09 iunie 2020 - 23:51, said:



chiar dimpotriva ... eu asa imi fixez obiectivele ... din grafician 3D, ma bate tot mai tare gandul sa imi deschid un fastfood ... ma pricep in bucatarie, iar de cand cu pandemia, mi-am imbunatatit skill-urile si chiar ma bate gandu sa fac un fast-food decent aici in oras :lol: .
Telurile pe care mi le-am fixat pana acum au fost in mare parte chestiile "materiale" . Prima masina (in urma cu 5 ani) , primul apartament (in urma cu 5 ani), propria firma , al doilea apartament (in urma cu 2 ani) , schimbat masina (anul asta - deja realizat) , si acuma mai bate gandul la un fast food si sa ma reprofilez.
E ceva normal sa vrei mai mult, si practic asta te motiveaza, cel putin pe mine
Cred ca ai visat prea frumos. Hai nu te mai da mare cu ce nu ai.
Multi traesc din "inertie" fara nici un rost.

#39
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

 pacopaco1967, on 10 iunie 2020 - 08:56, said:

Cred ca ii lipseste total alcoolul din viata. Pana aici nimic grav, daca insa lipseste si o femeie vindecarea e imposibilia .
Scopul vietii unui barbat e sa fericeasca femeile cu facaletzul din dotare. Posted Image
Nu e alcool, poate e doar odoaga de la un butoi imbibat cu alcool

#40
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016

 SpeedDemon, on 09 iunie 2020 - 23:18, said:

Dragostea aduce fericirea maxima, dar aduce si durerea maxima, e cu extreme dar merita riscul.

Nu merita.

 pacopaco1967, on 10 iunie 2020 - 08:56, said:


Scopul vietii unui barbat e sa fericeasca femeile cu facaletzul din dotare. Posted Image

E trist daca asta e scopul vietii.

 CovertTwo, on 10 iunie 2020 - 01:43, said:

Ești răsfățat boss, aia e problema ta.
Ti s au pus toate la picioare si cum ai dat cu nasul de greutăți nițel mai mari decât puteai duce, ai clacat.
Ti s a format o convingere ca meriți tot si te ai inchis in tine cand n ai primit, ai inceput sa te văicărești.

Si de ce sa nu merite? Cine decide ce merita cineva si ce nu?

 pacopaco1967, on 10 iunie 2020 - 08:56, said:

daca insa lipseste si o femeie vindecarea e imposibilia .


Depinde de femeie, ca poate fi si invers.

#41
floryanm

floryanm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 12.02.2004

 on64, on 09 iunie 2020 - 21:30, said:


am un salar de rahat, din care am reusit sa economisesc peste 75% anual prin simplul fapt ca nu mai am chef de nimic, nici macar de mancare, practic vreo 25% merge pe mancare si cheltuieli

Hai ca am gasit rezolvarea (dai si tu o bere, ca ai de unde) - te combini cu gagica de aici. Cu modestul tau salariu si modestul ei salariu (vorba ei) combinati si excedentul tau valutar si pofta ei insatiabila de shopping. Ca si casatoriti!


In ton mai serios, nu e nici o rusine sa mergi la un psiholog - desi la noi e inca mentalitatea ca daca te duci la psiholog, "esti cu capu' bre!". Am cunoscuti care merg in mod frecvent si care vad psihologul ca partener de discutii pentru un anumit subiect care poate e prea sensibil pentru a discuta cu cineva cunoscut, nu ca un doctor de cap. Un psiholog iti poate pune niste intrebari subtile la care sa iti gasesti raspunsul, plus ca un psiholog trebuie sa fie impartial. Poti incerca, nu are ce sa iti dauneze.

#42
In_sunetul_muzicii

In_sunetul_muzicii

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 30.07.2019
On, sa nu cumva sa parasesti forumul, postarile tale sunt singura mea ratiunea de a trai.

#43
Cleopatra-

Cleopatra-

    Fleur-Noire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,592
  • Înscris: 12.04.2009

 smddms, on 09 iunie 2020 - 22:03, said:

Atunci insoara-te si pusca rapid cel putin 2 copii astfel n-o sa mai ai vreme sa te autoanalizezi atata , vei fi ocupat 90% din timp si in final vei avea si satisfactii si motiv sa traiesti .

P.S. Si nici n-o sa mai ai vreme sa deschizi topice tampite pe forum.
Subiectul nu e deloc tâmpit. E o realitate prin care trec destui semeni, cu diverse finalități. Unele mai fericite, altele mai tragice.
De fapt, tâmpit e comentariul tău, ținând cont și de aria unde a fost deschis.

#44
smddms

smddms

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,490
  • Înscris: 16.12.2018

 cleopatra00, on 10 iunie 2020 - 18:44, said:

Subiectul nu e deloc tâmpit. E o realitate prin care trec destui semeni,...
Se pare ca esti in aceeasi oala . Ar trebui sa te intalnesti cu el si sa rezolvati " problemele " impreuna , stii zicala : cand doi boi trag la caruta .... " Posted Image

#45
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
ce de wingmani am pe forumul asta :D

#46
Villefort

Villefort

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 22.04.2016
In vacante mergi? Nu trebuie sa fie scump. Ziceai ca stai in CJ, gasesti avioane spre toata Europa destul de ieftin.  Poti sa stai in hosteluri unde intalnesti lume si socializezi, cu vreo 10 eur/noapte. Schimbi mediul si oamenii astfel macar 1 weekend pe luna. Iti da alta energie.

Poti sa cauti un terapeut sa discuti situatia ta cu el si daca e nevoie te trimite mai departe pt un tratament naturist care ajuta la depresie / anxietate. Prietenii si forumul nu o sa-ti dea multe solutii pentru ca majoritatea nu stiu prin ce treci, ori sunt mistocari.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate