Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sa incurajam sporturile de contac...

Cum s-au apucat rapperii sa faca ...

Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)
 Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...
 Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri
 Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...
 

doar eu mai continui sa traiesc din inertie?

* * - - - 6 votes
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#19
Bernard77

Bernard77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,040
  • Înscris: 14.04.2017
Daca te-ai saturat de viata, ai putea sa lasi locul unui negru.

E la moda.

#20
FREESH

FREESH

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,906
  • Înscris: 23.02.2007

 Bursul, on 09 iunie 2020 - 21:55, said:

Investeste naibii banii aia intr-un psiholog de calitate. Depresia se poate trata.

De banii aia se distreaza mai bine.
Crezi ca daca-ti zice un alt om ce sa faci sa-ti fie bine si tu nu bagi la cap si continui sa fii la fel cu ce ajuta ? pierzi bani aiurea

#21
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,703
  • Înscris: 30.10.2003

 FREESH, on 09 iunie 2020 - 22:34, said:



De banii aia se distreaza mai bine.
Crezi ca daca-ti zice un alt om ce sa faci sa-ti fie bine si tu nu bagi la cap si continui sa fii la fel cu ce ajuta ? pierzi bani aiurea
Nu asa merge cu psihologul :)

#22
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,212
  • Înscris: 22.05.2003
Ai multe probleme, se vede aici pe forum ca esti intr-o spirala a distrugerii.
Sper sa nu te sinucizi.

Sa iti pun un "secret"

Majoritatea nu are un scop maret in viata, doar o traim.
E un dar unic (pana la proba contrarie) si e pacat sa iti bati joc de ea.

Bucura-te de fiecare clipa asa cum este.
Peste jumatatea din planeta asta o duce mai rau ca tine si nu se plange ca merge din inertie.

Nu vei gasi raspunsuri pe forum, nu exista aceste raspunsuri magice.

Traieste-ti viata, bucura-te de ea.

iesi afara, umbla, vorbeste cu oamenii.

Zambeste!
E foarte usor, ajuta.
Un om zambitor e vazut alfel in societate decat unul care nu vede decat disperare.

Disperarea nu ajuta la nimic.

#23
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,283
  • Înscris: 19.07.2008
Femeile sunt de vina

#24
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,754
  • Înscris: 30.07.2006

 DarkEnemy, on 09 iunie 2020 - 22:43, said:

Femeile sunt de vina

Sau mai bine zis lipsa lor.

#25
dsarewq

dsarewq

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 04.06.2020
Eu nu pot să îmi imaginez cum unul până în 30 de ani e plictisit de viață când ar trebui acum la ora asta să fie cu una dezbrăcată lângă el dar nu nevasta.

#26
FREESH

FREESH

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,906
  • Înscris: 23.02.2007
Majoritatea depresiilor nu vin ele din faptul ca vezi in jurul tau ca altii se descurca si tu nu esti in stare sa faci la fel ?

Edited by FREESH, 09 June 2020 - 22:58.


#27
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,283
  • Înscris: 19.07.2008

 valirex, on 09 iunie 2020 - 22:53, said:



Sau mai bine zis lipsa lor.

Nu poti trai cu ele, nu poti trai nici fara ele

#28
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,383
  • Înscris: 06.01.2007
Bagamias, ar fi trebuit sa ma fac psiholog, vad ca e mare nevoie. Cand eram copil credeam ca cel mai mult e nevoie de oameni care sa stie sa repare televizorul.
Acum stiu sa repar un electrocasnic, dar un om stricat habar n-am cum se face, nu ascund faptul ca pe voi sinucigasii v-as bate ca pe un televizor cu lampi. Cred ca prima lectie a electronicii merge si la oameni.

Edited by maccip, 09 June 2020 - 23:17.


#29
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009

 dsarewq, on 09 iunie 2020 - 22:54, said:

Eu nu pot să îmi imaginez cum unul până în 30 de ani e plictisit de viață când ar trebui acum la ora asta să fie cu una dezbrăcată lângă el dar nu nevasta.
Nu-i asa simplu. Generatia actuala e mai aiurea. Nu toti is Jose Armando.

Trebuie sa ai un hobby acolo care sa te motiveze, unii dau cu undita, altii cu pusca de vanatoare, altii alearga noptile la viteze extreme pe strazile goale, altii se tin de fitness sau vreun sport, altii calatoresc, altii au grija de un animalut de companie, un caine, pisica, altii fac echitatie. Sunt o groaza de chestii de facut.
Motivatia in viata trebuie sa fie toate senzatiile care nu le-ai incercat inca.
Cu femeile e mai complicat, pt unele vrei sa traiesti din plin, altele te aduc la lacrimi si disperare. Dragostea aduce fericirea maxima, dar aduce si durerea maxima, e cu extreme dar merita riscul.

#30
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,754
  • Înscris: 30.07.2006

 FREESH, on 09 iunie 2020 - 22:58, said:

Majoritatea depresiilor nu vin ele din faptul ca vezi in jurul tau ca altii se descurca si tu nu esti in stare sa faci la fel ?

Tocmai de aia trebuie sa te multumesti cu ce ai,daca te uiti mereu in sus,o sa vezi cat de mic esti si de aici depresia.

#31
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,684
  • Înscris: 05.02.2012

 valirex, on 09 iunie 2020 - 23:26, said:

Tocmai de aia trebuie sa te multumesti cu ce ai,daca te uiti mereu in sus,o sa vezi cat de mic esti si de aici depresia.

chiar dimpotriva ... eu asa imi fixez obiectivele ... din grafician 3D, ma bate tot mai tare gandul sa imi deschid un fastfood ... ma pricep in bucatarie, iar de cand cu pandemia, mi-am imbunatatit skill-urile si chiar ma bate gandu sa fac un fast-food decent aici in oras :lol: .
Telurile pe care mi le-am fixat pana acum au fost in mare parte chestiile "materiale" . Prima masina (in urma cu 5 ani) , primul apartament (in urma cu 5 ani), propria firma , al doilea apartament (in urma cu 2 ani) , schimbat masina (anul asta - deja realizat) , si acuma mai bate gandul la un fast food si sa ma reprofilez.
E ceva normal sa vrei mai mult, si practic asta te motiveaza, cel putin pe mine

#32
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,135
  • Înscris: 14.08.2007

 on64, on 09 iunie 2020 - 21:30, said:

am un salar de rahat, din care am reusit sa economisesc peste 75% anual prin simplul fapt ca nu mai am chef de nimic, nici macar de mancare, practic vreo 25% merge pe mancare si cheltuieli
La cat te plangi ca e mic salariul, e cam ciudat ca poti sa pui 75% deoparte ...

#33
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,383
  • Înscris: 06.01.2007
@on.
Sa nu cumva sa faci prostia sa bei alcool impreuna cu pastile din astea antidepresive sau pastile de somn. Iti accentueaza depresia.
Atata stiu sfat sa-ti dau. Am un verisor care nu respecta sfatul asta si nu-i bine de el.

In rest iti doresc numai bine, ca oricarui om de altfel. Mintea e greu de tratat cu propria minte. Un ajutor bine tintit simt ca te-ar scoate din impas, dar din pacate nu cred in psihiatri, cel putin nu in cei de la noi.
Inscrie-te si tu la adventisti. Astia te primesc si-ti ofera ajutor. Iti spala creierul, dar poate ca de asta ai tu nevoie. Pana la urma conteaza sa te simti fericit.

#34
CovertTwo

CovertTwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,057
  • Înscris: 16.09.2019
Ești răsfățat boss, aia e problema ta.
Ti s au pus toate la picioare si cum ai dat cu nasul de greutăți nițel mai mari decât puteai duce, ai clacat.
Ti s a format o convingere ca meriți tot si te ai inchis in tine cand n ai primit, ai inceput sa te văicărești.
Eu te as băga în armată, dacă tot clachezi, să o faci măcar in mediu controlat. Si au ăia grijă sa te forțeze sa te ridici dupa ce clachezi.
Si uite asa, prima dată te ridici forțat, apoi ajutat, a treia oară singur.
Si dupa aia nu mai stai la geam cu deștu in gură, să te gândești ca lumea e rea si viața e grea.

#35
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

 Adm, on 09 iunie 2020 - 22:42, said:


Vedeti-va de treba, n-are nimic. Se distreaza si omul pe seama altora.Nu vedeti ca apare cu cate o "problema vitala" oridecateori sunteti pregatiti sa-i neglijati existenta?

#36
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
Trece,.. verificat personal  de n! ori.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate