Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Soliști/soliste din Romania ...

LG: "Serviciul Alexa nu este ...

Probleme hidrofor

Inlocuitor pentru Real VNC remote...
 Neg sau altceva...

Topul normalitatii

Sa incurajam sporturile de contac...

Cum s-au apucat rapperii sa faca ...
 Casa construita la o distanta mai...

Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)

Estimare reparatie
 Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...

Rezultate firma
 

Zuckerberg: „Rețelele sociale nu ar trebui să fie arbitri ai adevărului”

* * * * - 5 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
36 răspunsuri în acest subiect

#19
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.921
  • Înscris: 01.01.2010

Vizualizare mesajderikarrow, pe 28 mai 2020 - 23:36, a scris:

Oamenii au dreptul sa spuna ce gandesc. Nu sunt ascultati, tipa mai tare. Dar daca ajungem la injurii, atunci nu prea mai suntem oameni.
Eram la munte, afara, cu nepoata mea de 17 ani. Si eu si ea, stim ce inseamana cuvantul respectiv, dar cand trec 20 masini pe langa tine, cu mesajul scris de-o schioapa, o data, iti crapa obrazul. Niste huligani isi gasesera chemarea, aceasta este parerea mea. Si nu, nu au fost ascultati mai bine, ci din contra. Nu vreau sa cred ca avem definkitii diferite ale termenului "vulgar" si nu voi face o trimitere catre dex. Daca furi, incalci legea. Daca celui care incalca legea i te adresezi cu injurii, va aflati amandoi in aceeasi barca.
Te intreb inca o data: partidul politic care se afla acum la conducere, a dus la cresterea nivelului de trai in Romania? Presedintele Iohannis, simti ca te reprezinta? Ca nu mai face PSD cartile, conteaza pentru tine ca individ? Parerea mea este c anu se va schimba nimic. Acelasi slogan obosit "PSD  a furat". Ajunge cu PSD, gata, sunt istorie, sa traim bine cu PNL, dar nu sa fie mai rau, ca daca este si mai rau decat inainte, vreau PSD inapoi. Acum vor aparea colegi de forum care vor arata cu degetul catre mine, ca postator platit de PSD. Neah, eu ma platesc singur. Mi-am asigurat un fel de independeta, asa ca am curaj sa pup mai putin si sa zic ce-mi trece prin cap: nimic nu s-a schimbat in Romania. Sub pretextul PSD ca partid care a furat, actualii ne vor pune calusul in dinti si noi il vom purta fericiti, pentru ca, in sfarsit este mai bine. Dar, este mai bine? Ca nu-i. Nu s-a schimbat absolut nimic.

Vizualizare mesajderikarrow, pe 28 mai 2020 - 23:36, a scris:

Nu este cazul sa discutam in antiteza despre aplicarea legii de catre Politia de oriunde si cea din Romania. Cred ca toata lumea este de acord cu mine: in Romania, respectarea legii este optionala. La nemti, tragi din greu sa faci cumva sa-ti ia banii de amenda. In SUA, daca nu executi INTOCMAI ordinul politistului, poti primi aport de fier, sau Pb. Asta este frectie pe langa nenorocirea patita de cei care au proferat injurii pe Facebook si au primit amenzi sau, Doamne fereste, li s-au inchis drepturile, desi au fost nenorociti social.

#20
derikarrow

derikarrow

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 189
  • Înscris: 17.05.2020

Vizualizare mesajYOUR_GOD, pe 29 mai 2020 - 10:43, a scris:

  Acelasi slogan obosit "PSD  a furat".  
Daca iti amintesti,  toti politicienii care s-au invartit la putere in ultimii 30 ani, de cand Ceausescu a incasat glontul,  toti politicienii  si-au luat injuraturi.   NIMENI N-A SCAPAT!

Iliescu, care a fost lovit cu oua,   este si acum injurat de protestatari care se duc in fata vilei sale de "politician sarac, dar cinstit".

Constantinescu si-a luat niste cerneala pe fata....a fost mai injurat decat Dragnea, si totusi, eu il consider cel mai competent si inteligent  presedinte postdecembrist.  

Basescu?   "Iesi afara javra ordinara" se auzea chiar din gura unor politisti ce-si aruncau caschetele pe cladirea Palatului Cotroceni.  
Ba a mai fost si scuipat si lovit cu oua si imbrancit. Asta dupa ce in primul mandat facea bai in multime si venea la fiecare revelion sa bea sampanie.  



Si Iohannis  este huiduit si injurat, dar n-am auzit vreun roman care sa fie amendat pentru ca a injurat PNL . Doar romani care au injurat PSD au fost amendati.

Vizualizare mesajYOUR_GOD, pe 29 mai 2020 - 10:43, a scris:

La nemti, tragi din greu sa faci cumva sa-ti ia banii de amenda.
La nemti n-am auzit sa-si ia careva amenda fiindca a injurat-o pe Merkel pe net. Poate nici macar nu o injura fiinca considera ca-si face bine treaba.
Eu personal o consider un cancelar submediocru, dar cred ca in comparatie cu ai nostri, e cu 100 clase peste.

Citat

In SUA, daca nu executi INTOCMAI ordinul politistului, poti primi aport de fier, sau Pb.
Deci sa inteleg ca toti acesti tineri americani   care au venit cu pancarte pe care era scris FUCK TRUMP sau  NOT MY PRESIDENT  sunt acum prin puscarii federale...sau morti dupa ce au fost impuscati.
Cu toate astea, n-am vazut jandarmi care sa intervina in forta cum s-a procedat la noi pe 10 august.  

Fișier atașat  12news.trumprally(willie_wilson)1_900_559_90.jpg   193,99K   7 download-uriFișier atașat  32474027635_19000b5197_b_6.jpeg   154,19K   6 download-uriFișier atașat  a4ebcc8735e6ef18d885e530cb4c2a41e76797ec97aa48791010acac85130957_3875175.jpg   204,46K   8 download-uriFișier atașat  Fuck-Trump-Adams-Morgan-Washington-DC.jpg   149,99K   8 download-uriFișier atașat  fuck-trump.jpg   97,11K   6 download-uriFișier atașat  Not-My-President.jpg   53,95K   6 download-uriFișier atașat  supergirl-march-1024x921.jpg   222,46K   8 download-uriFișier atașat  08xp-TRUMPSTAR2-superJumbo.jpg   955,36K   9 download-uri

Editat de derikarrow, 29 mai 2020 - 22:41.


#21
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 21.841
  • Înscris: 14.10.2017
problema e :" poti fi om cu oameni care s-au dovedit neoameni?"
luam exemplul psd-ului. se trage din partidul comunist. comunistii au facut multe chestii naspa , inclusiv orori etc etc
vin astazi si o dau de genul "domne sa nu ne certam , sa nu nimic, sa fim oameni, iertati si voi etc etc". insa pe vremea cand erau la putere erau practic animale. in vremurile astea adopta discursuri impaciuitoare, apeleaza la drepturile omului , apeleaza la asta cu politia si cu etc, de parca ar fi niste oameni obisnuiti care trebuie protejati

#22
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.921
  • Înscris: 01.01.2010

Vizualizare mesajderikarrow, pe 29 mai 2020 - 22:40, a scris:

Nu cred ca am auzit vreodata m_ie, rostit ca slogan, nici la meciurile de fotbal de cartier. Si stii ce?! Cuvantul ala nu a facut decat sa provoace sila. Mie asta mi-a provocat. Se puteau folosi alte cuvinte, pot vota ce vor si poate ca unii au facut-o. De ce sa adresezi injurii?! Sa arati lumii ca roman egal rrom?! Pentru ca asa se vede. Bine, nu ca doar cei non PSD sunt asa, dar astia au iesit in fata. Astia au folosit un jeg, ca sa curete alt jeg. Si la urma, a ramas Iohannis. Au ales bine.

#23
derikarrow

derikarrow

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 189
  • Înscris: 17.05.2020

Vizualizare mesajYOUR_GOD, pe 29 mai 2020 - 23:39, a scris:

Nu cred ca am auzit vreodata m_ie, rostit ca slogan, nici la meciurile de fotbal de cartier.
Cum, n-ai auzit vreodata un m...e STEAUA sau m...e DINAMO?  



Citat

Astia au folosit un jeg, ca sa curete alt jeg.
Toate partidele romanesti  au fost si vor fi injurate.
A fost injurat PNT, PDL, PSD, acum e PNL ala injurat.
Pe vremea PNT-ului nici nu exista Facebook.
In mod sigur  o sa si-o ia si USR-ul cand va ajunge la guvernare si va comite cateva porcarioare.  

Norocul nostru e ca noi romanii ne schimbam partidele de guvernamant ca pe sosete.  

In America, unde e sistem bipartid de 200 ani (sau mai bine spus, dictatura federala  bipartida),  americanii ii injura 8 ani pe republicani, dupa aia ii injura 8 ani pe democrati, dupa aia ii injura inca 8 ani pe republicani, si iar inca 8 ani ii injura pe democrati.....suna trist, parca-i un circle jerk .  


Apropo:  
Pe vremea lui Iliescu si Constantinescu   nici nu exista Facebook, nici Softpedia . Te imbracai, ieseai afara , te duceai pana la Cotroceni sau Palatul Victoriei si injurai pana raguseai.  

Sau pana primeai un bocanc in gura sau ceva pulan peste spate de la vreun jandarm.


Vizualizare mesajYOUR_GOD, pe 29 mai 2020 - 23:39, a scris:

Si la urma, a ramas Iohannis. Au ales bine.
O sa fie si Iohannis injurat, doar asteapta putin.
Sunt deja 2 milioane de someri, sute de mii de romani amendati,  tinerii absolventi si studenti de facultati umaniste/artistice, cat si fostii lucratori din HoReCa sunt deja fara perspective de viitor (emigrarea in Germania  si culesul de sparanghel fiind acum singurele optiuni mai bune). Nu mai punem bugetarii care isi vor primi salariile injumatatite si pensionarii care nu-si vor primi pensiile marite.

Doar ai rabdare pana in toamna.....


Vezi ca in Romania e o traditie ca fiecare presedinte sa primeasca ceva de la romani pe calea aerului: Ceausescu a primit niste gloante, Iliescu niste oua,  Constantinescu niste cerneala, Basescu niste flegma, deci mi-e ca o s-o pateasca si Iohannis sa primeasca ceva rosii de la  Floricica Dansatoarea. Posted image

Asta e poporul, asta ne e cultura si traditia.

Editat de derikarrow, 30 mai 2020 - 02:27.


#24
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 21.841
  • Înscris: 14.10.2017
ideea e ca la americani cei ce au candidat si au castiga 8 ani de zile nu vor mai candida si doctrina lor politica nu va fi promovata de noul presedinte, fie si presedintele din acelasi partid. pentru ca la americani sunt si alegeri interne in partide in  care se alege doctrina economica si politica

Editat de karax, 30 mai 2020 - 08:54.


#25
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.921
  • Înscris: 01.01.2010

Vizualizare mesajderikarrow, pe 30 mai 2020 - 02:26, a scris:

Păi, aia e ideea.a fotbal se uita cine vrea si cine se duce pe stadion. Eu am văzut anul trecut, mașini înmatriculate cu injurii, tricouri, pancarte etc. Așa am înteles cine este "elita" doritoare de schimbare.
Iohannis încă nu a greșit mult. Bine, omul este zero ca intelect, dar treabă cu pandemia nu a ținut de el. Dacă e să reproșa ceva, e slabă și contradictoria comunicare dintre oamenii Statului și popor și începerea carantinei mai devreme, dar fără nicio pregătire.
De acum în colo, așteptăm să vedem măsuri. Eu nu cred că vom vedea decât taxe și impozite și "PSD a furat".


#26
derikarrow

derikarrow

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 189
  • Înscris: 17.05.2020
Noi nu avem elite. Avem doar mafie.
Elite intelectuale si aristocratice  am avut in perioada monarhiei.
Au fost exterminate de comunisti ori au emigrat in vest.

In tara asta mai  avem  doar comunistii  "social-democrati" si golanii "national-liberali" + interlopii, securistii   si popii care ii manevreaza de la spate.
Iar romanul trebuie sa-si aleaga tabara si sa-si asume consecintele.
Daca o arzi neutru, foarte bine, dar daca nu te tragi dintr-o familie bogata, nu ai talent, pile   sau ceva aptitudini ca sa poti supravietui din munca  intr-o corporatie  o sa mori singur si sarac.

Mori de foame cu neutralitatea si manierele in brate.
Sau alegi sa fii comunist sau golan dupa cantecul ala.

Cine a vrut sa fie manierat si educat, te asigur ca a emigrat demult in tarile vestice.
Ori e destul de bogat cat sa traiasca intr-o vila la munte in balonul sau roz de sapun , departe de mizeria damboviteana, fara televizor cu cablu si internet romanesc,fara sa stie ce se petrece in tara asta.


In Romania trebuie sa fii smecher, hot  sau golan sa poti sa supravietuiesti si sa ai o viata sociala.

Editat de derikarrow, 31 mai 2020 - 03:05.


#27
Adrexx

Adrexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.224
  • Înscris: 22.12.2015
" Elitele nu se aleg , elitele se impun ".
Corneliu Z. Codreanu.
Romania nu prea mai are clase sociale clar determinate iar spectrul politic este o amestecătură , nu exista delimitare stânga-dreapta.
Unul ca Ponta nu vine de la dreapta, nu vine de la stânga
Vine de nicăieri.
Plus capitalism....de stat...

#28
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 122.810
  • Înscris: 07.02.2003
https://edition.cnn....rump/index.html
"Zuckerberg finally explains why Facebook is doing nothing about Trump's posts"

#29
N0Trust

N0Trust

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.325
  • Înscris: 04.01.2020

Vizualizare mesajderikarrow, pe 29 mai 2020 - 22:40, a scris:

Daca iti amintesti,  toti politicienii care s-au invartit la putere in ultimii 30 ani, de cand Ceausescu a incasat glontul,  toti politicienii  si-au luat injuraturi.   NIMENI N-A SCAPAT!

Iliescu, care a fost lovit cu oua,   este si acum injurat de protestatari care se duc in fata vilei sale de "politician sarac, dar cinstit".

Constantinescu si-a luat niste cerneala pe fata....a fost mai injurat decat Dragnea, si totusi, eu il consider cel mai competent si inteligent  presedinte postdecembrist.  

Basescu?   "Iesi afara javra ordinara" se auzea chiar din gura unor politisti ce-si aruncau caschetele pe cladirea Palatului Cotroceni.  
Ba a mai fost si scuipat si lovit cu oua si imbrancit. Asta dupa ce in primul mandat facea bai in multime si venea la fiecare revelion sa bea sampanie.  



Si Iohannis  este huiduit si injurat, dar n-am auzit vreun roman care sa fie amendat pentru ca a injurat PNL . Doar romani care au injurat PSD au fost amendati.


La nemti n-am auzit sa-si ia careva amenda fiindca a injurat-o pe Merkel pe net. Poate nici macar nu o injura fiinca considera ca-si face bine treaba.
Eu personal o consider un cancelar submediocru, dar cred ca in comparatie cu ai nostri, e cu 100 clase peste.


Deci sa inteleg ca toti acesti tineri americani   care au venit cu pancarte pe care era scris FUCK TRUMP sau  NOT MY PRESIDENT  sunt acum prin puscarii federale...sau morti dupa ce au fost impuscati.
Cu toate astea, n-am vazut jandarmi care sa intervina in forta cum s-a procedat la noi pe 10 august.  

Atașament 12news.trumprally(willie_wilson)1_900_559_90.jpgAtașament 32474027635_19000b5197_b_6.jpegAtașament a4ebcc8735e6ef18d885e530cb4c2a41e76797ec97aa48791010acac85130957_3875175.jpgAtașament Fuck-Trump-Adams-Morgan-Washington-DC.jpgAtașament fuck-trump.jpgAtașament Not-My-President.jpgAtașament supergirl-march-1024x921.jpgAtașament 08xp-TRUMPSTAR2-superJumbo.jpg

In pozele alea se vad numai cretini spalati pe creier, metrosexuali si homosexuali infecti, scoliti si platiti cu burse de la niste mari "filantrstropi".

#30
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 29.666
  • Înscris: 15.12.2009

Vizualizare mesajN0Trust, pe 01 iunie 2020 - 21:54, a scris:

In pozele alea se vad numai cretini spalati pe creier, metrosexuali si homosexuali infecti, scoliti si platiti cu burse de la niste mari "filantrstropi".
Spuse cineva, un om fin și educat, de mare caracter, de pe softpedia, din spatele tastaturii.

#31
N0Trust

N0Trust

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.325
  • Înscris: 04.01.2020
Da mă, care e problema ?

#32
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 29.666
  • Înscris: 15.12.2009
Problema e ca ești xenofob și rasist, atât.

#33
N0Trust

N0Trust

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.325
  • Înscris: 04.01.2020
Pe bune ?
Astea sunt etichete si vorbe goale, si acuzele tale nu au nicio baza.

#34
cipri2bau

cipri2bau

    Dezactivatos

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.111
  • Înscris: 30.11.2017
Se iau la trântă cei doi calculatorişti? vedeţi să nu jefuiţi forumul.

#35
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 29.666
  • Înscris: 15.12.2009

Vizualizare mesajN0Trust, pe 02 iunie 2020 - 18:11, a scris:

Pe bune ?
Astea sunt etichete si vorbe goale, si acuzele tale nu au nicio baza.
Si atunci asta ce e ? Ce om integru ar genera o asemenea mizerie de carcaterizare pentru niste persoane complet straine ?

Vizualizare mesajN0Trust, pe 01 iunie 2020 - 21:54, a scris:

In pozele alea se vad numai cretini spalati pe creier, metrosexuali si homosexuali infecti, scoliti si platiti cu burse de la niste mari "filantrstropi".

Sau e invidie de fapt si asa te exprimi tu cand esti invidios ...

#36
N0Trust

N0Trust

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.325
  • Înscris: 04.01.2020

Vizualizare mesajro_explorer, pe 03 iunie 2020 - 14:22, a scris:

Si atunci asta ce e ? Ce om integru ar genera o asemenea mizerie de carcaterizare pentru niste persoane complet straine ?
Sau e invidie de fapt si asa te exprimi tu cand esti invidios ...

Pentru ca au aceiasi tipologie, se vede ca sunt roboti formati fix in acelasi loc.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate