Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...
 Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri
 Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...
 Typo3 - tabel cu HTML

Amorsa inainte de adeziv

Tableta pareri

Musuroi mare
 

Oamenii cu fixatii sunt periculosi!

* * - - - 6 votes
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#1
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,997
  • Înscris: 02.02.2008
Ati intalnit vreodata oameni cu fixatii obsesive? Genul de oameni care se tin scai de tine si indiferent ce incerci sa faci pentru a ii evita, acestia continua sa ramana agatati de tine, sa insiste cu prezenta lor in preajma ta, sa refuzi orice interactiune cu ei dar ei sa continue sa iti respire in ceafa. Ce satisfactii au astfel de oameni care traiesc doar ca sa sacaie? Ce obtin ei din asta? La ce ii ajuta in viata?

#2
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
Mie personal, imi place sa ma tin de oameni, sa-i urmaresc, sa vad ce fac mereu, pentru ca vreau sa stiu ce sa le cumpar de ziua lor :)

#3
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View Postzyppster, on 23 mai 2020 - 00:54, said:

Ati intalnit vreodata oameni cu fixatii obsesive? Genul de oameni care se tin scai de tine si indiferent ce incerci sa faci pentru a ii evita, acestia continua sa ramana agatati de tine, sa insiste cu prezenta lor in preajma ta, sa refuzi orice interactiune cu ei dar ei sa continue sa iti respire in ceafa.

Ce satisfactii au astfel de oameni care traiesc doar ca sa sacaie? Ce obtin ei din asta? La ce ii ajuta in viata?
Da, chiar pe forum. Unul nebun, paranoic, obsedat de reeducarea femeilor (aici are numai idei fixe, obsesive, pe care le repeta la nesfarsit, iar si iar).
Ceva incredibil, cat s-a tinut de capul meu acest dement si cate necazuri mi-a facut. Numai cand citesti ce scrie te paraziteaza psihic, te demoleaza, daramite sa traiesti cu el in casa sau sa se tina numai dupa tine.
Dar admit ca ptr o femeie care sta cu el ptr bani si nici nu-l baga in seama, ce vorbeste sau cu ce se "ocupa" el in afara casei, nu o fi dracul chiar atat de negru.
Ptr un om normal insa, este super naspa. Ai avut parte de asa ceva ? Condoleante, intotdeauna iti moare ceva in tine cu aceasta ocazie. Cel putin o gramada de neuroni.

Isi defuleaza tensiunile intra-psihice, care-i macina incontinuu. In felul asta ei iti transfera toxicitatea psihica, care la ei da in clocot si nu o pot elibera altfel. Unii rezolva cu alcool, sau poate chiar ei inainte erau dependenti de alcool, iar apoi au gasit o metoda "mai buna", de parazitare psihica.

Edited by Cr1spy, 23 May 2020 - 01:31.


#4
Failsafe

Failsafe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 844
  • Înscris: 25.04.2020
Cei mai periculosi de departe sunt prostii care cred in psihopupu si care cauta sa aplice etichete de boli imaginare altora, cand nu le place cutare comportament al altora.

Lamentarile de tipul tau pot fi lamurite DOAR daca sunt auzite AMBELE variante de poveste, la fel cum e cu mai toate lamentarile si acuzatiile la adresa altora! ;)

#5
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Nu-ti iei si tu unul acasa, sa vezi daca exista sau nu boli psihice sau sunt doar inventii si lamentari ? Sau mergi la spitalul de nebuni ptr o perioada Sa vezi daca te obisnuiesti cu comportamentul lor :)
Intotdeauna un bolnav psihic, daca este genul agresiv, care nu-si accepta diagnosticul si doar defuleaza, va minimiza raul pe care il face altora. Daca mai are si un grad de psihopatie, adica sa-i faca placere cand vede ce efect are asupra altuia, cu siguranta spitalul il asteapta pe cel care este nevoit sa-l suporte. In timp ce psihopatul e bine merci, gaseste alte victime.

#6
avnero

avnero

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,475
  • Înscris: 10.02.2020

View PostCr1spy, on 23 mai 2020 - 01:16, said:

Da, chiar pe forum. Unul nebun, paranoic, obsedat de reeducarea femeilor (aici are numai idei fixe, obsesive, pe care le repeta la nesfarsit, iar si iar).
Ceva incredibil, cat s-a tinut de capul meu acest dement si cate necazuri mi-a facut.

Nu există așa ceva, e părerea ta că te-ar urmări unul și tocmai că tu vrei să primești atenție din partea ăluia care zici că te urmărește.

Ai impresia că îți dă prea multă importanță ăla și te bagă în seamă și de asta ți se pare ție că are ceva ăla cu tine.

Asta e gândirea și impresia celor care caută atenție și să fie băgați în seamă și când primesc atenție tot ei fac pe victimele că sunt urmăriți de ăia.

Edited by avnero, 23 May 2020 - 05:01.


#7
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View PostFailsafe, on 23 mai 2020 - 04:03, said:

Lamentarile de tipul tau pot fi lamurite DOAR daca sunt auzite AMBELE variante de poveste, la fel cum e cu mai toate lamentarile si acuzatiile la adresa altora! ;)
Cand cineva iti spune: imi faci rau, lasa+ma in pace ! Nu-ti trebuie niciun stiudiu de psihologie sa-ti dai seama ca este ceva in neregula cu cel care nu o face. Ptr diagnostic iti trebuie studii. Ca este un comportament anormal isi da seama oricine. Chiar si un copil de 5 ani, camd unul plange la gradinita, celalalt il lasa in pace. Numai bolnavii psihic si psihopatii nu o fac, fiindca fie nu pot, fie nu vor.

View Postavnero, on 23 mai 2020 - 05:00, said:



Nu există așa ceva, e părerea ta că te-ar urmări unul și tocmai că tu vrei să primești atenție din partea ăluia care zici că te urmărește.

Ai impresia că Ă®ți dă prea multă importanță ăla și te bagă Ă®n seamă și de asta ți se pare ție că are ceva ăla cu tine.

Asta e gândirea și impresia celor care caută atenție și să fie băgați Ă®n seamă și când primesc atenție tot ei fac pe victimele că sunt urmăriți de ăia.
Really ? Daca se plange unul de tine si vezi ca o face in mod fals, tu te tii in continuare dupa el sa-i dai apa la moara ?
Iti spun eu ca-l eviti.

Edited by Cr1spy, 23 May 2020 - 05:11.


#8
avnero

avnero

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,475
  • Înscris: 10.02.2020

View PostCr1spy, on 23 mai 2020 - 05:08, said:

Really ? Daca se plange unul.de tine si vezi ca o face in mod fals, tu te tii in.continuare de el sa-i dai apa la moara ?
Iti spun eu ca-l eviti.

Unii vor să fie băgați în seamă și tocmai una ca tine se ține scai de alții și tot ea face pe victima când se enervează ăia de care se ține scai.

Edited by avnero, 23 May 2020 - 05:13.


#9
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
E bine ca atunci cand cineva îți face așa mare rău, să îl eviți, să nu mai pomenesti de el, să nu cauți să l provoci cu fiecare lucru ce îl scrii. De curiozitate, cine e dementul?

#10
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
@avnero
Adica vrei sa spui ca eu m-am tinut scai de tine ? Sau ce vrei sa spui ?

Edited by Cr1spy, 23 May 2020 - 05:15.


#11
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Pai recitește primul post aici și dă ți seama ce scrii.

#12
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Silesax, tu iar te bagi in seama aiurea cu mine ? Unde scriu eu, trebuie sa vii si tu. Sau te-ai simtit provocat cand ma urmareai ?
Ia spune, de ce te-ai simtit provocat ?

Edited by Cr1spy, 23 May 2020 - 05:23.


#13
avnero

avnero

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,475
  • Înscris: 10.02.2020

View PostCr1spy, on 23 mai 2020 - 05:13, said:

@avnero
Adica vrei sa spui ca eu m-am tinut scai de tine ? Sau ce vrei sa spui ?

După mine nu dar după alții te-ai ținut ca o lipitoare și tot tu îi zăpăceai pe ăia și enervai până la urmă. Acum faci pe victima.

View PostCr1spy, on 23 mai 2020 - 05:19, said:

Silesax, tu iar te bagi in seama aiurea cu mine ? Unde scriu eu, trebuie sa vii si tu. Sau te-ai simtit provocat cand ma urmareai ?
Ia spune, de ce te-ai.simtit provocat ?

Exact răspunsul care confirmă ce am scris mai sus.

#14
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Cine este ala ? Tu il stii ? Ca silesax este curios. Ia spune-l tu.

#15
avnero

avnero

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,475
  • Înscris: 10.02.2020

View PostCr1spy, on 23 mai 2020 - 05:24, said:

Cine este ala ? Tu il stii ? Ca silesax este curios. Ia spune-l tu.

Suntem offtopic dar vreo 3 am observat cum i-ai zăpăcit și enervat și nu erau proști deloc ăia.

Edited by avnero, 23 May 2020 - 05:28.


#16
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Bai ce m-ai facut sa rad. Desi realizez ca esti fals si prefacut si n-ar trebui.
Dar esti amuzant.

#17
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,619
  • Înscris: 16.03.2007
de ce boala suferi cand crezi ca te urmareste cineva online? iti imaginezi ca te violeaza cu pachete tcp :lol:

#18
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,403
  • Înscris: 11.08.2003

View Postzyppster, on 23 mai 2020 - 00:54, said:

Ati intalnit vreodata oameni cu fixatii obsesive? Genul de oameni care se tin scai de tine si indiferent ce incerci sa faci pentru a ii evita, acestia continua sa ramana agatati de tine, sa insiste cu prezenta lor in preajma ta, sa refuzi orice interactiune cu ei dar ei sa continue sa iti respire in ceafa. Ce satisfactii au astfel de oameni care traiesc doar ca sa sacaie? Ce obtin ei din asta? La ce ii ajuta in viata?
Da, frate! Da! Da! Dar nu stiu cum sa fac sa scap, ca ne cunoastem de mult si stam impreuna si... mi-e nevasta. :) Tocmai ai descris casnicia.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate