Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986
 Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...
 

Huawei Watch Gt2e

- - - - -
  • Please log in to reply
163 replies to this topic

#109
zcristi

zcristi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 13.03.2004
hw. zice sa stam pe receptie...

"Dear all, regarding the Huawei Watch GT2e GPS issue, it would be fixed in the next version. Kindly stay tuned for an update and update the watch in time. Once again, please accept our sincere apologies toward the inconvenience caused to your end, and please don't hesitate to contact us if you have any inquiry. Thank you for your support and understanding."

https://consumer.hua...topicId_163461/

Edited by zcristi, 01 October 2021 - 12:05.


#110
rykryk

rykryk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 13.02.2011
Dăstepții de la huawei ar trebui pur si simplu sa puna inapoi software-ul anterior si am fi toti multumiti, ca eu sincer nu am remarcat alte modificari in afara de aceasta problema cu GPS-ul. Aaaa si tine bateria mai mult acum, ca nu mai pot sa-l folosesc ca tracker. 😁😁😁

#111
zcristi

zcristi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 13.03.2004
se pare ca ar fi aparut un now update (1.0.8.12), care rezolva problema gps-ului. la mine in app. nu este inca disponibil.

https://consumer.hua...topicId_138987/

#112
mihai1953

mihai1953

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 12.07.2007
La mine a aparut , s-a instalat  fara nicio interventie. N-am verificat acum dar, gps functiona acum cateva zile fara probleme. Ceasul este luat de trei saptamani.

#113
zcristi

zcristi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 13.03.2004

View Postmihai1953, on 06 octombrie 2021 - 11:49, said:

La mine a aparut , s-a instalat  fara nicio interventie. N-am verificat acum dar, gps functiona acum cateva zile fara probleme. Ceasul este luat de trei saptamani.

poti sa pui o poza cu ceasul de unde se vede versiunea de firmware 1.0.8.12? cei de la hw. ro sustin ca la noi nu este disponibil.

#114
mihai1953

mihai1953

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 12.07.2007
Nu prea stiu sa atasez o poza

Nu prea stiu sa atasez o pozaPosted Image

Nu prea stiu sa atasez o pozaPosted Image

Attached Files


Edited by mihai1953, 06 October 2021 - 17:00.


#115
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Nici la mine încă nu a apărut versiunea cu .12

#116
zcristi

zcristi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 13.03.2004
trebuie sa mai asteptam pana la jumatatea/sfarsitul lui octombrie. dupa ce au anuntat lansarea lui .12, l-au si retras ptr. nu stiu ce analize suplimentare. este "noaptea mintii" cum reuseste sa trateaza hw. clientii. au reusit sa ne lase ptr. mai bine de o luna, fara una din functionalitatile importante (gps-ul integrat). 🤬

"Dear All,



Hereby, we would want to revised update pertaining to the mentioned issue earlier, where this will be resolved thorough the upcoming release firmware version, which is expected to release in middle to late October (the actual release time shall prevail). Please wait for the new version and update in time. Kindly update your wearable device and the Huawei Health app to the latest versions at your earliest convenience."

#117
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 16.03.2007
Și eu am reușit să fac update la .12, cu vreo 3-4 zile in urmă.

#118
mihai1953

mihai1953

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 12.07.2007
Am verificat azi gps, dupa update la .12 , nu s-a mai activat, probabil e adevarat ce semnaleaza "zcristi".

#119
mihai1953

mihai1953

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 12.07.2007
Am confirmarea ca un ceas cu softul 8.10 se conectează normal cu GPS-ul. Deci problema este din soft.


#120
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,120
  • Înscris: 29.06.2005
Nu stiu ce confirmare ai - insa noi, astia care ne plangem aici avem versiunea .8.10 si GPS-ul este nefunctional.

Oricum, problema GPS-ului cred ca este mai veche -  eu am observat-o in luna august pe un traseu montan; abia ulterior s-a facut update-ul la 8.10....si tot nefunctional.

E penibila situatia - cu versiunile incipiente de soft, totul functiona OK, au bagat briz-briz-uri si s-a dus naibii GPS-ul.
Puteau sa bage si ei o versiune din aia functionala, macar temporar, pana rezolva problema....dar....Odata incasati banutii....da-i dreaq de clienti.

M-am lamurit eu cum e cu huawei. A fost primul si ultimul produs cumparat de la ei.

#121
mihai1953

mihai1953

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 12.07.2007
Am verificat gps la cumpararea ceasului si a functionat. Sigur ceasul a venit cu varianta 8.10. Din pacate nu am dezactivat decat ieri instalarea automata astfel ca la 2-3 zile de la cumparare m-am trezit cu varianta 8.12 la care gps nu mai functioneaza. Fiul meu mi-a confirmat ieri ca ceasul lui , acelasi tip, cupleaza gps si are varianta 8.10. Altceva nu mai stiu si oricum nu trebuie sa intram in controverse tot timpul.

Edited by mihai1953, 14 October 2021 - 06:49.


#122
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Nu avea cum sa vina ceasul cu 8.10 direct din cutie, varianta respectiva abea s-a lansat global OTA acum 3 săptămâni,  nu cred ca în  3 săptămâni deja a fost livrat din fabrica in magazin si tu l-ai cumpărat.

Deci 8.10 este ceea cu probleme la GPS, versiunea care contine fix-ul este 8.12

#123
mihai1953

mihai1953

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 12.07.2007
Aveti dreptate, ceasul a fost cumparat in 17 sept. si mi-am adus aminte ca imediat au intrat cateva updateuri . Cert este ca fiul meu a accesat gps ieri cu varianta 8.10, alta nu are  si nu avea niciun motiv sa spuna altceva. Dar asta nu e important, sa speram ca la urmatorul update se va rezolva problema. Cu stima,

#124
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Va pot confirma și eu ca GPS merge cu 8.10 dar f f greu ... sta si 5 minute sa se conecteze și poziționare într-un antrenament in exterior este jalnica   deci merge dar nu merge cum trebuie, sau mai bine zis cum a mers înainte de update-ul 8.10

#125
mihai1953

mihai1953

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 12.07.2007
Azi a aparut 8.16 . Optimizari, 3,54Mb. N-am verificat nimic.

#126
mihai1953

mihai1953

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 12.07.2007
Am facut si prima conectare GPS cam in 9 -10 sec, cu cer acoperit.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate