Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

De ce sunt atatea femei peste 30 ani singure?

* * * * * 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
197 replies to this topic

#181
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016

View PostJesssica, on 06 noiembrie 2019 - 17:43, said:

Nu stiu daca a raspuns cineva pana acum la intrebarea topicului cu "pentru ca sunt fericite singure."





In cazul asta, bravo lor.
Întrebarea e daca această fericire e reală


#182
Alex-Softpedia

Alex-Softpedia

    Împărat Republican

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,383
  • Înscris: 10.03.2009

View PostJesssica, on 06 noiembrie 2019 - 17:56, said:

imi plac barbatii de mor - dar n-am chef de anumite chestii.

Cum ar fi?

In alta ordine de idei, poti admite ca tu lucrezi de mult la a-ti accepta propria fericire fara un partener?

#183
Jesssica

Jesssica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,332
  • Înscris: 23.04.2011
Nu simt ca "lucrez" la nimic.
Pur si simplu imi place viata 😁 si daca e sa intalnesc pe cineva cu care sa impart asta - bine. Daca nu - la fel de bine.

#184
Alex-Softpedia

Alex-Softpedia

    Împărat Republican

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,383
  • Înscris: 10.03.2009

View PostJesssica, on 06 noiembrie 2019 - 18:07, said:

Nu simt ca "lucrez" la nimic.
Pur si simplu imi place viata �� si daca e sa intalnesc pe cineva cu care sa impart asta - bine. Daca nu - la fel de bine.

Nu neaparat ca lucrezi, programatic, la a-ti atinge fericirea. Dar iti pui (mai mult sau mai putin) problema fericirii. O analizezi in raport cu situatia in care ai avea un partener. Asta sigur, ca altfel nu ajungeai la concluzia ca esti fericita si singura.

E bine ca esti bine, nu sunt impotriva asta :)) Argumentez de dragul dezbaterii.

#185
futurist

futurist

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,761
  • Înscris: 09.05.2008

View Postfuturist, on 06 noiembrie 2019 - 17:52, said:


"Căci vis al mortii eterne
E viața lumii ĂŽntregi"

Mare om, mare caracter!
Păcat!


#186
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
îmi plac bărbații de mor dar sunt singura de ceva vreme cam se bat cap în cap..!

#187
Jesssica

Jesssica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,332
  • Înscris: 23.04.2011
Am o prietena, tot 25 de ani. Singura. Greu cu crizele. Incerc sa ii explic cum sa faca...dar cum sa explici fara sa o dai in limbaj de lemn?! Ei nu ii convine ca e singura. Din cate am putut eu sa imi dau seama, sufera pentru ca viata ei e o rutina si ar vrea pe cineva care sa o scoata din aceasta rutina si crede ca asa ar fi fericita. Eu zic ca asta e o iluzie.

O alta prietena din facultate, aproape 25 de ani. Ea e bine, cred. O face pe bani. Cu asta nu sunt de acord, dar nu ma bag in viata omului. Nu isi face probleme de singuratate. Daca are bani, e bine si fericita.

View Postsilesax, on 06 noiembrie 2019 - 18:16, said:

îmi plac bărbații de mor dar sunt singura de ceva vreme cam se bat cap în cap..!

Sunt femei care vor sa fie singure fiindca spun ca toti barbatii sunt niste porci. Eu nu cred deloc asta. Nu ii desconsider.

#188
Alex-Softpedia

Alex-Softpedia

    Împărat Republican

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,383
  • Înscris: 10.03.2009

View PostJesssica, on 06 noiembrie 2019 - 18:21, said:



Din ce zici se deduce si o alta cauza a singuratatii, care se aplica in cazul tau (si al multor altora, mai ales dupa 30+), si anume gandirea "cu partener sau fara" intr-o formula de management al riscului dus la extrem.

#189
Jesssica

Jesssica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,332
  • Înscris: 23.04.2011
deleted

Edited by Jesssica, 06 November 2019 - 18:48.


#190
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016

View PostJesssica, on 06 noiembrie 2019 - 18:07, said:

Nu simt ca "lucrez" la nimic.
Pur si simplu imi place viata 😁 si daca e sa intalnesc pe cineva cu care sa impart asta - bine. Daca nu - la fel de bine.

Asta e cea mai buna abordare.
Așa da, nu precum cele care spun " sunt singura pentru că niciun bărbat nu e bun pentru mine"

Edited by epetroiu, 06 November 2019 - 18:41.


#191
Alex-Softpedia

Alex-Softpedia

    Împărat Republican

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,383
  • Înscris: 10.03.2009

View PostJesssica, on 06 noiembrie 2019 - 18:36, said:

Gandirea mea e asta: am tot ce vreau si ce imi trebuie iar sexul nu ma mai intereseaza de ceva timp, deci ce ai putea tu sa faci pentru mine?

actually, gandirea mea e asta: toate cele de mai sus + tu esti un barbat bine si eu vreau, prin conditia mea de femeie, sa iti fiu loiala toata viata. chiar supusa dorintelor tale si sa te urmez in tot ce vrei sa faci. daca tu ma inviti la asta, o sa zic da. daca nu, asta e, sunt la fel de fericita si singura.

Bine, dar pe langa chestia cu sexul (pe care poate incerc sa o inteleg, desi e mult de discutat aici), mai sunt multe alte contexe. Imi vin doar cateva, aleatoriu:

- Cu cine pleci in vacanta?
- Cu cine vezi seara un film?
- Cu cine faci cumparaturile si gatesti?
- Cu cine impodobesti bradul (intrebare de sezon)?
- Daca iti e rau, te tai la o mana etc, cine e langa tine?
- Cu cine impartasesti a finalul zilei cele petrecute in ziua respectiva?
- Cine reactioneaza la bucuria ta intr-un anumit context de moment, dar la tristetea ta?


Aici o sa-mi spui ca:

- Parintii (daca locuiesti cu ei inca, dar cat va dura situatia asta?)

- Prietenii (extrem de discutabil, multi sunt in cupluri si nu locuiesc cu tine, oricat ai vrea sa crezi, pentru multi esti pe locul secund, secund, secund).

- Pisica/cainele (sa fim seriosi, poate fi chiar trist).

#192
Ellaenn

Ellaenn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,245
  • Înscris: 01.11.2019
e posibil ca fata sa fii mers blana,asa se poate intelege de ce la 25 de ani nu mai e atrasa....Cazuri si cazuri...

#193
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013

View PostJesssica, on 06 noiembrie 2019 - 17:43, said:

Nu stiu daca a raspuns cineva pana acum la intrebarea topicului cu "pentru ca sunt fericite singure."

Am vazut numai idei cu femei vai de viata lor, grase, disperate etc. Da, sunt si asa, dar nu toate.

Mai exista si femei asa:
- bani suficienti in cont pt tot ce vor
- s-au saturat de sex si nu mai vad nimic interesant in asta. la asta poate au si contribuit cei x parteneri care nu stiau cum sa o excite cat de cat in pat
- sunt fericite si singure, nu asteapta pe nimeni sa le aduca fericirea la usa
- nu asteapta pe nimeni sa le fie colac de salvare - au "all their shit together"
De ce nu ai fi singura in conditiile astea?
aha, deci unele blana la pat, care acum se cred extraterestre...le trebuie un partener psiholog/psihiatru :D

#194
MARIN-lON

MARIN-lON

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,849
  • Înscris: 03.09.2019

View PostJesssica, on 06 noiembrie 2019 - 17:43, said:

- s-au saturat de sex si nu mai vad nimic interesant in asta. la asta poate au si contribuit cei x parteneri care nu stiau cum sa o excite cat de cat in pat


Asta e replică ori de virgină ori de femeie care nu s-a culcat cu un bărbat adevărat și asta din cauză că NU este frumoasă.

Sau a avut vreo trei parteneri de sex tot de vârsta ei și fără experiență ăia.

Este normal ca o femeie să rămână marcată dacă se culcă cu unii care nu știu nimic în pat.

După aia numai cu unul mai mare ca ele cam cu 5 - 7 ani devin femei adevărate și parcă înfloresc când se culcă cu ăștia și se și maturizează și în gândire.

Edited by MARIN-lON, 06 November 2019 - 19:19.


#195
Jesssica

Jesssica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,332
  • Înscris: 23.04.2011
cred ca e cazul sa imi dau sign out forever ca nu mai e posibil sa iti spui o parere fara alti 10 care sa iti puna un diagnostic

#196
MARIN-lON

MARIN-lON

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,849
  • Înscris: 03.09.2019
La 25 de ani nu ai ce părere să ai de femeile trecute de 30 de ani și bine și de carieră.

Acolo ai scris cum ar fi o femeie, nu ai scris că te referi la tine.

Bani suficienți în cont nu are cum să aibă o femeie de 25 de ani făcuți de ea că ești la facultate, deci încă nu profesezi ca să câștigi banii ăia.

Deci cam multe idei cum ne imaginăm viața femeilor peste 30 de ani și realizate profesional.

Edited by MARIN-lON, 06 November 2019 - 19:29.


#197
mircea_rambo

mircea_rambo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 08.06.2019

View Postsilesax, on 06 noiembrie 2019 - 18:16, said:

îmi plac bărbații de mor dar sunt singura de ceva vreme cam se bat cap în cap..!

Ii place barbatii care mor

#198
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View PostJesssica, on 06 noiembrie 2019 - 19:16, said:

cred ca e cazul sa imi dau sign out forever că nu mai e posibil sa iti spui o parere fara alti 10 care sa iti puna un diagnostic
Unii își pun în valoare experiența, alții lipsa ei... Nu pune la suflet. Nu e ca și cum ai avea de-a face cu experții planetei în femei sau cu purtătorii de cuvânt ai tuturor bărbaților. Fiecare vorbește despre el.

Și gata și cu topicul ăsta. V-ați bătut joc destul.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate