Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scurgeri de la etajul superior

Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...
 Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen
 Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950
 Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...
 

De ce sunt atatea femei peste 30 ani singure?

* * * * * 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
197 replies to this topic

#163
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016

View Postfuturist, on 05 noiembrie 2019 - 12:24, said:

Bwuhahahahaha!!!!Posted Image Posted Image Posted Image

De curba lu' Gauss ai auzit?
Despre varsta maxima in Romania cunosti ceva?

Lasa nene varsta maxima.
Aia e un mare scart. Da, femeile traiesc cu 5 ani mai mult in medie, dar sunt 5 ani de taraiala cu boli etc. Numai anii aia nu mi-i doresc eu ca barbat in plus.
Eu ma refer la succesul in viata, la barbati vine dupa 30. Apogeul unui barbat e perioada 35-50.
Sub 30 e doar un putoi mai mare pe care nu-l baga nimeni in seama, nici femeile, nici barbatii.
Pe cand la femei, daca singurul atu e doar frumusetea si farmecul fizic, dupa 35 e cam nasol de ele.

Nu luam ce zic babele  de la tara, ca daca nu esti casatorit la 30 de ani esti un ratat.
Asta ele o zic pentru ca e in interesul femeilor ca barbatul sa se insoare repede si sa fie tinut sub papuc.
Ele stiu bine ca daca barbatul gusta ceva ani de libertate mai greu va mai putea fi tinut sub papuc. Asa ca e bine sa treaca direct de sub papucul mamei sub cel al nevestei, nu?

Iar barbatii traiesc mai putin pentru ca se streseaza, fac munci mai grele, e o presiune mai mare pe ei din multe puncte de vedere etc.
Iar multi barbati sunt pur si simplu terorizati psihic de neveste. Bine, la cei mai in varsta, unde trebuia sa stai de gura lumii toata viata, ca astia mai tineri nu mai accepta de mult asa ceva.

Edited by epetroiu, 05 November 2019 - 20:38.


#164
Thuraya_123

Thuraya_123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,648
  • Înscris: 18.10.2017

View PostJesssica, on 05 noiembrie 2019 - 13:07, said:

Casnicia este "la bine si la rau pana moartea ne va desparti".

Concubinajul este business. La rau - ne despartim si fiecare pe drumul lui.

No offence, dar ai o viziune distorsionata asupra realitatii.
Atat in concubinaj, cat si in casnicie, daca lucrurile merge rau, unul spune "pa" si pleaca. Doar ca in concubinaj nu se lasa cu cearta prin judecatorie si impartirea copiilor prin procese.

Diferenta e doar in acte. In suflet nu e ... asta daca sufletul e acasa si nu pe la altul.

View PostFlat, on 05 noiembrie 2019 - 13:25, said:

in ziua nuntii se confeseaza ca "parca nu simte"
ffwd 6 luni divorteaza

Din pacate a devenit regula. Vad din ce in ce mai multi care vor sa se casatoreasca, pe ideea ca acea bucata de hartie le va aduce insemnatate.
Iar dupa ii apuca depresia si ura unul impotriva celuilalt. Am multe cunostinte care inainte de casatorie erau in frenezia pregatirilor, iar dupa casatorie se gandesc sa divorteze ca nu se ragesc.

#165
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016

View PostFlat, on 05 noiembrie 2019 - 13:25, said:

ele se plictisesc repede
vor un macho man dar romantic, un golan bataus pe care spera sa-l domesticeasca
dar vor si stabilitate si un stalp de incredere pe care sa se bazeze

din pacate pt ele, golanii nu se domesticesc niciodata si vor avea intotdeauna amante si altele mai tinere
stabilitatea vine de la acei beta orbiteri care nu le atrage
pentru ca alea viseaza la cai verzi pe pereti. si raman cu pisicile si cu drama si cu depresia si cu mersul in bali sa faca yoga sa se regaseasca cand nu le mai ia nimeni

Absolut corect. Vor o combinatie imposibila de trasaturi la un barbat, ceva ce nu prea are cum sa existe.
Vor si stabilitate si aventura, vor unul care sa fie si sensibil cand are ea chef, si insensibil cand ea nu vrea si asa mai departe.
Din cauza cerintelor exagerate ii indeparteaza pe acei barbati care poate chiar ar face orice pentru ele, considerand ca se plictisesc cu ei.

Dar alta e problema mai mare. Multe femei dispretuiesc barbatii in sinea lor, chiar daca prin comportamentul lor nu arata asta, cel putin la inceput intr-o relatie. Daca un barbat ar auzi cum vorbesc femeile intre ele despre barbati (la modul general) , i-ar piere instant si definitiv cheful de a sta langa una.

Edited by epetroiu, 05 November 2019 - 20:49.


#166
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011

View Posttomaso, on 04 noiembrie 2019 - 00:18, said:

Nu!?

Nu. Asta se aplica la noi, barbatii. Avem timp cacalau dupa 30 de ani se ne legam la maini si la picioare.

La o femeie, 30 de ani, e mult. Biologic vorbind. Fiindca dupa 35 apar deja probleme cu sarcina si toate cele.

Noi imbatranim precum vinu'. Ele imbatranesc precum trandafirii.

Asta-i cruda realitate Posted Image

Edited by Alecsandru010, 05 November 2019 - 21:08.


#167
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016

View PostAlecsandru010, on 05 noiembrie 2019 - 21:07, said:

Nu. Asta se aplica la noi, barbatii. Avem timp cacalau dupa 30 de ani se ne legam la maini si la picioare.

La o femeie, 30 de ani, e mult. Biologic vorbind. Fiindca dupa 35 apar deja probleme cu sarcina si toate cele.

Noi imbatranim precum vinu'. Ele imbatranesc precum trandafirii.

Asta-i cruda realitate Posted Image

Zi-i si lui futurist asta.
Care ma ia ca traiesc babele 80 de ani. :))

#168
MARIN-lON

MARIN-lON

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,849
  • Înscris: 03.09.2019
Asta vor TOATE femeile, restul sunt povești cu beta, gama și alte povești.

#169
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016

View PostMARIN-lON, on 05 noiembrie 2019 - 21:27, said:

Asta vor TOATE femeile, restul sunt povești cu beta, gama și alte povești.

Depinde pentru ce vor.
Pentru o noapte sau o idila, da, asta vor.
Pentru ceva mai serios vor mult mai mult. Muuult mai mult. Aspectul fizic e ceva asa, 10% poate.
Poti sa arati ca asta, ca daca nu indeplinesti celalte 133 de criterii, tot la cosul de gunoi ajungi.

Edited by epetroiu, 06 November 2019 - 00:15.


#170
MARIN-lON

MARIN-lON

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,849
  • Înscris: 03.09.2019

View Postepetroiu, on 06 noiembrie 2019 - 00:15, said:

Depinde pentru ce vor.
Pentru o noapte sau o idila, da, asta vor.
Pentru ceva mai serios vor mult mai mult. Muuult mai mult. Aspectul fizic e ceva asa, 10% poate.
Poti sa arati ca asta, ca daca nu indeplinesti celalte 133 de criterii, tot la cosul de gunoi ajungi.

Îl vor TOATĂ viața și unul care arată ca ăla și e și deștept și cu situație e luat de bărbat cu forța de o femeie și frumoasă și deșteaptă și cu avere în familie și de familie bună.

Bărbatul ăla face ce vrea după ce se însoară, adică are amante frumoase și deștepte și se duce și la prostituate frumoase.

Ăsta e avantajul la un bărbat bine și cu situație - face ce vrea în viață chiar și însurat și nu îl părăsește nici nevasta.

La coșul de gunoi sunt deja ăia care nu sunt ca ăla și pentru femei unul ca ăla îndeplinește 150 de criterii, nu 133.

Edited by MARIN-lON, 06 November 2019 - 01:09.


#171
medelin992

medelin992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,487
  • Înscris: 16.06.2010
Cica de ce raman femeile singure?

#172
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006

View PostMARIN-lON, on 06 noiembrie 2019 - 01:04, said:

Îl vor TOATĂ viața și unul care arată ca ăla și e și deștept și cu situație e luat de bărbat cu forța de o femeie și frumoasă și deșteaptă și cu avere în familie și de familie bună.
Bărbatul ăla face ce vrea după ce se însoară, adică are amante frumoase și deștepte și se duce și la prostituate frumoase.

femeia aia frumoasa si desteapta este de fapt extrem de proasta daca ii permite barbatului sa o insele
de fapt numai una fara stima de sine si distrusa, grasa sau urata cu spume ar sta langa un curvar

#173
medelin992

medelin992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,487
  • Înscris: 16.06.2010

View PostMARIN-lON, on 06 noiembrie 2019 - 01:04, said:



La coșul de gunoi sunt deja ăia care nu sunt ca ăla și pentru femei unul ca ăla Ă®ndeplinește 150 de criterii, nu 133.
Degeaba indeplineste 500 de criterii daca pe ala al fidelitatii il omite...

#174
Jesssica

Jesssica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,332
  • Înscris: 23.04.2011
Nu stiu daca a raspuns cineva pana acum la intrebarea topicului cu "pentru ca sunt fericite singure."

Am vazut numai idei cu femei vai de viata lor, grase, disperate etc. Da, sunt si asa, dar nu toate.

Mai exista si femei asa:
- bani suficienti in cont pt tot ce vor
- s-au saturat de sex si nu mai vad nimic interesant in asta. la asta poate au si contribuit cei x parteneri care nu stiau cum sa o excite cat de cat in pat
- sunt fericite si singure, nu asteapta pe nimeni sa le aduca fericirea la usa
- nu asteapta pe nimeni sa le fie colac de salvare - au "all their shit together"
De ce nu ai fi singura in conditiile astea?

#175
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,198
  • Înscris: 19.09.2005

View PostJesssica, on 06 noiembrie 2019 - 17:43, said:

...
- sunt fericite si singure
...
corect, dar sunt ori una ori alta.

#176
Alex-Softpedia

Alex-Softpedia

    Împărat Republican

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,383
  • Înscris: 10.03.2009

View PostJesssica, on 06 noiembrie 2019 - 17:43, said:

Nu stiu daca a raspuns cineva pana acum la intrebarea topicului cu "pentru ca sunt fericite singure."

Am vazut numai idei cu femei vai de viata lor, grase, disperate etc. Da, sunt si asa, dar nu toate.

Mai exista si femei asa:
- bani suficienti in cont pt tot ce vor
- s-au saturat de sex si nu mai vad nimic interesant in asta. la asta poate au si contribuit cei x parteneri care nu stiau cum sa o excite cat de cat in pat
- sunt fericite si singure, nu asteapta pe nimeni sa le aduca fericirea la usa
- nu asteapta pe nimeni sa le fie colac de salvare - au "all their shit together"
De ce nu ai fi singura in conditiile astea?

Partenerul nu e (neaparat) o sursa financiara pentru gagica. Insa ai dreptate, dependenta financiara a multor femei fata de barbati le fac sa se gandeasca de doua ori inainte de a discuta despre o despartire, chiar daca barbatul mai calca stramb (trista situatie as putea spune).

De sex ai insa nevoie si la 35 de ani, si dupa. Sexul de conjunctura (cluburi, petreceri) e diferit fata de sexul home made, regulat. Eu cred ca aici argumentul nu prea sta in picioare. O viata completa e o viata in care te mai si arzi (in termeni de cartier).

Fericite da, pot fi si singure. Asta pentru ca fericirea e absolut subiectiva. Insa si aici e o capcana, mimarea fericirii nu e acelasi lucru. La fel si incercarea de a-ti conditiona fericirea la situatia data (n-am o mana, sigur imi propun sa fiu si asa fericit, dar asta nu inseamna ca-mi si iese, iar faptul ca-ti declari fericirea fata de tine sau fata de apropiati, nu inseamna ca o si traiesti cu adevarat),

#177
futurist

futurist

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,867
  • Înscris: 09.05.2008

View Postalthea, on 05 noiembrie 2019 - 13:02, said:


O iluzie de asumare a vieții celuilalt.
"Căci vis al vieții eterne
E viața lumii întregi"

Mare om, mare caracter!
Păcat!


#178
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,060
  • Înscris: 31.07.2007

View PostJesssica, on 06 noiembrie 2019 - 17:43, said:

De ce nu ai fi singura in conditiile astea?

Poate se plictiseste la un moment dat.

#179
Jesssica

Jesssica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,332
  • Înscris: 23.04.2011
Eu sunt singura de ceva timp. Am 25 de ani. Si e o alegere. Nu e deloc fiindca nu am optiuni. Daca vreau invitatii prin oras sau alte chestii, e suficient sa imi redeschid contul de Match si imi apar cred 20 invitatii pe ora (sau poate mai mult, nu mai stiu). Dar m-am sictirit asa tare, ca nu mai vreau pur si simplu.
Cel mai fain mi se pare sa imi vad de ale mele, de chestiile pe care imi place sa le fac in timpul liber si ma simt mai bine decat niciodata. Am chef de viata si tot ce vrei.
Nu zic ca exclud total un barbat, nici vorba, imi plac barbatii de mor - dar n-am chef de anumite chestii.

#180
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,060
  • Înscris: 31.07.2007

View PostJesssica, on 06 noiembrie 2019 - 17:56, said:

Daca vreau invitatii prin oras sau alte chestii, e suficient sa imi redeschid contul de Match si imi apar cred 20 invitatii pe ora (sau poate mai mult, nu mai stiu).

Nu stiu ce-i Match-u' ala, da' nu-i mai bine cand pui mana pe telefon si suni persoane din agenda?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate