Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

Gay

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
214 replies to this topic

#19
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Ai spus ca faci parte dintr-o familie normala. Stiu ce inseamna o familie normala in Romania, asa ca sincer nu te vad prea bine.

Unde ai vazut tu in postul meu scris ceva de pedepse? Eu ma refeream la faptul ca o sa le frangi inima.

#20
brebe85

brebe85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 31.10.2004

 SauronTheFair, on Mar 12 2006, 21:31, said:

Aici ma refer la intrebarea: "Ce orientare sexuala vor avea copiii care sunt crescuti dintr-un cuplu gay?"


Eu asta nu inteleg. Intr-adevar imi vine greu sa accept, insa nici nu izolez.

Dar faptul ca unu cuplu de homosexuali isi doreste un copil, chiar nu pot sa inteleg. In primul rand ca acel copil va pune f. f. multe intrebari in legatura cu "mami" si "tati". In al doilea rand de ce sa obtii un copil daca nu il poti avea pe cale naturala?

Crezi ca daca "creatorul" (nu vreau sa o dau in diverse) ar fi programat acest lucru, nu ar fi nascut si barbatii?

Comunitate, comunitate, insa trebuie sa ne aducem aminte ca acel copil s-a nascut intr-o familie cu o mama si un tata.

#21
SauronTheFair

SauronTheFair

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 12.03.2006
Aaa,,, atunci, uite... am invatat de la ei sa respect pe toti ceilalti oameni, sa incerc sa fiu cat mai bun... toate valorile morale considerate si acceptate ca fiind bune de multa lume... :) Imi iubesc parintii si ei pe mine...

brebe, nu pot sa iti raspund... Creatorul a lasat multa ura si imaturitate in lume... despre asta ce crezi? A creat ingerii, ingerii decazuti... tot El... Ne putem doar adapta. Da, cred ca parintii mei se iubesc, dar totusi... uite...

Edited by SauronTheFair, 12 March 2006 - 22:52.


#22
axxa424

axxa424

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 376
  • Înscris: 22.03.2003
Băi !!! omul şi-a spus o problemă intimă...şi voi ca nişte slujbaşi inchiziţionali frustraţi l-aţi întrebat care sunt senzaţiile...şi ca nişte culturnici pravoslavnici l-aţi şi condamnat !!! omu cere măcar ceva toleranţă şi v-aţi găsit ca nişte curve virgine să-l împuşcaţi.
Ia depăşiţi-vă nivelul de procuror comunist imoral şi ajutaţi omu cumva...dacă nu, mergeţi de vă stoarceţi coşurile de pe faţă sau de pe c.u...!!!

Edited by axxa424, 12 March 2006 - 22:53.


#23
brebe85

brebe85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 31.10.2004
parintii tai se iubesc, iar tu le esti dator.

insa gandeste-te la potentialul copil al unui cuplu gay si ce impact va avea asupra constiintei sale

#24
SauronTheFair

SauronTheFair

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 12.03.2006
Multumesc, axxa, dar eu nu am venit neaparat pentru sprijin... ci doar vreau sa inteleg de ce unii oameni ma vor mort :|

Brebe, nu cred ca parintii mei ar dori sa sufar :) Toti platim pentru greselile stramosilor nostri. Potentialul copil... hmmmmm... nu stiu.... nu ar fi ceva cu totul bine dar sa nu fie ca ceilalti parinti care nu acorda nici un raspuns copiilor sai, ci doar o palma.

Eu, care nu stiam ca exista "gay" eram atras de pers de acelasi sex. Cu toate filmele si barbatii si femeile pe strada, eu n-am fost asa.

Edited by SauronTheFair, 12 March 2006 - 23:08.


#25
rombaer

rombaer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 437
  • Înscris: 09.02.2006
Romania inca nu e pregatit si e chiar depasit cu situatie asta. Dute in occident si nu ai nici o problema cu orientarea ta, care e FOARTE normal.  :)

#26
SauronTheFair

SauronTheFair

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 12.03.2006
Probabil, asta va si o optiune in viata mea :) Depinde de multe lucruri: iubit, familie, serviciu... Dar asta nu va rezolva ce se intampla in Romania unui pusti de 12 ani care trebuie sa suporte toate injuriile si imaturitailor celorlalti pentru ca.... a fost asa. Suntem putini, sunt putini copiii care sufera din cauza asta, dar.. vreau sa fac in privinta asta ceva.

E clasicul exemplu cand cineva trece prin ceva si nu mai vrea ca altii sa pateasca la fel :)

#27
brebe85

brebe85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 31.10.2004
Singura diferenta intre noi si cei din occident e ca lor le pasa mai putin.

Important e ca majoritatea defineste normalitatea. Ma repet, nu am nimic cu aceasta comunitate, tu datorita varstei nu faci parte din aceasta. Sexualitatea se formeaza la inceputul pubertatii.

Nu cred ca esti suficient de matur sa constientizezi toate prejudecatile societatii si sa realizezi cat de nocive sunt momentan pentru orientarile homosexuale.

Un singur lucru nu il pot accepta. Faptul ca este irational sa cresti un copil intr-un cuplu gay. Cred ca bate putin si a egoism.

#28
SauronTheFair

SauronTheFair

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 12.03.2006
Ba da, stiu ce poate face normalitatea. :) Sincer, eu ma gandesc tot timpul ca probabil nu o sa am nici un copil niciodata...

#29
Jaxx

Jaxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 729
  • Înscris: 12.08.2003
Să încep şi eu. Eu sunt heterosexual. Îmi plac femeile (şi sunt bărbat, ca să eliminăm orice neclaritate), dar am un prieten gay. E un prieten foarte bun, foarte inteligent, foarte moral. M-a învăţat să privesc altfel lucrurile. Homosexualitatea nu este contagioasă, nu se dobândeşte, nu se învaţă. CU ea te naşti cu ea mori. Oamenii inteligenţi au înţeles că homosexualii sunt inofensivi şi nu prezintă pericol social sau moral. Oamenii proşti, arată cu degetul.

Eu stau şi mă gândesc în felul următor: dacă normalitatea ar fi invers iar lumea să mă blameze pentru că fac sex cu prietena mea sau ca ne-am săruta sau ţine de mână în public, eu cred că aş simţi o ură cumplită şi o neputinţă imensă, ne mai vorbind de frustrare, ştiind că sunt îngrădit de majoritate. Aş fi foarte nefericit.

Prin urmare, eu sunt de acord. Deci nu indiferent, reţineţi, ci DE ACORD cu relaţiile homosexuale. Homosexualii nu sunt diferiţi cu absolut nimic de noi şi chiar unii dintre ei sunt oameni deosebit de inteligenţi şi valoroşi pentru societate. Consider că orice om cu orizonturi largi ar trebui să accepte aşa ceva. O persoană heterosexuală, nu este în pericol de a dobândi deprinderi homosexuale de nici un fel. Eventual hormonii şi porţiunea de creier care dictează sexualitatea îşi vor spune cuvântul. Asta a fost părerea mea.

Iar iniţiatorului threadului îi recomand asociaţia ACCEPT. Şi o să facă pomul pere şi răchita micşunele când o avea el 16 ani (din nou). :D

Edited by Jaxx, 13 March 2006 - 01:59.


#30
Ninja

Ninja

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,356
  • Înscris: 07.12.2002
Bai, sa intelegem ca tu esti "ea" in relatie? Adica tu esti ala care iei sau care dai?

#31
baimalesi

baimalesi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 29.11.2005

 Jaxx, on Mar 13 2006, 01:56, said:

Să încep și eu. Eu sunt heterosexual. Îmi plac femeile (și sunt bărbat, ca să eliminăm orice neclaritate), dar am un prieten gay. E un prieten foarte bun, foarte inteligent, foarte moral. M-a învățat să privesc altfel lucrurile. Homosexualitatea nu este contagioasă, nu se dobândește, nu se învață. CU ea te naști cu ea mori. Oamenii inteligenți au înțeles că homosexualii sunt inofensivi și nu prezintă pericol social sau moral. Oamenii proști, arată cu degetul.

Eu stau și mă gândesc în felul următor: dacă normalitatea ar fi invers iar lumea să mă blameze pentru că fac sex cu prietena mea sau ca ne-am săruta sau ține de mână în public, eu cred că aș simți o ură cumplită și o neputință imensă, ne mai vorbind de frustrare, știind că sunt îngrădit de majoritate. Aș fi foarte nefericit.

Prin urmare, eu sunt de acord. Deci nu indiferent, rețineți, ci DE ACORD cu relațiile homosexuale. Homosexualii nu sunt diferiți cu absolut nimic de noi și chiar unii dintre ei sunt oameni deosebit de inteligenți și valoroși pentru societate. Consider că orice om cu orizonturi largi ar trebui să accepte așa ceva. O persoană heterosexuală, nu este în pericol de a dobândi deprinderi homosexuale de nici un fel. Eventual hormonii și porțiunea de creier care dictează sexualitatea își vor spune cuvântul. Asta a fost părerea mea.

Iar inițiatorului threadului îi recomand asociația ACCEPT. Și o să facă pomul pere și răchita micșunele când o avea el 16 ani (din nou). :D
Sunt de acord cu tine, dar vezi tu noi tineri din ziua de astazi gandim altfel poate suntem mai toleranti, dar vechile generatii, parintii, bunicii, nu cred ca vor accepta acest lucru.
Si mai sunt si preoti pe acestia unde ii incadrezi?
Chiar si generatia tanara de preoti, nu acepta cuplurile de gay.
Si sa fim seriosi ce ai face daca langa tine doi barbati s-ar saruta ?
Nu cred ca i-ai privi ca un cuplu de indragostitit (barbat si femeie).
Vezi toleranta asta are si ea o limita, vor trebui sa treaca multi ani pana ne vom obisnui cu totii,cu cuplurile gay.

#32
ceacky

ceacky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 05.01.2006

 Ninja, on Mar 13 2006, 03:31, said:

Bai, sa intelegem ca tu esti "ea" in relatie? Adica tu esti ala care iei sau care dai?
Deja esti gretos...ce te intereseaza detaliile astea... :puke:  Esti gelos, voyeur? Vrei si o poza? Pe tine te intreaba careva cum o dai...sau cum o iei?
Esti "jenibil"...

#33
SauronTheFair

SauronTheFair

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 12.03.2006

 Jaxx, on Mar 13 2006, 01:56, said:

Și o să facă pomul pere și răchita micșunele când o avea el 16 ani (din nou). :D

Mi-a placut postul tau, desi ultima chiar nu am inteles.. Timpul este ireversibil - nu pot sa implinesc 16 ani din nou.

Ninja, ce sa iau? Ce sa dau? Dragoste? Se da si se si ia dragostea... :)

PS: Oricum nu o sa traiesc eu vremea cand o sa vad doi gay stand pe banca in parc...

Mai era un post pe la alt topic: "Sau sa nu-i vad la TV"... Daca ar fi vreun film gay la TV (stiti, d-alea cu violuri si crime, si pedofilii, si satanism ;)), exista o optiune simpla si rapida - TURN OFF.

#34
baimalesi

baimalesi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 29.11.2005

 SauronTheFair, on Mar 13 2006, 10:50, said:

Mi-a placut postul tau, desi ultima chiar nu am inteles.. Timpul este ireversibil - nu pot sa implinesc 16 ani din nou.

Ninja, ce sa iau? Ce sa dau? Dragoste? Se da si se si ia dragostea... :)

PS: Oricum nu o sa traiesc eu vremea cand o sa vad doi gay stand pe banca in parc...

Mai era un post pe la alt topic: "Sau sa nu-i vad la TV"... Daca ar fi vreun film gay la TV (stiti, d-alea cu violuri si crime, si pedofilii, si satanism ;)), exista o optiune simpla si rapida - TURN OFF.
Presupun ca ai si prieteni hetero nu?
Cum se comporta ei , presupun ca mai trec fete pe strada si incep si ei sa vorbeasca " cum arata , ce misto era tipa".
Zici ca te-ai nascut gay, adica de mic te-au atras baietii corect, ca mai sunt si persoane care vor sa mai experimenteze.
Cand vezi o fata care arata super bine si se uita la tine sau zambeste, cum te simti, nu simti absolut nimic, vezi tu asta nu pot intelege barbati normali, cum pe tine barbat fiind nu te atrage o femeie frumoasa.

#35
Ninja

Ninja

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,356
  • Înscris: 07.12.2002

 ceacky, on Mar 13 2006, 17:39, said:

Deja esti gretos...ce te intereseaza detaliile astea... :puke:  Esti gelos, voyeur? Vrei si o poza? Pe tine te intreaba careva cum o dai...sau cum o iei?
Esti "jenibil"...
Defineste "gretos"... Uita-te in "Sexy Lounge", cind e vorba de un barbat si o femeie, nu e nimic gretos, toata lumea vorbeste despre asta. Esti si tu homosexual? Ce ti se pare gretos?

#36
SauronTheFair

SauronTheFair

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 12.03.2006

 baimalesi, on Mar 13 2006, 11:07, said:

Presupun ca ai si prieteni hetero nu?
Cum se comporta ei , presupun ca mai trec fete pe strada si incep si ei sa vorbeasca " cum arata , ce misto era tipa".
Zici ca te-ai nascut gay, adica de mic te-au atras baietii corect, ca mai sunt si persoane care vor sa mai experimenteze.
Cand vezi o fata care arata super bine si se uita la tine sau zambeste, cum te simti, nu simti absolut nimic, vezi tu asta nu pot intelege barbati normali, cum pe tine barbat fiind nu te atrage o femeie frumoasa.

Asta inseamna sa fii gay... Da, probabil s-au plictisit si chiar nu au ce sa faca (experimentare). Daca ar fi cu adevarat fericiti alaturi de iubitele lor, nu cred ca ar vrea asta.

 Ninja, on Mar 13 2006, 11:10, said:

Defineste "gretos"... Uita-te in "Sexy Lounge", cind e vorba de un barbat si o femeie, nu e nimic gretos, toata lumea vorbeste despre asta. Esti si tu homosexual? Ce ti se pare gretos?

Credeam ca suntem la Editorial, nu?..

Si oricum nu prea practicam despre ce vorbesti tu, Ninja, asa ca stai linistit.

Edited by SauronTheFair, 13 March 2006 - 11:15.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate