Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta
 Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 

Gay

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
214 replies to this topic

#55
alexmohora

alexmohora

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 25.05.2005
În primul rând felicitări pentru curaj.

Interesantă asocierea cu ”handicapat” dar nu prea potrivită. Mi-am dat seama de asta citind mesajele de genul ”accept, tolerez dar să nu încerce să-şi impună anormalitatea lor”. Păi dar... construirea pantelor lângă scări ca să poată urca cei cu căruciorul (handicapaţii) înseamnă că-şi impun anormalitatea lor.

Este normal şi civilizat ca societatea să le creeze cadrul de a-şi satisface nişte nevoi minimale. Ca în exemplul cu scările... sau indicatoare rutiere cu ”atenţie orbi” pentru o comunitate cu nevoi sepaciale. Pentru homosexuali nevoile minime cred că sunt da nu fi asociaţi cu ”criminali, violatori, pedofili etc.”, în general cu parsoane care fac rău sau pot face rău prin natura sexualităţii lor, de a nu fi nişte veşnic condamnaţi, oameni în care se aruncă cu pietre...

Aşa cum pe mine nu mă poate convinge nici o scenă între homosexuali să devin homosexual (nu e o chestie de alegere) nu cred că un gay poate deveni hetero indiferent ce ar face.

Într-adevăr scenele publice de tandreţe între cupluri gay (bărbaţi) provoacă repulsie, indignare, ură, trezirea animalului din bărbaţii hetero. Cred că e natural, ăştia hetero se simt, instictiv, datori de a proteja ”turma”, reproducerea speciei. Curios că aceleaşi scene între două femei nu trezesc nici un fel de repulsie chiar din contră (şi ele sunt tot homosexuale).

Concluzia mea e că repulsia se datorează lipsei de obişnuinţă! Oamenii ăştia ar trebui să aibă aceleaşi drepturi - aşa cum tu poţi să-ţi săruţi iubita pe stradă. Nici cuplurile normale nu ar putea face sex pe stardă fără să trezească indignare chiar repulsie din partea trecătorilor... astea sunt normele dar e CORECT şi CIVILIZAT să fie aceleaşi pentru toţi.

PS: şi mie mi s-ar întoarce maţele pe dos dacă aş vedea doi tipi sărutâdu-se. Hai să se ţină de mână... mai treacă meargă, mă uit în altă parte... ^_^

Edited by alexmohora, 13 March 2006 - 13:27.


#56
Ninja

Ninja

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,362
  • Înscris: 07.12.2002

 alexmohora, on Mar 13 2006, 20:26, said:

În primul rând felicitări pentru curaj.
Ce ti se pare asa de curajos in umbra anonimatului??????

#57
CataPro

CataPro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,865
  • Înscris: 09.04.2005

 alexmohora, on Mar 13 2006, 13:26, said:

În primul rând felicitări pentru curaj.

Interesantă asocierea cu ?handicapat? dar nu prea potrivită. Mi-am dat seama de asta citind mesajele de genul ?accept, tolerez dar să nu încerce să-și impună anormalitatea lor?. Păi dar... construirea pantelor lângă scări ca să poată urca cei cu căruciorul (handicapații) înseamnă că-și impun anormalitatea lor.

Este normal și civilizat ca societatea să le creeze cadrul de a-și satisface niște nevoi minimale. Ca în exemplul cu scările... sau indicatoare rutiere cu ?atenție orbi? pentru o comunitate cu nevoi sepaciale. Pentru homosexuali nevoile minime cred că sunt da nu fi asociați cu ?criminali, violatori, pedofili etc.?, în general cu parsoane care fac rău sau pot face rău prin natura sexualității lor, de a nu fi niște veșnic condamnați, oameni în care se aruncă cu pietre...

Așa cum pe mine nu mă poate convinge nici o scenă între homosexuali să devin homosexual (nu e o chestie de alegere) nu cred că un gay poate deveni hetero indiferent ce ar face.

Într-adevăr scenele publice de tandrețe între cupluri gay (bărbați) provoacă repulsie, indignare, ură, trezirea animalului din bărbații hetero. Cred că e natural, ăștia hetero se simt, instictiv, datori de a proteja ?turma?, reproducerea speciei. Curios că aceleași scene între două femei nu trezesc nici un fel de repulsie chiar din contră (și ele sunt tot homosexuale).

Concluzia mea e că repulsia se datorează lipsei de obișnuință! Oamenii ăștia ar trebui să aibă aceleași drepturi - așa cum tu poți să-ți săruți iubita pe stradă. Nici cuplurile normale nu ar putea face sex pe stardă fără să trezească indignare chiar repulsie din partea trecătorilor... astea sunt normele dar e CORECT și CIVILIZAT să fie aceleași pentru toți.

PS: și mie mi s-ar întoarce mațele pe dos dacă aș vedea doi tipi sărutâdu-se. Hai să se țină de mână... mai treacă meargă, mă uit în altă parte... ^_^
Ti se intampla acelasi lucru si cand vezi pe unul in caruciorul cu rotile? Daca nu, de ce?

Defineste "homosexualii ar trebui sa aiba aceleasi drepturi cu heterosexualii", pentru ca majoritatea drepturilor heterosexualilor in societate sunt in legatura cu celula de baza a soiectatii, tata-mama-copil, adica perpetuarea speciei.

#58
CataPro

CataPro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,865
  • Înscris: 09.04.2005

 alexmohora, on Mar 13 2006, 13:26, said:

În primul rând felicitări pentru curaj.

Interesantă asocierea cu ?handicapat? dar nu prea potrivită. Mi-am dat seama de asta citind mesajele de genul ?accept, tolerez dar să nu încerce să-și impună anormalitatea lor?. Păi dar... construirea pantelor lângă scări ca să poată urca cei cu căruciorul (handicapații) înseamnă că-și impun anormalitatea lor.

Este normal și civilizat ca societatea să le creeze cadrul de a-și satisface niște nevoi minimale. Ca în exemplul cu scările... sau indicatoare rutiere cu ?atenție orbi? pentru o comunitate cu nevoi sepaciale. Pentru homosexuali nevoile minime cred că sunt da nu fi asociați cu ?criminali, violatori, pedofili etc.?, în general cu parsoane care fac rău sau pot face rău prin natura sexualității lor, de a nu fi niște veșnic condamnați, oameni în care se aruncă cu pietre...

Așa cum pe mine nu mă poate convinge nici o scenă între homosexuali să devin homosexual (nu e o chestie de alegere) nu cred că un gay poate deveni hetero indiferent ce ar face.

Într-adevăr scenele publice de tandrețe între cupluri gay (bărbați) provoacă repulsie, indignare, ură, trezirea animalului din bărbații hetero. Cred că e natural, ăștia hetero se simt, instictiv, datori de a proteja ?turma?, reproducerea speciei. Curios că aceleași scene între două femei nu trezesc nici un fel de repulsie chiar din contră (și ele sunt tot homosexuale).

Concluzia mea e că repulsia se datorează lipsei de obișnuință! Oamenii ăștia ar trebui să aibă aceleași drepturi - așa cum tu poți să-ți săruți iubita pe stradă. Nici cuplurile normale nu ar putea face sex pe stardă fără să trezească indignare chiar repulsie din partea trecătorilor... astea sunt normele dar e CORECT și CIVILIZAT să fie aceleași pentru toți.

PS: și mie mi s-ar întoarce mațele pe dos dacă aș vedea doi tipi sărutâdu-se. Hai să se țină de mână... mai treacă meargă, mă uit în altă parte... ^_^
Ti se intampla acelasi lucru si cand vezi pe unul in caruciorul cu rotile? Daca nu, de ce?

Defineste "homosexualii ar trebui sa aiba aceleasi drepturi cu heterosexualii", pentru ca majoritatea drepturilor heterosexualilor in societate sunt in legatura cu celula de baza a soiectatii, tata-mama-copil, adica perpetuarea speciei.

#59
keops16

keops16

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 13.03.2006
Ma, toti astia care comentati atat ,ce va doare pe voi de persoana altuia? Trebuie sa intelegeti k asa a fost sa fie, asa ne-am nascut. Si eu sunt gay si am tot 16 ani. Va arat un interviu pe care l-am dat la un ziar, poate intelegeti mai multe....sper...

“Sunt gay! N-am nici o vină că m-am născut așa!”



“Am doar 16 ani și mi-am dat seama că e ceva în neregulă cu mine, că mă atrag persoanele de același sex. La început am încercat să mă feresc, îmi ziceam în gând că nu este adevărat, că este doar o iluzie de-a mea, dar până la urmă a fost clar: sunt GAY.”
Așa își începe D.D., un adolescent din Târgu-Jiu, confesiunea pe care a trimis-o sub formă de mail la mai mulți reprezentanți mass-media din țară, sperând că mediatizarea cazului său va determina opinia publică să-și schimbe părerea despre homosexuali și să-i accepte. În aceeași idee a fost de acord și cu un interviu, pe care îl vom prezenta sub protecția anonimatului, în primul rând pentru că tânărului îi este teamă să nu fie supus batjocorii colegilor și cunoscuților, iar în al doilea rând pentru că, deocamdată, este încă minor.

Rep.: Sunt mulți homosexuali în Târgu-Jiu?
D.D.: Da, sunt! De vârsta mea cunosc vreo șapte-opt, dar sunt și mai mari, sunt unii care sunt împreună de câte doi-trei ani. Oricum în țară sunt foarte mulți. Aș vrea ca oameni să ne înțeleagă și să ne accepte, dar se face discriminare peste tot. Ne spun “homosexuali”. Nu-mi place termenul ăsta, suntem “gay”.
Rep.: Când ai realizat că ești gay? Ai un prieten?
D.D.: La 14 ani mi-am dat seama. Da, am un prieten, este din Cluj. Ne-am cunoscut pe net, suntem de 6 luni împreună.
Rep.: Merge relația la distanță?
D.D.: Da, merge. Ne vedem în week-end-uri, în vacanțe, când se poate. Merg eu la Cluj, sau vine el la Târgu-Jiu.  
Rep.: La Cluj se face aceeași discriminare?
D.D. Da, este la fel în toată țara. Am prieteni și în alte orașe și ei pățesc la fel, trebuie să se ferească, nu se pot afișa împreună.
Rep.: Nu vă puteți permite o atitudine afectuoasă, să zicem, în public…
D.D.: Nu, nu putem, cred că ne-am face de râs.
Rep.: Îl iubești pe prietenul tău?
D.D.: Da, foarte mult. Simt o atracție specială față de el.
Rep.: Și el? Cum ai descrie sentimentele lui față de tine?
D.D.: Puternice…
Rep.: Tu și cei ca tine o să încercați să schimbați mentalitatea celorlalți? Adică veți avea o poziție publică?
D.D.: Nu, nu cred că vom putea schimba ceva. Ar trebui să înțeleagă că nici noi n-am vrut să fim așa, ne-am născut așa.
Rep.: Părinții tăi știu? Le vei spune despre faptul că ești gay?
D.D.: Nu, nu știu. Nici fratele meu nu știe. Dacă le-aș spune poate nici nu m-ar crede, sau chiar dacă m-ar crede, poate m-ar pune să iau legătura cu un psiholog. Nu știu, poate o să le spun când o să mai cresc. Deocamdată nu, n-am curaj.
Rep.. În viața ta s-a întâmplat ceva care a determinat orientarea ta sexuală?
D.D.: Nu, n-am avut nici un șoc, nici o traumă, n-au fost niciodată probleme în familie.
Rep.: Ai încercat și o relație cu o fată?
D.D.: Da, dar n-a mers. Am fost două-trei luni împreună, nu făceam decât să ne plimbăm prin parc. Am încercat să o sărut, dar nu mi-a plăcut. Până la urmă s-a terminat.
Rep.: Față de prietenul tău ce reacție ai avut când l-ai cunoscut?
D.D.: M-am simțit imediat atras de el. N-am avut repulsie când m-am apropiat de el. Mi-am dat seama că nu m-am înșelat când am realizat că sunt altfel decât marea majoritate.
Rep.: Există gay care ies cu o femeie de ochii lumii?
D.D.: Da, există. Cunosc un caz în care până la urmă fata a crezut că nu-l atrage pentru că are pe altcineva. La un moment dat el  i-a spus că este homosexual. Ea a vrut, inițial, să spună la toată lumea despre orientarea lui, dar până la urmă a renunțat.
Rep.: Cum te descurci la școală?
D.D.: Până în clasa a VIII-a am fost primul din clasă. Acum am mai scăzut, dar nu foarte mult. Unul dintre motive este că mi-e teamă să nu fiu descoperit de ceilalți și să mă judece.
Rep.: Ce vrei să faci după ce o să  termini liceul?
D.D.: Vreau sa fiu ca orice om . Am planuri de viitor ca orice om, vreau să am o meserie, să am o familie, vreau să mă însor…
Rep.: Cu un bărbat, presupun.
D.D.: Nu, cu o femeie, de ochii lumii, pentru a-mi masca orientarea…
Rep.: Te-ai gândit la drama pe care o va trăi ea dacă își dă seama că s-a măritat cu un homosexual?
D.D.: Nu m-am gândit la asta…
Rep.: Te-ai gândit să faci și copii cu femeia respectivă?
D.D.: Nu, sincer nu vreau copii. Dacă s-ar legaliza căsătoria între persoane de același sex, m-aș căsători cu un bărbat și mi-aș dori să înfiem un copil. E normal să vreau o familie.
Rep.: Cum îți vezi viitorul? O să lupți pentru cauza ta?
D.D.: Nu știu, mi-e teamă, nu cred că am curajul necesar. Să vedem dacă lumea până la urmă își va schimba optica față de noi, dacă nu va trebui să mă ascund în continuare…

Edited by keops16, 13 March 2006 - 15:51.


#60
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,147
  • Înscris: 09.09.2003

 SauronTheFair, on Mar 13 2006, 11:34, said:

Ce idiotenii. Nu conteaza ce se intampla in pat, atata timp cat il iubesc.

Mai, pe mine nu ma vede nimeni pe strada ca un gay. Nici prietenii nu-si dau seama, nici familia. Macar de-as recunoaste eu un gay pe strada.

de ce te ascunzi? :)

PS: proud homophobic.

super tare asta de vrea sa se faca politist... YMCAAAAAAA  :worthy:

#61
brebe85

brebe85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 31.10.2004
cum poti sa te nasti gay?

#62
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,088
  • Înscris: 02.09.2005
Sunteti gay? Feriti-va frate !!!  Fiindca eu nu am chef sa ii spun lui fi-miu de ce se pupa barbatii aia doi pe banca , etc....
Sau sa-i zic ca e normal....

Edited by jericho, 13 March 2006 - 15:45.


#63
keops16

keops16

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 13.03.2006

 brebe85, on Mar 13 2006, 15:29, said:

cum poti sa te nasti gay?

Mai, ce e asa de greu prin a intelege k asa te nasti..ori str8 ori gay, dar numai k iti dai seama de asta pe la 14 ani, knd se manifesta dorintele sexuale, nu?

#64
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,147
  • Înscris: 09.09.2003
parca conteaza daca te nasti sau devii...

#65
Jaxx

Jaxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 729
  • Înscris: 12.08.2003

 add, on Mar 13 2006, 16:05, said:

parca conteaza daca te nasti sau devii...

la ce? sau pentru ce?

#66
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
S'a pierdut postul la o eroare de forum, il pun din nou:

"Atata timp cat nu ies in public si se lauda cu ceea ce fac, homosexualii sunt tolerati de societate. e treba LOR*. Chiar si prin anii 50 daca mai stiu eu bine articolul ala a fost un cantaret pe la noi care avea familie dar avea apucaturi homosexuale... si s'a aflat la o scara larga doar dupa moartea lui. A fost apreciat pentru ceea ce era ca artist, nu ca om. Vorba ceea, rufele se spala in familie (sau daca nu e familie, in casa). Ziceti ca homosexualii sunt ceva normal. Da, 1 la 1 milion, 1 la 100 de mii, 1 la 50 de mii, dpdv statistic sunt, la fel cum sunt normali si copii cu malformatii sau cu 6 degete la maini sau cu tot felul de sindroame mai mult sau mai putin handicapante, diferenta e ca chestia asta se vede mai incolo in viata. Problema voastra e ca peste 90% dintre oameni (mai sunt si unii indiferenti) simt un sentiment de repulsie ba chiar scarba cand vine vorba de relatii intre persoane de acelasi sex cu al lor.

In ultima vreme, datorita campaniilor de tot felul din mass-media (homosexualii sunt atat o piata de desfacere aparte cat si un motiv de cuplabilizare a majoritatii persoanelor care sunt de la natura homofobe - vezi teoriile referitoare la culpabilizarea clasei medii pentru a o putea conduce mai usor), numarul homosexualilor declarati a crescut foarte mult. Si nu cei care experimenteaza. Cei dobanditi, care cred ca e cool sa fii altfel, etc, etc. La noi, lumea nu s'a facut asa de indiferenta ca "dincolo", si din cauza asta organizatii care dincolo ar lasa lumea indiferenta (eh, si? treaba lor, don't give a f#ck) vin la noi, unde creeaza polemici, controverse, etc, dupa cum se vede. :) La ei deja au trecut la un alt nivel, infiltrarea adeptilor... si astfel vedem atatea filme cu cel putin 1-2 homosexuali. :death:

*Cum am zis si mai sus, e treaba LOR. Daca "ei/ele" vor sa aiba un copil, apar niste probleme. Un copil are nevoie de mama si de tata pentru o dezvoltare normala. Se poate si fara cate unul dintre ei, mai greu, dar se poate, bineinteles fara a putea suplini intru totul rolul celuilalt parinte. Ce te faci cand ai 2 mame sau 2 tati? Ei (parintii) au ales ca vor asta, dar copilul nu a putut alege sa traiasca intr'un menaj care se poate spune ca se expune la toate criticile si controversele din lume prin chiar adoptarea sa si implicit recunoasterea publica a "cuplului"... Aici vine si problema cu casatoriile homosexuale. Eu personal nu sunt de acord; asa cum o gramada de cupluri normale traiesc bine-mersi in concubinaj, ei de ce nu pot face acelasi lucru? Casatorindu-se, denigreaza si mai mult ideea de casatorie, si in plus, incetatenesc ideea ca o astfel de deviatie este ceva natural. Vi se pare "naturala" o masina care poate merge doar in marsarier cu 10 km/h, fara oglinzi retrovizoare?

Cum zicea un vecin de'al meu intr'un alt context despre alta categorie de persoane, "Treaba lor ce fac atata timp cat nu ma deranjeaza." si cu asta sunt de acord. Nu ma deranjeaza, sa le faca daca vor canalul lor tv (cu confirmare de acces daca se poate), dar sa nu ma trezesc ca butonez pe posturile pe care le stiu eu sigure si dau de vreun film cum e acuma la moda, ca sa imi stric pofta de mancare pe 2 zile incolo."

Si o mica vorba din popor: "Oamenii insemnati sunt rai." Toate minoritatile vor incerca sa castige cat mai multe drepturi si sa dea cat mai tare din coate ca sa nu mai fie minoritari, si astfel apar tot mai multi homosexuali deveniti, din pacate.

P.S. era sa uit un exemplu, Freddie Mercury de la Queen. O voce memorabila, un artist foarte bun. A fost homosexual, dar asta era treaba lui. In memoria publicului a ramas ca un artist deosebit (cum nu cred ca va mai reusi vreodata Elton John sa mai ajunga dupa toata măscăreala cu nunta si restul ideilor din aceeasi serie).

Edited by AlexIP, 13 March 2006 - 16:36.


#67
Myryam

Myryam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 29.01.2006
Interesant,argumentul cu "asa m-am nascut" il folosesc si pedofilii ,precum si alti devianti.Cercetarile n-au demonstrat ca homosexualitatea este innascuta.

Mai multe informatii pe:http://www.homosexualitate.ro/

#68
SauronTheFair

SauronTheFair

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 12.03.2006

 Ninja, on Mar 13 2006, 12:16, said:

Cum nu si-o impun? Gay Fest-ul ce-a fost? Nu-mi aduc aminte sa fi fost pina acum vreun Hetero Fest, nu? Evident ca incearca sa-si impuna punctul de vedere. Organizatia "Accept", aia care a organizat-o, primeste bani din Olanda, nu stiai?

Ah... Hetero Fest e in fiecare zi pe strada. Eu nu mai ma plang atata. :)

Touche, Jaxx...

Edited by SauronTheFair, 13 March 2006 - 18:47.


#69
landscape10

landscape10

    Banned by landscape10

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,459
  • Înscris: 29.10.2005

 SauronTheFair, on Mar 13 2006, 18:46, said:

Ah... Hetero Fest e in fiecare zi pe strada. Eu nu mai ma plang atata. :)
Pai atat ar mai lipsi, sa te si plangi.
homosexualii astia...noi incercam sa ii intelegem si sa ii ajutam si ei ne dau lectii de normalitate.

Edited by landscape10, 13 March 2006 - 18:51.


#70
Myryam

Myryam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 29.01.2006

 Jaxx, on Mar 13 2006, 18:45, said:

Myryam, ești complet pe dinafară. Homosexualitatea nu se dobândește, nu se transmite, nu se învață și nu este o modă.

Dar se pare că unii se nasc heterosexuali dar cu alte carențe mult mai grave. Printre care incultura. Aș prefera să fiu homosexual decât incult.


Stimate Jaxx,adu ceva argumente si pe urma mai discutam.Pana una alta studiile n-au demonstrat ca homosexualitatea e innascuta  :nonobad: , asta e propaganda tip"accept" pe care unii naivi si-o insusesc,in loc sa caute o rezolvare a problemei lor.

#71
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005

 landscape10, on Mar 13 2006, 18:51, said:

Pai atat ar mai lipsi, sa te si plangi.
homosexualii astia...noi incercam sa ii intelegem si sa ii ajutam si ei ne dau lectii de normalitate.

:roflmaofast:

ar trebui sa iei warn ca il faci homosexual :lol:

#72
un papagal

un papagal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 06.11.2005

Quote

Atata timp cat nu ies in public si se lauda cu ceea ce fac, homosexualii sunt tolerati de societate. e treba LOR.

Quote

P.S. era sa uit un exemplu, Freddie Mercury de la Queen. O voce memorabila, un artist foarte bun. A fost homosexual, dar asta era treaba lui. In memoria publicului a ramas ca un artist deosebit (cum nu cred ca va mai reusi vreodata Elton John sa mai ajunga dupa toata măscăreala cu nunta si restul ideilor din aceeasi serie).

Da man ... Treaba la lor ... Dar Freddy Mercury a murit de SIDA ... Stii cand a contactat-o ? El a stiut cand a contactat boala ? Ma indoiesc ; s-o fi dus la dentist tipul si cine stie cate persoane or mai fi contactat boala cu suportul unor stomatologi habarnishti care nu au sterilizat bine respectivele ustensile ; si exemplele pot continua ; se stie foarte bine ca printre homosexuali rata imbolnaviri cu virusul HIV este mai mare ; Man , sincer nu sunt vreun old - style indoctrinat ca sa emit pareri fara argumentatie doar fiindca am creierul imbibat cu prejudecati ... Societatea umana a evoluat si a ajuns la stadiul de dezvoltare in care se afla acum datorita creerii unei normalitati sociale ; o normalitate destul de conservatoare care nu suporta variatii brushte de la regula . Normalitate inseamna un sistem mai puternic si mai bine inchegat care e in stare sa se autoprogrameze si sa se propage mai departe ... Or fi homosexualii din cauze genetice, dar nu sunt normali . La fel cum un bolnav psihic nu e normal . La fel cum un nascut asasin nu e normal ... Cei ce nu sunt normali si nu se conformeaza sistemului vor fi eliminati de sistem . Parerea mea e ca homosexualitatea aduce mult mai multe deservicii societatii decat poate aduce servicii ... Si scuze daca voi deveni putin obscen dar asta e realitatea ... Homosexual insemana sex anal , fisuri anale , imi provoaca scarba nu ash vrea sa am prieteni de acest gen ; tendinta asta de pseudo-normalizare care tot o vedem in serialele astea americane ( adik se vrea sa se arate ca este ceva normal si ca oamenii accepta lucrul asta ; lucru complet idiot - la fel de idiot ca rasetele false din toate comediile americane ) ; La fel de scarboase sunt escapadele homosexualilor in anumite zile , cand ies ei pe strada aproape dezbracati facand tot felul de gesturi obscene si care numai de normalitate nu dau dovada ... Si o intrebare pt cei ce se dau breji pe acilea ca pt ei nu conteaza daca cineva e homo sau nu ... Sa -mi ziceti si mie : Daca  aveti un tovarash care vine la o petrecere la voi acasa si ramane peste noapte la tine . Face baie la voi . Se sterge pe prosoapele voastre , Doarme in casa voastra pe cearshafurile voastre ; imaginati-va ca e homo . Pun pariu ca o sa spalati la cearsafuri si la prosoape si o sa frecati la cada aia de o sa va vina rau ...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate