Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...
 

Merita sau nu sa il astept?

* - - - - 5 votes
  • Please log in to reply
132 replies to this topic

#19
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,468
  • Înscris: 10.08.2005

View Posteugeniusro, on 06 iulie 2019 - 19:43, said:

Ce curvăsăreala dracu e pe generatia asta a voastră, am o ĂŽntrebare, ce diferență este ĂŽntre amic și prieten ? Cu amicul o faci numai cu prezervativ sau cum ? Posted Image
unu e friendzone si altul sa-l ia dracu.

#20
AlexandraCris

AlexandraCris

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 06.07.2019

View Postgladioc, on 06 iulie 2019 - 19:39, said:


să=l uiți! dacă e cu alta și vorbește și cu tine e clar...
Mulțumesc pt sfat!


#21
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016

View PostAlexandraCris, on 06 iulie 2019 - 19:28, said:

Ne-am despartit din cauza mea, el e cu alta acum, dar noi tinem legatura in continuare fara ca iubita lui sa stie. Eu ce ar trebui sa fac?
In primul rand, ti-am citit povestea. Toata.
In al doilea, daca n-ai rabdare, fiindca e destul de clar ca te macina situatia si il iubesti, incearca sa discuti cu el si-i spui adevarul. Ca vreti sa fiti impreuna si bla bla, ii spui exact ce regreti si ce simti. Adica ii spui totul si asa cum tu ii spui adevarul, il rogi sa-ti spuna si el la fel, adevarul. Si astepti sa vezi ce hotaraste, reluati sau nu. Daca nu-ti da raspunsul sau evita sa-ti spuna ce simte pentru tine in termeni clari, e bufon. O relatie de o luna cu altcineva dupa ce cu tine a fost iar vreo 2-3 luni nu inseamna mare lucru la 17 ani, oricum. Ideea e valabila si pentru tine, are valoare generala.

Parerea mea sincera este ca-i cam bufon.


#22
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010

View PostAlexandraCris, on 06 iulie 2019 - 19:28, said:

Ne-am despartit din cauza mea, el e cu alta acum, dar noi tinem legatura in continuare fara ca iubita lui sa stie. Eu ce ar trebui sa fac?
Nu mai vorbi cu el, lasa-l sa isi traiasca viata. De ce sa astepti sa se desparta de actuala? Poate ea spera sa se casatoreasca cu el. Lasa timpul sa rezolve situatia. Esti tanara, ai toata viata inainte. E momentul sa dai cu piz*A in populatie, sa faci mult sex cu cat mai multi baieti! :)

#23
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Am citit tot.
Incearca, pe viitor, sa folosesti paragrafe.

La varsta voastra nu stiti ce vreti. Iubirile sunt trecatoare.

Daca este posibil, incearca o discutie face to face in care sa fiti directi (cam greu la varsta asta)

Personal, cred ca trebuie sa il uiti si sa va vedeti fiecare de drum.

#24
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010

View PostTruculMagic, on 06 iulie 2019 - 20:14, said:

Daca arati bine si stai prin apropierea mea (max 150km distanta), ma ofer sa te consolez Posted Image
Pot si eu sa trag in tine daca vrei sa vii in vacanta in Delta.

#25
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Am citit. Dă l în piz.da mă sii. :) Vezi ți puțin de tine, stai o vreme singură, iubește te :D, apoi vei fi în stare să atragi băieți mișto.

#26
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View PostAlexandraCris, on 06 iulie 2019 - 19:28, said:

Ne-am despartit din cauza mea, el e cu alta acum, dar noi tinem legatura in continuare fara ca iubita lui sa stie. Eu ce ar trebui sa fac?
Tine-ti legatura in continuare fara sa stie nici sotul tau/viitorul sot.

View Postarg, on 06 iulie 2019 - 19:39, said:

eu alerg prin parc (dupa puradel) asa ca pe scurt.
o fute pe aia si vb cu asta
vb cu aia si o f pe asta
le f pe ambele si vb cu a treia
nu f nimic ca e un papagal.
"Mai bine fa un rezumat!"
"Fara zahar".Posted Image

View PostXlander, on 06 iulie 2019 - 20:07, said:

In primul rand, ti-am citit povestea. Toata.


Parerea mea sincera este ca-i cam bufon.
Si ca sa-ti formezi o parere "mai de soi", te-ai maltratat singur citind un plagiat care nici macar nu se mai stie dupa cine e plagiat?Posted Image Posted Image

#27
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View PostAlexandraCris, on 06 iulie 2019 - 19:16, said:

Merita sau nu sa il astept?

Să îl aștepți în ce speță?

El e virgin și tu nu? Nu, nu îl aștepta să își piardă virginitatea cu alta.

Trage-l frumos de cuc și scapă-l tu de ea.

#28
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View PostMembruAnonim, on 06 iulie 2019 - 20:44, said:

Am citit. Dă l în piz.da mă sii. Posted Image Vezi ți puțin de tine, stai o vreme singură, iubește te Posted Image, apoi vei fi în stare să atragi băieți mișto.
Si dupa ce ai citit, ai devenit agramat??? Nu mai bine raspundeai doar la titlu?

#29
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ah, inițiatoare, vezi că majoritatea ăstora care dau sfaturi p aici ți ar putea fi bunici, nu i băga în seamă! :D

#30
eugeniusro

eugeniusro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 21.08.2005

View PostMembruAnonim, on 06 iulie 2019 - 20:53, said:

Ah, inițiatoare, vezi că majoritatea ăstora care dau sfaturi p aici ți ar putea fi bunici, nu i băga în seamă! Posted Image

Adică oameni cu experiența nu începători în probleme din astea Posted Image

#31
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,896
  • Înscris: 29.06.2006
daca el e bagabont si o arde la duet, fii si tu smechera si fa-i in ciuda, fii mai curvistina ...baiatu de la volei, baiatu de la fotbal, baiatu de la baschet....baga mare

#32
MARlN-ION

MARlN-ION

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 06.05.2019

View PostAlexandraCris, on 06 iulie 2019 - 19:28, said:

Ne-am despartit din cauza mea, el e cu alta acum, dar noi tinem legatura in continuare fara ca iubita lui sa stie. Eu ce ar trebui sa fac?

Ești în postura unora care vor să fie fericite, eu zic să continui să ții legătura cu el și să te întâlnești și pe ascuns cu el dacă nu vrea să se despartă de aia cu care este. Eu sunt mai tataie pe lângă tine dar m-am întâlnit și eu așa cu altele pe ascuns.

#33
eugeniusro

eugeniusro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 21.08.2005

View PostMARlN-ION, on 06 iulie 2019 - 21:34, said:


Ești în postura unora care vor să fie fericite, eu zic să continui să ții legătura cu el și să te întâlnești și pe ascuns cu el dacă nu vrea să se despartă de aia cu care este. Eu sunt mai tataie pe lângă tine dar m-am întâlnit și eu așa cu altele pe ascuns.

Schema cu întâlnitul pe ascuns merge doar dacă ambii au o relație oficială și ambii trebuie să se ascundă.

#34
Sapphire81

Sapphire81

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 06.07.2019
Dacă merita sau nu sa îl astepti, depinde de cât de masochistă ești ;).

#35
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011

View PostAlexandraCris, on 06 iulie 2019 - 19:28, said:

Ne-am despartit din cauza mea, el e cu alta acum, dar noi tinem legatura in continuare fara ca iubita lui sa stie. Eu ce ar trebui sa fac?

Ai scris acolo un roman.Poate il publica cineva :)).

Vezi-ti de viata ta, e adio.

#36
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View PostAlexandraCris, on 06 iulie 2019 - 19:16, said:

Va rog doar da nu ma judecati din cauza varstei sau a greselilor de care sunt deja constienta si pe care nu am cum sa le mai repar acum. Am nevoie doar de cateva sfaturi si intelegere, caci daca omul asta ar disparea din viata mea, nu stiu ce m-as face. Tin enorm de mult la el si imi doresc ENORM de mult sa fim din nou impreuna candva. Va multumesc din nou!!

Dragă Alexandra,
Ai o viață înainte și ceea ce ai experimentat până acum reprezintă niște lecții de viață pe care le-ai învățat pe propria persoană.

1.  Primul tip,  cel gelos.   A avut dreptate să fie gelos,  instinctul nu l-a înșelat.   A simțit.    Să ții minte că în iubire  există un simț pe care nu-l putem controla și care ne dă semnale precise atunci când vine vorba despre sentimente.    Să te încrezi în instinct.    Omul a simțit că ai o legătură cu prietenul nr.2. A încercat să-l îndepărteze așa cum a știut el,  prin metode rudimentare.

2.  Să ții mine de acum înainte că dacă ești într-o relație sentimentală,  nu importă de care,  trebuie să înțelegi că partenerul tău nu te va ierta nici pentru un flirt nevinovat.    Femeile înșeală cu sufletul,  iar bărbații o simt în mod instinctiv.   Își pierd încrederea și devin defensivi,  se tem că vei repeta.    Iar prietenul nr.2 nu uită că vorbeai cu el pe ascuns de prietenul nr.1.    Mereu va avea în minte spectrul apariției unei situații similare,  în care tu vei vorbi pe ascuns cu prietenul nr.3.  Sau nr.4     Fii dedicată 100%  relație existente.    Dacă nu ești mulțumită,  închide relația și treci mai departe,  dar niciodată să nu mai repeți experiența vieții în paralel,  pentru că acum ești liberă.    Când vei fi măritată o să fie altceva.   Dar acum nimic nu te împiedică să faci totul așa cum trebuie.

3.  Îmi dau seama că-l iubești din felul cum vorbești.    Dacă chiar îl iubești mult,  atunci eu îți sugerez să aștepți.    Este o chestiune de eficiență.   Iată cum vine chestia asta.
Dacă îți faci un prieten ca să te consolezi,  vei fi necinstită față de acesta.   Îl vei folosi.   Vei iubi pe ascuns un altul,  simulând iubirea pentru cel cu care ești.   Nu face asta!   Gândește-te la sufletul acestui om și încearcă să te pui în pielea lui.    Nu repara răul tău făcând rău altui om.     Stai singură și așteaptă.   Dacă este să se întoarcă,  să își dea seama că pe tine te iubește,  atunci se va întoarce doar dacă vei fi singură.   Dacă va exista altcineva cu tine,  never ever nu se va mai întoarce.      Singurătatea îți va limpezi și mintea.

4.  A suferi din dragoste este ceva ucigător de dureros.    Doar moartea unui copil poate fi mai dureroasă.  În rest,  nimic nu-i mai rău.  Lasă-te în voia durerii și nu o reprima.   Este calea cea mai dreaptă. Dacă poți să plângi,  atunci plângi.   Fă-i ceea ce simți tu și nu asculta de nimeni, pentru că fiecare durere este unică și nimeni nu a inventat pastila contra durerilor sufletului.  Nu poți fi ajutată.  

5.  Încearcă să îți petreci timpul singurătății într-un mod productiv.  Investește în tine,  învață carte și du-te la facultate.    Mediul de acolo îți va schimba viața în bine.

6.  Nu te arunca în brațele bărbaților,  nu te oferi tuturor cu speranța că așa îl vei uita.    Nu o să poți și vei sfârși prin a te simți și mai rău.   Iar el oricum va afla.  

7.  Nu uita lecțiile pentru care ai plătit atât de mult.   Nu le repeta.     Nu greși.   Nu face nimic din ceea ce ai putea regreta.  Nu uita că bărbații nu iartă trădarea.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate