Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Merita sau nu sa il astept?

* - - - - 5 votes
  • Please log in to reply
132 replies to this topic

#127
AlexandraCris

AlexandraCris

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 06.07.2019
Vă mulțumesc pt păreri și sfaturi! O să vă țin la curent în continuare!

#128
razvan1983

razvan1983

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,531
  • Înscris: 18.02.2008
Buna, am citit cam tot de pe aici. Ma dau si eu cu parerea. Nu vad cum ar exista o amicitie intre voi, atata timp cat cel putin unul dintre voi, din ce spui, tu fiind aceea, are sentimente de "mai mult" pentru celalalt. Nu inteleg de ce sa il tii ca amic pe unul pentru care tu ai sentimente si el te trateaza cu spatele. Tu acum o sa stai sa il astepti, poate poate se va desparti de "aia" si va veni la tine. Acum intervine momentul cand tu trebuie sa iei decizii cu mintea si nu cu inima. El le ia de mult timp cu mintea, pentru ca la el inima nu mai e pentru tine. Totusi ii place sa te amageasca, dandu-ti o speranta, cat de mica, ca poate se va intoarce la tine dar cand va vrea el, nu cand veti vrea amandoi, stiind ca tu oricum il astepti neconditionat. "Aia" banuiesc, ca stie ca voi doi ati fost impreuna si totusi ii face lui jocul, afisandu-se cu el in fata ta. Inca un motiv in plus, sa gandesti cu mintea, nu cu inima. Si crede-ma la 17 ani, de-abia acum incep iubirile alea de nu poti trece peste ele si o sa fie multe. Esti in "friendzone" si mereu de "backup", daca iti place asa continua sa vorbesti cu el. Ceea ce te sfatuiesc eu, iesi din friendzone si intra in fun zone, fara el.

Edited by razvan1983, 14 August 2019 - 18:41.


#129
AlexandraCris

AlexandraCris

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 06.07.2019

View Postrazvan1983, on 14 august 2019 - 18:38, said:

Buna, am citit cam tot de pe aici. Ma dau si eu cu parerea. Nu vad cum ar exista o amicitie intre voi, atata timp cat cel putin unul dintre voi, din ce spui, tu fiind aceea, are sentimente de "mai mult" pentru celalalt. Nu inteleg de ce sa il tii ca amic pe unul pentru care tu ai sentimente si el te trateaza cu spatele. Tu acum o sa stai sa il astepti, poate poate se va desparti de "aia" si va veni la tine. Acum intervine momentul cand tu trebuie sa iei decizii cu mintea si nu cu inima. El le ia de mult timp cu mintea, pentru ca la el inima nu mai e pentru tine. Totusi ii place sa te amageasca, dandu-ti o speranta, cat de mica, ca poate se va intoarce la tine dar cand va vrea el, nu cand veti vrea amandoi, stiind ca tu oricum il astepti neconditionat. "Aia" banuiesc, ca stie ca voi doi ati fost impreuna si totusi ii face lui jocul, afisandu-se cu el in fata ta. Inca un motiv in plus, sa gandesti cu mintea, nu cu inima. Si crede-ma la 17 ani, de-abia acum incep iubirile alea de nu poti trece peste ele si o sa fie multe. Esti in "friendzone" si mereu de "backup", daca iti place asa continua sa vorbesti cu el. Ceea ce te sfatuiesc eu, iesi din friendzone si intra in fun zone, fara el.
Mulțumesc pt părere! Oricum sunt conștientă de ceea ce mi-ai spus și tu. Nu stau să îl aștept, căci dacă o să apară persoana potrivită nu o să stau să ma amăgesc cu speranțe de la el. Sunt conștientă și că o perioadă destul de lungă între noi nu o să mai fie nimic și sunt constientă că dacă vreodată vom vorbi din nou ca mai mult decât amici, nu o să mă arunc direct în brațele lui. Asta ar însemna să profite de mine, iar eu să fiu proasta lui și chiar nu vreau. Însă până atunci sau dacă va mai fi, nu se știe.

#130
razvan1983

razvan1983

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,531
  • Înscris: 18.02.2008
Persoana aia potrivita sa stii ca nu o sa se impiedice in fata ta. Tu trebuie sa fii deschisa in a gasi pe cineva, altcineva. Cine stie, daca ai noroc ii poti aplica tu lui acelasi tratament. Stiu, razbunarea e arma prostului, eu nu aprob acest mesaj. :)

#131
AlexandraCris

AlexandraCris

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 06.07.2019
Oricum nu aș face ceva doar de dragul de a mă răzbuna sau ca să îl fac să se simtă prost :).

#132
Yasmin4

Yasmin4

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 11.08.2019

View PostAlexandraCris, on 14 august 2019 - 18:47, said:

Nu stau să îl aștept, căci dacă o să apară persoana potrivită nu o să stau să ma amăgesc cu speranțe de la el. Sunt conștientă și că o perioadă destul de lungă între noi nu o să mai fie nimic și sunt constientă că dacă vreodată vom vorbi din nou ca mai mult decât amici, nu o să mă arunc direct în brațele lui. Asta ar însemna să profite de mine, iar eu să fiu proasta lui și chiar nu vreau. Însă până atunci sau dacă va mai fi, nu se știe.
Parerea mea este ca nu merita sa-l astepti daca el are pe altcineva si nici mai tarziu nu merita sa-i dai o sansa, fiindca nu-l intereseaza in mod deosebit persoana ta, chiar daca mai vorbiti...

#133
AlexandraCris

AlexandraCris

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 06.07.2019
Dacă vom mai fi vreodată mai mult decât prieteni, rămâne de văzut și cu siguranță nu ar fi prea curând. Chiar și dacă ar vrea a doua șansă, nu m-as duce drept înainte să îi sar în brațe. Trebuie să vedem dacă mai poate să fie ceva între noi, cum ne-am înțelege... la urma urmei, oamenii se schimbă și nu avem de unde să știm ce se va întâmpla.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate