Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Merita sau nu sa il astept?

* - - - - 5 votes
  • Please log in to reply
132 replies to this topic

#91
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
Nush unde îți este romantismul. :(

#92
Khristine77

Khristine77

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 21.06.2019

View PostMarcel_P, on 19 iulie 2019 - 11:42, said:

Tipul ăsta o vede pe Alba ca Zăpada leşinată într-un coşciug şi o pupă. Dar nu oricum! Ci într-un mod atît de pătimaş încît îi extrage din gît bucăţica de măr. Dacă urmam Politehnica, aş fi putut să calculez forţa de aspiraţie a lui Făt-Frumos, în timpul sărutului. Ideea e că a reuşit să-şi creeze în cavitatea bucală o presiune atît de scăzută, apropiată de cea a vidului. Habar n-am cum a făcut! N-am reuşit niciodată să egalez performanţa lui. Acum, mă-ntreb de ce Făt-Frumos n-a aplicat manevra Heimlich? Posted Image
Nu stiu ce povesti ai citit tu, dar in Alba ca zapada nu se intampla asa, cea trezita de print printr-un sarut era frumoasa din Padurea Adormita! Posted Image Unul dintre cei carau sicriul Albei s-a impiedicat si i-a sarit bucata de mar din gat, dar asta nu s-ar fi intamplat daca Printul nu s-ar fi indragostit de ea asa moarta (m-ai facut sa caut povestea). Ce ai inteles tu si ce ar fi trebuit sa intelegi...Posted Image

View Postu2019, on 19 iulie 2019 - 14:47, said:

Scuza-mă că te întreb ... la a câta bere ești?
La a suficienta incat sa incurce povestile intre ele, ba chiar sa compuna una noua din doua existente, bazata pe amintirile lui din copilarie.Posted Image

View PostAlexandraCris, on 18 iulie 2019 - 15:24, said:

Am ajuns amânoi la concluzia că dacă vreodată va mai fi ceva între noi, va veni de la sine şi nu dacă forțăm noi sau dacă ne ascundem.
Foarte bine ai facut. Mergi tot inainte si nu te uita in urma. Mai ales nu te lasa folosita ca roata de rezerva in cazul in care se va certa cu actuala.
Nu uita ca a fost decizia lui, in principal.

Edited by Khristine77, 19 July 2019 - 19:33.


#93
u2019

u2019

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 06.02.2019

View PostKhristine77, on 19 iulie 2019 - 19:35, said:

La a suficienta incat sa incurce povestile intre ele, ba chiar sa compuna una noua din doua existente, bazata pe amintirile lui din copilarie.Posted Image

Dacă tot ești așa de exigentă, merge varianta: "Toti asteapta lumina ... Vine soarele!"

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/StZcUAPRRac?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by u2019, 19 July 2019 - 19:47.


#94
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,040
  • Înscris: 04.09.2018
Eu am citit cu atentie tot. Ptr arg ii dau citat o regula de la un mod de pe o arie, stie el la ce ma refer.
"Nu te intereseaza subiectul ?! NU POSTA ! Orice mesaj de genul "Nu ma/ ne intereseaza" se premiaza cu 2 puncte si 2 zile."

Problema sta in felul urmator:
Cum nu iti dadeai seama ca te purtai urat ? Nu era clar ? Tipai, erai rea, geloasa, nu vedeai ? Ce naiba.
Apoi eu vad ca voi va jucati asa, de azi pe maine el vb cu alta, tu cu ala de la volei sa-l faci gelos si te-ai ars. Asta nu e de joaca ! El macar a plecat din cauza comportamentului tau.
Comportamentul + joaca cu celalalt te-a costat relatia.
Daca primul era gelos si nesimtit, ce legatura avea sa fi rea cu celalalt ? Eu nu prea pricep. Doar intreb, nu condamn.

Nu stiu daca mai revine la tine, tu poti sa astepti dar..ptr ca tu daca ai facut odata asa, la prima ocazie vei face la fel, iti sta in caracter, altfel nu faceai indiferent ce facea celalalt.
Zici acu ca nu faci, dar nu se stie, el poate stie asta si nu mai vrea belele.
Discuta cu el si vezi ce spune si ce ganduri are.
Altfel gaseste-ti altul, ca si asa iti place sa te tot joci, el beat s-a pupat cu aia, dupa aia a trecut la tine, apoi..deci.., tu la fel. Nu sunteti seriosi deloc. Daca te placea f multi, nu sarea repede la alta, statea cu tine de vb, clarifica treaba si vedeati apoi, sa stii clar, se intoarce la tine sau nu.

Edited by MinettoMatoi, 20 July 2019 - 02:08.


#95
Marcel_P

Marcel_P

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,113
  • Înscris: 08.02.2013

View Postu2019, on 19 iulie 2019 - 14:47, said:

.....................................................  
Nici tu nu ştii să calculezi forţa de aspiraţie a lui Făt-Frumos, nu-i aşa? :) Nu-i bai! Important e să pui suflet în ceea ce faci. Altfel rămîi tot un broscoi şi trebuie să aştepţi o altă doamnă curioasă, care te crede un prinţ în stare latentă. În primul rînd, fă-ţi temele , dacă vrei să treci clasa. :)


L.E. "Pipilică" cu 4 grade alcool să bei dumneata! :) În Ardeal se foloseşte palinca de 55 de grade. Şi numai un deţ înainte de masă. Că doar nu cresc prunele pe toate gardurile.

#96
u2019

u2019

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 06.02.2019

View PostMarcel_P, on 20 iulie 2019 - 09:38, said:

..............................................................................................................

Mă Ciocoflendăre, io's Fut-Frumos din Lacrimă, dacă n-ai știut!
Io zic, lasă calculele, ai tu grijă de ghiboli, că ghe' sară iară nu'ț ies la număr,
și iar' tche i-a bghirău' la unșpe' metri, dghe meri ca roata!

PS: AlexandraCris, cu scuzele de rigoare pentru acest intermezzo, noblesse oblige, out-of-topic.

Edited by u2019, 20 July 2019 - 12:54.


#97
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,498
  • Înscris: 24.02.2017

View PostMembruAnonim, on 19 iulie 2019 - 15:02, said:

Are dreptate Marcel. În tinerețe, am întâlnit pe unul care, efectiv, nu deschidea gura cât trebuie că să l sărut cum mi aș fi dorit. Evident că i am dat papucii din cauza asta. I am explicat, degeaba, nu deschidea gura! = ))


Ce scorpie frate. ...... :)

#98
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,040
  • Înscris: 04.09.2018
Initiatoarea nu a mai aparut ?! Sa ne zica ce a mai facut, cred ca ne-a parasit pe data de 7 iulie, dar poate apare, sa o aducem pe calea cea buna.

Edited by MinettoMatoi, 21 July 2019 - 01:00.


#99
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008

View PostMembruAnonim, on 19 iulie 2019 - 15:02, said:

În tinerețe, am întâlnit pe unul care, efectiv, nu deschidea gura cât trebuie că să l sărut cum mi aș fi dorit. Evident că i am dat papucii din cauza asta. I am explicat, degeaba, nu deschidea gura! = ))
mai sta cineva la saruturi in loc de tacamul complet uitandu-te intre timp la un film cu berea-n mana Posted Image
?

#100
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015

View PostBogotta, on 20 iulie 2019 - 23:27, said:

Ce scorpie frate. ...... :)

Cine, io? :surprise:

View Postmarcusdefeis, on 21 iulie 2019 - 08:18, said:


mai sta cineva la saruturi in loc de tacamul complet uitandu-te intre timp la un film cu berea-n mana Posted Image
?

Eram virgină atunci, deci sărutul era fffff important. :D

#101
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,498
  • Înscris: 24.02.2017

View PostMembruAnonim, on 21 iulie 2019 - 09:38, said:

Cine, io? Posted Image
Eram virgină atunci, deci sărutul era fffff important. Posted Image


Da tu, cum sa te desparti pentru ca unul nu te saruta cum trebuie ? Ce motiv e asta ?  Poate la altele se pricepea mai bine .... :)

#102
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
Nu mă interesau "altele" la vremea aceea. Dar nici acum n aș avea răbdare cu unul care n ar deschide gura corespunzător. = ))

#103
Marcel_P

Marcel_P

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,113
  • Înscris: 08.02.2013

View Postu2019, on 20 iulie 2019 - 12:51, said:

Mă Ciocoflendăre, io's Fut-Frumos din Lacrimă, dacă n-ai știut! .............  

Da' de ce lăcrimezi maică, cînd ... frumos? Te ustură, nu-i aşa? Posted Image Ar trebui să mergi la un doctor O.R.L.! Poate ai luat vreo conjunctivită de la vreo femeie stricată? Posted Image Pe vremea mea erau fete cuminţi, fără B.T.S.-uri. Nu ca acum! Sau poate e vreun blestem de la fosta ..., cu "legarea cununiilor". N-ai de unde să ştii! Vrăjitoarele lucrează pe ascuns.
Merg pe aria spirituală să mă rog pentru iertarea păcatelor tale. Pentru că arie de ghicit, tarot şi scos argintu' viu nu există pe SP. Posted Image

L.E. În aceste momente grele trebuie să fim alături de colegul nostru U2019. Cine doreşte, poate dona batiste din hîrtie în cutia milei a forumului. Care era feminista ce spunea că bărbaţii nu plîng niciodată?  Posted Image

Edited by Marcel_P, 21 July 2019 - 14:53.


#104
u2019

u2019

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 06.02.2019

View PostMarcel_P, on 19 iulie 2019 - 11:42, said:

....
Dacă urmam Politehnica, aş fi putut să calculez forţa de aspiraţie a
lui Făt-Frumos, în timpul sărutului. Ideea e că a reuşit să-şi creeze
în cavitatea bucală o presiune atît de scăzută, apropiată de cea a
vidului. Habar n-am cum a făcut! N-am reuşit niciodată să egalez
performanţa lui. Acum, mă-ntreb de ce Făt-Frumos n-a aplicat manevra
Heimlich?
...

View PostMarcel_P, on 20 iulie 2019 - 09:38, said:

Nici tu nu ştii să calculezi forţa de aspiraţie a lui Făt-Frumos, nu-i aşa? :)
...

View PostMarcel_P, on 21 iulie 2019 - 14:50, said:

Da' de ce lăcrimezi maică, cînd ... frumos? Te ustură, nu-i aşa? Ar trebui să mergi la un doctor O.R.L.! Poate ai luat vreo conjunctivită de la vreo femeie stricată? Pe vremea mea erau fete cuminţi, fără B.T.S.-uri. Nu ca acum! Sau poate e vreun blestem de la fosta ..., cu "legarea cununiilor". N-ai de unde să ştii! Vrăjitoarele lucrează pe ascuns.
Merg pe aria spirituală să mă rog pentru iertarea păcatelor tale. Pentru că arie de ghicit, tarot şi scos argintu' viu nu există pe SP.
L.E. În aceste momente grele trebuie să fim alături de colegul nostru U2019. Cine doreşte, poate dona batiste din hîrtie în cutia milei a forumului. Care era feminista ce spunea că bărbaţii nu plîng niciodată?

Am înțeles! Din păcate problema pe care o ai tu nu se rezolva la Politehnica ...

#105
Marcel_P

Marcel_P

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,113
  • Înscris: 08.02.2013

View Postu2019, on 21 iulie 2019 - 17:28, said:

Am înțeles! .................  
Deci ai înţeles că te-ai purtat ca un miliţian de la rutieră, care a pus etilotestul la mesajul meu. Apoi ai stabilit singur că postez pe forum băut. Scuzele tale lipsesc în continuare! Iar eu nu-ţi pot completa ce-ţi lipseşte din cei 7 ani de acasă. Case closed! Ignore!


View PostAlexandraCris, on 18 iulie 2019 - 15:24, said:

...........................  
N-am glumit cînd am afirmat că sunt fleacuri. Peste 5 sau 10 ani, cînd îţi vei aminti de aceste lucruri, la fel le vei considera şi tu. Probabil acum eşti prea implicată emoţional şi are mai multă importanţă pentru tine. La fel e şi cu sărutatul "broscoiului" - merge sau nu. Într-un fel e unul dintre testele de compatibilitate dintre voi. Arăţi afecţiunea ta şi observi în acelaşi răspunsul lui. În cazul în care nu e cine ştie ce, ce poţi face? Îl înveţi? Nu pare un lucru prea regizat, lipsit de spontaneitate?
Ce mi-aş dori să fi ştiut la 17 ani? Să nu mă opresc din căutat "jumătatea", chiar dacă pe parcurs există eşecuri pline de dezamăgire. Te ridici, îţi lingi rănile, cîrpeşti sufletul şi cauţi în continuare fără a-ţi pierde curajul şi speranţa. "Jumătatea" ta nu-i ceva abstract, deşi pare la prima vedere. Exista la greci în Antichitate teoria portocalei. Ei credeau că un cuplu ideal arată ca o sferă, precum portocala. Dacă toţi am fi semisfere egale ne-am potrivi cu oricine şi n-ar mai fi necesar să căutăm prea mult timp. Dar dacă semisferele sunt inegale, sau sufrafaţa lor de contact arată ca un relief cu adîncituri şi ridicături? Atunci lucrurile se complică puţin - avem de sărutat mulţi broscoi pînă găsim prinţul. Această teorie îţi spune că jumătatea ta ar trebui să fie o persoană complementară cu tine, şi nu identică sau asemănătoare. În acest caz, dacă nu te cunoşti puţin mai mult pe tine însăţi, habar n-ai ce să cauţi. Nu te apuca încă de chestionare psihologice. Pentru că atunci cînd eşti într-o relaţie şi încerci să descoperi dacă celălalt e jumătatea ta, tot atunci mai afli cîte ceva nou despre tine. Şi va apare un moment în care vei şti şi vei simţi dacă el este alesul. Baftă cu broscoii tăi! Posted Image

L.E.Hai să te încurajez puţin! Posted Image Partea cea mai grea nu este să-ţi găseşti "jumătatea", ci s-o păstrezi doar pentru tine.

Edited by Marcel_P, 22 July 2019 - 20:05.


#106
AlexandraCris

AlexandraCris

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 06.07.2019

View PostMinettoMatoi, on 21 iulie 2019 - 00:48, said:

Initiatoarea nu a mai aparut ?! Sa ne zica ce a mai facut, cred ca ne-a parasit pe data de 7 iulie, dar poate apare, sa o aducem pe calea cea buna.

Aici sunt!! :) Cum am zis, ne-am indepartat, fiecare si-a cam vazut de ale lui si am ajuns la concluzia ca nu merita sa fortez pt ca daca va mai fi ceva intre noi vreodata, va veni de la sine si cine stie cand. De 6 zile ne-am indepartat, dar ce-i drept, m-a mai cautat in 2 zile si m-a intrebat daca sunt ok si ce mai fac. Intr-una din zile a fost ziua lui si i-am urat la muti ani si cam atat. E greu, nu imposibil. Am inceput sa citesc si sa vizionez seriale ca sa imi umplu timpul. Imi este foarte dor de el, recunosc ma gandesc in fiecare zi la el si ma bucur cand ma cauat sa vada ce mai fac, dar nu iau mesajele prea profund, sunt doar mesaje din respect si prietenie. Cam atat nou! Va multumesc ca inca sunteti aici!!

#107
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016

View PostAlexandraCris, on 23 iulie 2019 - 13:00, said:

De 6 zile ne-am indepartat, dar ce-i drept, m-a mai cautat in 2 zile si m-a intrebat daca sunt ok si ce mai fac.

Pai asta nu prea suna a indepartare...

#108
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008

View PostMembruAnonim, on 21 iulie 2019 - 09:38, said:

Eram virgină atunci, deci sărutul era fffff important. Posted Image
acum nu mai esti? Posted Image

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate