Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 

Aleph News HD

* * * - - 9 votes
  • Please log in to reply
1492 replies to this topic

#1423
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,236
  • Înscris: 22.02.2017
Nu incepeti sa mancati rahat in legatura cu subiectul. Canalul va functiona bine mersi in continuare - pe modelul Realitatea Plus. ;)

Pam-pam!!!!!

#1424
AOADRIAN

AOADRIAN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 462
  • Înscris: 21.09.2012
Ce am urmărit pe acest post a fost serialul FAUDA.

#1425
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,474
  • Înscris: 17.06.2007
Dacă stăm și ne gândim bine, a rămas licența de la Aleph Comedy. Se poate transforma în Aleph News. Oricum soluții sunt, nu cred că dispare din peisajul media.

#1426
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,192
  • Înscris: 27.06.2007

View Postronuquet, on 17 martie 2023 - 16:46, said:

Nu incepeti sa mancati rahat in legatura cu subiectul. Canalul va functiona bine mersi in continuare - pe modelul Realitatea Plus. Posted Image

Pam-pam!!!!!
ce sa mai functioneze!?

Quote

Admite cererea formulată de societatea debitoare ALEPH MEDIA S.R.L.. deschide procedura generală împotriva debitoarei ALEPH MEDIA S.R.L..

singuri si-au cerut insolventa
ps. se vedem ce zice si CNA

#1427
andreyyshore

andreyyshore

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 643
  • Înscris: 23.02.2010

View Postdonmarinica, on 17 martie 2023 - 19:25, said:

Dacă stăm și ne gândim bine, a rămas licența de la Aleph Comedy. Se poate transforma în Aleph News. Oricum soluții sunt, nu cred că dispare din peisajul media.
Au renunțat la licența aia acum aproape 2 ani. O teoretică „soluție” stil Realitatea ar fi fost să continue pe Smart TV, care e pe altă firmă (Smart TV Management SRL), dar nu prea merge, că e deținută 50% de Aleph Media SRL (care e în insolvență) și 50% chiar de Marius Tucă.

#1428
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,240
  • Înscris: 22.01.2004
Dar ce s-a intamplat cu bila de cristal? Ce s-a intamplat cu cei care trebuiau sa vina in genunchi la Sarbu sa-i pupe mana dupa 2 ani de la lansare? N-a mai mers mersul pe aer?

Imi este mila de toti angajatii care or sa se trezeasca cu salarii intarziate sau... nu or sa le mai primeasca deloc.

#1429
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,144
  • Înscris: 21.05.2019
A fost un proiect eșuat din start. Cine naiba se uita sa le vadă coșurile prezentatorilor? Și când nu ai audiența e clar că te duci in cap. Maxim 10 min in total daca am urmărit acest canal. Plictisitor.

#1430
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008

View Postsilcar, on 22 martie 2023 - 12:40, said:

A fost un proiect eșuat din start. Cine naiba se uita sa le vadă coșurile prezentatorilor? Și când nu ai audiența e clar că te duci in cap. Maxim 10 min in total daca am urmărit acest canal. Plictisitor.

Eu am rezistat vreo 2 zile. Feed-ul de la Mediafax îl pot citi și de unul singur. Chiar dacă nu am facultate, să știți că pot să citesc, domnule Shogun.

#1431
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Poi aici este "buba". Aleph era un canal care nu se adresa persoanelor fara studii superioare!

#1432
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,419
  • Înscris: 16.03.2011

View Postlost_in_a_dream, on 22 martie 2023 - 17:39, said:

Poi aici este "buba". Aleph era un canal care nu se adresa persoanelor fara studii superioare!
Asa si? au studii doar in acte,nu ei cu studii l-au vazut 8 ani pe iohannis ca pe Iisus?

#1433
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,851
  • Înscris: 07.07.2009

View Postlost_in_a_dream, on 22 martie 2023 - 17:39, said:

Poi aici este "buba". Aleph era un canal care nu se adresa persoanelor fara studii superioare!
Asta e gluma anului.

#1434
_Gaby_

_Gaby_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,076
  • Înscris: 15.11.2021

View Postlost_in_a_dream, on 22 martie 2023 - 17:39, said:

Poi aici este "buba". Aleph era un canal care nu se adresa persoanelor fara studii superioare!

Dacă chiar era adresat persoanelor cu studii superioare, atunci care-i faza cu exprimarea cu ,,tu" ? Mă gândesc că unei persoane cu studii superioare i te adresezi cu ,,dvs" ! 🙄

#1435
andreyyshore

andreyyshore

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 643
  • Înscris: 23.02.2010
Păi toate persoanele cu studii superioare trebuie să fie înțepate?

#1436
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,236
  • Înscris: 22.02.2017

View PostKLM2009, on 22 martie 2023 - 18:49, said:

Asta e gluma anului.

Asta a spus Sarbu la lansare nu noi am scos o.

Se adreseaza persoanelor cu peste 1000 eur salariu si studii superioare.

#1437
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,240
  • Înscris: 22.01.2004
Ma incadrez si la salariu si la studii. Ceea ce inseamna ca am tot dreptul de a spune ca e un post tv dezastruos, cumplit, plin de analfabeti si agramati, incropit pe coltul mesei, fratele ratat al OTV-ului, locul unde toate emisiunile se duc sa moara.

#1438
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008

View Postronuquet, on 22 martie 2023 - 19:57, said:

Asta a spus Sarbu la lansare nu noi am scos o.

Se adreseaza persoanelor cu peste 1000 eur salariu si studii superioare.

Au spus asta din prima la CNA, când au cerut licența.

View PostAlexis, on 22 martie 2023 - 20:36, said:

Ma incadrez si la salariu si la studii. Ceea ce inseamna ca am tot dreptul de a spune ca e un post tv dezastruos, cumplit, plin de analfabeti si agramati, incropit pe coltul mesei, fratele ratat al OTV-ului, locul unde toate emisiunile se duc sa moara.

Nu, OTV era la ani lumină față de ce acum Aleph. OTV avea studio fizic, și încă unul mare, ”plasme gigantice” (cum le zicea DD la ecranele lui). Nici la degetul mic al lui DD nu a fost Aleph. Sârbu, dacă voia să rămână în memoria colectivă ca părinte al ”Generației Pro”, trebuia să nu lanseze o altă televiziune, dacă nu era cel puțin decentă.

Eu nu am studii superioare, dar îmi dau seama când cineva îmi recită feed-ul Mediafax. Pentru asta nu îți trebuie facultate, cum credea Sârbu. Știu că în Germania, de exemplu, jurnalele de știri sunt scurte și concise. Dar nici chiar așa.

Edited by miki07, 22 March 2023 - 21:14.


#1439
stteven

stteven

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 12.02.2022
Anumite prezentatoare si freza si-o fac cu un triunghi in par, dupa sigla postului.

Tre sa ne *socheze, doar ca sa ne acapareze atentia cu ceva, raiting se face greu :)

#1440
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008

View Poststteven, on 22 martie 2023 - 21:15, said:

Anumite prezentatoare si freza si-o fac cu un triunghi in par, dupa sigla postului.

Tre sa ne *socheze, doar ca sa ne acapareze atentia cu ceva, raiting se face greu Posted Image

Și ne-a șocat atât de tare, că a ajuns în insolvență.

Edited by miki07, 22 March 2023 - 21:18.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate