Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Samsung Galaxy A70 VS Samsung Galaxy A9 2018

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008
Eu cred că prea va plafonați de niste procesoare pe care prea putini cumpărători le înțeleg și le "simt". Majoritatea urmăresc altceva: design, preț, camere ok, baterie buna. Faptul că are un procesor mai slab și încarcă o pagina cu o secundă sau două mai lent, este egal cu 0. Mai ales când vorbim de telefoane nu f scumpe.
Personal dintre cele două l-aș alege pe A70.

Edited by LauCalin, 26 June 2019 - 10:28.


#20
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019

View Postmofone, on 25 iunie 2019 - 23:59, said:

Intreaga serie A scoasa pana acum e varza. Nu stiu de ce sunt atat de multe telefoane slabe, se pare ca vor sa aiba doar acele 2 3 telefoane din seria S si in rest ce pica. A70 are o gramada de compromisuri, efectiv, e o serie lunga de compromisuri, cu un singur avantaj: ecranul, (pe interior).

In alti ani seria A era cu body sau macar cadru de metal, rezistenta la apa, lucruri din "gama de sus". Acum, not so much.
Ce vorbesti ma,A nu e nimic.Ace-urile erau de aur,alea telefoane.Alea erau midrange.Cu A-urile s-au prostit de tot.
Nu stiu de ce n-au continuat seria Ace....

View PostLauCalin, on 26 iunie 2019 - 10:27, said:

Eu cred că prea va plafonați de niste procesoare pe care prea putini cumpărători le înțeleg și le "simt". Majoritatea urmăresc altceva: design, preț, camere ok, baterie buna. Faptul că are un procesor mai slab și încarcă o pagina cu o secundă sau două mai lent, este egal cu 0. Mai ales când vorbim de telefoane nu f scumpe.
Personal dintre cele două l-aș alege pe A70.
Gresit.Un proc. conteaza foarte mult.In cativa ani procul ala mai slab o sa fie 0 iar ala mai puternic inca o sa fie "ceva".

#21
iliemirea

iliemirea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 17.07.2014
Eu as merge pe A70, design mai placut, baterie mai mare, ecran mai mare si un procesor de generatie mai noua usor mai performant.
La camere diferentele sunt minime.
Sunt detinator de A70 si in afara senzorului din ecran care nu funtioneaza intotdeauna cum ar trebui, nu am ce sa-i reprosez.
In Asia a venit deja un update care corecteaza problema senzorului de amprenta, probabil in curand va veni si pe plaiurile noastre mioritice.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/nthGVgCEY3s?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#22
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008

View PostCrbl2001, on 26 iunie 2019 - 12:32, said:


Ce vorbesti ma,A nu e nimic.Ace-urile erau de aur,alea telefoane.Alea erau midrange.Cu A-urile s-au prostit de tot.
Nu stiu de ce n-au continuat seria Ace....


Gresit.Un proc. conteaza foarte mult.In cativa ani procul ala mai slab o sa fie 0 iar ala mai puternic inca o sa fie "ceva".

Mare chestie. Nimeni nu îi va reproșa ceva. Orice telefon după câțiva ani e considerat depășit. Ia exemplu unui S8 sau iphone7.  Sunt multi pe-aici care zic că sunt depășite. Te pomenești că de-aia producătorul le tine pe piata. Eu cred că prea putini înțeleg aceste telefoane. Să-i reproșezi unui A70 că are procesor slab, e ca și cum i-ai reproșa unui Logan că nu prinde 200 km/h sau nu prinde "suta" precum un Golf tsi de exemplu. Bullshit! Se poate trăi bine mersi și fără asta.

Edited by LauCalin, 26 June 2019 - 13:50.


#23
mofone

mofone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 30.08.2011

View Postiliemirea, on 26 iunie 2019 - 13:08, said:

Sunt detinator de A70 si in afara senzorului din ecran care nu funtioneaza intotdeauna cum ar trebui, nu am ce sa-i reprosez.
Sunetul cum se aude? Cu niste casti mai de calitate asa? Difuzorul reproduce sunetul ok?
Pozele ti se par ok? Se vad cei 32 de megapixeli?

#24
iliemirea

iliemirea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 17.07.2014
Sunetul in casti este unul de calitate, are dolby atmos.
Difuzorul telefonului se aude tare dar nu are o calitate deosebita.
Face fotografii in 4/3 la 32 mp sau 12 mp si in 16/9 la 9 mp.
Pozele facute la rezolutia cea mai mare nu impresioneaza cu nimic, toate sunt la fel indiferent de rezolutia aleasa, ba chiar ai surpriza sa faci fotografii mai reusite la o rezolutie mai mica.
Aplicatia Gcam scoate poze ceva mai bune decat aplicatia Samsung.
Gcam face poze 4/3 la 8mp si 16/9 la 6 mp dar detaliile pozelor sunt un pic peste pozele facute cu aplicatia nativa.

Edited by iliemirea, 27 June 2019 - 08:47.


#25
mofone

mofone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 30.08.2011
Interesant ca pozele facute cu gcam la 8mp sunt peste cele facute de telefon la 32. E ca si cum acei 32 mp nu exista in realitate. Dar ce poti cere de la un telefon samsung de 1900 ron, din seria A

Edited by mofone, 27 June 2019 - 09:55.


#26
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019

View PostLauCalin, on 26 iunie 2019 - 13:43, said:

Mare chestie. Nimeni nu Ăźi va reproșa ceva. Orice telefon după cĂąțiva ani e considerat depășit. Ia exemplu unui S8 sau iphone7.  Sunt multi pe-aici care zic că sunt depășite. Te pomenești că de-aia producătorul le tine pe piata. Eu cred că prea putini Ăźnțeleg aceste telefoane. Să-i reproșezi unui A70 că are procesor slab, e ca și cum i-ai reproșa unui Logan că nu prinde 200 km/h sau nu prinde "suta" precum un Golf tsi de exemplu. Bullshit! Se poate trăi bine mersi și fără asta.
Eu am S8 :) Si da,ca multi de pe-aici cred ca e depasit,pt ca e.
Cat despre logan....nah nu merge comparatia.Loganul a fost misto tare acum 15 ani...ti-o spun ca fost sofer de logan.

Edited by Crbl2001, 27 June 2019 - 13:30.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate