Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...
 Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri
 Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...
 Typo3 - tabel cu HTML

Amorsa inainte de adeziv

Tableta pareri

Musuroi mare
 

Fumatorii de tigari home made / injectate

* * * * - 15 votes
  • Please log in to reply
4938 replies to this topic

#4537
gigiones

gigiones

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 13.03.2006

View PostStefanpr, on 21 aprilie 2022 - 13:42, said:

Doar cuvinte de lauda, azi am primit comanda tot tutun light gust natural, e firicel taiat foarte bun.
Astept acum comanda de la tuburiaparate am luat piff puff bordo gust cirese sa le amestec si sa ma pun pe injectat. ��

Spor la manivelat si sa zici cum iese amestecul cu piff puff bordo gust cirese .

#4538
mihaiLLL

mihaiLLL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 518
  • Înscris: 11.10.2004
cum naiba injectati tutunul asta firicel(am luat un kg de la turci)cu powermatic?

#4539
gigiones

gigiones

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 13.03.2006

View PostmihaiLLL, on 24 aprilie 2022 - 09:47, said:

cum naiba injectati tutunul asta firicel(am luat un kg de la turci)cu powermatic?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/dObJ9nZsm1o?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

asta e manual....dar gasesti zeci de filmulete cu de toate felurile de aparate !

#4540
mihaiLLL

mihaiLLL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 518
  • Înscris: 11.10.2004
am powermatic,l-am lasat la uscat,faramitat bine aromat si acum este ok

#4541
gigiones

gigiones

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 13.03.2006

View PostmihaiLLL, on 24 aprilie 2022 - 18:40, said:

am powermatic,l-am lasat la uscat,faramitat bine aromat si acum este ok

il mai reumezesti dupa injectare sau merge fumat asa uscat ? eu folosesc injectoare manuale care permit umiditatea nececesara inainte de al introduce in tuburi fara al farama sau toca, chiar cu un plus de umezeala - apa pe tampon demachiant introdus in borcanul de tutun folosit zilnic- !?

#4542
mihaiLLL

mihaiLLL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 518
  • Înscris: 11.10.2004
oricum nu este de calitate,nu o sa mai cumpar,mai bun este piff puff extra

#4543
sebesan83

sebesan83

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 08.07.2021
Am comandat si eu de la turc.Sper sa fie ok

#4544
Stefanpr

Stefanpr

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 03.02.2017

View PostmihaiLLL, on 24 aprilie 2022 - 09:47, said:

cum naiba injectati tutunul asta firicel(am luat un kg de la turci)cu powermatic?
Mie unu imi place am aparat senator slim cu manivela, il mai amestec cu tigari de foi piff puff albastre(mai aveam cateva) si piff puff cu cirese sa il aromatizez, ies tigarile perfecte.
Am incercat sa injectez doar tutunul firicel merge doar ca se taseaza in tigara si tragi putin mai greu...

#4545
gigiones

gigiones

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 13.03.2006

View PostStefanpr, on 27 aprilie 2022 - 21:25, said:

Mie unu imi place am aparat senator slim cu manivela, il mai amestec cu tigari de foi piff puff albastre(mai aveam cateva) si piff puff cu cirese sa il aromatizez, ies tigarile perfecte.
Am incercat sa injectez doar tutunul firicel merge doar ca se taseaza in tigara si tragi putin mai greu...

Si mie imi place, e pe gustul meu...cel mai bine se injecteaza cu cele manuale (cu spatula) respectand dozajul si umiditatea corespunzatoare am injectat f bine in tuburi ultra slim si micro slim. Mi-ai trezit curiozitatea cu gustul de cirese...cand dau de un pachet il iau pt teste.

#4546
sebesan83

sebesan83

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 08.07.2021

View PostmihaiLLL, on 24 aprilie 2022 - 18:40, said:

am powermatic,l-am lasat la uscat,faramitat bine aromat si acum este ok
Salut,cu ce l-ai aromat..Niste arome de la smoks..imi recomandați va rog ...gust Camel,si kent

#4547
gigiones

gigiones

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 13.03.2006

View Postsebesan83, on 28 aprilie 2022 - 19:22, said:

Salut,cu ce l-ai aromat..Niste arome de la smoks..imi recomandați va rog ...gust Camel,si kent

L-ai primit ? cum e ?

#4548
sebesan83

sebesan83

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 08.07.2021
Inca nu a ajuns

#4549
1986LoReDaNa1986

1986LoReDaNa1986

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.04.2022
Bună. Ma puteți ajuta va rog. Mi am luat tutun aparat de injectat electric și tuburi, dar nu reușesc sa îmi fac țigările cum trebuie😭😭😭. Nu știu unde greșesc. Când vreau sa fumez îmi cade jarul din țigară. E prea uscat tutunul sau greșesc eu undeva. Multumesc

#4550
Catallyna

Catallyna

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 08.09.2019
Daca prin "aparat electric" te referi la cel cu arc, atunci este vina aparatului ca iti cade jarul pentru ca il injecteaza sub forma de cocoloase. E nevoie de aparat cu tija ca sa poti face tigari bune. Manuale https://www.tuburiap...-mikromatic-duo sau asa https://www.tuburiap...-injectat-tutun ori electric https://www.tuburiap...injectat-tutun.

#4551
sebesan83

sebesan83

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 08.07.2021
Mi-a ajuns tutunul..am văzut ca nu are cotoare..il injectez foarte greu cu microatik duo,poate ca mai trebuie sal las la uscat,nu prea imi place xa e cam slab, si cam ustură...cum as putea sal fac mai tare?,daca las aroma cu arome de la smoks ar fi ok?Prima tigara am făcut-o cu tub de Philip Morris,..a fost foarte slaba,a doua am bagat in tub de camel lights dar pisca..

Attached Files



#4552
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
Arata similar cu cel la galeata...am cumparat o galeata, de curios, acum un an. Arata bine si mirosea bine. La injectat firul mi s-a parut foarte lung (d-asta se si injecta greu)...iar ca gust, nu prea mi-a placut...Parca asta a fost si senzatia la mine...nu le simteam, slabute si cam ustura....depinde si de tuburi.
Philip Morris parca au pretul de 5 lei/cartusul...Cumpara tuburi mai scumpe....se simte diferenta. Gizah mi s-au parut cele mai bune (calitative, dar nu pe gustul meu), se injectau putin cam greu...dar poate eram eu la inceput si nu prea stiam cum sa fac. Vrei tigari tari, cumperi tuburi cu filtru maro....cele cu filtru alb sunt mai slabe. Cele mai bune mi s-au parut Pall Mall si Soppiane.
Si tuburile de la Cartell sunt bune, chiar daca sunt mai ieftine.

View Postsebesan83, on 02 mai 2022 - 12:13, said:


Edited by jimi91, 02 May 2022 - 15:19.


#4553
sebesan83

sebesan83

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 08.07.2021
Am băgat si in tuburi de ghizeh..se simte diferența..dar tot slab e...vreau sa iau niste arome de ka smoks poate i mai schimba tăria...nu stiu ce sa zic o fi de proveniență Turcia sau e românesc.Eu imi aduc aminte cand fumam electronica,am luat o dată lichid cu aromă de tutun turcesc si avea gustul ca asta.. Spune-ți mi  va rog cu ce arome as putea sa il fac mai tare?vreau sa dau o comandă pe tuburi aparate..dar nu știu ce arome sa iau

#4554
Catallyna

Catallyna

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 08.09.2019
Aromele nu influenteaza taria tigarii. Poti doar sa il combini cu tutun mai tare.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate