Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...

Denon AVR 1804
 Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...
 PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...
 Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema
 

Majorare tarife cu 1 euro/abonament sau 1 euro optiune cartela

* - - - - 1 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
227 răspunsuri în acest subiect

#181
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.662
  • Înscris: 14.10.2004

 stlk, on 18 mai 2019 - 21:30, said:

Contrar celor spuse de ANPC si amenda primita, VODAFONE a facut majorarile! (factura mea deja cuprinde aceste majorari).

Daca nu ai "reactionat" la SMS normal ca este majorata.

Nu te baza pe ANPC in cazul asta, Vodafone te a anuntat ca se maresc tarifele si ai avut la dispozitie 30 zile sa te decizi. Cum nu ai facut nimic practic ai acceptat marirea costului.

Cu siguranta Vodafone va ataca in instanta amenda si cred ca de data asta castiga.

PS Sa nu existe dubii, nu lucrez la ei.

Editat de xymzar, 19 mai 2019 - 13:40.


#182
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.439
  • Înscris: 15.07.2008
Ce sa atace? Ca ei nu voie sa faca majorari pe baza 'taxei pe lacomie' (Oug 114 sau 117, nu mai stiu exact), nu clientii trebuie sa le plateasca lor taxa, ei au dreptul sa faca majorari decat in urma altor motive justificate (trebuie sa dovedeasca de ce au facut majorarile). Nu-i nimic! ca la televizor la Realitatea Tv, Consililul Concurentei a spus ca au in vizor (pentru verificare) mai multe firme de telecomunicatii care au majorat tarifele iar majorarea are legatura cu 'taxa pe lacomie' insa firmele respective au mintit ca majoreaza din alte motive. Cate firme au spus adevaratul motiv de majorare clientilor? Niciuna! Oricum pe mine nu ma afecteaza prea mult ca nu mai sunt sub contracte de mai bine 5 ani deci pot sa ma portez cand vreau (sau sa reziliez).  Eu sper sa le mai friga o amenda sa se sature! Macar sa nu mai minta clientii si sa nu mai fie in contradictie cu autoritatile statului , cu legea etc, eu am fost de acord cu majorarea (crezand ca le sunt necesari acei bani pentru investitii) insa daca ANPC a spus altceva, cata incredere sa mai ai intr-o astfel de firma de telecomunicatii?

#183
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.806
  • Înscris: 04.01.2015
Si crezi ca daca o sa friga amenzi, nu vor gasi alte motive sa scumpeasca? Daca vor sa aiba profitabilitate 10% din CA, asteapta-te sa mareasca preturile in consecinta. Da, vor fi trimise notificari (sms) pentru a anunta majorarile si isi pot asuma un risc: sa ramana fara un procent de clienti, o parte sa ceara renegocierea si altii sa nu percuteze la majorare (sa o considerea prea mica pentru a justifica inchiderea numarului sau plecarea in alta retea).

#184
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.439
  • Înscris: 15.07.2008
Ce 'glumeti' sunt astia la Vodafone, daca scrieti pe pagina lor de Facebook despre faptul ca au luat amenda de la ANPC din cauza majorarilor (bineinteles cu link catre articolul ANPC) prima data iti fac nevizibil comentariul (il vezi doar tu, pentru ceilalti nu exista am verificat de pe contul altei persoane si comentariul era invizibil), apoi daca insisti si scrii din nou, iti sterge comentariul, daca tot mai insisti si il scrii iar, iti reporteaza profilul celor de la Facebook cu toate ca nu incalci niciun regulament(doar ca nu prea vor ca ceilati clienti sa afle ca se folosesc de practici comerciale incorecte si ca pentru asta au luat si amenda). Asa s-a intamplat cu contul meu de Facebook, care acum este 'Pa!' dar daca tot m-au 'ajutat' sa renunt la Facebook (ca eu nu stau sa le trimit copie CI pentru confirmarea contului) o sa renunt si la Vodafone in primul rand pentru comportamentul lor (apoi pentru multele probleme pe care nu au fost in stare sa le rezolve).

#185
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.806
  • Înscris: 04.01.2015
CIne vrea sa se informeze, o face. Cand ma apropii de expirarea contractelor, ma uit si la vecini sa le vad capra cum arata (o intorc pe toate partile si o mai las sa pasca putin). Daca imi place capra, plec la vecin, daca nu, mai stau (eventual mai negociez).

#186
scorpyo

scorpyo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.460
  • Înscris: 14.01.2008
V-a venit la careva vreo factura dupa ce a-ti trecut pe prepay (portare)?

Daca da, este ok? Penalizari, rate? Sau cu zero?

Intreb deoarece maine ar fi trebui sa mi se emita normal factura, dar in myVodafone nu mai gasesc nicio factura... Veche sau noua.

Imi apar doar beneficiile ce le am pe prepay

Editat de scorpyo, 22 mai 2019 - 10:36.


#187
raduadrianb

raduadrianb

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 327
  • Înscris: 12.08.2007
Salut, mie mi-a venit sms cu factura.
Inainte de reziliere aveam doua abonamente pe care plateam cam 110 lei, factura se emitea pe 14.
Am primit sms-ul pe data de 20 cu suma de 29 de lei.

#188
macette

macette

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.552
  • Înscris: 19.09.2008
Cica se abroga prevederile referitoare la TELECOM din OUG 114 (a zis Grindeanu mai inainte ca daca nu se abroga nu se poate face caietul de sarcini pentru licitatia 5G). Deci VODAFONE iti spun de pe acum ca daca se abroga ai dat de dracu. O sa fac plangere la OPC pentru inselaciune si purtare abuziva pentru cei 0.86€ pe care mi i-ai incasat ILEGAL pe factura, timp de doua luni, pentru ca la stat nu ai platit NIMIC in plus !!!

Editat de macette, 11 iunie 2019 - 11:34.


#189
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.806
  • Înscris: 04.01.2015
Mai întâi sa abroge și pe urma sa vedem ce se intampla. Dacă am înțeles bine, plățile se fac trimestrial, deci ar fi în grafic.

#190
macette

macette

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.552
  • Înscris: 19.09.2008
Aveti aicidetalii

Editat de macette, 11 iunie 2019 - 15:37.


#191
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.624
  • Înscris: 20.10.2006
Sa vad toti operatorii cum ieftinesc la loc, ca doar asa ziceau unii pe aici ca guvernul e de vina cu accea ordonanta de au scumpit. Sa vedem fara ea vor ieftini? Sincer ma indoiesc.

#192
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.554
  • Înscris: 08.10.2015
Avem experienta de la benzina:
  • creste cotatia la bursa - creste pretul
  • creste acciza - creste pretul
  • creste euro - creste pretul
  • scade oricare dintre ele - ...pretul rezista :)


#193
daniel_vodafone

daniel_vodafone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.282
  • Înscris: 25.02.2019

View PostLunaCrystal, on 12 iunie 2019 - 10:47, said:

Sa vad toti operatorii cum ieftinesc la loc, ca doar asa ziceau unii pe aici ca guvernul e de vina cu accea ordonanta de au scumpit. Sa vedem fara ea vor ieftini? Sincer ma indoiesc.
nu o sa ieftineasca nimic
o sa gaseasca diverse motivatii/ explicatii

#194
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.426
  • Înscris: 28.04.2010

View PostLunaCrystal, on 12 iunie 2019 - 10:47, said:

Sa vad toti operatorii cum ieftinesc la loc, ca doar asa ziceau unii pe aici ca guvernul e de vina cu accea ordonanta de au scumpit. Sa vedem fara ea vor ieftini? Sincer ma indoiesc.
Încă nu s-a anulat nimic dpdv oficial!

#195
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.624
  • Înscris: 20.10.2006
O sa vedem care va fi situatia. Si ce scuze de scumpit se vor mai gasi atunci.

#196
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 35.456
  • Înscris: 27.06.2004
Vodafone România obține în instanță suspendarea ordinului ANPC privind încetarea majorării prețurilor abonamentelor

Editat de don_dannielo, 06 iulie 2019 - 07:50.


#197
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.806
  • Înscris: 04.01.2015
E normal ca amenda sa fie suspendata cât timp exista o contestație. Dacă au dreptate, se anulează, dacă nu, as cere penalizări.

#198
macette

macette

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.552
  • Înscris: 19.09.2008
Se pare ca Guvernul a renuntat la taxarea in sectorul de comunicatii, ieri, prin OG. Sa vedem deca Vodafone va renunta la cei 0.86€ luati cu japca...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate