Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Majorare tarife cu 1 euro/abonament sau 1 euro optiune cartela

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
227 replies to this topic

#145
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,382
  • Înscris: 05.09.2005
Cel mai bine, porteaza dupa ce te-au trecut pe prepay. Asta sa nu ai probleme. E cel mai sigur. Si oricum o sa-ti dea oferta de 5 euro la pret de 3 ( vei vedea pe prima factura) asta inseamna ca o luna tot vei mai avea resurse

#146
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
Poti porta liniștit. ;)
Daca iti bagă taxe de reziliere pe factura,faci o reclamatie la ANPC.

#147
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,382
  • Înscris: 05.09.2005
Asteapta solutionare ANPC. Sunt patit.

#148
scorpyo

scorpyo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,460
  • Înscris: 14.01.2008
Mulțumesc pentru răspunsuri.

#149
macsfx

macsfx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 30.11.2005
Poti porta linistit. 2 consultanti mi-au spus raspicat ca in urma SMS-ului primit se poate porta fara taxe de reziliere.

Daca ai terminal / tableta in rate platesti ce-a mai ramas pe ultima factura.

#150
anonima1

anonima1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,952
  • Înscris: 05.01.2008
La radio am auzit pe ministrul comunicatiilor ca aceste cresteri sunt nejustificate!

#151
scorpyo

scorpyo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,460
  • Înscris: 14.01.2008
Nu am terminal luat in rate, e luat la pret promotional, la care am dat un avans.

Se poate sa vina rest de plata, pentru telefon, cat a fost discount-ul, pe ultima factura?

Normal asa ar fi... Caci nu cred ca isi permite Voda sa piardă banii din subventia telefonului.

Edited by scorpyo, 19 April 2019 - 22:08.


#152
piton

piton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 20.09.2007
Eu am portat după ce am  făcut rezilierea telefonic și mi s-a confirmat, după portare, ca nu am nimic de plata.

#153
monica0508

monica0508

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 20.08.2016
Eu am primit scrisoare cu majorarea tarifului cu 1 euro. Am abonament hibrid de 4 euro la care am luat un ceas pentru copil cu rata de 2.5 euro(rata care dintr-o greșeală a vodafonului nu a apărut pe nici o factura) Mai am doar 6 luni contract nu cred ca reziliez deoarece oricum plătesc mai puțin din cauza ratei uitate.

#154
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006

 anonima1, on 19 aprilie 2019 - 21:10, said:

La radio am auzit pe ministrul comunicatiilor ca aceste cresteri sunt nejustificate!
Si tu crezi ce zice un ministru pesedist?

Bineinteles ca n-o sa recunoasca o crestere aparuta din cauza incompetentei lor.

#155
anonima1

anonima1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,952
  • Înscris: 05.01.2008

 alexa32, on 20 aprilie 2019 - 18:35, said:

Si tu crezi ce zice un ministru pesedist?

Bineinteles ca n-o sa recunoasca o crestere aparuta din cauza incompetentei lor.
Chiar cred , multe preturi au crescut nejustificat , inclusin combustibilul care si dupa ce a coborat tariful barilului ai nostri au uitat sa coboare preturile

#156
anonima1

anonima1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,952
  • Înscris: 05.01.2008
La digi telefonia mobila a ramas de 2 euro si s-au scumpit doar cablu tv si netul , fiecare cu 2-3 lei

#157
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007
s-a scumpit si telefonia, dar putin. au recuperat ce s-a pierdut la scaderea tva.

cred ca esti ultima din tara care nu a auzit de taxa pe lacomie, bagata de psd. sau poate nu intelegi ce inseamna 2% pe CIFRA DE AFACERI, de crezi ca asta 2% inseamna scumpire nejustificata.

 anonima1, on 20 aprilie 2019 - 18:37, said:

Chiar cred , multe preturi au crescut nejustificat , inclusin combustibilul care si dupa ce a coborat tariful barilului ai nostri au uitat sa coboare preturile
ce spagat logic e ala pe care-l faci aici?
"a crescut ca n-a scazut"???

#158
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,639
  • Înscris: 14.10.2004

 a_d_y, on 19 aprilie 2019 - 09:59, said:

Cel mai bine, porteaza dupa ce te-au trecut pe prepay. Asta sa nu ai probleme. E cel mai sigur. Si oricum o sa-ti dea oferta de 5 euro la pret de 3 ( vei vedea pe prima factura) asta inseamna ca o luna tot vei mai avea resurse
Da dar sunt mai bune ofertele la portare de pe abonament.
Asta vor daca tot pleci sa.mai cotizezi macar un 5 euro acolo sa pape si gura lor.

O colega a primit sms desi era iesita din perioada contractuala. Plateste 30 euro pentru 7 GB national si fara telefon luat la abonament.

Te doare capul. Am facut 7n instructaj rapid cu ea. Posted Image

 scorpyo, on 19 aprilie 2019 - 22:07, said:

Nu am terminal luat in rate, e luat la pret promotional, la care am dat un avans.

Se poate sa vina rest de plata, pentru telefon, cat a fost discount-ul, pe ultima factura?

Normal asa ar fi... Caci nu cred ca isi permite Voda sa piardă banii din subventia telefonului.

A postat um coleg un caz identic si nu are nimic de plata pentru telefon

Edited by a_d_y, 25 April 2019 - 08:34.


#159
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,382
  • Înscris: 05.09.2005
Tocmai am mai reziliat un abonament de la Vodafone. Foarte ok tipa  care m-a sunat. Rezolvat in 5 minute problema

Vodafone in mare, dupa experienta mea de client ( peste 5 ani) este o companie OK. Multe bonusuri si poti da de angajati OK. Problema mare ramane la sistem si la servere. Cad cand ti-e lumea mai draga. Nu mai spun de site care arata dezordonat

 xymzar, on 22 aprilie 2019 - 19:04, said:

Da dar sunt mai bune ofertele la portare de pe abonament.
Asta vor daca tot pleci sa.mai cotizezi macar un 5 euro acolo sa pape si gura lor.

O colega a primit sms desi era iesita din perioada contractuala. Plateste 30 euro pentru 7 GB national si fara telefon luat la abonament.

Te doare capul. Am facut 7n instructaj rapid cu ea. Posted Image



A postat um coleg un caz identic si nu are nimic de plata pentru telefon

La fel este peste tot. Si la orange iti incarca o cartela, sau cel putin asa era cand am avut ei abonament la ei Posted Image

Edited by a_d_y, 25 April 2019 - 08:36.


#160
macette

macette

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 19.09.2008
S-a scris pe aici ca se va acorda un bonus lunar de 20GB dupa marirea cu 0.86€ a abonamentului. Mi-e mi-au marit cu 0.86€ un RED 10 in afara perioadei contractuale si TZEAPA... Nu am primit niciun bonus :(. Pana la urma l-a primit cineva sau a fost doar un zvon?

#161
danutz93

danutz93

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 29.04.2019
Ei, nu-i nimic. Oricum aveti destul net.
Poate la urmatoarea scumpire.

#162
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008
Ce majorare?  Ca a fost anulata de ANPC iar VDF a fost amendat (numele firmei il scria intr-un articol pe siteul Adevarul). Daca nu ma insel exista si topic pe acest subiect.

Edited by stlk, 08 May 2019 - 23:07.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate