Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 

Majorare tarife cu 1 euro/abonament sau 1 euro optiune cartela

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
227 replies to this topic

#1
mirabcd

mirabcd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 27.01.2019
Vodafone majoreaza tarifele pentru abonamente si cartele incepand cu azi dupa cum urmeaza

In contextul cresterii majoritatii costurilor legate de operatiunile pentru furnizarea serviciilor de comunicatii,te informam ca incepand cu 6 mai 2019 pretul pachetului de servicii aferent acestui numar va creste cu 0.83 eur TVA inclus.
Daca nu esti de acord cu aceasta modificare, poti denunta unilateral contractul de servicii, in termen de 30 de zile de la primirea acestei notificari, fara plata vreunor penalitati sau despagubiri, prin scrisoare cu confirmare de primire, trimisa catre Vodafone Romania, Strada Barbu Vacarescu 201, Bucuresti 020276.

Reziliere se face ca si in cazul Telekom doar prin scrisoare iar aici se mentioneaza acest lucru explicit.

#2
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Pacaleala de 2 Aprilie? Pe site la prepaid nu e nimic modificat.

Edited by arab, 02 April 2019 - 12:25.


#3
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009
Si cine a primit notificarea?

#4
djmake

djmake

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 23.11.2007

View Postarab, on 02 aprilie 2019 - 12:25, said:

Pacaleala de 2 Aprilie? Pe site la prepaid nu e nimic modificat.
Eu am primit mesaj cu 1 euro tva inclus marirea. abonament

#5
amic

amic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 30.10.2002
Începând ”cu” azi sau cu 6 mai?

#6
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,963
  • Înscris: 04.10.2007

View Postmirabcd, on 02 aprilie 2019 - 12:17, said:

Vodafone majoreaza tarifele pentru abonamente si cartele incepand cu azi dupa cum urmeaza

In contextul cresterii majoritatii costurilor legate de operatiunile pentru furnizarea serviciilor de comunicatii,te informam ca incepand cu 6 mai 2019 pretul pachetului de servicii aferent acestui numar va creste cu 0.83 eur TVA inclus.
Daca nu esti de acord cu aceasta modificare, poti denunta unilateral contractul de servicii, in termen de 30 de zile de la primirea acestei notificari, fara plata vreunor penalitati sau despagubiri, prin scrisoare cu confirmare de primire, trimisa catre Vodafone Romania, Strada Barbu Vacarescu 201, Bucuresti 020276.

Reziliere se face ca si in cazul Telekom doar prin scrisoare iar aici se mentioneaza acest lucru explicit.
Vreau sa vad si eu email-ul asta trimis la un abonat care are abonament de 30-40-50 euro cu telefon primit gratis... Refuz sa cred ca vodafone ar fi atat de imbecili sa trimita o astfel de instiintare.

Exemplu(nu ma aflu in situatia asta dar cu siguranta sunt o gramada de abonati)... in luna Decembrie2018 - Februarie2019 am incheiat un abonament de 49 Euro cu S9 gratis sau aproape gratis, acum dupa 2 - 4 luni sa pot renunta la abonament fara sa platesc nimic - NO CHANCE...

#7
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Renunti la contract, dar vei plati telefonul pana la suma lui intreaga, inscrisa pe contract.

#8
djmake

djmake

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 23.11.2007
Mesajul primit.

Attached Files



#9
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,963
  • Înscris: 04.10.2007

View PostMembruAnonim, on 02 aprilie 2019 - 12:53, said:

Renunti la contract, dar vei plati telefonul pana la suma lui intreaga, inscrisa pe contract.
Adevarul e ca nu am mai cumparat un telefon de la vodafone din 2012, dar pe atunci nu scria pretul telefonului in contract, ci doar ca in cazul in care renunti la abonament trebuie sa platesti o despagubire de 150Euro. Poate s-a schimbat de atunci.

#10
l_dan

l_dan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,338
  • Înscris: 05.09.2006
Nu rezulta marirea si la cartela. Eu am doua cartele Voda active si nu am primit niciun mesaj. Cred ca e o speculatie a initiatorului, care nu s-a putut hotari nici ce data sa ne propuna, pentru scumpire: azi sau 6 mai :)

#11
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Nici eu nu retin ca, in caz de majorari si posibilitatea de a renunta fara despagubiri, sa se plateasca aparatul. Doar sa nu fie in rate, ceea ce e alta discutie.

Legat de cartela: pe site, perioada oficiala pentru ce au in portofoliu a expirat pe 31.03. Sa vedem ce anunta.

#12
xevion_2008

xevion_2008

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 14.02.2008
Confirm, si eu am primit mesajul.
Am si rate la telefon + abonament de 21€/luna.

#13
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
In cazuri din astea se poate rezilia contractul fara asa zisele penalizari, dar vei plati diferenta pentru telefon pana la pretul lui integral. Eu cand am avut contract la ei era scrisa si valoarea totala, acum nu stiu cum mai e.

La Telekom au dat un comunicat mai clar:
Dacă nu sunteți de acord cu modificările de mai sus aveți dreptul de a denunța unilateral contractul privind furnizarea serviciilor în termen de 30 de zile de la data primirii prezentei notificări. În caz de denunțare a contractului ca urmare a prezentei notificări, nu veți fi obligat la plata vreunor despăgubiri iar dacă ați achiziționat un Pachet Promoțional, tranșele lunare neplătite aferente terminalului achiziționat devin automat scadente și exigibile.

#14
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010
Aștept și eu SMS-ul! :D

#15
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009

View Postdjmake, on 02 aprilie 2019 - 12:56, said:

Mesajul primit.


Si ce abonament ai? Vad ca si la cei cu 21 euro. Eu nu am asa mult, si in plus, abonamentul meu poate fi oprit oricand, ca a trecut perioada contractuala.
Dar ca idee, 1 euro in plus sau in minus aia e, eu nu m-as muta la altii. Probabil o sa imi fac un abonament cu un euro mai putin.

#16
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
La Voda era trecuta valoarea in contract, dar retin ca era doar a contractului (adica 12/24 inmultit cu valoarea abonamentului).\

Uitandu-ma pe ultima fidelizare de la Vodafone (dec 2015) nu am nimic despre valoare contractului.

#17
djmake

djmake

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 23.11.2007

View Postspe_ripper, on 02 aprilie 2019 - 13:14, said:



Si ce abonament ai? Vad ca si la cei cu 21 euro. Eu nu am asa mult, si in plus, abonamentul meu poate fi oprit oricand, ca a trecut perioada contractuala.
Dar ca idee, 1 euro in plus sau in minus aia e, eu nu m-as muta la altii. Probabil o sa imi fac un abonament cu un euro mai putin.

7,5 euro cu tot cu tva obtinut luna trecuta la portare. Red 15 fara telefon  la pretul mentionat si ca resurse nelimitat min. si sms national 16 gb internet, 3 passuri social,video si maps , 600 min internationale si 2.8 gb internet roaming. Oricum cand am portat abonamentul cf contractului era de 8,4 euro nu stiu de ce l-au facut de 7.5 dar eu zic ca nu pierd nimic ca o  sa fie 8,5 euro.

Primit acum.

Attached Files


Edited by djmake, 02 April 2019 - 13:28.


#18
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,157
  • Înscris: 15.05.2008
initiator,roaga pe cineva sa schimbe titlul tau,nu are treaba cu prepayul,doar tu sti de ce ai trecut
asta e frumoasa pt pro...... cu multi de iii care se bucurau de taxarea in plus a operatorilor telecom
supararea mea,e ca platim toti

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate