Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Accelereaza cand sunt depasiti

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
786 replies to this topic

#703
tatimeu

tatimeu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,374
  • Înscris: 15.10.2007
idioti amandoi
eu  in locul turismului il tineam in depasire doar asa cu 1 metru maxim in fata mea . banuiesc ca tipul e incepator, s-a speriat dar nu il scuza
dobitocul de tirist cred ca nici nu stie in cati metrii isi opreste mastodontul in caz de ceva
daca se urca peste michiduta si il facea piftie cum demonstra...a accelerat prostu..a accelerat.

sigur nu e la prima chestie de genul asta...bine nici turismul nu avea cam toate pe acasa

#704
danvlas

danvlas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,118
  • Înscris: 04.06.2009
Nu recomand nimanui sa dea lectii din astea in trafic, mai ales tiristilor sau taximetristilor. Poate n-ati aflat, dar astia au statii si uneori se comporta ca niste haite.

#705
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,929
  • Înscris: 09.12.2004
Aluia ii lipseste instinctul de conservare.
Cu niste ani in urma, un idiot de la FruttiFresh se gindeste sa ma depaseasca pe urcare, desi abia urca tigaia lui, naspa pt el ca a venit curba la dreapta si s-a bagat brusc peste mine, eu scapind doar cu frina si oleaca pe acostament. Evident ca tot drumul i-am cintat la statie toate slujbele stiute. Zau daca a zis ceva, ca mai faceam si eu pauza, sa respir...

#706
Sirius Ticalo

Sirius Ticalo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 03.11.2005
Daca nu am avea bun simt, cam asa ar fi de facut fiecarui idiot:

http://youtu.be/kGCOQO8GTSw?t=176

#707
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,393
  • Înscris: 19.03.2007

View PostOctavian___, on 15 aprilie 2019 - 19:51, said:

Respect pt soferii profesionisti adevarati, care majoritatea sunt pe dincolo si dau rar pe acasa.
Aici nu intra noua clasa de TRACTORISTI care date fiind vremurile i-a tunat si i-a adunat pe drumuri pt ca se cauta in draci soferi.
Am tangente cu domeniul asta si stiu ce vorbesc.
Asta din clip pare a fi tractorist, drujbist, tapinar. E ok sa ramana fara paine daca e dobitoc, nu e profesionist, e doar grabit sa omoare pe cineva pe drum.
Inapoi la arat si la semanat!!

Adica tu invinuiesti pe asta cu masina mica, pt ca idiotu p..dii cu tirul n-a avut probabil vizibilitate sau??? S-a bagat ca un criminal in depasire, a vazut ca e riscant dar l-a durut la basca, un CRIMINAL , nici pe departe sofer, sa nu mai zicem profesionist!
Vad zilnic pe drum cum s-au inmultit tractoristii mari conducatori de camioane, camionete si mai grav(!!) autobuze pline cu oameni desigur, ii duce si aduce de la munca, fereasca sfantu! Se si obs nr in crestere al accidentelor la auto mari.
E usor sa-i cataloghezi pe soferi din biroul tau caldut, asa-i ?

#708
cosmindaniel12

cosmindaniel12

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 16.07.2013

View PostSirius Ticalo, on 17 aprilie 2019 - 08:47, said:

Daca nu am avea bun simt, cam asa ar fi de facut fiecarui idiot:

http://youtu.be/kGCOQO8GTSw?t=176
Și în exemplul ăsta, cine e idiotul?
Cel care tocmai a depășit o mașină, și accelera, sau cel care se aruncă în depășirea unei mașini care accelerează, după care o scoate de pe drum?

#709
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,191
  • Înscris: 19.09.2005
si taximetristii din bucuresti tot soferi profi sunt.

#710
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,393
  • Înscris: 19.03.2007

View Postcosmindaniel12, on 17 aprilie 2019 - 10:47, said:

Și în exemplul ăsta, cine e idiotul?
Cel care tocmai a depășit o mașină, și accelera, sau cel care se aruncă în depășirea unei mașini care accelerează, după care o scoate de pe drum?
Daca vezi ca celalalt nu s-a repliat si isi continua deplasarea pe contrasens, e logic ca vrea sa te depaseasca...deci cine e idiotul ?

Edited by titoo, 17 April 2019 - 10:56.


#711
Sirius Ticalo

Sirius Ticalo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 03.11.2005

View Postcosmindaniel12, on 17 aprilie 2019 - 10:47, said:

Și în exemplul ăsta, cine e idiotul?

Ambii amandoi!
Dar, daca cel ce a depasit primul nu incerca sa-si arate creierul din talpa, nu s-ar fi intamplat nimic.

#712
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,393
  • Înscris: 19.03.2007

View Postarg, on 17 aprilie 2019 - 10:48, said:

si taximetristii din bucuresti tot soferi profi sunt.
Cum ai ajuns la concluzia asta. Si eu n-as amesteca soferii de tir cu carutasii care fac azi taximetrie.

#713
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,191
  • Înscris: 19.09.2005
lasa ca destui "tiristi" sunt mai rau decat carutasii.
or avea ei mai multe harti dar asta nu inseamna ca-s mai breji.

p.s. am mers si cu taxi care conduceau corect, dar sunt putini.

Edited by arg, 17 April 2019 - 11:00.


#714
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,393
  • Înscris: 19.03.2007

View Postarg, on 17 aprilie 2019 - 10:57, said:

lasa ca destui "tiristi" sunt mai rau decat carutasii.
or avea ei mai multe harti dar asta nu inseamna ca-s mai breji.

p.s. am mers si cu taxi care conduceau corect, dar sunt putini.
Nu stiu ce experiente ai avut tu cand spui "destui". Eu am vazut "destui tiristi"  care au salvat vietile multor imbecili care se hazardau in depasire. Nu contest ca sunt si soferi de tir cu probleme dar hai sa vedem rapoartele comparativ cu carutasii care fac taximetrie. Ca cei din urma sunt praf  in proportie de 90%.

#715
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,191
  • Înscris: 19.09.2005
ne batem aiurea in procente. tembeli sunt in ambele cazuri. la fel cum sunt si cei ok.

Edited by arg, 17 April 2019 - 11:16.


#716
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,393
  • Înscris: 19.03.2007

View Postarg, on 17 aprilie 2019 - 11:15, said:

ne batem aiurea in procente. tembeli sunt in ambele cazuri. la fel cum sunt si cei ok.
Nu e aiurea, e realitate.

#717
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,191
  • Înscris: 19.09.2005
realitatea e ca orice sofer mare in mod normal merge ok poate avea "derapaje" si face tampenii.

#718
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,393
  • Înscris: 19.03.2007

View Postarg, on 17 aprilie 2019 - 11:46, said:

realitatea e ca orice sofer mare in mod normal merge ok poate avea "derapaje" si face tampenii.
Cat vrei sa o mai lungim pe tema asta ? Una e sa faci 1 tampenie si alta e sa faci 1000, raportate la aceeasi perioada de timp.Ori soferii de tir sunt supusi tot timpul unui stres maxim, de asta le pot acorda scuze, idem soferilor RATB . Taximetristii in schimb si soferii de microbuze care fac transport de persoane...sunt niste carutasi in majoritatea cazurilor.

#719
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,818
  • Înscris: 01.10.2002

View PostTsunnnami, on 16 aprilie 2019 - 13:51, said:

Acum... dupa cate am vazut in lumea asta cred ca vina o au amandoi.
Asta micu l-a enervat pentru ca nu a trecut pe acostament si il "invata carte" sa mearga la limita si legal.
Ala cu camionu ma astept sa-i fi dat flasuri la care asta si-a pregatit filmul, a dat drumul la pelicula,a aparut "Metro Golden Meyer", leul care rage si opa si tirul, AL CARUI SCOP a fost sa-l invete minte sa se lase depasit si sa treaca pe acostament, asa cum face orice OM DE BUN SIMT in regiunea aia.
Nu exista nici o lege care sa ceara sa iesi pe acostament cand esti depasit. Si in plus poate fi chiar periculos, daca apare un obstacol, parapet, cap de pod, piese cazute de la alte masini etc.

#720
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,741
  • Înscris: 30.10.2003
Toti suntem predispusi la greseli. Cu putina bunavointa, daca omul mai lasa de la el, se pot evita multe situatii neplacute.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate