Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986
 

Este USR-PLUS o formatiune de extrema stanga?

* * - - - 12 votes
  • This topic is locked This topic is locked
308 replies to this topic

#55
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,434
  • Înscris: 28.07.2008

View PostDaniJ90, on 21 martie 2019 - 01:22, said:

De ce sunt asemanator? Nu sunt rasist, nu sunt impotriva femeilor in niciun fel, din contra, sunt oripilat de ce se intampla tot mai des in Romania, violuri, violente impotriva femeilor si pedepsele sunt penibile.Asta e motivul, le altii nu am ce motiv sa le dau pentru ca nu ii refuz, pe gay ii refuz pentru ca sunt gay, sunt contrar a ceea ce cred eu, nu pot sa sustin ceva daca sunt impotriva, deci nu pot sa iau parte la asa ceva, e gresit din orice punct de vedere, sigur, e opinia mea, dar fiind democratie si ne pentru ca ne batem atat de mult in piept cu asta, sunt sigur ca nu e o problema.

Te inteleg. Esti asemanator pt ca acum mult timp altii sustineau sincer ca negri nu pot fi egali cu albii, ca nu pot avea aceleasi drepturi. Erau sinceri si nu puteau fi altfel, nu puteau accepta ca realitatea e altfel decat opinia lor
Greseau .
Asta e asemanarea ta cu ei.
Credinta ta sincera despre realitate e gresita.
La fel ca si cu negrii, peste o suta de ani lumea se va mira ca in epoca noastra au existat oameni cu conceptia ta despre gay

#56
Amaryl

Amaryl

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,705
  • Înscris: 14.02.2019

View PostAtreides7, on 21 martie 2019 - 01:18, said:



Doamne ajuta, in sfarsit o chestie cu care sa fiu de acord la tine, aia cu referendumul ar trebui sa fie strict decizional.
In rest, postul tau se inscrie la categoria cu care l-ai inceput, Ha Ha, deci nesemnificativ

Da, da, visează tu in continuare că tu ai dreptate și spun eu prostii.
Mie îmi pare rău, pt că știu că eu am dreptate, hombre, as vrea sa fiu optimist ca tine numai că s prea realist pt asta. Timpul va hotărî cine a greșit.

USR++ nu sunt de extrema stângă, sunt doar de stânga, sunt integrați în curentul actual european.
Extrema stângă sunt aia de la Demos, al căror singur merit e că nu sunt ipocriți.

View Postunbrutus, on 21 martie 2019 - 01:25, said:


s-au opus unui referendum inutil, o cheltuiala inutila de 40 milioane euro
prezenta la urne a fost sub orice critica, nu a interesat pe nimeni imbecilitatea aia de referendum, si desi a fost priul referendum tinut in 2 zile consecutive, doar doar o veni mai multa lume!

Nu se poate schimba constituția României fără referendum, a fost impus de situație, indiferent de utilitatea lui.
E incredibil cum oameni educați peste medie au așa carențe in cunoștințele despre procesul legislativ.... Ce dracu sa te mai aștepți de la cei average sau sub ?...

@Atreides7
Punerea semnului egal intre negri și gay este o manipulare de doi bani.
Una e adaptarea la condițiile de mediu și alta e un handicap genetic sau dobândit.

Edited by Amaryl, 21 March 2019 - 01:43.


#57
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,434
  • Înscris: 28.07.2008

View PostAmaryl, on 21 martie 2019 - 01:34, said:

Da, da, visează tu in continuare că tu ai dreptate și spun eu prostii.
Mie îmi pare rău, pt că știu că eu am dreptate, hombre, as vrea sa fiu optimist ca tine numai că s prea realist pt asta. Timpul va hotărî cine a greșit.

USR++ nu sunt de extrema stângă, sunt doar de stânga, sunt integrați în curentul actual european.
Extrema stângă sunt aia de la Demos, al căror singur merit e că nu sunt ipocriți.

Desi sunt la 180 grade fata de pozitiile tale , prin postul asta m-ai convins ca nu esti un interlocutor serios pe care sa il combat.
In viata reala ti-as face cinste cu bere si te*as lasa sa vorbesti de unul singur , ca pe radioPosted Image

#58
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011

View PostAtreides7, on 21 martie 2019 - 01:31, said:

Te inteleg. Esti asemanator pt ca acum mult timp altii sustineau sincer ca negri nu pot fi egali cu albii, ca nu pot avea aceleasi drepturi. Erau sinceri si nu puteau fi altfel, nu puteau accepta ca realitatea e altfel decat opinia lor
Greseau .
Asta e asemanarea ta cu ei.
Credinta ta sincera despre realitate e gresita.
La fel ca si cu negrii, peste o suta de ani lumea se va mira ca in epoca noastra au existat oameni cu conceptia ta despre gay
Pai se vor mira ca daca lume merge tot asa, procentul sigur gay-normali o sa fie invers...asta mai in gluma mai in serios...
Eu tot nu inteleg cum poti sa asemeni negrii cu gay, nu am gasit un text in Biblie unde sa condamne negri...da, stiu, iar cartea aia inutila, ce sa faci, mai sunt si care cred in ea.Mi se pare ca esti cumva rupt/a de lume, acum mult timp? care acum mult timp? ti se pare ca negrii nu sunt discriminati si acum?
Banuiesc ca esti si pro imigranti, musulmani, etc...tot curentul asta.

#59
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,434
  • Înscris: 28.07.2008

View PostDaniJ90, on 21 martie 2019 - 01:42, said:

Pai se vor mira ca daca lume merge tot asa, procentul sigur gay-normali o sa fie invers...asta mai in gluma mai in serios...
Eu tot nu inteleg cum poti sa asemeni negrii cu gay, nu am gasit un text in Biblie unde sa condamne negri...da, stiu, iar cartea aia inutila, ce sa faci, mai sunt si care cred in ea.Mi se pare ca esti cumva rupt/a de lume, acum mult timp? care acum mult timp? ti se pare ca negrii nu sunt discriminati si acum?
Banuiesc ca esti si pro imigranti, musulmani, etc...tot curentul asta.
Pro OAMENI! Aproapele nostru, da? E in cartea aia inutila, citata si de crestini lgbt care zic ca Pavel a luat-o razna pe ce a vrut de fapt Isus.
Da stii ceva, putem fara nicio carte avea bunul simt sa ne consideram toti egali sub soare, si avea dreptul la fericire si implinirea ei , fara a face rau altora, nu crezi?

#60
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011

View PostAtreides7, on 21 martie 2019 - 01:48, said:

Pro OAMENI! Aproapele nostru, da? E in cartea aia inutila, citata si de crestini lgbt care zic ca Pavel a luat-o razna pe ce a vrut de fapt Isus.
Da stii ceva, putem fara nicio carte avea bunul simt sa ne consideram toti egali sub soare, si avea dreptul la fericire si implinirea ei , fara a face rau altora, nu crezi?
Crestini lgbt? :)))) hai ca asta e amuzant.

"9. Nu ştiţi că cei nedrepţi nu vor moşteni Împărăţia lui Dumnezeu? Nu vă înşelaţi în privinţa aceasta: nici curvarii, nici închinătorii la idoli, nici preacurvarii, nici malahii, nici sodomiţii,
10. nici hoţii, nici cei lacomi, nici beţivii, nici defăimătorii, nici hrăpăreţii nu vor moşteni Împărăţia lui Dumnezeu."

"24 De aceea, Dumnezeu i-a lăsat pradă necurăţiei, ca să urmeze poftele inimilor lor, dezonorându-şi astfel trupurile între ei. 25 Ei au schimbat adevărul lui Dumnezeu într-o minciună şi s-au închinat şi au slujit creaţiei în locul Creatorului, Care este binecuvântat în veci. Amin! 26 Din pricina aceasta, Dumnezeu i-a lăsat pradă viciilor ruşinoase, căci femeile lor au schimbat relaţiile intime naturale cu unele care sunt contrare naturii; 27 tot astfel şi bărbaţii, au părăsit relaţiile intime naturale cu femeile şi s-au aprins de poftă unii pentru alţii, săvârşind lucruri scârboase unii cu alţii şi primind astfel în ei înşişi răsplata pe care o meritau pentru rătăcirea lor."

Eu nu urasc homoxesuali, nu urasc persoana, urasc pacatul, degradarea, sigur ca fiecare om are dreptul la fericire, doar ca multi o cauta unde nu trebuie.

#61
Amaryl

Amaryl

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,705
  • Înscris: 14.02.2019

View PostAtreides7, on 21 martie 2019 - 01:39, said:



Desi sunt la 180 grade fata de pozitiile tale , prin postul asta m-ai convins ca nu esti un interlocutor serios pe care sa il combat.
In viata reala ti-as face cinste cu bere si te*as lasa sa vorbesti de unul singur , ca pe radioPosted Image

Aham. Sweet dreams.
Argumente man, nu fițe de progresist. Îți dau eu ție câte beri vrei, stau cu tine la masă chit că te îmbraci in roz și porți pancardă cu "I am gay", te ascult, ideile contează.
Dar, daaa, ăștia care nu sunt de acord nu sunt interlocutori serioși :)
Eh, îmi lasasei altă impresie prin alte posturi, asta e.

#62
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,434
  • Înscris: 28.07.2008

View PostDaniJ90, on 21 martie 2019 - 01:59, said:

Crestini lgbt? Posted Image))) hai ca asta e amuzant.

"9. Nu ştiţi că cei nedrepţi nu vor moşteni Împărăţia lui Dumnezeu? Nu vă înşelaţi în privinţa aceasta: nici curvarii, nici închinătorii la idoli, nici preacurvarii, nici malahii, nici sodomiţii,
10. nici hoţii, nici cei lacomi, nici beţivii, nici defăimătorii, nici hrăpăreţii nu vor moşteni Împărăţia lui Dumnezeu."

"24 De aceea, Dumnezeu i-a lăsat pradă necurăţiei, ca să urmeze poftele inimilor lor, dezonorându-şi astfel trupurile între ei. 25 Ei au schimbat adevărul lui Dumnezeu într-o minciună şi s-au închinat şi au slujit creaţiei în locul Creatorului, Care este binecuvântat în veci. Amin! 26 Din pricina aceasta, Dumnezeu i-a lăsat pradă viciilor ruşinoase, căci femeile lor au schimbat relaţiile intime naturale cu unele care sunt contrare naturii; 27 tot astfel şi bărbaţii, au părăsit relaţiile intime naturale cu femeile şi s-au aprins de poftă unii pentru alţii, săvârşind lucruri scârboase unii cu alţii şi primind astfel în ei înşişi răsplata pe care o meritau pentru rătăcirea lor."

Eu nu urasc homoxesuali, nu urasc persoana, urasc pacatul, degradarea, sigur ca fiecare om are dreptul la fericire, doar ca multi o cauta unde nu trebuie.

Si din toti aia enumerati tu ai ales sa refuzi doar sodomitii? asta e amuzant

Te rog sa te amuzi in continuare
https://www.facebook...prolgbtromania/

View PostAmaryl, on 21 martie 2019 - 02:04, said:

Aham. Sweet dreams.
Argumente man, nu fițe de progresist. Îți dau eu ție câte beri vrei, stau cu tine la masă chit că te îmbraci in roz și porți pancardă cu "I am gay", te ascult, ideile contează.
Dar, daaa, ăștia care nu sunt de acord nu sunt interlocutori serioși Posted Image
Eh, îmi lasasei altă impresie prin alte posturi, asta e.
Fratelo, sunt maxim de hetero, nu asta e problema
Zi domne argumente serioase de combatut, ce ai prezentat tu pana acum mi se par, mie, infantile, na..,

#63
Amaryl

Amaryl

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,705
  • Înscris: 14.02.2019
Măi Harkkonen undercover,ce ți am scris eu acolo a fost ca să înțelegi că eu personal nu dau doi bani pe orientările/fetișurile tale sexuale, important e efectul general asupra societății.

Pe topicul asta suntem off topic cu discuția asta despre gay și lesbienele alea la care cică mă uit eu in 4k...

On topic eu am spus că USR++  sunt de stânga, nu extremă, dar stânga. Latura conservatoare e dreapta. Cu ce mă contrazici ?

#64
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011

View PostAtreides7, on 21 martie 2019 - 02:07, said:

Si din toti aia enumerati tu ai ales sa refuzi doar sodomitii? asta e amuzant

Te rog sa te amuzi in continuare
https://www.facebook...prolgbtromania/


Fratelo, sunt maxim de hetero, nu asta e problema
Zi domne argumente serioase de combatut, ce ai prezentat tu pana acum mi se par, mie, infantile, na..,
Da, pentru ca ceilalti nu ma obliga sa omor, sa fiu curvar, sa fur, etc, ai prins ideea, nu ma obliga sa i-au parte la pacatul lor, pe cand astia da, in curand mergem la reeducari prin scoli, etc.
Ca imi dai tu o pagina unde un grup de gay se crede crestin, ce vrei sa zic?
In stilul asta fiecare se poate crede orice, asta nu inseamna ca si e..
Eu cred ca ai o problema de intelegere, ti-am zis ca Biblia condamna homoxesualitate, ce argument mai vrei? Eu cred in Dumnezeu, cred Biblia, asta e argumentul numarul unu...din moment ce ai adus in discutie si tu lucruri legate de Biblie si crestinism, de ce nu a facut Dumnezeu pe Adam si Ion?  de ce a trebuit sa faca un barbat si o femeie, putea sa faca femeia dupa mii de ani, putea sa faca milioane de barbati... de ce suntem noi oameni intotdeauna mai destepti si vrem sa reinventam roata? Homoxesualitate e pacat, la fel cum furtul e, omul e ispitit in multe feluri, fiecare cade undeva.

Legat de pro oameni, e foarte bine, e foarte bine sa fim asa, doar ca asta se poate intr-o lume ideala, sigur nu in asta, nu stiu cat calatoresti tu, dar eu calatoresc mult, in special in Europa si sunt socat de cum s-a schimbat Europa in ultimii ani, din pacate...sa iti mai zic ceva, cum crezi tu ca o sa fie in urmatorii ani in Europa? avand in vedere ca e plina de musulmani, feministe, homoxesuali cu tot mai multe drepturi, reapare suprematia alba, nu stiu, dar nu arata prea bine.

#65
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011

View PostAmaryl, on 21 martie 2019 - 02:22, said:

On topic eu am spus că USR++  sunt de stânga, nu extremă, dar stânga. Latura conservatoare e dreapta. Cu ce mă contrazici ?

Eu as intreba, aia de prin psd, mai ales aia cu funtii de conducere, ce sunt?Sunt desene animate din trecut?Alora nu le poate schimba nimeni mentalitatea, cum au gandit pana la 25-30, asa gandesc si la 50-60.Dar nici nu cred , daca stau mai bine sa ma gandesc, ca mentalitatea e problema, gratiile, frica.

Edited by ionutz_joe2009, 21 March 2019 - 03:09.


#66
Amaryl

Amaryl

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,705
  • Înscris: 14.02.2019
Partidul se definește prin doctrina proprie, in teorie aderă la partid oamenii care sunt de acord cu ea.
Daca e vorba strict de PSD acolo e vorba de oportunism in cele mai multe cazuri. Crezi că ăia au doctrină politică ?
Nu e pedepsit traseismul politic cum ar trebui.
Democrație de Dâmbovița, Trump nu ar putea fi niciodată un candidat al democraților in SUA.

#67
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011
Eu stiu ca stanga e stanga, dreapta e dreapta.Iar abaterile sunt extremele.Noi acum avem parte de extrema, daca ar fi dupa ei...sa poata face ce chiar vor...extrema stanga.Doar cresterile salariale brutale pt anumite categorii scot la lumina extrema, de mai multe explicatii/argumente, nu vad de ce ar fi nevoie.E o vad ca pe o destabilizare chiar, nu stiu, unde s-a mai intamplat asa ceva?

Edited by ionutz_joe2009, 21 March 2019 - 03:20.


#68
Benderbut

Benderbut

    viking member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,722
  • Înscris: 11.12.2014
USR-plus e o ”formatiune”???Posted Image

”Extremista ”???Posted ImagePosted Image

de ”stanga”?Posted Image

Adica  mai sunt si stangaci pe deasupra?
Posted Image

Edited by Benderbut, 21 March 2019 - 03:21.


#69
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011
Cumva trebuie cobmatut, dar se nasc idei cum ca si aia ar fi stanga(chiar extrema).Asta pentru ca-s mai incisivi.Nu-s alte variante.Parerea mea.

Edited by ionutz_joe2009, 21 March 2019 - 03:29.


#70
Amaryl

Amaryl

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,705
  • Înscris: 14.02.2019
Nuu, noi nu avem partide cu ideologie de loc.
Teoretic PSD e de stânga, dar au luat măsuri economice de dreapta pt că stâlpii lor financiari sunt oameni care au afaceri. Au fost nevoiți să facă asta pt că așa zisul partid de dreapta, PNL, e cvasi inexistent.
Nu avem extreme, e doar idioțenia lui Dragnea pt a scăpa de pedeapsa cu executare din partea justiției.
Ori un glonț în capul lui ori expulzarea lui pe vreo insulă cu avere cu tot,ambele variante ar fi benefice României.
Stagnăm de doi ani pt că prioritatea guvernării e sa l scape de pedeapsă pe un prăpădit ajuns șef la partidul de guvernământ. Penibil.
Această stagnare e reala pierdere, nu că își ia Dragnea nevasta minoră și suta de milioane de euro și plecă în morții lui în Brazilia, Madagascar, whatever.

#71
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011
Eu zic ca loveste cat poate privatul care mai e in Ro.

Edited by ionutz_joe2009, 21 March 2019 - 03:55.


#72
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,034
  • Înscris: 31.07.2007

View PostBalamache, on 20 martie 2019 - 23:26, said:

Ba se cere desfiintarea vietii de cuplu si adoptarea vietii de grup, ba se cere desfiintarea formelor de propritate, ba se cere interzicerea basinilor, ba se cere confiscarea tuturor averilor, ba se cere avortul obligatoriu pentru cuplurile care nu stau prea bine cu banii.

Se cere pe dracu'.

Quote

Promovarea homosexualilor in politica fiind un fenomen stangist dupa cum bine se stie.

Doar daca se imbraca ca un boschetar proletar.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate