Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Caut feedback proprietar despre Peugeot 3008 hibrid, 2014

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#37
allgurau

allgurau

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.07.2007
Salutare, Si eu sunt proaspat posesor de 3008 hybrid4; de prin septembrie. Pana acum n-am ramas cu ea in drum. Intradevar e enervanta regenerrea filtrului si o face destul de des... Al meu are in jur de 220K km si pare ca se tine destul de bine.
Am mai observat o chestie: cand ajung pe rosu cu motorina sistemul hybrid nu mai functioneaza normal (nu se mai opreste motorul termic). Prima data n-am facut legatura si am zis ca gata, trebuie sa umblu la buzunar. Ciudata abordarea inginerilor de la Peugeot... dupa ce ca esti in criza, tocmai atunci e mai nesatula. Consumul meu e cam 5 la drum lung si cam 6-7 in Bucuresti. Cred ca trebuie sa schimb amortizoarele de la haion, par cam duse si nu-s usor de gasit; de ex. epiesa nu au pe site.

#38
Puimic60

Puimic60

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.06.2019

 cavaliere, on 18 februarie 2019 - 23:17, said:

Sigur ai avut daca zici ca ai schimbat ambreiaj si volant. 3008 hibrid are cutie automata
Ps: e volant,  nu volanta
Si tu sigur te pricepi la masini. Peugeot 5008 Hybrid Peugeot 508 RXH Hybrid si Citroen DS5 au cutie robotizata sau pilotata si DA au ambreaj. Decat sa iti dai cu parearea ca sunt proaste si ca nu stiu ce si duci lumea in eroare mai bine lasa propietari care au asa ceva sa vorbeasca. din cauza unora ca tine am rasculit internetul si am avut o gramada de stress inainte sa imi cumpar masina care e ghici ce? Peugeot 508 RXH varianta Hibrid si DA are ambreaj. Daca taceai filosof ramaneai.

 cavaliere, on 21 februarie 2019 - 10:22, said:

Pentru ce? Ca nu a scris nimeni nimic relevant. Posted Image) Sfatul meu este sa uiti de hibrid, ia un 3008 diesel si atat. De ce vrei sa fie hibrid? Este mai greu din cauza bateriilor, autonomia in modul electric e neglijabila, bateriile le cari cu tine degeaba. Cauta unul diesel cu motorul de 2.0. Consuma in afara chiar mai putin decat hibridul, iar in oras diferentele sunt infime.
Cate masini Hybrid ai condus la viata ta?   Masina mea Peugeot 508 RXH Hybrid motor 2.0 disel si greutate de aproape 2 tone mai precis 1770 kg cu tot cu greutatea aia care spui ca e degeba consuma in Bucuresti bara in bara 6% e mult e putin? tot ata consuma si Citroenul meu C3 cu motor de 1.4 disel cu greutate sub o tona. din nou se vde ca esti total pe dinafara de subiect. O gramada de cunoscatori pe toate forumurile care vb din auzite. pff.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate