Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Primele supermaketuri, hypermarke...

Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...
 Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie
 CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri
 Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul
 

Caut feedback proprietar despre Peugeot 3008 hibrid, 2014

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#1
Ina.Click

Ina.Click

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 09.07.2007
Cum zice si titlul.

Are careva? De cat timp?
Cat consuma in oras, ce s-a stricat la el, cum e cu gasitul pieselor, ce feeling va da masina, cum va descurcati in trafic, cate soacre va incap in portbagaj.
etc.
Si orice altceva.

preferabil ar fi de la cineva care deja are masina asta, ca asa si eu sunt plina de pareri cand le vad trecand pe drum... Posted Image

#2
tioopedi

tioopedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 01.12.2018
Nu am in curte asa ceva, dar o colega de servici si-a achizitionat in decembrie o astfel de bijuterie.
Vine in fiecare zi cu ea la munca.

#3
Ina.Click

Ina.Click

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 09.07.2007
hm, cred ca bijuteria colegei tale e modelul nou, SUV. e mai fățoasă, așa, nu?
Eu întreb de modelul 2014, ăla mai degrabă monovolum. ish.

și zic asta pentru că mașina aia o fi descrisă drept multe, dar sigur nu ca bijuterie, la ce moacă are modelul pe care mi-l permit eu :))) în fine, pe mine nu mă deranjează prea rău, sunt eu frumoasă cât să compensez. doar că na, e altă versiune.

#4
Mircel

Mircel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,427
  • Înscris: 01.10.2005

 Ina.Click, on 03 februarie 2019 - 17:07, said:

...modelul pe care mi-l permit eu...  
Cât îți permiți?
Musai acel  Peugeot 3008 hibrid?           14.440 e acest Yaris Hybrid:

Attached Files


Edited by Mircel, 03 February 2019 - 19:58.


#5
Ina.Click

Ina.Click

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 09.07.2007
Până în 8.5k, 9 maxim.

well nu musai acel 3008, dar la 9k, pe acolo mă învârt.

#6
rogedan

rogedan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 376
  • Înscris: 06.02.2007
Despre consum poti vedea aici : https://www.spritmon...g=2&powerunit=2

#7
hepea

hepea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 805
  • Înscris: 20.02.2006
E ok masina. Trage bine, consuma putin, e silentioasa. Am avut pana la 190k si doar pb minore. Preturi la reprezentanta decente (ambreiaj + volanta 4000 lei, distributie + accesorii + ulei + filtre, 2300 lei)

#8
cavaliere

cavaliere

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 13.09.2016
Sigur ai avut daca zici ca ai schimbat ambreiaj si volant. 3008 hibrid are cutie automata
Ps: e volant,  nu volanta

#9
dansysro

dansysro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,585
  • Înscris: 13.06.2005
....

Edited by dansysro, 18 February 2019 - 23:45.


#10
Ina.Click

Ina.Click

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 09.07.2007
Mulțumesc frumos, guys!

#11
cavaliere

cavaliere

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 13.09.2016
Pentru ce? Ca nu a scris nimeni nimic relevant. :)) Sfatul meu este sa uiti de hibrid, ia un 3008 diesel si atat. De ce vrei sa fie hibrid? Este mai greu din cauza bateriilor, autonomia in modul electric e neglijabila, bateriile le cari cu tine degeaba. Cauta unul diesel cu motorul de 2.0. Consuma in afara chiar mai putin decat hibridul, iar in oras diferentele sunt infime.

#12
Ina.Click

Ina.Click

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 09.07.2007

 cavaliere, on 21 februarie 2019 - 10:22, said:

Pentru ce? Ca nu a scris nimeni nimic relevant. Posted Image)

Anticipat.

Nu mai vreau diesel, thanks. Nu ma uit doar la consum.

#13
cavaliere

cavaliere

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 13.09.2016
Pai hibridul de pe 3008 este diesel in proportie de 99%.:)) Ce vreau sa zic este ca in cazul 3008 hibrid, sistemul este tras de par si nu merita pe acest model. Daca vrei neaparat hibrid, orienteaza-te la alt model de masina.

#14
Ina.Click

Ina.Click

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 09.07.2007
observasem ca sta pe electric pana in 30 pe ora.
eu umblu mult la ore de varf prin oras.
plus, pare destul de incapatoare, chit ca nu e foarte ochioasa pe dinafara.

break avem deja, suv consuma mult si degeaba pt ce-mi trebe mie. o sa fie masina de carat copii, carut, caine, bicicleta, custi, sacose, pe mine, etc, inainte si inapoi zilnic prin trafic.

dar accept cu interes si alte sugestii :) nu-s batuta in cap, nu ma tin cu dintii de un model si atat. doar ca la ce-am vazut si ce probleme mai stiu ca mai sunt cu cutiile, si ce buget am eu, cam astea erau optiunile.

#15
hepea

hepea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 805
  • Înscris: 20.02.2006
Nu e chair cum zice cavaliere. Consumulcel mai mic a fost cand a zis firea (cu f mic) ca vine uraganul si s-a blocat orasul. 4,9%. Ca am stat si motorul nu a mers Posted Image Iar cand mergeam ca melcul o faceam pe electric.

Media la al meu a fost 5,2. Poza mai jos.

Electricul merge pana la aprox 70kmh daca accelerezi fff usor. Autonomia insa e mica 3-5km. Testat, nu din auzite Posted Image

Masina e confortabila, spatioasa, silentioasa si, spre deosebire de 508 hibrid, are si portbagaj folosibil. Am vandut-o si am luat combi dar parca m-as intoarce la ea.

Attached Files


Edited by hepea, 25 February 2019 - 14:03.


#16
cavaliere

cavaliere

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 13.09.2016
Pai cum nu e cum zice cavaliere? Medie de 5.2 la o viteza medie de 34 de km/h, ala e trafic urban? Consumul la viteze medii de trafic de Bucuresti nasol este 8. Tot nu din auzite, are un membru al familiei.
In plus, 2-3km tine doar daca pleci de pe loc si te claxoneaza toti, adica incurci traficul. Ce rost are sa denaturam realitatea, hibridul pe 3008 si 508 este o gluma proasta.

#17
hepea

hepea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 805
  • Înscris: 20.02.2006
Am zis ca in aglomeratie ia mai putin. Si 5,2 am avut. Aia a fost, ai poza. Nu stiu cum merg altii si ce masini au, ala a fost consumul meu mediu.

Vezi cat ia un 3008 sau 508 normal si o sa vezi ca nu e o gluma proasta. Nu e nici cea mai buna implementare dar gluma proasta nu e. Am avut aproape 3 ani, nu mai am, am vandut-o, nu am motive sa-i fac reclama

#18
Ina.Click

Ina.Click

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 09.07.2007

 hepea, on 25 februarie 2019 - 13:53, said:

Nu e chair cum zice cavaliere. Consumulcel mai mic a fost cand a zis firea (cu f mic) ca vine uraganul si s-a blocat orasul. 4,9%. Ca am stat si motorul nu a mers Posted Image Iar cand mergeam ca melcul o faceam pe electric.

Media la al meu a fost 5,2. Poza mai jos.

Electricul merge pana la aprox 70kmh daca accelerezi fff usor. Autonomia insa e mica 3-5km. Testat, nu din auzite Posted Image

Masina e confortabila, spatioasa, silentioasa si, spre deosebire de 508 hibrid, are si portbagaj folosibil. Am vandut-o si am luat combi dar parca m-as intoarce la ea.

A dat Dumnezeu si a aparut unul la subiect, nu mi-l speriati. Recititi titlul - aia ceream, totusi. Opinii ale cuiva care a avut.

Hepea, asta e ideea. Eu inca minim zece ani de acum incolo ma voi tara in puncte diferite ale orasului, cu copilul nr 1, cu copilul nr 2, spre birou, inapoi la copil 1, inapoi la copil 2, spre casa. Nu sunt asa trend setter sa fac asta la 11 dimineata sau 3 noaptea, deci voi avea aceste indeletniciri placute fix in rand cu tot restul populatiei, intre 7.30 si 9.00. Acu nu stiu unde stati voi, dar eu stiu sigur unde stau la ora aia: ORIUNDE, in trafic. Mare parte din timp si combustibil se duce pe pârțâit bară la bară, ceva minute bune. therefore, mă gândisem că ar fi mers bine ceva ce stă pe electric cât mergi ca dricul.

Când mă voi muta undeva prin Băicoi, Băile Felix sau alte zone cu trafic splendid sau vor fi copiii suficient de mari să se care singuri cu metrorexul sau ceva, se vor modifica și considerentele mele. Dar mai e mult până departe.

ah, și 508 e mai lung ca C Klassul nostru break. Un sedan așa lung și FĂRĂ mare spațiu... nah.

Edited by Ina.Click, 26 February 2019 - 07:58.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate