Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...
 cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag
 Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 

Apple Watch 4

- - - - -
  • Please log in to reply
285 replies to this topic

#271
diva_hipsterova

diva_hipsterova

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,037
  • Înscris: 05.12.2016
Îți apare doar dacă telefonul a fost vândut întro țară în care Apple a lansat ekg în mod oficial

#272
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
defapt contul apple trebuie sa fie setat pe germania de exemplu, si atunci va functiona :)

#273
daciand

daciand

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 02.10.2011
Salutare.

Sunt interesat a achiziționa un power bank compatibil cu Apple Watch 4. Am modelul de 40mm, aluminiu. Problema e că nu găsesc nimic compatibil la un preț rezonabil.
Am găsit ceva pe amazon DE,  de 950mAh, care se putea atașa la chei, l-am comandat și primit, dar se pare că nu e bun, în sensul că începe încărcarea, dar se oprește la câteva secunde după, iar apoi o ia de la început, și tot așa. L-am verificat și pe variantele mai vechi ale unor colegi de muncă, AW2 și AW3 și merge perfect, încarcă fără probleme.

Aveți vreo sugestie/recomandare?

Mulțumesc frumos!

#274
kvlq

kvlq

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,823
  • Înscris: 20.12.2010
A folosit cineva pana acum functia de EKG ? Stiu ca s-a lansat de destul de multa vreme si in Romania, dar mie inca nu imi merge. Desi deschid EKG din aplicatia Health pe iPhone (X cu iOS 13.2.2) si deschid aplicatia si pe AW4 (cu watchOS 6.1) continua sa imi apara pe ceas "To set up ECG open the health app on your iPhone". Aveti vreo idee, ceva?

#275
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,337
  • Înscris: 14.06.2006
Bineinteles ca o folosim.
Si nu stiu daca pot sa spun ca am salvat o viata dar am trimis un bun prieten la doctor pentru ca tot ii dadea fibrilatie atriala. El glumea, spunea ca are erori ceasul meu, dar se pare ca nu era asa....

#276
m4gicm

m4gicm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 30.10.2010
Salutare! Am si eu o intrebare: daca as achizitiona un seria 4 SH (doar GPS, nu si celular) din alta tara (de pe forum extern), vechi de numai 4 luni, garantia ar fi valabila si in Romania?

#277
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
1 an garantie de la data activarii.

Edited by carmenclara1, 08 December 2019 - 23:16.


#278
m4gicm

m4gicm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 30.10.2010
Deci garantia e valabila si in Romania, chiar daca ceasul a fost vandut initial in alta tara, corect?

#279
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
Da, timp de 12 luni de la activare.

#280
m4gicm

m4gicm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 30.10.2010
Multam frumos.

#281
Jokerul001

Jokerul001

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 03.10.2019
Salutare. Vreau sa achizitionez un apple watch 4 si as dori sa stiu daca poti deschide pe el pdf-uri(100mb+) folosind aplicatii 3rd party. Si de asemenea merita sa il cumpar nou din magazin avand in vedere pretul sau sa caut unul SH ? Multumesc pt raspunsuri

#282
m4gicm

m4gicm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 30.10.2010
De ce ai vrea sa deschizi un pdf de peste 100 mb pe un smartwatch? Pana si un laptop cam gafaie la un asa fisier...

#283
Jokerul001

Jokerul001

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 03.10.2019
Pentru a imi reimprospata memoria in unele situatii mai complicate :)

#284
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008

View Postm4gicm, on 21 ianuarie 2020 - 16:45, said:

De ce ai vrea sa deschizi un pdf de peste 100 mb pe un smartwatch? Pana si un laptop cam gafaie la un asa fisier...

daca e doar text fara imagini sau alte chestii nu e nici o problema pentru orice pc recent

View PostJokerul001, on 24 ianuarie 2020 - 20:07, said:

Pentru a imi reimprospata memoria in unele situatii mai complicate :)
nu am testat inca. poate reusesc sa-mi fac putin timp zilele astea sa vedem ce iese.

#285
m4gicm

m4gicm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 30.10.2010
Adica sa poti copia la examene.

#286
ionutzm05

ionutzm05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 23.06.2009
Tocmai ce am luat un Apple Watch 4 SS cu LTE. Super usor procesul de activare al numarului in Orange Romania, pur si simplu dai Enable cellular din aplicatia Watch, te loghezi in My Orange si intr-un minut e activat tot. Din pacate ceasul m-a avertizat ca functia nu e disponibila si in roaming, dar oricum e un pas inainte. Sunt curios acum cat de mult voi folosi aceasta functie, nu am avut nevoie neaparata de LTE, dar nu exista varianta SS a ceasului WiFi only si atunci am zis sa activez si serviciul daca beneficiez de el. Primele 6 luni sunt gratuit, dupa aceea 2E/luna.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate