Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

*Cafeneaua Digi*

* * * * - 7 votes
  • Please log in to reply
13423 replies to this topic

#1729
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,885
  • Înscris: 14.10.2008

View PostTaTa_RzV, on 24 mai 2019 - 15:03, said:

Eu 50 GB la digi i-am consumat într-o seara Posted Image câteva filme noi mi-am tras pe laptop și aia a fost Posted Image)
Nu erai cu laptopul acasa sa-l legi la Wi-Fi sau cablu?

Eu am facut azi trafic (webcam HD fara sunet) in drumurile cu masina, ca sa recuperez ce nu am facut in ultimele 2 seri in care am adormit odata cu gainile la ora 22 si nu am mai putut sa ma mai ridic din pat spre a merge la miscare in oras.

Am depasit 500 minute nationale, tinta mea lunara. 2 convorbiri catre Telekom Piatra Olt astazi si acum avariile CEZ, dupa ploile petrecute in cele 7 judete din jurisdictia lor.

.

CEZ e singurul numar cu poza, cu avatar la mine.

Attached Files



#1730
TaTa_RzV

TaTa_RzV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,803
  • Înscris: 18.10.2018
Nu am net fix acasa. La cat folosim noi laptopul am da banii degeaba pe abonament.

#1731
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,885
  • Înscris: 14.10.2008
Pai pentru a trage filme iti trebuie net fix.

#1732
TaTa_RzV

TaTa_RzV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,803
  • Înscris: 18.10.2018
De ce? Fac hot spot la laptop când am treaba cu el. Trag cu 7-8 MB pe secunda la digi. La Voda am tras și cu 10.merge stas.

#1733
florinescovici

florinescovici

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 29.07.2014

View PostLunaCrystal, on 24 mai 2019 - 13:58, said:

Degeaba zici asta, deja inclusiv unii din fostii fani ai fibrei optice au ajuns la concluzia mea si si-au dat seama ca fara fir e viitorul, e doar o chestiune de timp. La fel si o parte din fostii fani ai digi au trecut acum la altii tot din cauza a cea ce am zis eu: trafic putin si viteze mici.

Edit: Acum cam 10-11 ani eu am zis si ca minutele si sms-urile nelimitate in orice retea sunt viitorul si ca trebuie sa apara asa ceva, altii mi-au sarit in cap ca nu e posibil asa ceva, ca taxe de interconectare si alte tampenii de genul. Si uite rezultatul. Pentru cine a uitat topicul: https://forum.softpe...in-orice-retea/
Vorbe "fara fir", povesti de doi lei...exact cum ne-ai obisnuit, in urma cu mult timp, pe Wapix...asta e, ochelarii de cal nu ti-i poate da nimeni jos...poate daca-i face tu un efort...stiu...e greu...ma  intreb asa retoric, tu nu imbatranesti(cu absolut tot ce implica asta)?

Edited by florinescovici, 24 May 2019 - 21:01.


#1734
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,195
  • Înscris: 18.04.2008

View PostNeaceasca85, on 24 mai 2019 - 19:48, said:

CEZ e singurul numar cu poza, cu avatar la mine.

Eu mai am.
Dar nu îți apar pe tot ecranul? La mine apar.

Că veni vorba, ce zici, @Neaceasca85? Dacă CEZ își ia jucăriile, s-ar putea să ajungi la Enel. Posted Image

#1735
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,885
  • Înscris: 14.10.2008
E vorba ca pleaca din tara odata cu Telekom? Adica ne parasesc si slovacii, nu doar nemtii?

Enel poate insemna mai multe pene de curent, ceva imposibil de facut 414 zile de uptime, marea mea realizare (fara UPS).

Pana in 2007 cand a venit CEZ, numarul intreruperilor era dublu triplu, idem si durata lor.

#1736
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,574
  • Înscris: 20.10.2006

View Postflorinescovici, on 24 mai 2019 - 20:50, said:

Vorbe "fara fir", povesti de doi lei...exact cum ne-ai obisnuit, in urma cu mult timp, pe Wapix...asta e, ochelarii de cal nu ti-i poate da nimeni jos...poate daca-i face tu un efort...stiu...e greu...ma  intreb asa retoric, tu nu imbatranesti(cu absolut tot ce implica asta)?
Vezi dovada chiar aici pe topic cateva posturi mai sus a zis cineva ca nu are rost sa isi bage net fix, tot eu sunt cel care nu are dreptate? Si nu, nu imbatranesc, probleme? Vreau tanar mereu :D

#1737
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,195
  • Înscris: 18.04.2008

View PostNeaceasca85, on 24 mai 2019 - 21:34, said:

E vorba ca pleaca din tara odata cu Telekom? Adica ne parasesc si slovacii, nu doar nemtii?

Enel poate insemna mai multe pene de curent, ceva imposibil de facut 414 zile de uptime, marea mea realizare (fara UPS).

Pana in 2007 cand a venit CEZ, numarul intreruperilor era dublu triplu, idem si durata lor.

Crezi că vreo companie vrea să se întrerupă curentul?
Se întrerupe pentru că e o utilitate ce depinde de mai mulți factori de mediu.

#1738
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,885
  • Înscris: 14.10.2008
Si de investitiile facute in retele.

CEZ clar a investit in Slatina, era praf reteaua subterana mostenita din anii '90.

La tara insa nu prea, acolo nicaieri nu exista interes sa fie stabilitate comparabila cu orasul, mai e si problema copacilor ce afecteaza LEA 20 KV, nu exista legislatie care sa delimiteze un culoar minim fara vegetatie.

#1739
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,574
  • Înscris: 20.10.2006
Din contra, eu stiam ca doar electricitatea are dreptul sa defriseze in zona retelei conform legislatiei.

#1740
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,195
  • Înscris: 18.04.2008
electrice, gaz și rețele de transport

#1741
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,885
  • Înscris: 14.10.2008

View PostLunaCrystal, on 25 mai 2019 - 00:26, said:

Din contra, eu stiam ca doar electricitatea are dreptul sa defriseze in zona retelei conform legislatiei.
Insa pomii cresc in timp peste retelele aeriene, si aia de la Spineni trece prin niste pomi de groaza la dealul Fimestilor, apoi are foarte mult camp cu liber la trasnete, pana la Scornicesti.

#1742
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,195
  • Înscris: 18.04.2008
În mod normal, se toaletează

#1743
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,885
  • Înscris: 14.10.2008
La taranoaia nu toaleteaza nici dreaq.

La 20 KV trebuie distanta mai mare intre crengi si linie.

#1744
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,195
  • Înscris: 18.04.2008
Altfel face poc

Și rămâne @Neaceasca85 fără curent Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#1745
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,885
  • Înscris: 14.10.2008
Nu ca nu stau la tara. La Spineni da, ramaneam frecvent, si pe vreme buna dar mai ales pe vreme rea. Inclusiv in vara 2000 trebuia sa fie macar 1 minut zilnic de oprire.

#1746
florinescovici

florinescovici

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 29.07.2014

View PostLunaCrystal, on 24 mai 2019 - 22:24, said:

Si nu, nu imbatranesc, probleme? Vreau tanar mereu Posted Image
...Mda...

Edited by florinescovici, 25 May 2019 - 12:11.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate