Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

Reclame care vă enervează vs. reclame care vă plac

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
1954 replies to this topic

#1837
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,622
  • Înscris: 13.06.2004
Mă întreb dacă cineva îşi face credit în urma acelei anti-reclame, că asta e, anti-reclamă.
Enervantă e aia cu un anume site de face vânzare la încălţăminte, că apare o freză de Johnny Bravo, adică un anume individ foarte enervant.
Colectarea selectivă a gunoaielor, e un pic simpatică, dar per ansamblul e enervantă.

#1838
SharonCollins

SharonCollins

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 07.04.2017
De sss Selly zici? Reclama la Ccc? Da,are karisma unui dulap din anii 80 :)

#1839
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Enervanta reclama

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ihodlSJ_0C4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1840
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,614
  • Înscris: 10.04.2009
chiar e, nu o suport :|

#1841
sov

sov

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,349
  • Înscris: 26.02.2006
Old spice." Mirosul la control"! Oribil!

#1842
bursucelu_viesel

bursucelu_viesel

    Very very sketchy stuff

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 03.02.2009
Nu ma uit la TV. Azi am vazut-o pe o dentista cu care vorbisem pe Youtube. [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/rOLeDnL-UOI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Frumoasa fata. Seamana un pic si cu bebelusa de la cronica carcotasilor parca. Haios ca eu tin minte clipul ei pe Youtube mai vechi unde zice ca nu-i nicio scofala cu periutele astea electrice, nici cu dusurile bucale macar, ci ca ata dentara e cea mai buna.
Cum d-zeu or fi crezand aia ca va inconjura fiecare dinte asa ca-n filmare, nu stiu. (si de ce nu s-ar toci imediat periuta). In fine. reclame..

Cea mai enervanta reclama pe care o aud mereu de-i pun mut e la Digi24 reclama la emisiunea "Pacient in Romania" cred. Zice "Un sistem de sanatate mai bolnav decat pacientii, si exteem de costisitor. Descopera dezastrul din sistemul de sanatate din Romania la (emisiune lu' peste)".
Sunt curios cu cati bani e platita Digi24 sa faca campania asta. Nu e o campanie de curatire de coruptie, "extrem de costisitor" pregateste clar terenul pt sistemul de sanatate cu companii de asigurare de sanatate private.
E si o reclama care-ti poate aduce un porcoi de bani daca stii ce companii de asigurari de sanatate au investit (in Digi24) si vor prelua clientii - sa investesti la bursa in aceste companii.

Edited by bursucelu_viesel, 08 March 2023 - 20:53.


#1843
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,892
  • Înscris: 28.11.2006
A reaparut spotul de care zice nenea asta. La fel e cretin ca in toamna (defapt e neschimbat de atunci). Iar comentariul ramane valabil si acum.

Sunt de acord cu comentatorul: reclama asta e un gunoi si o spalare pe creier. E chiar mai poroasta si mai nociva decat reclamele la medicamente.

#1844
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,622
  • Înscris: 13.06.2004
De aia zic.

View Postdjl, on 03 martie 2023 - 09:09, said:

Mă întreb dacă cineva îşi face credit în urma acelei anti-reclame, că asta e, anti-reclamă.
Enervantă e aia cu un anume site de face vânzare la încălţăminte, că apare o freză de Johnny Bravo, adică un anume individ foarte enervant.
Colectarea selectivă a gunoaielor, e un pic simpatică, dar per ansamblul e enervantă.

View PostSharonCollins, on 03 martie 2023 - 23:15, said:

De sss Selly zici? Reclama la Ccc? Da,are karisma unui dulap din anii 80  

De aia zic. Unele dulapuri din anii '80 au mai mult farmec decât Şeii şi chiar mai multă utilitate - b.t.w., are vreo utilitate Şelaru ăsta? Nenorocirea de reclamă a rulat şi pe un videopanou mare, aflat lângă o clădire veche de la începutul Bd. Lascăr Catargiu.
Aia cu selectarea colectivă o repetă de n ori, încât a devenit enervantă. Probabil făcută cu bani publici.    Posted Image

View Postsov, on 08 martie 2023 - 13:36, said:

Old spice." Mirosul la control"! Oribil!

Totuşi, e mai simpatică decât aia cu Negrul şi atrasul femeilor.

View PostMembruAnonim, on 03 martie 2023 - 23:28, said:

Enervanta reclama
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ihodlSJ_0C4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Nu înţeleg, se bărbireşte sau nu.   Posted Image

Edited by djl, 16 March 2023 - 12:26.


#1845
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postdjl, on 16 martie 2023 - 12:25, said:

Nu înţeleg, se bărbireşte sau nu.   Posted Image

Pai...
"S-o fi barbierit sau nu s-o fi barbierit?" asta este intrebarea
:))


Oricum idioata reclama. Are un iz enervant

#1846
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,622
  • Înscris: 13.06.2004
Enervantă... aia cu anvelopele "Michelin". Tind să-şi arate "măreţele realizări normale".

Simpatică... aia cu ăla din epoca de piatră care vrea să-şi facă credit la bancă. Cea care se termină cu faci credit ca în 2023.   :)
Îmi aminteşte de un banc:
Bulă la şcoală în epoca de piatră. La un moment dat se aude un ţipăt.
- Ce a fost zgomotul ăla?
- Ia căzut copiuţa lui Bulă.   :)

#1847
bursucelu_viesel

bursucelu_viesel

    Very very sketchy stuff

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 03.02.2009
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-e9TkmCU5DA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Nu gasesc varianta romaneasca la reclama Zubrovka - Votka. Greu sa-i gasesc vreun defect. Au facut din r_hat bici. Pana si eu care urasc alcoolul as fi tentat sa gust panarama asta. Ca ia bagat in sticla un fir de iarba cu o aroma unica dintr-o zona din Polonia.. Apoi muzica e super - e super moderna si cu verdele ala desenat/hasurat care contrasteaza cu un bizon prafuit si imputit. Ireprosabil din toate punctele de vedere.

#1848
alin632

alin632

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,712
  • Înscris: 05.09.2011
Am rămas fără cuvinte.Posted Image

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/iq4HEMXV10A?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1849
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Asa de scumpe s-au facut rosiie? 1,6 digi ?!?!?!  Astia au innebunit cu rosiile lor.

#1850
bursucelu_viesel

bursucelu_viesel

    Very very sketchy stuff

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 03.02.2009
Riso - Cand mi-e putin foame

Mereu la reclamele astea mi-aduc aminte de o dentista care mi-a zis "Toate reclamele/produsele la TV sunt pacaleli, sunt aceleasi substante active descoperite de mult si acum astia le reimpacheteaza si vand la suprapret, in cel mai bun caz (in care nu-s simple pacaleli fara niciun efect)".

In cazul asta, ei merg pe o pista nesanatoasa cu "Cand mi-e putin foame". Trebuie sa ai mese la ore fixe, si mese complete. Ori ce promoveaza ei aici e sa mananci toata ziua buna ziua cate putin, caci stomacul nu se mai opreste din cerut daca-i dai asa cu taraita. Nu exista putina foame. Aia e o pofta (creata tot de ei).

Bine ca nu face reclama si la droguri.

Edited by bursucelu_viesel, 27 May 2023 - 07:51.


#1851
bursucelu_viesel

bursucelu_viesel

    Very very sketchy stuff

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 03.02.2009
Sau cum ziceau unu' de la Netflix ca principalul competitor / adversar nu e o alta companie ci somnul oamenilor, si se straduiau sa faca sa le treaca somnul, sa-i apuce dimineata nedormiti..

Edited by bursucelu_viesel, 27 May 2023 - 08:05.


#1852
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,701
  • Înscris: 15.06.2007

View Postdjl, on 12 septembrie 2022 - 14:50, said:

Probabil vreo tâmpenie de restricție pe bază de vârstă. De parcă miniorii nu văd reclame la bere la televizor. Dar unii au minte mai slabă decât un coprocesor 387.

nop, este o restrictie pusa de cel care are canalul de yt. Daca clipul poate fi pus pe alte platforme, si este vizionat in alte browsere, ad blockerul taie reclamele, si nu se contabilizeaza vizualizarile, nu se monetizeaza canalul, el nu castiga nimic. Astfel te obliga sa  vizualizezi direct pe site sau prin aplicatie

View Postalin632, on 22 mai 2023 - 13:50, said:

Am rămas fără cuvinte.Posted Image

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/iq4HEMXV10A?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
adevarul este ca suntem norocosi ca avem digi!
Prin alte tari este mult mai scump si chiar mai prost acelasi serviciu.  
Vreau sa vad eu ca in Germania sau Franta poti avea la pret dublu, cu 10 euro, net fix si mobil si tv.

Edited by tfmercedez, 27 May 2023 - 08:30.


#1853
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,701
  • Înscris: 15.06.2007
Ma uitam cu fiul la spongebob pe axn, cand trosc, o reclama la vagisan, pentru uscaciune la pestera muierii.

Am gasit pe yt versiunea satirica a reclamei

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/owFHtWtaXcg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1854
SharonCollins

SharonCollins

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 07.04.2017
Axn o mai fi cum o mai fi, dar sa vezi pe Minimax reclama la vopsea de par?! Nu foarte recent, dar am retinut, ca mi se păreau bani aruncati, nu se vopsesc prescolarii!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate