Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Megane 3,opel astra j sau golf 6

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#37
Vasi1995

Vasi1995

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 19.08.2018

View PostRamboX, on 03 septembrie 2018 - 11:42, said:

o iei gata rezolvata la 200k de km si apoi tipi ce prost e renaultul.vezi ca tipa destui cu sh ca nou pe forumul marcii de erori prin born si alte zeci de pb.
ok! atunci tu ce imi recomanzi in bugetul meu?

#38
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 22.09.2013
Ti s-a recomandat deja, masina cu pana in 120-130.000km reali cu reviziile facute la zi.

Toyota e urata, dar e fiabila, insa sunt printre singurii care fac masini fiabile in sensul ca nu au probleme de fabricatie majore ca la altii. Nu le curg amortizoarele, nu li se strica yalele, nu le cade din electronica, masinile consuma putin si cel mai important, nu se strica.

Dar cum esti tanar, in mod sigur nu o sa-ti cumperi Toyota. Ti-am zis...incearca masinile gen Mazda 3, Megane daca il gasesti cu km putini, si eu in locul tau, fara sa fiu bulangiu, mi-as lua Suzuki swift 1.6 sport 136 cp aspirat.

#39
RamboX

RamboX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,094
  • Înscris: 02.04.2006

View PostVasi1995, on 03 septembrie 2018 - 16:08, said:


ok! atunci tu ce imi recomanzi in bugetul meu?
o masina noua cu credit gen hyunday i20 sau Suzuki sau chiar Logan.
iti spun eu sa fugi de Renault cu km multi,arata bine adusa de afara dar cand o bagi la drumurile si motorina noastra incep pb adevarate,eu la max 100k de km o dau ca nu se stie,ulei bun si revizii i-am facut la reprezentanta dar a inceput sa cada cate una alta si nu am chef de service saptamanal.urmatoarea va fi o japoneza gen Toyota corola.

#40
C63AMG

C63AMG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 673
  • Înscris: 21.06.2012

View PostRamboX, on 03 septembrie 2018 - 16:54, said:

o masina noua cu credit gen hyunday i20 sau Suzuki sau chiar Logan.
iti spun eu sa fugi de Renault cu km multi,arata bine adusa de afara dar cand o bagi la drumurile si motorina noastra incep pb adevarate,eu la max 100k de km o dau ca nu se stie,ulei bun si revizii i-am facut la reprezentanta dar a inceput sa cada cate una alta si nu am chef de service saptamanal.urmatoarea va fi o japoneza gen Toyota corola.
Hai sa iti spun ceva referitor la ce ai spus tu,cum ca Renault-urile sunt masini proaste:
1:Renault Megane cumparat din Romania sunt fabricate in Turcia si Maroc.
2:Renault Megane cumparat din Franta sunt fabricate/ansamblate in Franta.Arunca-ti o privire la un Megane 3 2013 cumparat de nou din Romania si la un Megane 3 2013 cumparat din Franta,si ai sa vezi ca difera dpdv calitativ.Cum am mai spus,decat un Megane 3 cumparat din Romania cu 100k km in bord rulati doar in tara,mai bine prefer unul cu 170> km rulat afara.Pentru ca la noi toate piesele,uleiurile etc sunt contra facute.De ce la noi costa 5l Elf 5w30 cam 220-250lei si in Franta cam 100E???Noi avem 3 oo nu-i asa?Este adevarat ca si afara gasesti masini cotonogite,dar sunt putine.

#41
RamboX

RamboX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,094
  • Înscris: 02.04.2006
la reprezentante nu sunt contrafacute uleiurile.
daca imi arati tu o singura buba la Megane 3 vandut in ro care nu a aparut si la cele de afara te cred.
mitul sh ca nou de jermanica l-au luat multi in brate dar i-a fript rau la buzunar.

#42
mihalexmihalex

mihalexmihalex

    Classified

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,423
  • Înscris: 29.12.2007
Stai sa intre pe forum baEtii aia de sustin ca la 200k doar ce au iesit din rodaj "recent adusele"...

#43
ct10dre

ct10dre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,038
  • Înscris: 03.05.2006
Lasă că nici cu astea rulate în tara nu mi-e rușine. Mașini de 2 ani arata ca după 10, și se conduc la fel. Romanul nu știe sa tina o mașină, trage de ea și apoi mai vrea și pe mă-sa și pe ta-su.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate