Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...
 Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto
 Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT
 

Mitingul PSD e un esec al lipsei de solidaritate sociala ?

* * - - - 7 votes
  • This topic is locked This topic is locked
147 replies to this topic

#1
geostorm

geostorm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 03.12.2017
Mitingul de aseara a fost un exemplu clar al.lipsei de solidaritate sociala, al rupturii profunde intre cele lumi, una hipstereasca, cool s una prostita de PSD.
Pana cand aceste 2 lumi nu se intrepatrund sisi nu se simt solidare una cu alta, nu se va intampla nimic bun in Romania.

Seful de combinat viseaza la trenuri de mare viteza, autostrazi suspendate si alti cai verzi pe pereti, insa,mai intai trebuie turnata fundatia, o baza a societatii, si asta nu se poate face decat cu investitii in educatie, protectie sociala mai intai, pentru ca oamenii sa nu se mai transforme in animale salbaticite de foame conduse usor de PSD.
Ura naste ura, asta trebuie sa intelegem.
In afara ura asta in societate nu e atat de mare. Britanicii au acceptat Brexit-ul ca o realitate si acum trag toti sa obtina ce-i mai bun pentru UK dupa Brexit.
In SUA la fel, Trump a avut o groaza de contestatari, cu toste astea acum e sustinut de poporul american in masurile bizare pe care le ia.

Cand vom avea si noi in Romania un dialog intre cele 2 lumi total opuse ?

Intr-un fel se vede realitatea printre hipsteri cu trotinete pe calea Victoriei si.altfel in Teleorman. Aceste 2 lumi trebuie sa colaboreze daca vor sa faca ceva in Romania

#2
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

View Postgeostorm, on 10 iunie 2018 - 07:54, said:

Seful de combinat viseaza la trenuri de mare viteza, autostrazi suspendate si alti cai verzi pe pereti, insa,mai intai trebuie turnata fundatia, o baza a societatii, si asta nu se poate face decat cu investitii in educatie, protectie sociala mai intai, pentru ca oamenii sa nu se mai transforme in animale salbaticite de foame conduse usor de PSD.
Ura naste ura, asta trebuie sa intelegem.
Ptiu drace. Tu vrei asistati, bag sama.

Nimic nu intelegi. Trenu-i fruncea ! Musai cu uaifai.

#3
geostorm

geostorm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 03.12.2017

View PostPaz, on 10 iunie 2018 - 08:02, said:


Ptiu drace. Tu vrei asistati, bag sama.

Nimic nu intelegi. Trenu-i fruncea ! Musai cu uaifai.

Intai facem canalizare, scoatem lumea din foame si dobitocism si apoi vedem ce mai facem.
Apetitul pentru arta, lectura, filozofie vine dupa ce ti-ai potolit foamea.

Asa si cu aia de la,mitingul de ieri, scosi din foame si dobitocism nu vor mai veni ca vitele aduse de PSD, le va creste stima de sine

Edited by geostorm, 10 June 2018 - 08:06.


#4
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,581
  • Înscris: 05.11.2009
mitingul ala o fost doar un esec al pesedeului. asa se intampla cand aduni cu arcanul niste amarati , niste insi saraci si nu prea inteligenti si ii pui acolo doar ca sa fie la numar, fara sa ai si motive ideologice ca sa ii mobilizezi. pentru ca pe aia ii doare la pwula de problemele cu justitia a lui livache si ale pesedeului, multi ar avea o durere in cur imensa daca pesedeaua si gasca ar ajunge la puscarie. Ei stiu doar un lucru: ne dai sau nu ne dai? restul cu povestile pesedeului is doar povesti pt ei, conteaza sa le dai , nu ii intereseaza pe aia de povestile rromesti-lacrimogene alea pesedeului. Deci problema e la pesede , ca nu au credibilitate, in ochi alora pesedeaua are credibilitate doar cand le da pomeni.

#5
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Eu am privit la televizor.

Nicio parte nu mă reprezintă.  Îmi sunt străine și ostile, deopotrivă.
E un festival al țopismului și prostului gust,  al adulării unor oameni de două parale.  
Unii îl adulează pe Dragnea,  alții o adulează pe Codruța.
Două tabere care au lumea lor, bula lor,  cutiuța lor,  fără nicio legătură cu viața mea și cu interesele mele.

Ca spectacol al absurdului,  ambele tabere excelează în grotesc.
N-au nimic de spus în afară de lozinci.  

Pe vremuri,  acum 28 de ani,  îmi puneam mari speranțe în cei pe care-i vedeam în frunte.    Atunci credeam în partidele de opoziție,  PNȚ, PNL.    De vorbit vorbeau frumos, dar era ceva care m-a făcut să nu aștept nimic de la ei. Mi-am spus că-i mai sigur să îmi fac viața de unul singur,  fără niciun sprijin,  așa cum pot și mă pricep, urmând ca binele adus de politic să-mi fie doar un bonus,  eventual.

Odată decizia luată,  nu am mai avut treabă cu viața publică,  nu m-am mai dus la niciun miting și mi-am văzut de treaba mea și interesul meu personal.

Acum,  după 28 de ani (o viață de om)  sunt mulțumit că am fost îndeajuns de inteligent ca să nu-mi pun speranțe în nimeni.    Oamenii vorbesc mult,  dar fac puțin,  ori nu fac și se scuză.  Este în firea omenească să fie așa.   Politica s-a tot schimbat,  iar eu am devenit din ce în ce mai indiferent.    Cine conduce țara?   Mi se rupe!   Nu-i nicio diferență,  nici în bine,  nici în rău.  Mici variații dar nu cine știe ce chestii care să mă dea pe spate.  

Politica a devenit (pentru mine) doar un fel de chibițăreală.   Un fel de joc virtual.  
Viața este altceva,  la un alt nivel.

Mă uit la oameni cum pun patimă și se agită.  
Naivi care își pierd timpul cu prostii.

View Postvanitty, on 10 iunie 2018 - 08:05, said:

mitingul ala o fost doar un esec al pesedeului.

Atât timp cât piața a fost plină mitingul a fost un succes.
Au arătat că pot să umple piața cu susținători.

Imagine.

#6
geostorm

geostorm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 03.12.2017

View Postvanitty, on 10 iunie 2018 - 08:05, said:

mitingul ala o fost doar un esec al pesedeului. asa se intampla cand aduni cu arcanul niste amarati , niste insi saraci si nu prea inteligenti si ii pui acolo doar ca sa fie la numar, fara sa ai si motive ideologice ca sa ii mobilizezi. pentru ca pe aia ii doare la pwula de problemele cu justitia a lui livache si ale pesedeului, multi ar avea o durere in cur imensa daca pesedeaua si gasca ar ajunge la puscarie. Ei stiu doar un lucru: ne dai sau nu ne dai? restul cu povestile pesedeului is doar povesti pt ei, conteaza sa le dai , nu ii intereseaza pe aia de povestile rromesti-lacrimogene alea pesedeului. Deci problema e la pesede , ca nu au credibilitate, in ochi alora pesedeaua are credibilitate doar cand le da pomeni.

Aceasi igonranta clasica, tipica a liberalului de Romania care prefera sa ascunda rahatul sub pres. Acea Romanie exista, e mare, si nu poate fi ascunsa

#7
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,581
  • Înscris: 05.11.2009

View Posttomaso, on 10 iunie 2018 - 08:07, said:

Atât timp cât piața a fost plină mitingul a fost un succes.
Au arătat că pot să umple piața cu susținători.

Imagine.
tomaso, oricat damage control ai incerca, mitingul pesedist de aseara a fost un succes. E ca si operatiile alea in care operatia cica o reusit, dar pacientul o decedat. Asa e si cu succesul mitingului pesedist. Un miting fara vlaga, cu niste ciudati si niste insi fara carisma pusi pe sceana,insi care nu au reusit sa mobilizeze amaratii aia adusi cu arcanul.

View Postgeostorm, on 10 iunie 2018 - 08:08, said:

Aceasi igonranta clasica, tipica a liberalului de Romania care prefera sa ascunda rahatul sub pres. Acea Romanie exista, e mare, si nu poate fi ascunsa
eu ti-am explicat care e situatia, ca tu nu vrei sa o accepti si sa dai vina pe amaratii aia in loc sa vezi ca a fost vina pesedeului, e fix problema ta..

#8
geostorm

geostorm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 03.12.2017

View Posttomaso, on 10 iunie 2018 - 08:07, said:

Eu am privit la televizor.

Nicio parte nu mă reprezintă.  ĂŽmi sunt străine și ostile, deopotrivă.
E un festival al țopismului și prostului gust,  al adulării unor oameni de două parale.  
Unii Ă®l adulează pe Dragnea,  alții o adulează pe Codruța.
Două tabere care au lumea lor, bula lor,  cutiuța lor,  fără nicio legătură cu viața mea și cu interesele mele.

Ca spectacol al absurdului,  ambele tabere excelează Ă®n grotesc.
N-au nimic de spus Ă®n afară de lozinci.  

Pe vremuri,  acum 28 de ani,  Ă®mi puneam mari speranțe Ă®n cei pe care-i vedeam Ă®n frunte.    Atunci credeam Ă®n partidele de opoziție,  PNȚ, PNL.    De vorbit vorbeau frumos, dar era ceva care m-a făcut să nu aștept nimic de la ei.     Mi-am spus că-i mai sigur să Ă®mi fac viața de unul singur,  fără niciun sprijin,  așa cum pot și mă pricep, urmând ca binele adus de politic să-mi fie doar un bonus,  eventual.

Odată decizia luată,  nu am mai avut treabă cu viața publică,  nu m-am mai dus la niciun miting și mi-am văzut de treaba mea și interesul meu personal.

Acum,  după 28 de ani (o viață de om)  sunt mulțumit că am fost Ă®ndeajuns de inteligent ca să nu-mi pun speranțe Ă®n nimeni.    Oamenii vorbesc mult,  dar fac puțin,  ori nu fac și se scuză.  Este Ă®n firea omenească să fie așa.   Politica s-a tot schimbat,  iar eu am devenit din ce Ă®n ce mai indiferent.    Cine conduce țara?   Mi se rupe!   Nu-i nicio diferență,  nici Ă®n bine,  nici Ă®n rău.  Mici variații dar nu cine știe ce chestii care să mă dea pe spate.  

Politica a devenit (pentru mine) doar un fel de chibițăreală.   Un fel de joc virtual.  
Viața este altceva,  la un alt nivel.

Mă uit la oameni cum pun patimă și se agită.  
Naivi care Ă®și pierd timpul cu prostii.



Atât timp cât piața a fost plină mitingul a fost un succes.
Au arătat că pot să umple piața cu susținători.

Imagine.

Esti afacerist.
Eati solidar si iti educi angajatii, ii motivezi ?
Sau ii tratezi ca pe niste svlavi pe care ii urasti ? Si normal si ei te urasc si voteaza cu PSD ?

#9
Labelleepoque

Labelleepoque

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 04.06.2018

View Postgeostorm, on 10 iunie 2018 - 07:54, said:

Mitingul de aseara a fost un exemplu clar al.lipsei de solidaritate sociala, al rupturii profunde intre cele lumi, una hipstereasca, cool s una prostita de PSD.
Pana cand aceste 2 lumi nu se intrepatrund sisi nu se simt solidare una cu alta, nu se va intampla nimic bun in Romania.

Seful de combinat viseaza la trenuri de mare viteza, autostrazi suspendate si alti cai verzi pe pereti, insa,mai intai trebuie turnata fundatia, o baza a societatii, si asta nu se poate face decat cu investitii in educatie, protectie sociala mai intai, pentru ca oamenii sa nu se mai transforme in animale salbaticite de foame conduse usor de PSD.
Ura naste ura, asta trebuie sa intelegem.
In afara ura asta in societate nu e atat de mare. Britanicii au acceptat Brexit-ul ca o realitate si acum trag toti sa obtina ce-i mai bun pentru UK dupa Brexit.
In SUA la fel, Trump a avut o groaza de contestatari, cu toste astea acum e sustinut de poporul american in masurile bizare pe care le ia.

Cand vom avea si noi in Romania un dialog intre cele 2 lumi total opuse ?

Intr-un fel se vede realitatea printre hipsteri cu trotinete pe calea Victoriei si.altfel in Teleorman. Aceste 2 lumi trebuie sa colaboreze daca vor sa faca ceva in Romania
Exclus in viitorul apropiat, pana nu vor dispare generatiile actuale de politicieni. Uitati-va numai la prestatia alesilor nostri din Parlamentul European. Numai dezbinare, numai ura si denigrare la adresa statului pe care teoretic il reprezinta. Pana n-or pleca de acolo specimenele gen Macovei si Preda, totul va fi ireconciliabil. Noroc ca anul viitor vom avea sansa sa-i trimitem acasa dupa alegerile europarlamentare.

#10
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,581
  • Înscris: 05.11.2009

View PostLabelleepoque, on 10 iunie 2018 - 08:11, said:

Exclus in viitorul apropiat, pana nu vor dispare generatiile actuale de politicieni. Uitati-va numai la prestatia alesilor nostri din Parlamentul European. Numai dezbinare, numai ura si denigrare la adresa statului pe care teoretic il reprezinta. Pana n-or pleca de acolo specimenele gen Macovei si Preda, totul va fi ireconciliabil. Noroc ca anul viitor vom avea sansa sa-i trimitem acasa dupa alegerile europarlamentare.
deci macovei e de vina ca vitele alea pe care le-ati carat la bucuresti nu au rezonat cu pesedeaua si v-au facut de rahat. :)))

#11
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Mitingul PSD e doar eșecul opoziției. Știu, e dureros pentru fani, care varsă într-una fiere și invective pe-aici (dovada impotenței și, mai ales, a idioțeniei). I-a prostit opoziția de vreo două ori, de i-au dat jos de la putere prin diverse subterfugii, dar între timp s-au deșteptat și ăia. Și-au căpătat și curaj, fiindcă acum pot. Deci, repet, pentru miting și pentru ce va urma eșecul este în întregime al opoziției. De fapt, care opoziție?

Edited by ursamajor, 10 June 2018 - 08:20.


#12
Labelleepoque

Labelleepoque

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 04.06.2018

View Postvanitty, on 10 iunie 2018 - 08:12, said:

deci macovei e de vina ca vitele alea pe care le-ati carat la bucuresti nu au rezonat cu pesedeaua si v-au facut de rahat. Posted Image))
Nu aud decat  doar un delir verbal la adresa PSD. Chiar asa ranchiunosi sunteti? Luati-va macoveaua si duceti-va!

#13
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,581
  • Înscris: 05.11.2009

View PostLabelleepoque, on 10 iunie 2018 - 08:20, said:

Nu aud decat  doar un delir verbal la adresa PSD. Chiar asa ranchiunosi sunteti? Luati-va macoveaua si duceti-va!
e realitatea colegul si nu noi trebuie sa fim constienti de ea ci adversarii lui livache din partid. S-o facut de rahat mustaciosul, o aratat ca este slab,iar in seara asta cred ca multi s-au organizat acolo la pesede ca sa ii ia ma-ul mustaciosului..

View Postursamajor, on 10 iunie 2018 - 08:19, said:

Mitingul PSD e doar eșecul opoziției. Știu, e dureros pentru fani, care varsă într-una fiere și invective pe-aici (dovada impotenței și, mai ales, a idioțeniei). I-a prostit opoziția de vreo două ori, de i-au dat jos de la putere prin diverse subterfugii, dar între timp s-au deșteptat și ăia. Și-au căpătat și curaj, fiindcă acum pot. Deci, repet, pentru miting și pentru ce va urma eșecul este în întregime al opoziției. De fapt, care opoziție?
adica de vina ca amaratii aia nu scandau odata cu livache e opozitia nu? :))) ca aia se carau din piata cand incepuse sa vorbeasca livache, tot opozitia e de vina nu? :P

#14
Labelleepoque

Labelleepoque

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 04.06.2018

View Postursamajor, on 10 iunie 2018 - 08:19, said:

Mitingul PSD e doar eșecul opoziției. Știu, e dureros. I-a prostit opoziția de vreo două ori, de i-au dat jos de la putere prin diverse subterfugii, dar între timp s-au deșteptat și ăia. Și-au căpătat și curaj, fiindcă acum pot. Deci, repet, pentru miting și pentru ce va urma eșecul este în întregime al opoziției. De fapt, care opoziție?
Buna intrebare! Opozitie la logica, la rationalitate, la binele poporului si al fiecaruia individual. Daca nu sunt ei la butoane, nimic nu merge bine in tara asta. Destul de pagubos nihilismul asta permanent, care nu aduce nimic nou, doar o zarva continua.

#15
Bibulus

Bibulus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,867
  • Înscris: 05.08.2014
PSD e un partid sortit esecului -- astia, in 15 ani, nu vor mai avea nici jumatate din votantii pe care ii au acum. Se curata bosorogii, se duce mare parte din turma lor de manevra.

#16
bogdan_z

bogdan_z

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,333
  • Înscris: 14.01.2012
Da, pai erau plin internetul de oameni care mergeau pe strada si pozati doar pentru ca erau imbracati in alb. Grup de 3-4 oameni care stateau in metrou, imbracati in alb, pozati si pusi pe net ca ia uite membrii psd de la tara sau ceva.. erau oameni simpli, dar automat pusi la zid, numai ei stiau daca merg sau nu la miting. Dar hai sa ii facem de porc pe net, ca atat... ne duce capul.

Zicea initiatorul de Trump, pai Trump are rezultate foarte bune in USA, in timp ce stanga latra si protesteaza, Trump si cei care chiar fac ceva concret profesional lucreaza in continuare.

De ce nu scot liberalii si USR proprii votanti din case pentru un miting asemanator? Ca are si Iohannis votantii lui. E drept, psihologia alegerilor prezidentiale difera de cele parlamentare.

View PostBibulus, on 10 iunie 2018 - 08:36, said:

nu vor mai avea nici jumatate din votantii pe care ii au acum.

Toata lumea imbatraneste, toata lumea iese la pensie :naughty:

#17
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,927
  • Înscris: 31.03.2003
Nu este esecul opozitiei, sa fim seriosi.
E esecul intregii Romanii, tomaso included.
Posted Image

#18
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,581
  • Înscris: 05.11.2009

View Postbogdan_z, on 10 iunie 2018 - 08:38, said:

Da, pai erau plin internetul de oameni care mergeau pe strada si pozati doar pentru ca erau imbracati in alb. Grup de 3-4 oameni care stateau in metrou, imbracati in alb, pozati si pusi pe net ca ia uite membrii psd de la tara sau ceva.. erau oameni simpli, dar automat pusi la zid, numai ei stiau daca merg sau nu la miting. Dar hai sa ii facem de porc pe net, ca atat... ne duce capul.

Zicea initiatorul de Trump, pai Trump are rezultate foarte bune in USA, in timp ce stanga latra si protesteaza, Trump si cei care chiar fac ceva concret profesional lucreaza in continuare.

De ce nu scot liberalii si USR proprii votanti din case pentru un miting asemanator? Ca are si Iohannis votantii lui. E drept, psihologia alegerilor prezidentiale difera de cele parlamentare.
pentru ca usr-ul nu are nevoie sa SCOATA EI oamenii la miting in stilul pesedist, adica cu arcanu. Nici nu au puterea financiara sa faca asta. Insa oamenii au iesit de buna voie la protestele alea in strada, alaturi de usr, pentru ca rezonau la aceleasi idei. Chestie ce nu s-a intamplat deloc la mitingul ratat al pesedeului de ieri. ii durea la ala la pilula de povestile lacrimogene cu shpioni ale lui livache & co

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate