Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

PSD vinde Insula Mare a Brailei .

* * * * * 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
139 replies to this topic

#19
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,571
  • Înscris: 07.12.2014

View PosttheMisuser, on 21 aprilie 2018 - 06:54, said:

Intrebarea e : "Ce e mai valoros ? O camila araba sau un roman sarac ?".
Depinde cui pui intrebarea. Daca intrebi PSD-ul o sa afli ca e foarte valoros un  roman sarac. Ala pune stampila unde trebuie. Si trebuie avut grija sa ramana sarac, altfel e posibil sa puna stampila in alta parte.
Daca intrebi un arab, probabil o sa spuna camila.

Edited by PoeOvidiu, 21 April 2018 - 07:14.


#20
un huligan

un huligan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 11.09.2006

View Postpascali_daniel, on 21 aprilie 2018 - 06:53, said:

Cat trebuie sa te duca capul sa declari asa ceva (cine a declarat asta, ajungand el si cu prostia lui la concluzia asta)... ca vinde insula mare a Brailei? Faptul ca cineva vine se ocupa de ea si face o afacere din ea este un lucru pozitiv. Da' se gasesc imbecili care sa sustina ca NUMAI PSD-ul vinde in tara asta. Da' ce ar vrea sa faca, sa stea terenul ala plin cu buruieni ca romanul este PROST si nu se grupeaza in cooperatie ca sa scoata bani din agricultura? Pe bune acum, hai ca se gasesc prosti in Romania (si fffoarte multi) este o realitate, da' sa fie prosti si formatori de opinie deja este GRAV. Arabii au bani la greu, aia sunt in stare la banii lor sa faca teren arabil din desert modificandu-l. Faptul ca au venit sa se ocupe de terenul din insula mare asta inseamna interes din partea lor sa faca ceva UTIL cu terenul ala si sa-l aduca la rostul unui teren arabil, adica sa faca PROFIT
Interesant e altceva : ca mai exista imbecili care cred ca nu PSD-ul vinde tot in tara asta.
Si care cred ca in Insula Mare era desert plin cu buruieni. Cretinism total.

#21
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,473
  • Înscris: 10.08.2005

View PosttheMisuser, on 21 aprilie 2018 - 06:54, said:

Intrebarea e : "Ce e mai valoros ? O camila araba sau un roman sarac ?".
Un vot!

#22
pascali_daniel

pascali_daniel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 09.12.2017

View PosttheMisuser, on 21 aprilie 2018 - 06:54, said:

Intrebarea e : "Ce e mai valoros ? O camila araba sau un roman sarac ?".
Pai romanul este sarac de prost, milog si puturos ce este. Asteapta miloaga de la stat (subventia) si vreme buna de la Dumnezeu cacandu-se pe el ca a pus in pamant niste seminte uitate de anul trecut (ca TOT de prost ce este n-a reusit sa le vanda). Daca hrana pentru camila araba aduce bani statului roman este un lucru bun. Saracul sa moara de foame, nu exista om destept si harnic in tara asta sa moara de foame si mai ales sa fie sarac. Raspunsul este simplu "camila araba"

Faptul ca cineva face o afacere pe teritorul Romaniei, din agricultura pe pamant arabil romanesc NU inseamna ca acel teritoriu nu mai apartine de drept Romaniei.

Edited by pascali_daniel, 21 April 2018 - 07:26.


#23
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View PostMarianG, on 21 aprilie 2018 - 06:37, said:

Daca este teritoriu strain el poate sa aplice ce legi vrea armasarul lui, daca este proprietate private se aplica legile Romaniei.
Adica si secuii ar putea cumpara Ardealul si s-ar linisti?Posted Image Posted Image Posted Image

#24
Zweipfoten

Zweipfoten

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 376
  • Înscris: 18.03.2018
Meserie ar fi si sa asigure ora de rugaciune catre Mecca . Sa puste o moscheie la care sa se inchine pravoslavnicii agricultori braileni daca se bucura asa de tare ca se da sau ca se vinde terenul sau ce formula nezgaraietoare de sfioase urechiuse pesediste se va gasi .
Eu  inteleg ca e deranjanta presa ca ii descopera la matrapazlacuri dar orisicat . Nu ma va convinge nimeni ca un pamant redat agriculturii prin munca grea a romanului in vremea desecarilor si formarii insulei din anii 70 -80 e de bun augur sa fie dat pe nimic la arabi .Dar ma rog, daca asta se vrea sa fie primit .
Dar sa nu se mire livache ca ramane tara goala .Sa stinga macar lumina, pe care tot ei au dat-o la straini .Si benzina. Si tot ce are un cat de mic profit .

#25
aaddyy2005

aaddyy2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,545
  • Înscris: 17.02.2013
Reclama la lucerna:
El Harap alb, vand fan din Tara Loco!
Dar daca or produce ceva canabis ce are?
Au ajuns romanii ca indienii, le dai o perluta, o tarie si un fum si ii trimiti la culcare. Noapte buna natiune!

#26
Zweipfoten

Zweipfoten

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 376
  • Înscris: 18.03.2018

View Postpascali_daniel, on 21 aprilie 2018 - 07:10, said:

Pai romanul este sarac prost, milog si puturos   Saracul sa moara de foame
Vorbeste in numele tau . Nu acuza un intreg popor pentru prostiile pesediste .Frumoase calificative pe un forum romanesc oricum .E politica invatata de la taica ilici ce  multumea minerilor care ciomageau oamenii cu barba si mustata si care chema sovieticii prima oara la telefon dintre toate statele lumii asteia .
Asta va e tatucul asta e crezul .
Ati dat pe nimic toata industria Romaniei, " un morman de fiare vechi" , ne-ati distrus viitorul nostru si al copiilor nostri pe veci .Eram departe daca Punctul 8 se aproba atunci la Timisoara .

Edited by Zweipfoten, 21 April 2018 - 07:28.


#27
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,428
  • Înscris: 26.04.2016

View Postdanyel61, on 21 aprilie 2018 - 06:38, said:

Uite așa face rost pesedeul de bani pentru pensii speciale.
Parca balegati pe aici..liberalism,capitalism etc...
E o afacere ..si atat.
Mai mestecati si dupa inghititi.

#28
riley

riley

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 411
  • Înscris: 01.11.2017

View Post_Smiley_, on 21 aprilie 2018 - 06:31, said:

devine proprietate privata. iar ~4000 euro/hectar nu-i un pret rau.
Esti cam aerian.....asta e un pret pt un teren care da productie nici jumatate cat insula. In franta, par example, o ferma de talia si calitatea asteia pleaca de la 7-8000/ha, dar probabil ca diferenta se va plati prin Dubai.

#29
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

View Postpascali_daniel, on 21 aprilie 2018 - 06:53, said:

Cat trebuie sa te duca capul ...
Suficient cat sa pricepi concepte gen siguranta alimentara...
Da' nu-mi fac iluzii! ;)

#30
pascali_daniel

pascali_daniel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 09.12.2017

View PostZweipfoten, on 21 aprilie 2018 - 07:27, said:

Vorbeste in numele tau . Nu acuza un intreg popor pentru prostiile pesediste .Frumoase calificative pe un forum romanesc oricum .E politica invatata de la taica ilici ce  multumea minerilor care ciomageau oamenii cu barba si mustata si care chema sovieticii prima oara la telefon dintre toate statele lumii asteia .
Asta va e tatucul asta e crezul .
Ati dat pe nimic toata industria Romaniei, " un morman de fiare vechi" , ne-ati distrus viitorul nostru si al copiilor nostri pe veci .Eram departe daca Punctul 8 se aproba atunci la Timisoara .
Ce treaba are PSD-ul in treaba asta? Arabii au venit in Romania sa vorbeasca cu cei care conduc ACUM aceasta tara. Daca erau cei de dreapta discutau cu ei. Doar nu vroiai sa vina sa vorbeasca cu femeia de servici de prin guvern

ORICUM.... daca ai sa te uiti prin statistici ai sa vezi clar ca cei de dreapta au vandut tara asta mai repede decat cei de stanga. Numai PNTCD-ul cand era la putere dintr-o semnatura de pix a vandalizat vreo 40 de mari fabrici si uzine la inceputul anilor 90, apoi tot prin dreapta s-a teleportat si vreo 50 de nave oceanice de eram flota a5a din lume. Asa ca te intreb... cine moare de grija altuia?...in cazul tau de grija PSD-ului... daca tot mi-ai scris sa vorbesc in numele meu. Chestia asta ca tot cei rau in Romania se intampla NUMAI din vina PSD-ului numai un retard mai poate sa o creada. Um om intreg la cap si cu capul pe umeri si-a dat seama de mult ca toti din politica romneasca sunt o apa si un pamant, la TV sunt dusmani ca sa creada "pulimea votanta" ca exista clasa poliica de dreapta, stanga sau tehnocrata.... si-n realitate sunt prieteni. In Romania actuala nici un regim strain ca cel sovietic din anii 40 daca ar veni n-ar mai putea sa faca nimic. Romania a ajuns de mult in situatia in care sa si vrei sa furi ceva nu mai ai ce sa furi ca toata a fost vandalizata sub pretextul privatizarii ca aduce gaura la buget. Sa te apuce si un puternic sentiment patriotic in situatia actuala a Romaniei, este caz de "ola sisi cip cip"  iar daca te si apuci sa schimbi tara asta ca ti s-a declansat o puternica "criza de patriotism" deja este caz de internare

Edited by pascali_daniel, 21 April 2018 - 07:55.


#31
Zweipfoten

Zweipfoten

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 376
  • Înscris: 18.03.2018
Mi se falfaie de ei .Am fost invitat prin email si mi s-a oferit privilegiul de catre Softpedia printr-un link pe emailul meu personal la aderare . Numai firma detinatoare imi poate lua acest privilegiu oferit .Sau interpusii sai din echipa moderatoare .Scriu regulamentar si dupa propiile opinii libere .Nu poate un user sa impuna sa auda doar ce vrea el .Daca vrei osanale fa blog si adu-le laude .Eu gasesc targul pagubos daca se va face .

#32
dcr

dcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,022
  • Înscris: 01.05.2004

View Postdanyel61, on 21 aprilie 2018 - 06:38, said:

Uite așa face rost pesedeul de bani pentru pensii speciale.
Posted Image   Nu cred cá ajung pentru asta.

Pensiile speciale ale celor 150.000 de privilegiați ne-au costat 7 miliarde de lei în 2017

#33
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004

View PostZweipfoten, on 21 aprilie 2018 - 06:19, said:

Suma pusa in joc 200 000 000 euro ar putea fi pretul prin care societatea Agricost ar putea  pierde din patrimoniu acest teren situat in cea mai buna zona agricola a tarii .
Serios? Cand X vinde, pierde? Bă băieți, ce ar fi să puneți mână de la mână și să cumpărați aceste proprietăți și să le exploatați?

Nu aveți cu ce? Nasol... Căci-cam așa se întâmplă când atuul este "ieftin"... Luați cu ieftin cât mai mult, să ajungă la toți și să concurați cu... cine, de pe planetă?

#34
dcr

dcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,022
  • Înscris: 01.05.2004

View Postpascali_daniel, on 21 aprilie 2018 - 07:43, said:

Ce treaba are PSD-ul in treaba asta? Arabii au venit in Romania sa vorbeasca cu cei care conduc ACUM aceasta tara. Daca erau cei de dreapta discutau cu ei. Doar nu vroiai sa vina sa vorbeasca cu femeia de servici de prin guvern

ORICUM.... daca ai sa te uiti prin statistici ai sa vezi clar ca cei de dreapta au vandut tara asta mai repede decat cei de stanga. Numai PNTCD-ul FSN cand era la putere dintr-o semnatura de pix a vandalizat vreo 40 de mari fabrici si uzine la inceputul anilor 90, apoi tot prin dreapta s-a teleportat si vreo 50 de nave

Am rectificat eu.

Edited by dcr, 21 April 2018 - 07:59.


#35
pascali_daniel

pascali_daniel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 09.12.2017

View PostZweipfoten, on 21 aprilie 2018 - 07:49, said:

Eu gasesc targul pagubos daca se va face .
Mai pagubos decat sa stea un teren arabil plin cu buruieni daca nimeni din Romania nu mai vrea sa bage bani in el nu exista

View Postdcr, on 21 aprilie 2018 - 07:58, said:

Am rectificat eu.
Foarte bine ai facut ;), acum te simti mai bine?

#36
dcr

dcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,022
  • Înscris: 01.05.2004

View Postpascali_daniel, on 21 aprilie 2018 - 08:02, said:

Foarte bine ai facut Posted Image, acum te simti mai bine?
Dacă este corect, da, mă simt mai bine. nu poi sá arunci în spatele PNTCD ce a făcut FSN. PNTCD a avut problemele lui dar nu vreau să-i iei "meritele' FSN-ului, si mai târziu a PSD-ului, în distrugerea economiei naționale.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate