Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 

DNA cere īnchisoare cu executare pentru Ludovic Orban

* * * - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
146 replies to this topic

#73
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View Postsylvius, on 21 februarie 2018 - 05:57, said:

Adica ia 2 ani de puscarie, dupa care il impusca, nuh ?... Posted Image
Așa aș zice și eu colegul.
Doi ani ȘI executare.
Nu cu.

#74
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,106
  • Înscris: 09.01.2007

View PostBean, on 21 februarie 2018 - 12:50, said:

Asadar pe tine nu te deranjeaza foarte tare ca Dragnea e un hot, ci mai degraba te deranjeaza modul in care Dragnea este acuzat si condamnat, si ca urmare sa-l lase dreaq in pace, este?


Da bai nene, ne-ai prins. Inteleg clar ca esti anti-american si o sa detaliez. Prostii aia de americani m-au spalat pe creier cu 1000 de filme pe sistemul "criminalul in serie odios trebuie aparat de un avocat competent si judecat dupa toate regulile". Ultimul film a fost ala cu Tom Hanks parca:
https://www.whatismy...em?item=3682448

Deci eu il voi interpela pe Klemm daca a vazut filmul si daca filmul reprezinta valorile americane sau nu.

#75
Bean

Bean

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,477
  • Înscris: 12.11.2006

View PostMembruAnonim, on 21 februarie 2018 - 13:39, said:

Esti naiv. F naiv. De ce te oi fi citat? Posted Image
E mult mai comod se te fofilezi in teoria conspiratiei. Plus ca te face sa te crezi mai inteligenta, mai speciala, sa ai impresia ca te-ai infipt chiar in miezul din dodoasca,
Taman, mai si vorbesti din perspectiva in care ai tu siguranta, stii tu foarte bine ca-s comandate politic. Stii o lula ;)
Or fi si influente politice, insa nu are cum sa fie tot DNA-ul influentat politic.

M-ai citat pentru ca intotdeauna vei avea ceva de invatat de la mine. :D
Discutiile in contradictoriu sunt alea care ajuta, nu cele unde ne suflam unul altuia in panze, ca sa nu zic in altceva.

View Postoverseas, on 21 februarie 2018 - 14:25, said:


Da bai nene, ne-ai prins. Inteleg clar ca esti anti-american si o sa detaliez. Prostii aia de americani m-au spalat pe creier cu 1000 de filme pe sistemul "criminalul in serie odios trebuie aparat de un avocat competent si judecat dupa toate regulile". Ultimul film a fost ala cu Tom Hanks parca:
https://www.whatismy...em?item=3682448

Deci eu il voi interpela pe Klemm daca a vazut filmul si daca filmul reprezinta valorile americane sau nu.
Nu, colegu, ca probele exista si in cazul procesului lui Dragnea. Pacat insa ca se lasa cu condamnari subtirele si ca nu reusesc sa-i faca un dosar tapan pe cestiunii grele. Ma rog, eu zic ca o sa-i faca, mai ales pe Belina.

#76
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Tu vorbești, Bean, ca și cum ai fi deținătorul unui adevăr absolut. Tu ai certitudini, nu eu.

#77
Geth

Geth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,903
  • Înscris: 17.11.2017

View PostBean, on 21 februarie 2018 - 14:30, said:

eu zic ca o sa-i faca, mai ales pe Belina.
Ce s-ai faca pe belina? Sa-l acuze ca un lac a trecut de la stat ... la ... stat? :D

#78
Bean

Bean

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,477
  • Înscris: 12.11.2006

View PostGeth, on 21 februarie 2018 - 14:36, said:

Ce s-ai faca pe belina? Sa-l acuze ca un lac a trecut de la stat ... la ... stat? Posted Image
Cum a trecut, nu ca doar a trecut.

Time will tell if you can be freed from the spell...

View PostMembruAnonim, on 21 februarie 2018 - 14:36, said:

Tu vorbești, Bean, ca și cum ai fi deținătorul unui adevăr absolut. Tu ai certitudini, nu eu.
Nu stiu nimic in afara de faptul ca ne conduc o cireada de boi corupti. Cu implicatiile si mizele de rigoare.
Si tu stii asta, dar tii partea partidului boilor corupti.

#79
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostBean, on 21 februarie 2018 - 15:01, said:

Nu stiu nimic in afara de faptul ca ne conduc o cireada de boi corupti. Cu implicatiile si mizele de rigoare.
Si tu stii asta, dar tii partea partidului boilor corupti.

Nu le tin partea, dar imi doresc sa intre la puscarie pt ca PROBE.

#80
Bean

Bean

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,477
  • Înscris: 12.11.2006

View PostMembruAnonim, on 21 februarie 2018 - 15:02, said:


Nu le tin partea, dar imi doresc sa intre la puscarie pt ca PROBE.
Dar ce-ai patit? Dintr-o data nu mai esti pesedista? Ca e plin SP de sustinerea ta pentru ei. ;)
Daca te-ai sucit intre timp, felicitari.
Si da, intra pentru ca probe. Unde nu-s probe, sunt achitari. 10%.

Oricum, suntem off the topic, nu-i thread-ul PSD-ului, nici al lui Dragnea.

#81
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostBean, on 21 februarie 2018 - 15:15, said:

Ca e plin SP de sustinerea ta pentru ei. Posted Image

Nu, draga. E plin sp ul de sublinierile mele asupra fracturilor de logica ale unora. Ale unora care cica vor justitie dreapta, stat de drept. Pai sa fim drepti pana la capat, da?

Edited by MembruAnonim, 21 February 2018 - 15:18.


#82
Bean

Bean

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,477
  • Înscris: 12.11.2006

View PostMembruAnonim, on 21 februarie 2018 - 15:18, said:

Nu, draga. E plin sp ul de sublinierile mele asupra fracturilor de logica ale unora. Ale unora care cica vor justitie dreapta, stat de drept. Pai sa fim drepti pana la capat, da?
Mdea, for sure! :D
La voi justitia e totul sau nimic. Si mai ales daca pare abuziva cu PSD, s-a terminat jucaria! Ca PSD va da, nu va ia!
Intr-o tara unde pute a hotie si coruptie, asa ceva nu se poate.
Nu se intampla nici macar in state unde sapunul se folosea intens inca de acum 200 de ani.
Sa zicem merci ca avem ce avem pana azi.
Ca era vai de maica noastra daca cei condamnati azi ar fi ramas in libertate si ar fi furat in continuare fare greturi.

Dar e nevoie si de o doza de gandire realista, matura, pragmatica ca sa intelegi lucrurile astea....

#83
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Justiția se face pe probe. Cam punct.

#84
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,301
  • Înscris: 23.02.2017

View PostMembruAnonim, on 21 februarie 2018 - 13:05, said:

Draga, ma deranjeaza ca DNA ul nu si face treaba. Si nu pt ca n ar fi profesionisti, ci pt ca servesc politic.

Daca pe tine te orgasmeaza faptul ca Dragnea poate sta in puscarie 2 ani,  s apoi sa traiasca bine merci din averea facuta ilegal, e treaba ta. Eu vreau sa i se ia TOTI banii si sa traiasca din salariul minim pe economie pt tot restul vietii, dupa ce face 10 ani de puscarie. DAR CU DOSARE BETON! CU PROBE BETON!
DNA isi face treaba, ca dovada ca va agitati atata si sinteti atat de speriati de DNA, si politicienilor le tremura chilotii si plang prin parlament sa nu le ridice imunitatea.

Este evident insa ca DNA ar avea nevoie de fonduri mai mari, personal mai mult la nivelul de coruptie din tara asta:

"Serviciile Teritoriale ale Direcţiei Naţionale Anticorupţie au câte o mână de angajaţi, trei-patru procurori şi câţiva ofiţeri de poliţie. Camerele de Conturi ale Curţii de Conturi a României au puţini angajaţi şi nu fac faţă numărului mare al controalelor şi apoi la susţinerea argumentată, în instanţă, a neregulilor constatate. La asta se adaugă şi diminuarea atribuţiilor inspectorilor, prin lege.

Care este situaţia de la Bacău DNA Bacău, cu tot cu portar şi căţel, nu are mai mult de 10 fiinţe, care trebuie să investigheze faptele de corupţie din două judeţe, Bacău şi Neamţ.
Sunt sute de plângeri nesoluţionate, neinvestigate în vreun fel, din motive obiective, lipsa personalului, a resurselor şi poate şi din motive subiective. Activitatea Anticorupţiei din Bacău a trezit de multe ori suspiciuni şi creează aparenţa unor posibile complicităţi. Când vezi că în ultimii cinci ani au fost găsiţi doar corupţii de Dreapta, din PNL-PDL şi nu ai niciun membru PSD cu o problemă de corupţie, lucrurile arată ciudat."
Citeste mai mult: http://adev.ro/ol27ry

#85
sorin40

sorin40

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,585
  • Înscris: 11.01.2008

View PostBean, on 21 februarie 2018 - 12:50, said:

Asadar pe tine nu te deranjeaza foarte tare ca Dragnea e un hot, ci mai degraba te deranjeaza modul in care Dragnea este acuzat si condamnat, si ca urmare sa-l lase dreaq in pace, este?

Recunosti, totusi, ca este un personaj negativ, un personaj care a furat, dar nu vrei sa fie arestat deoarece, iata, procurorii nu pot gasi probe pentru faptele pe care le-a facut (ca e foarte greu, nu de alta, dar jegosii se acopera unii pe altii la nivel de functionari inalti, de leguitori, nu alta).
Si d-aia, sa-l lasam in pace.[...]

Să știi că înaintea mea a mai fost unu', îl chema Blackstone, care a zis cam tot așa.

Și după el s-a mai luat și alții, de exemplu un altu' pe care îl chema Franklin.

Edited by sorin40, 21 February 2018 - 18:49.


#86
anknic

anknic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,961
  • Înscris: 12.10.2004

View PostMembruAnonim, on 21 februarie 2018 - 17:26, said:

Justiția se face pe probe. Cam punct.

da-mi exemple de oameni care au intrat la puscarie pe probe false...ca nu i-au crezut instantele din tara asta si s-au dus la CEDO si le-a dat dreptate...zii ceva de o proba falsificata anulata de o instanta...zii ceva ce poate fi probat, nu povesti nemuritoare...basme si inventii...

#87
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,131
  • Înscris: 03.07.2008

View Postanknic, on 21 februarie 2018 - 18:51, said:


da-mi exemple de oameni care au intrat la puscarie pe probe false...ca nu i-au crezut instantele din tara asta si s-au dus la CEDO si le-a dat dreptate...zii ceva de o proba falsificata anulata de o instanta...zii ceva ce poate fi probat, nu povesti nemuritoare...basme si inventii...

Nu ai impresia ca vrei prea multe? Ce dovezi ne mai trebuie, nu avem propaganda pesedista?!?

#88
anknic

anknic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,961
  • Înscris: 12.10.2004

View Postsorin40, on 21 februarie 2018 - 18:47, said:

Să știi că înaintea mea a mai fost unu', îl chema Blackstone, care a zis cam tot așa.

Și după el s-a mai luat și alții, de exemplu un altu' pe care îl chema Franklin.

stai putin, tu zici ca dragnea a fost condamnat fiind nevinovat? ce sustii de fapt? si la el s-au falsificat probe, marturii si documente? serios? hai sa vad ca face plangere la CEDO...ah...n-a facut? n-a avut tupeu? a incercat 2 recursuri in anulare in tara...deci pe el 4 instante diferite l-au condamnat...vrei sa zici ca sistemul si cai verzi pe pereti?

in dosarul teldrum cand va fi condamnat...crezi ca va face plangere la CEDO avand in vedere ca rechizitoriul e facut in proportie de 80% de catre olaf? despre ce vorbim?

Edited by anknic, 21 February 2018 - 18:56.


#89
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,131
  • Înscris: 03.07.2008
Olaf ie bagabont... baga oamini nevinovati la gherla... Posted Image

#90
sorin40

sorin40

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,585
  • Înscris: 11.01.2008

View Postanknic, on 21 februarie 2018 - 18:51, said:


da-mi exemple de oameni care au intrat la puscarie pe probe false...ca nu i-au crezut instantele din tara asta si s-au dus la CEDO si le-a dat dreptate...zii ceva de o proba falsificata anulata de o instanta...zii ceva ce poate fi probat, nu povesti nemuritoare...basme si inventii...

Îți arăt ce spun alții despre România și procesele pierdute la CEDO.

Quote

„Prima consecinţă a fost că dintre cele 72 de procese pierdute de România în 2015 la CEDO - cel mai mare număr din UE - 13 au implicat cazuri de lipsă a unor procese corecte. A doua consecinţă este pierderea credibilităţii României în momentul emiterii unui Mandat european de arestare şi refuzul altor state membre de a extrăda o persoană dată în urmărire, aşa cum s-a întâmplat cu Marea Britanie, în cazul lui Alexander Adamescu, ori cu Germania sau alte ţări", a subliniat Willy Fautre.

View Postanknic, on 21 februarie 2018 - 18:55, said:

stai putin, tu zici ca dragnea a fost condamnat fiind nevinovat? ce sustii de fapt? si la el s-au falsificat probe, marturii si documente? serios? hai sa vad ca face plangere la CEDO...ah...n-a facut? n-a avut tupeu? a incercat 2 recursuri in anulare in tara...[...]

Dacă nu știi, la CEDO poți apela doar după ce ai epuizat toate căile de atac permise de legislația națională.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate