Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Credeti ca presedintele Iohannis ar trebui sa respinga propunerea de premier a Vioricai Dancila?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
283 replies to this topic

Poll: Credeti ca presedintele Iohannis ar trebui sa respinga propunerea de premier a Vioricai Dancila? (117 member(s) have cast votes)

Credeti ca presedintele Iohannis ar trebui sa respinga propunerea de premier a Vioricai Dancila?

  1. Da (72 votes [61.54%] - View)

    Percentage of vote: 61.54%

  2. Nu (27 votes [23.08%] - View)

    Percentage of vote: 23.08%

  3. Habar nu am cum ar fi mai bine (18 votes [15.38%] - View)

    Percentage of vote: 15.38%

Vote Guests cannot vote

#19
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,241
  • Înscris: 19.08.2005
Chiar mai sperati ca o sa scapam de noul ceausescu cu mustata si noul pcr pe care amiabila ? In tupeismul lor isi inchipuie ca e tara lor. Singura solutie, inca o revolutie.

#20
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,902
  • Înscris: 27.01.2016

View Postchristinne69, on 17 ianuarie 2018 - 11:48, said:

Nu, nu are, dar cu siguranta va fi PM, presedintele nu o va respinge. Din mai multe motive, dar motivul principal este acela ca nu are niciun interes sa numeasca un ministru care ar putea sa-i devina rival la prezidentiale in 2019. Fifor ar fi putut fi unul din acei rivali, ca atare l-a numit interimar, mizand pe faptul ca cei din PSD vor crede ca e inteles cu Iohannis si nu il vor propune. Evident, au muscat momeala.

In alta ordine de idei, PSD trebuie lasat sa guverneze ca sa-si demonstreze incompetenta, in caz contrar vor castiga alegerile cu un scor si mai mare.

In cazul acesta Iohannis ar putea sa fie partas la incompetenta celor din PSD.

#21
christinne69

christinne69

    Viva la revolution!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,832
  • Înscris: 23.09.2016

View PostChriss_Summer, on 17 ianuarie 2018 - 11:50, said:

In caz de alegeri anticipate, prezenta la vot va fi masiva si psd-ul va pierde. Eu nu cred ca va lua mai mult de 30-33% din voturi.

Pai dupa ultimul sondaj PSD ar obtine 42%, cu 3% mai putin ca anul trecut. Presedintele are si el astfel de sondaje, si a hotarat ca nu e o miscare buna.

#22
Chriss_Summer

Chriss_Summer

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,857
  • Înscris: 22.05.2011

View Postchristinne69, on 17 ianuarie 2018 - 11:48, said:

In alta ordine de idei, PSD trebuie lasat sa guverneze ca sa-si demonstreze incompetenta, in caz contrar vor castiga alegerile cu un scor si mai mare.
Aceasta idee e gresita, nu va mai luati dupa sondajele de opinie comandate de interlopi.

#23
christinne69

christinne69

    Viva la revolution!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,832
  • Înscris: 23.09.2016

View PostTestosteron, on 17 ianuarie 2018 - 11:51, said:

In cazul acesta Iohannis ar putea sa fie partas la incompetenta celor din PSD.

Pai, este. Si? Ti se pare tie ca-i pasa cuiva de noi?

#24
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,704
  • Înscris: 13.10.2003
Am atasat si un chestionar.
Personal habar nu am cum ar fi mai bine ptr. noi, ptr. tara.

#25
gabimilo1

gabimilo1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 966
  • Înscris: 10.01.2011
intreb si eu:

cine ar fi un premier bun in acest moment? (acceptat de toti, si propus de Iohannis)

, nu va sfiiti, veniti cu nume!

#26
cipri1981

cipri1981

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,777
  • Înscris: 08.11.2009

View PostChriss_Summer, on 17 ianuarie 2018 - 11:50, said:

Amintiti-va ce s-a intaimplat in 2014  la alegerile prezidentiale. In caz de alegeri anticipate, prezenta la vot va fi masiva si psd-ul va pierde. Eu nu cred ca va lua mai mult de 30-33% din voturi. Daca presedintele  le accepta propunerile, dragnea va capata puteri colosale si nici dracu nu il va mai urni din fruntea psd-ului. Putinii oponenti pe care ii are acum vor baga speriati coada intre picioare si nimeni nu va mai cracni in fata lui. Suspendat sau nu, presedintele nu poate opri ca modificarile aduse la legile justitiei sa treaca. Daca il vor suspenda pe Johannis se vor compromite total mai ales in plan extern si atunci va exista sansa ca UE sa intervina hotarat. Nu va mai amagiti ca psd-ul se va eroda la guvernare, din contra, se vor intari si vor acapara absolut tot ce misca in tara asta. Singurul care le poate da peste bot este presedintele si o poate face acum respingandu-le propunerile gen viorica de la videle.

Romanii voteaza omul si mai putin ideile. Opozitia nu are omul. Din pacate. Asa ca nu stiu cat de mult vor iesi romanii la vot. De aia spun, ca presedinte trebuie sa ai un motiv foarte bine intemeiat ca sa ceri anticipate. Nu este chiar atat de usor.

A, daca opozitia ar veni unita cu unul in cioc. Sa zicem cu Ciolos atunci da poti spune ca te duci in anticipate. O refuzi pe urata asta, ii acuzi pe PSD ca nu sunt in stare sa guverneze, il desemnezi pe Ciolos care guverneaza din partea PNL + USR, in minoritate, PSD-ul nu il investeste in parlament, mergi in anticipate si PNL + USR cu Ciolos ( sau altul cu o imagine proeminenta) se bat cu PSD-ul.
Deci, din punctul meu de vedere cartea nu este la Johanis ci la opozitie.

#27
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,579
  • Înscris: 30.10.2003

View Postdanyel61, on 17 ianuarie 2018 - 11:51, said:

Chiar mai sperati ca o sa scapam de noul ceausescu cu mustata si noul pcr pe care amiabila ? In tupeismul lor isi inchipuie ca e tara lor. Singura solutie, inca o revolutie.
De mustacios tot scapam o data si o data. Depinde de votanti. Daca va asteptati ca din gloata de mafioti sa apara unu mai bun va inselati.
Basescu a to taiat la capete, insa la fiecare cap taiat apareau doua in loc. Nu merge aceasta strategie.

#28
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006

View PostTestosteron, on 17 ianuarie 2018 - 11:41, said:

Are competente suficiente pt a conduce o tara?
Nici Tudose nu avea

#29
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,902
  • Înscris: 27.01.2016

View Postchristinne69, on 17 ianuarie 2018 - 11:52, said:


Pai, este. Si? Ti se pare tie ca-i pasa cuiva de noi?

Nu de noi, dar daca-i pasa de el, ar trebui sa faca ceea ce trebuie, iar ceea ce trebuie este sa nu se asocieze cu incompetentii, chiar daca pt moment are de pierdut.

#30
cooze28

cooze28

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 30.09.2016
Ciolos.

#31
tavitu

tavitu

    Minune: HE a început să emită facturile!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,598
  • Înscris: 16.02.2009

View PostBursul, on 17 ianuarie 2018 - 11:51, said:

Cei care vor ca Iohannis sa o respinga pe tanti Viorica, ar trebui sa vina ei cu o propunere, care persoana e mai potrivita decat actuala propunere. Altfel sunt doar Gica Contra.

Să o propună pe Firea sau pe cineva de la ALDE (în afară de Tăriceanu).

#32
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006

View Posttavitu, on 17 ianuarie 2018 - 12:00, said:


Să o propună pe Firea sau pe cineva de la ALDE (în afară de Tăriceanu).
Firea? Haha. E dezastru

#33
gabyxm

gabyxm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,214
  • Înscris: 08.06.2004

View PostTestosteron, on 17 ianuarie 2018 - 11:39, said:

Avand in vedere competentele doamnei Viorica Dancila considerati ca Presedintele ar trebui sau nu sa  respinga numirea domniei sale in calitate de premier al Romaniei?
Cert ii ca mergem din rau in mai rau la capitolul propuneri de prim-ministru. Sau numa io am impresia ca pe masura ce trece vremea, dragnea propune tot mai prosti pentru functia asta?

View Postcipri1981, on 17 ianuarie 2018 - 11:42, said:

NU.

Atat timp cat presedintele nu are in spate o coalitie care ar putea castiga alegerile in cazul unor anticipate consider ca PSD-ul trebuie lasat sa guverneze in continuare iar presedintele sa se ocupe cumva de stoparea legilor justitiei. Cred ca este maximul pe care il poate face. Dar, in acelasi timp consider ca doamna este mult prea incompetenta pentru a putea fi numita Premierul tarii.

Io chiar imi doresc sa puna pm de la PSD, ca asa o sa se mai lamureasca cativa ce cretini de baza mai au pe acolo, da da-o dracu de treaba, ca asta credea pana de ceva vreme ca Iranul si Pakistanul is in UE. Ce urmeaza dupa ea? Vreunu luat de la Vax Populi?
Indiferent de cati deputati si senatori au, nu poti lasa tara asta pe mana oricarui tampit(e), chiar daca ii numa o marioneta condusa de la spate de dragnea (care cica ar fi destept si strategPosted Image  )

Edited by gabyxm, 17 January 2018 - 12:06.


#34
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,902
  • Înscris: 27.01.2016

View Postgabimilo1, on 17 ianuarie 2018 - 11:56, said:

intreb si eu:

cine ar fi un premier bun in acest moment? (acceptat de toti, si propus de Iohannis)

, nu va sfiiti, veniti cu nume!

Viorica Dancila din Videle este cea mai competenta persoana care putea fi gasita. Ma si gandeam cum de nu ne-am dat seama pana acum unde zace geniul salvator al Romaniei.

#35
tavitu

tavitu

    Minune: HE a început să emită facturile!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,598
  • Înscris: 16.02.2009
Scopul este destrămarea PSD/ALDE. Dacă o propune pe Firea creează o criză în PSD.

#36
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,735
  • Înscris: 06.08.2004
Da - ar fi mai bine pentru Romania
Nu - ar fi mai bine pentru cariera lui Iohannis (cu dus si-ntors) deoarece Viorica va fi un dezastru si o rusine

Edited by Cris007, 17 January 2018 - 12:03.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate