Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...
 Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto
 Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 

Sunt probleme cu forumul?

* * * * - 6 votes
  • This topic is locked This topic is locked
884 replies to this topic

#163
Gaby_M

Gaby_M

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,686
  • Înscris: 29.04.2014
Sa inteleg ca forumul nu mai este compatibil cu Internet Explorer?

#164
salomee

salomee

    Au incercat sa ne ingroape dar nu au stiut ca suntem seminte...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,335
  • Înscris: 25.01.2013

View Postdark, on 22 aprilie 2018 - 10:23, said:

Folosiți Firefox, nu veți mai avea probleme de acest gen. Varianta actualizată este foarte stabilă și rapidă.


Unde este logica ?

Daca browserul meu cu care sunt obisnuita de ani de zile functioneaza absolut peste tot, in afara de Softpedia,
(si asta doar la vizionat clipurile de pe YouTube), deci, vina nu este browserul, de ce trebuie eu sa fac schimbari ?

#165
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,696
  • Înscris: 16.03.2004
Nu e mare lucru să instalezi și alte browsere, gen Firefox, Chrome, Opera sau Maxthon, se face asta în câteva minute. Poți intra oriunde dorești cu Explorer-ul iar când navighezi pe Softpedia, testează ce browser merge mai bine. Pui iconițele pe ecran și apeși pe ce dorești, funcție de site-ul ce urmează a fi vizitat. Înainte vreme eu foloseam ambele și Mozilla și Chrome, primul pentru ziare, în general când citeam ceva fiindcă puteam mări fontul fără a se decala pagina - zoom text only iar Chrome pentru youtube în special, fiind mai rapid. Acum le fac pe toate doar din Mozilla.
Nu am folosit niciodată Explorer și nici Edge nu mă încântă acum.
Firefox permite foarte multe suplimente, spre exemplu, eu folosesc dark theme youtube, dark theme google, owl button, *****. În felul acesta, navigarea este o experiență foarte plăcută și odihnitoare.

View Postsalomee, on 22 aprilie 2018 - 14:09, said:

de ce trebuie eu sa fac schimbari ?

Nu faci schimbări, dar te orientezi și tu în funcție de situație. În viață nu e bine să fii cu idei fixe, nu vezi că totul se schimbă cu viteza luminii? Cine nu se adaptează noilor condiții, dispare.

Nu a zis nimeni să dezinstalezi Explorer-ul ci doar să folosești în cazul forumului acel browser care va funcționa mai bine, de exemplu, Mozilla. Poți mări și fontul, de ce să-ți obosești ochii inutil...View- Zoom - Zoom text only.

#166
Gaby_M

Gaby_M

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,686
  • Înscris: 29.04.2014
Dupa cum am mentionat, aceasta problema este numai de citeva zile. Poate cineva sa spuna ce s-a intimplat, ce s-a modificat ca a aparut aceasta situatie?

#167
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,696
  • Înscris: 16.03.2004
Era veteranului Explorer a apus...asta e situația. :)

[ https://s31.postimg.cc/8rwixxd97/111.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#168
Gaby_M

Gaby_M

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,686
  • Înscris: 29.04.2014
Poate ca Internet Explorer este vechi, poate ca sint muiti carora nu le place, dar in afara de problema cu Softpedia functioneaza perfect.

#169
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,502
  • Înscris: 22.12.2015
Ce trist ca se inchide computergames forum, sper ca nu o sa fie probleme pe Softpedia generate de GDPR, ar fi intr-adevar o veste cumplita !

#170
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,696
  • Înscris: 16.03.2004

View PostGaby_M, on 22 aprilie 2018 - 16:38, said:

Poate ca Internet Explorer este vechi, poate ca sint muiti carora nu le place, dar in afara de problema cu Softpedia functioneaza perfect.
Te cred.

Dar între a accepta instalarea unui alt browser, care urmează a fi folosit exclusiv pentru navigarea pe forumul softpedia, și a nu mai intra deloc pe forumul softpedia fiindcă sunt fan declarat al Internet Explorer-ului, aș alege prima variantă, totuși...

View Postdoxan, on 22 aprilie 2018 - 16:48, said:

Ce trist ca se inchide computergames forum, sper ca nu o sa fie probleme pe Softpedia generate de GDPR, ar fi intr-adevar o veste cumplita !
Nu știu, nu mă interesează, nu vreau să aflu, eu nu intru decât pe un singur forum, softpedia, atât!
A, era să uit, și nu intru pe internet decât cu un singur browser, Internet Explorer. Dacă vor retrage din circulație acest browser, voi renunța definitiv la abonamentul de internet!

Edited by dark, 22 April 2018 - 18:58.


#171
salomee

salomee

    Au incercat sa ne ingroape dar nu au stiut ca suntem seminte...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,335
  • Înscris: 25.01.2013

View Postdark, on 22 aprilie 2018 - 19:00, said:

Te cred.

Dar între a accepta instalarea unui alt browser, care urmează a fi folosit exclusiv pentru navigarea pe forumul softpedia, și a nu mai intra deloc pe forumul softpedia fiindcă sunt fan declarat al Internet Explorer-ului, aș alege prima variantă, totuși...


Nu știu, nu mă interesează, nu vreau să aflu, eu nu intru decât pe un singur forum, softpedia, atât!
A, era să uit, și nu intru pe internet decât cu un singur browser, Internet Explorer. Dacă vor retrage din circulație acest browser, voi renunța definitiv la abonamentul de internet!


Precis ? Posted Image

View Postdark, on 22 aprilie 2018 - 15:10, said:

Nu am folosit niciodată Explorer și nici Edge nu mă încântă acum.



Edited by salomee, 22 April 2018 - 21:12.


#172
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,696
  • Înscris: 16.03.2004
Salomee, a doua afirmație era ironic-retorică.
Apasă aici și astfel problema va fi rezolvată, ba chiar vei deveni fan Firefox.Posted Image

#173
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Am observat ca mai intai se incarca http://ado.icorp.ro/ si cateodata asta raspunde greu, sau deloc.

#174
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,568
  • Înscris: 30.10.2003
Here we go again. Hackerii astia!!! Posted Image

#175
energizer777

energizer777

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 27.05.2015
De trei zile încerc sa deschis un topic (am testat pe mai multe sub-forumuri și situația este identica). De fiecare data când apăs "Preview" îmi apare mesajul de mai jos:

Quote

"forum.softpedia.com Driver Error
There appears to be an error with the database.
If you are seeing this page, it means there was a problem communicating with our database. Sometimes this error is temporary and will go away when you refresh the page. Sometimes the error will need to be fixed by an administrator before the site will become accessible again.
You can try to refresh the page by clicking here
«Return to the index"

Menționez ca "Preview" funcționează corect dacă postez un simplu mesaj, ca acesta, undeva pe Softpedia.

Edited by energizer777, 24 April 2018 - 20:49.


#176
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
De pe 2 device-uri diferite (telefon, laptop) si doua conexiuni de internet diferite observ ca se intampla acelasi lucru. La incarcarea oricaror pagini de pe forum, aparent la intamplare, deci nu de fiecare data, apare intai mesajul "this site can't be reached", dupa care totusi se incarca.
Pare ciudat. Aseara am pierdut o postare de pe telefon cand totusi chiar nu s-a incarcat pagina.

Edited by MembruAnonim, 02 May 2018 - 11:52.


#177
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,674
  • Înscris: 24.11.2015
Nu pot posta imagini cu printscreen de cel putin vreo 2 luni de zile. Pur si simplu linkurile nu merg. Inainte mergeau, acelasi tip de link aveam.

#178
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,578
  • Înscris: 15.06.2004
Sub ce forma nu poti pune printscreen-uri ? Ca nu a existat niciodata posibilitatea de a da printscreen - din tastatura si sa se ataseze la postare.

Poti fara probleme uploada o imagine folosind "Mai multe optiuni de raspuns".  Daca nu poti  nu e de la forum.
Recomand ptr cei cu probleme sa-si controleze si browserele de paraziti - https://forum.softpe...hide-topic-nou/
Posibil sa aveti ceva "add-onuri" nedorite agatate de browser.

#179
Signed_on_ice

Signed_on_ice

    Zombies Are Looking For Brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,352
  • Înscris: 23.02.2018
Nu pot posta pe unele arii ale forumului.
Are cineva idee, de ce?

#180
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 02.02.2008
de cateva zile de cand accesez forumul imi afiseaza Error Connection Reset, dupa un refresh isi revine dar mi se pare cel putin ciudat ca patesc asta de cateva zile incoace... posibil ca problema sa fie de la mine, dar am incercat pe mai multe dispozitive si la diversi provideri de net si face la fel...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate