Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 

Liga Campionilor și Liga Europei, perioada 2018-2021 - În Direct la Digi Sport, Telekom Sport, LookSport și Look Plus.

- - - - -
  • Please log in to reply
502 replies to this topic

#325
UltraDD

UltraDD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 840
  • Înscris: 13.04.2018
De acord cu tine, xitgl.

#326
valy277

valy277

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 04.01.2013
Ce mai faci în ziua de azi cu 3 lei sau 4?nici două păini mai bune nu îți iei măcar!E prea putin!minim 10 lei eu as cere de la abonati pentru posturile de sport care transmit aceste meciuri.

Edited by valy277, 06 June 2018 - 13:26.


#327
codrutn

codrutn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 12.11.2014

View Postxitgl, on 06 iunie 2018 - 12:49, said:

10 - 15 lei pentru ce? Posted Image))) Sa fim seriosi! Doar daca cativa ar da, nu inseamna ca ar da si restul! Dpmdv nu merita mai mult de 3-4 lei  (si asa e cam mult) Telekom sport, asta daca ar lua exclusiv UCL/UEL.
Iti respect parerea, insa uite in ce situatie ne aflam cu aceste abonamente actuale, fara extraoptiunea sport.
Apoi, cu extraoptiuni de 3-4 lei crezi ca putem avea pretentii sa cumparam UCL si UEL sau alte competitii premium?
In alta ordine de idei, cred ca pana in august vom avea un castigator pentru UCL si UEL. Apoi, apar alte probleme, campionatele/cupele interne, sa vedem cat vom reusi sa aducem si la noi pe tv.

#328
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
Eu aș fi de acord să dau 15-20 lei pe un pachet de sport, dar cu două condiții: să nu dea reclamă în timpul meciurilor sau a emisiunilor, în rest, pot da cât îi lasă CNA-ul + să văd în HD cele mai importante meciuri din toate campionatele tari și, evident, cupele europene. Nu mi-ar conveni să dau 20 de lei și să nu văd meciul Borussiei, iar Man Utd - Man City să fie întrerupt de reclame.

Edited by WShow13, 06 June 2018 - 13:13.


#329
SuporterulX

SuporterulX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,054
  • Înscris: 08.10.2017
Dacă dai 3 4 lei pachet, 3 lei o sa facă... Asa cu 10/15 lei putem avea pretenții sa fie toate canalele în Hd și toate competițiile importante transmise. Dacă iar facem fițe ca nu vrem pachet, da' apoi facem bot dacă dau ăștia prea multe reclame, dacă transmit o competiție în loc de alta etc... Atunci ne meritam soarta. Chiar as vrea o extraoptiune de acest fel, se vor aduna minim 1 milion de oameni care vor plăti 3/4 euro și vor avea ce vedea. Restul, cei ce au pretenții mereu, sa se uite pe ProTV la meciurile României cu reclame din 15 în 15 minute și aia e.. Vrem mereu sa fim "ca afara", mereu criticam ce e aici, dar când vine vorba sa facem ceva precum străinii ne trezim ca nu ne convine. Probabil de aceea nici nu vom fi niciodată ca afara.. Dacă s-au adunat oameni care sa plătească pentru Netflix sau Hbo, sigur se strâng și pentru sport. Nu ați vrea un Digi Motorsport, un Telekom Tenis? Pai și cum le vreți, tot gratis?

#330
polatalemdar

polatalemdar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 02.11.2017
la vecinii bulgari cine vrea sa vada campionatul lor de fotbal trebuie sa plateasca pe luna 6 leva  adica   3 euro!e drept ca   diema sport 1 si diema sport 2 pe langa  prima liga de fotbal bulgara   , mai  transmite : premier league,ligue 1,fa cup,cupa ligii  din anglia,nba, campionatul de baschet din spania,formula 1 . din punctul meu de vedere o oferta atractiva .

Edited by polatalemdar, 06 June 2018 - 22:02.


#331
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,347
  • Înscris: 01.09.2012

View Postpolatalemdar, on 06 iunie 2018 - 21:34, said:

la vecinii bulgari cine vrea sa vada campionatul lor de fotbal trebuie sa plateasca pe luna 3 euro!e drept ca cele 2 posturi diema sport pe langa  prima liga de fotbal bulgara mai transmite: premier league,ligue 1,fa cup,cupa ligii  din anglia,nba,formula 1 .deci o oferta atractiva
La aia se poate, la noi fite si figuri si ambitii prostesti
Fa mi pachet separat cu Digi Sporturile, eu a doua zi m am abonat instant

Edited by Alex_23, 06 June 2018 - 22:00.


#332
UltraDD

UltraDD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 840
  • Înscris: 13.04.2018
Mai bine sa bage mai multe reclame si sa difuzeze gratis.

#333
polatalemdar

polatalemdar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 02.11.2017

View PostAlex_23, on 06 iunie 2018 - 22:00, said:

La aia se poate, la noi fite si figuri si ambitii prostesti
Fa mi pachet separat cu Digi Sporturile, eu a doua zi m am abonat instant

orice bulgar se poate abona la   cele doua canale  pentru ca  sunt  in grila  tuturor  operatorilor  de catv,dth ,iptv din bulgaria.

View PostUltraDD, on 06 iunie 2018 - 22:02, said:

Mai bine sa bage mai multe reclame si sa difuzeze gratis.

prefer sa platesc in plus decat sa-mi intrerupa transmisia unui meci  ca sa difuzeze reclame.

Edited by polatalemdar, 06 June 2018 - 22:07.


#334
codrutn

codrutn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 12.11.2014
Totusi, niste schimbari trebuie sa apara. Si prima varianta ar fi sa-si ofere propriile programe celorlalte companii, apoi si in propria retea, programele de sport vor avea un anume pret.
Reclame sunt deja, apoi au si ele limita lor, banii din abonametele actuale nu ajung, si atunci trebuie sa se schimbe ceva, de undeva trebuie sa se gaseasca banii necesari.
Altfel, cu actuala situatie, multe competiții vor lipsi de pe ecrane. Cam asa vad eu lucrurile.

Edited by codrutn, 06 June 2018 - 22:19.


#335
SuporterulX

SuporterulX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,054
  • Înscris: 08.10.2017

View PostUltraDD, on 06 iunie 2018 - 22:02, said:

Mai bine sa bage mai multe reclame si sa difuzeze gratis.

Atunci sa transmită reclame și din 10 în 10 minute câteva secvente din meci. Zici ca e o avere 10 lei pe luna, de o ții atât cu reclamele... Dacă nu vrei acest pachet, ramai cu ProTv ca are destule reclame.. Noi vrem sa avem varietate de competiții, sa ne uitam la ce vrem noi când vrem noi. Nu sa fim obligați sa ne facem programul în asa fel încât sa avem timp sa ne uitam la un meci la ora x, ca doar ala e transmis.. Asta cu extraoptiunea pentru sport este o chestie normala. Astfel, îți poți alege operatorul în funcție de preț și restul canalelor, nu după ce meciuri sunt transmise în rețeaua respectiva. Nu e ok sa fii nevoit sa schimbi operatorul de cablu la fiecare 2 ani datorita unor competiții sportive.

#336
papichullooo

papichullooo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,474
  • Înscris: 15.01.2005

Unde se vor vedea în următorii trei ani meciurile U.E.F.A. Liga Campionilor și Liga Europa.

Meciurile din U.E.F.A. Liga Campionilor  și din Liga  Europa se vor vedea, în următorii trei ani, la stațiile TV a trei grupuri media.
Potrivit informațiilor Paginademedia.ro, doi mari operatori telekom cu stații proprii vor da meciurile. Este vorba de Telekom Sport și  Digi Sport.
Meciurile nu se vor vedea doar la canalele Digi Sport și Telekom. Posturile Look TV vor difuza, de asemenea, partide din cele două competiții europene. Look are două posturi, Look TV și Look Plus.
Pro TV, fără Liga Europa după nouă ani.
În premieră în nouă ani, Pro TV nu va mai avea meciuri din Liga Europa pe post. Practic, de când există competiția, Pro TV a difuzat meciurile Liga Europa.
Din informațiile Paginademedia.ro, deținătorii drepturilor pentru competițiile europene au fost mai flexibili la aceaste negocieri în legătură cu opțiunea free-to-air. Opțiunea nu a mai fost obligatorie, ca în anii trecuți.
În ultimii trei ani, meciurile din Liga Campionilor și din Liga Europa  s-au văzut la posturile Telekom și, parte dintre ele, la Pro TV (care avea oțiunea free-to-air).
În această perioadă, pe piața posturilor de sport se poartă negocieri și pentru campionatele din Spania și din Italia (care au fost la Digi Sport).
Sursa: https://www.paginade...i-europa-lligă

Edited by megafanro, 12 June 2018 - 21:49.


#337
EricJohn

EricJohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,723
  • Înscris: 21.03.2014
Super!

#338
Sawyer9991

Sawyer9991

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 18.04.2015
In sfarsit.

#339
UltraDD

UltraDD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 840
  • Înscris: 13.04.2018
Era de asteptat.

#340
johnnycrush

johnnycrush

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,076
  • Înscris: 26.12.2017
Pe site-ul DigiSport încă n-a apărut știrea. Poate vom afla acolo mai multe detalii.

#341
Cosmin342

Cosmin342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,020
  • Înscris: 18.04.2017
Telekom + DIGI + Look. Asa vor fi toti multumiti :)

#342
UltraDD

UltraDD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 840
  • Înscris: 13.04.2018
Da, dar Look nu va transmite toate meciurile.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate