Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

OnePlus 5T

* * * * - 8 votes
  • Please log in to reply
3095 replies to this topic

#685
Catalinit

Catalinit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 931
  • Înscris: 24.07.2017
doresc obiectivitate! iar acum on topic....am citit , vazut comparatii intre camerele de pe op 5t si de pe op 5 si toti zic ca cea de pe op 5 face poze mai bune ca cea de pe op 5t ziua...iar 5t e superior pe timp de noapte sau in conditii cu lumina slaba...asa sa fie?

#686
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,855
  • Înscris: 27.09.2008
Mai, eu te simpatizez pe tine, dar mai taci și înghite! :P
Da, e adevărat. Op5 e mai bun la poze decât OP5T, în schimb ultimul, este mai tare la autonomie!

#687
xdanthrax

xdanthrax

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,213
  • Înscris: 26.12.2013
Iaca o comparatie

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/86JrFa1Ghs0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Side note : indienii sunt al naibii de antipatici dar prefer un român sadea să mă irite, îl rezolv mult mai usor

Edited by xdanthrax, 21 December 2017 - 09:11.


#688
cezarmed2

cezarmed2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,393
  • Înscris: 11.12.2014
Nu e mai bun pe partea de foto, doar că senzorul telefoto era mai util decât asta de lumină slabă.

#689
Dariusdd

Dariusdd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 507
  • Înscris: 08.12.2008
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/TOAZ2nNgUDI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Comparatie cu setarile automate care include si OP5 si 5T. Toate facute cu trepiedul.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/4WhY46DoGAo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Si o alta comparatie cu 3T (OP3T: OOS 5.0, 8.0.0, OP5T: OOS 4.7.4, 7.1.1).

#690
tibosee

tibosee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 26.07.2007
Poză făcută cu 5T. Mi se pare că a ieșit super decentă.
După două zile in care am stat doar pe el, am încercat să iau iar iPhone 7 Plus, mi s-a părut o bucată de gresie, e super greu,aproape 200g.
Ecranul ăla e o gluma pe lângă 5T, spălăcit și fără nimic să iasă în evidență.
L-am oprit și l-am băgat la loc în sertar.
Momentan mă bucur la maxim de încărcarea super rapidă, de la 10 la 70% in jur de jumătate de oră, e tare de tot.
Îmi plac și căștile, se aud foarte tare, clar.
Îmi place husa de silicon, sta foarte bine in mână și arata foarte bine pe telefon, nu îl face foarte mare.
Îmi place camera, dar nu în toate condițiile, pentru că văd diferență față de iPhone la stabilizare optică.
Îmi place faptul că deschide totul aproape instantaneu, iPhone are un delay cu animații care îl încetinesc destul de mult.
Nu îmi place că videoclipurile pe fb se rotesc cu întreruperea sunetului și imaginii, pe iPhone nu face așa.
Nu îmi plac butoanele de pe display, sunt cam enervante, cred că încăpeau jos sub display.
Îmi plae bateria, tine super bine, am mers cu Waze 3h, am pierdut puțin din baterie, iPhone trebuia să îl țin la încărcat pentru că atunci când ajung sa nu îl țin în priză doua ore..cu asta dacă ajungi cu el cu 20%, in jumate de oră îl duci la 80. Super tare că nu e nevoie să îl încarci peste noapte, mă trezesc și până mă pregătesc să plec e deja 100%. In felul asta protejezi și mai bine bateria și nici nu îl mai tii lângă tine in priza toată noaptea.
Îmi place cum se vad clipurile pe YouTube, pe tot ecranul. Nu îmi place difuzorul, e pus cam aiurea și îl acopăr cu degetul. Nici cum e pusă mufa de căști, îmi stă incomod in mână când scriu și ascult la căști.
Îmi place că am 250Mb pe wifi, iPhone ducea maxim 160. Am descărcat un joc cu 35MB/s..
Nu îmi place că folosește doar 3.5-4GB RAM din 8 și doar 5% din spațiul de stocare de 128GB, deci clar mai bine păstam diferența de 60€ și făceam altceva.
Am comandat și chargerul de mașină, îmi place construcția cablului și a încărcătorului. E mult mai solid și mai serios decât porcăriile de pe iPhone care s-au stricat de 5 ori pana acum. Am acasă 6 cabluri din care mai merg doua, din când în când..și rupte de zici că le-a mâncat pisica.
Îmi plac temele, fonturile, culorile pe care le poți schimba cum vrei..
Îmi place că au accesorii foarte ok construite, posibil sa mai comand o husă, nu știu încă de care, lemn, fibra de carbon..
Dacă avea și stabilizarea optică era telefonul perfect după mine..dar chiar și așa, nu regret nicio clipă trecerea de la iOS la android.. si Oneplus e cea mai buna alegere din segment.


Attached File  IMG_20171222_144043.jpg   95.49K   144 downloads

#691
adipit

adipit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,390
  • Înscris: 05.05.2007
Referitor la stabilizare cred ca s.a pus aici cum se steaza pe always on sau ceva de genul.

#692
tibosee

tibosee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 26.07.2007
Era vorba de stabilizarea optică, nu ce electronică cum e pe 5T.

#693
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Aia optica e setata din fabrica pe always off :-) Problema e ca se vede - poza de mai sus chiar e un bun exemplu.

#694
Catalinit

Catalinit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 931
  • Înscris: 24.07.2017
@f300 op5t NU are stabilizare optica...doar eis

#695
tibosee

tibosee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 26.07.2007
Poza de sus chiar nu e un bun exemplu pentru lipsa stabilizarii optice. O las aici în format mai bun
https://photos.app.g...dxmoBGJCi66KPg1

#696
rel5s5

rel5s5

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,820
  • Înscris: 21.04.2009

View PostCatalinit, on 23 decembrie 2017 - 14:21, said:

@f300 op5t NU are stabilizare optica...doar eis
Spunea in bascalie, @f300.Expresia "setata din fabrica pe always off" ,inseamna ,ca de fapt  ,stabilizarea optica nu exista(cel putin din punctul meu de vedere).

#697
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View Posttibosee, on 23 decembrie 2017 - 17:40, said:

Poza de sus chiar nu e un bun exemplu pentru lipsa stabilizarii optice. O las aici în format mai bun
https://photos.app.g...dxmoBGJCi66KPg1

Corect, sint artefacte de resizing/jpeg compression in poza mica ce m-au facut sa cred ca e iso mare+noise reduction.

#698
f18dragos

f18dragos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,540
  • Înscris: 22.09.2010
Mie poza de mai de sus imi place mult. Numai eu nu vad "problemele"???

#699
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Era vorba de imaginea "de mai sus" din postul 690.

#700
tavitu

tavitu

    Minune: HE a început să emită facturile!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,598
  • Înscris: 16.02.2009

View Posttibosee, on 23 decembrie 2017 - 17:40, said:

Poza de sus chiar nu e un bun exemplu pentru lipsa stabilizarii optice. O las aici în format mai bun
https://photos.app.g...dxmoBGJCi66KPg1

Ai uitat să elimini coordonatele GPS.

#701
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Sintem intre noi.

#702
tibosee

tibosee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 26.07.2007
Nu e problemă, dar pe viitor cum se scoate locația după ce ai făcut deja poza?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate